Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký Technisat?

cartas510 (149)|29.6.2011 16:43
Rozhoduji se mezi
TechniSat Digit HD 8-SX
a
TechniSat TechniStar S1

Můžete mi prosím doporučit, který vybrat?

Zároveň potřebuji Skylink HD kartu a nějaký dekódovací modul. V těch se však už vůbec nevyznám, takže co byste mi doporučili z této nabídky?
http://www.videotech.cz/satelitni-technika-dvb-s/ca-ci-dekodovaci-moduly/

Předem dík!
golfLC (1941)|29.6.2011 17:53
No ak das na moju radu, tak jednoznačne DIGIT HD8-SX, má dva sloty na prístupové moduly, dva USB porty, fw má vychytany...
Modul tento http://www.videotech.cz/satelitni-technika-dvb-s/cam-cryptoworks-irdeto-mascom-verze-1-21b
Technistar má len jeden slot a jeden USB port, diaľkové základne ako pri prvých technisatoch STR1...

Toť aspoň Moj názor :-)-
cartas510 (149)|29.6.2011 19:34
S prijimacem souhlasim - pujdu do HD8.

Akorat s tim Mascom modulem vaham. Ptal jsem se u prodejce a ten mi odpovedel:

"... Aktuálně z dostupných modulů nejlépe v technisatech funguje http://www.videotech.cz/satelitni-technika-dvb-s/cam-cryptoworks-dekodovaci-modul
Všechny ostatní moduly mají nějaké problémy (pomalé přepínání nebo nefunkčnost některých programů).
Tento modul cryptoworks SMIT je bohužel pouze cryptoworks, takže někdy v budoucnu bude potřeba jeho výměna. ..."

Takze bych potreboval nekoho, kdo ten Mascom spolu s HD8 provozuje, zda by mi rekl co a jak.
Scorpion7 (200)|29.6.2011 22:34
Ano mám ho.Nie je sice moj.Mám ho požičaný na dva mesiace,a testujem na nom rozne CA moduli.Mám ho už tretí týžden.Fw je v nom najnovší z orig.web stránky Technisatu.Skylink karty ICE a IRDETO+CS link kartu registrované všetko pred troma týždnami.Zatial prešli testom dva CA moduli.Prvý týžden som mal ten čo Ti ponukol predajca/CRW Smit/Pokial tam bol sw nižsí ako 3.9.10 išla mi bez problémov len CS link karta a stará karta skylink,pri ICE rozne problemi od dekodovania až po mrznutie obrazu.Irdeto 0 bodov.Až ked som dal sw:3.9.11 tak sa rozschodila aj ICE karta,ale Irdeto 0 bodov.Teraz je tam sw:3.9.13 všetko zostalo len sa trochu pri prepínaní HD/HD program zlepšil o niečo čas prepnutia programov.Irdeto stale 0 bodov.Stará karta skylink tiež išla v pohode okrem posledných pridaných programov skylinkom.Tie len s ICE.Druhý týžden som mal CAM Mascom Crw/Irdeto sw verzia 1.23.Všetky karty/aj stará skylink/ perfekne šlapali.Vobec žiadny problém,žiadne hlášky,perfektné dekodovanie hlavne velmi rýchle prepínanie programov aj HD/HD.Odskušané i nahrávanie samo že len jeden program bez možnosti prepnutia,ked aj na tom istom transpondéri.No oproti tomu prvému trochu iná kategoria./možno až nie dostatočne využitý modul v tomto Stb,aké su v nom možnosti/Takže až Ti aspon toto stačí k rozhodnutiu,ktorý CAM,tak to čo Ti predo mnou odporučil golfLC.Plne suhlasím.Síce som ešte neskončil s testovaním,teraz tam mám Mascom+ICE a druhej šachte Crw Smit+CS link.Zatial je všetko okej,všetko sa to chová korektne,žiadny problém s prepínaním.Aj nahrávky zatial okej prebehli,aj ICE aj CS linku aj stará skylink karta.Od zajtra v Mascome bude Irdeto a Smite zostane CS link prípadne v sobotu vymením za staru skylink kartu.No a na další týžden budem mat modul kde dám dve karty naraz.Mám zatial vytipované dva moduli,uvidím či sa mi podarí si ích požičať.Naschvál nepíšem názvy ,aby som ta zbytočne nezaťažoval dalšími modelmi.Stačia dva a medzi nima sa rozhodni.A teraz mi pred chvílou volal známi,že mi donesie aj modul Alphacrypt,tak oskušam aj ten.Sám som zvedavý,čo to bude za verziu.Paráda.No a potom ešte skusím aj neaké programovatelné až zoženiem.No ale to je už hudba buducnosti.Nateraz je to len a len na Tebe pre čo sa rozhodneš.Keby sa ma niekto opýtal 10x ktorý modul,tak 11x v tejto chvíli odpoviem,ten čo Ti doporučil golfLC.Ešte ráz je to len na Tebe ako sa rozhodneš.To čo ide mne nemusí/za istých okolností/íst druhému.A v konečnom dosledku,ani to čo som tu napísal nemusí byť pre Teba smerodatné.Ahoj a štastnu ruku pri výbere.
Ešte dodám že to skušam na parabola+monoblok singl 19,2E+23,5E.Ale bude skuška prebiehat aj na parabole+motor.Tu chcem hlavne odskušať Conax na pozícii 0,8W Thor.Su tam vo vysokej kvalite vysielané programi HD aj športové.
golfLC (1941)|29.6.2011 22:53
Tak ako pise Scorpion7, ten mascom je paradny, podpora tiez, mam to odskusane.... :)
Dagy2 (3153)|29.6.2011 22:54
Hlasujem tiež za HD8S, alebo vo výpredaji za dobré ceny je aj Digicorder HDS2plus 320GB
JOSCER (94)|30.6.2011 07:45
Nevím, jak chodí Mascom CRW+IR v HD8S, ale já ho mám v HD8-SX, ale tak jak ho Scorpion7 vychválil? To nemohu souhlasit. V HD8-SX ho mám a po startu chvíli trvá, než začne dekódovat (hláška "Kódováno ...", obecné hlášky mám vypnuté). Přepínání poměrně svižné, ale občas se po přepnutí objeví opět ta hláška o zakódování a za pár vteřin zmizí. Karu mám ICE, modul Mascom v režimu I-Code.
Teď čekám na modul SMIT Irdeto a chci ho vyzkoušet pro ICE kartu, podle technika Oxxo momentálně nejlepší modul pro HD8-SX pro karty ICE a Irdeto byť nemá certifikaci Skylink. A pro ICE karty je úplně nejlepší SMIT Cryptoworks v HD8-SX.
A poznámka na konec. Nějak nechápu, proč někdo zkouší kartu Irdeto v čistokrevném modulu Cryptoworks a uvádí "0 bodů" za nefunkčnost.
cartas510 (149)|30.6.2011 08:42
Diky za rady, jeste bych potreboval upresnit:

1) Scorpion: ty mas HD8-S nebo HD8-SX? Sice jsem cetl, ze by to melo byt to same, ale Joscer pise, ze s tim ma problem---

2) verze SW - pises 3.9.13. Na techto strankach http://technisat.cz/indexae02.html?nav=Stahov%C3_n%C3_souboru,cs,33&pID=15039 ale vidim jen Software Version 2.40.13.4-1565 Nebo to mluvím o necem jinem?

3) kdyz pujdu do toho Mascom modulu, tak mi staci tahle karta http://www.videotech.cz/satelitni-technika-dvb-s/karta-skylink-standard-hd-irdeto
nebo vzit radsi ICE, tj. http://www.videotech.cz/satelitni-technika-dvb-s/karta-skylink-standard-ice
Koukam, ze stoji stejne...
sirdo (1320)|30.6.2011 10:07
[quote=JOSCER;354342]Nevím, jak chodí Mascom CRW+IR v HD8S, ale já ho mám v HD8-SX, ale tak jak ho Scorpion7 vychválil? To nemohu souhlasit. V HD8-SX ho mám a po startu chvíli trvá, než začne dekódovat (hláška "Kódováno ...", obecné hlášky mám vypnuté). Přepínání poměrně svižné, ale občas se po přepnutí objeví opět ta hláška o zakódování a za pár vteřin zmizí. Karu mám ICE, modul Mascom v režimu I-Code.
Teď čekám na modul SMIT Irdeto a chci ho vyzkoušet pro ICE kartu, podle technika Oxxo momentálně nejlepší modul pro HD8-SX pro karty ICE a Irdeto byť nemá certifikaci Skylink. A pro ICE karty je úplně nejlepší SMIT Cryptoworks v HD8-SX.
A poznámka na konec. Nějak nechápu, proč někdo zkouší kartu Irdeto v čistokrevném modulu Cryptoworks a uvádí "0 bodů" za nefunkčnost.[/quote]

skus prepnut I-Code (IR) na CW, mozno sa ti beh ICE karty zlepsi...
sirdo (1320)|30.6.2011 10:09
[quote=cartas510;354349]Diky za rady, jeste bych potreboval upresnit:

1) Scorpion: ty mas HD8-S nebo HD8-SX? Sice jsem cetl, ze by to melo byt to same, ale Joscer pise, ze s tim ma problem---

2) verze SW - pises 3.9.13. Na techto strankach http://technisat.cz/indexae02.html?nav=Stahov%C3_n%C3_souboru,cs,33&pID=15039 ale vidim jen Software Version 2.40.13.4-1565 Nebo to mluvím o necem jinem?

3) kdyz pujdu do toho Mascom modulu, tak mi staci tahle karta http://www.videotech.cz/satelitni-technika-dvb-s/karta-skylink-standard-hd-irdeto
nebo vzit radsi ICE, tj. http://www.videotech.cz/satelitni-technika-dvb-s/karta-skylink-standard-ice
Koukam, ze stoji stejne...[/quote]

ber ICE, minimalne koli nahravaniu programov...
cartas510 (149)|30.6.2011 10:23
[quote=sirdo;354356]ber ICE, minimalne koli nahravaniu programov...[/quote]

jak to souvisi s nahravanim programu?
sirdo (1320)|30.6.2011 10:29
[quote=cartas510;354360]jak to souvisi s nahravanim programu?[/quote]

bolo mi vysvetlene, ze nahravka cez cistu IR kartu je zakodovana aktualnymi zapismi v case nahravania a ked Skylink posle nove zapisy, tak si ju uz neprehrajes, lebo si to prijimac nebude mat ako rozkodovat. samozrejme ICE karta musi bezat v CW mode(emulacia CW) ak sa chces tymto problemom vyhnut...
JOSCER (94)|30.6.2011 13:51
[quote=sirdo;354355]skus prepnut I-Code (IR) na CW, mozno sa ti beh ICE karty zlepsi...[/quote]

Zkoušel jsem, a je to totéž.
Dagy2 (3153)|30.6.2011 14:16
[quote=sirdo;354363]bolo mi vysvetlene, ze nahravka cez cistu IR kartu je zakodovana aktualnymi zapismi v case nahravania a ked Skylink posle nove zapisy, tak si ju uz neprehrajes, lebo si to prijimac nebude mat ako rozkodovat. samozrejme ICE karta musi bezat v CW mode(emulacia CW) ak sa chces tymto problemom vyhnut...[/quote]

NEEEE. Toto neplatí v žiadnom prípade pre TechniSat. TechniSat nahráva len a len rozkodovane.
to, čo píšeš platí napr. pre Topfiledy a pre 1-tunerové prijímače, ktoré umožňujú pri pozeraní ešte nahrávať z toho istého TP.

U TechniSatu nahrávka IR kartou môže byť prehratá koľkokrát chceš. Nedá sa prehrať mimo prijímač.
ďalej IR karta (neviem či aj ICE) umožňuje párovať karty. Ako píše CSlink v podstate sa na to nejakým spôsobom snáď chystajú.
predpokladám, že IR karta môže aktivovať aj funkciu podobnú HD+, že síce nahráš, ale nedá sa pretáčať dopredu, takže reklamy nemožno preskákať.
cartas510 (149)|30.6.2011 14:22
tak ted jsem se v tom ztratil. Takze jaka karta je lepsi?

SKYLINK Standard HD IRDETO
nebo Skylink Standard ICE?

Predpokladejme ze pujdu do toho Mascom modulu...
Dagy2 (3153)|30.6.2011 14:24
vždy a vždy a vždy len a len a len ICE

takže
ICE + Mascom a prevádzkovať Mascom v mode CRW. Ak by sa stalo, že náhodou SkyLink nehovoril pravdu a predsa len použil nejaký fígeľ (a to nemyslím nášho ministra dopravy) a chcel CRW úplne odbúrať, prepneš na Mascome do IR a jedeš ďalej
cartas510 (149)|30.6.2011 14:28
Diky Dagy2, tohle jsem chtel slyset :)

Akorat nechapu, proc standard a ICE stoji stejne, ale to je jedno....
cartas510 (149)|30.6.2011 14:45
Je tu prosim jeste nekdo, kdo zkousel HD8-SX a modul Mascom?

Scorpion7 to chvali (ale nevim zda ma HD8-S nebo HD8-SX)
Joscerovi to zlobi...
sirdo (1320)|30.6.2011 14:59
[quote=Dagy2;354459]NEEEE. Toto neplatí v žiadnom prípade pre TechniSat. TechniSat nahráva len a len rozkodovane.
to, čo píšeš platí napr. pre Topfiledy a pre 1-tunerové prijímače, ktoré umožňujú pri pozeraní ešte nahrávať z toho istého TP.

U TechniSatu nahrávka IR kartou môže byť prehratá koľkokrát chceš. Nedá sa prehrať mimo prijímač.
ďalej IR karta (neviem či aj ICE) umožňuje párovať karty. Ako píše CSlink v podstate sa na to nejakým spôsobom snáď chystajú.
predpokladám, že IR karta môže aktivovať aj funkciu podobnú HD+, že síce nahráš, ale nedá sa pretáčať dopredu, takže reklamy nemožno preskákať.[/quote]

ja som sa riadil podla tohoto:

"Původně odesláno od golfLC Zobrazit příspěvek
No uz len to, ze v certifikovanych citackach IRDETO a CI+ moduloch s cistou IRDETO katou sa Ti nahravka uklada v kodovanom stave, (vid technibox SIR) na ICE karte Ti pojde aj v CW a neverim, ze CW tak skoro odpalia, isli by do..... vsak vies kam uz sme o tom pisali v predch. prispevkoch, o novych identoch na CW previazanych s identami irdeta na new kartach ICE, kde zabezpeceny CW maju vlastne irdetom....
...... a co budes robit po zmene keys so zakodovanou nahravkou???? Pripadne ako si ju zeditujes v PC????"

ale asi som si to zle pochopil. cize je jedno ci budem mat v TS ISIU cistu IR kartu alebo ICE, ked sa bavime o nahravani programov a ich naslednom prehravani a spracovani?...
JOSCER (94)|30.6.2011 17:46
[quote=cartas510;354474]Je tu prosim jeste nekdo, kdo zkousel HD8-SX a modul Mascom?

Scorpion7 to chvali (ale nevim zda ma HD8-S nebo HD8-SX)
Joscerovi to zlobi...[/quote]

Tak já bych neřekl, že "to zlobí" (Mascom CRW+IR v HD8-SX). Jestli tak vyzněl můj příspěvek, tak beru zpět. Zkrátka se někdy stane, že se při přepnutí objeví na chvíli hláška "Zakódováno ...". A je jedno, jestli je Mascom provozován pro ICE kartu v módu CRW nebo IR. Já věřím, že tento nedostatek vyřeší nějaký další software.
Kdybych se měl znova rozhodnout do čeho jít, tak bych se znovu rozhodl pro TechniSat HD8-SX. I kdybych dopředu věděl to, co vím. Jako další HD přijímač do ložnice jsem si koupil také TechniSat a to TechniStar S1.
cartas510 (149)|1.7.2011 07:53
Dik Joscere, to obcasne probliknuti bych asi prezil a budu doufat v opravny software. Spis me zarazi, ze prodejce pise ze s tim Mascomem "...některé programy vůbec nezobrazí..."

S tim jsi se nesetkal?
JOSCER (94)|1.7.2011 11:58
[quote=cartas510;354609]Dik Joscere, to obcasne probliknuti bych asi prezil a budu doufat v opravny software. Spis me zarazi, ze prodejce pise ze s tim Mascomem "...některé programy vůbec nezobrazí..."

S tim jsi se nesetkal?[/quote]

Ne s tím jsem se skutečně nesetkal, že by mi někeré programy vůbec nezobrazil.
SlavoF (834)|1.7.2011 14:57
http://www.omko.cz/faq/

[COLOR=#0066cc]Přijímače Technisat a kompatibilita s novými ICE kartami Skylink - aktualizováno !![/COLOR]

Upozorňujeme všechny uživatele satelitních přijímačů TechniSat, že všechny dříve vyráběné modely (např. Digit S2, DigiPlus STR1, Digit MF4S CC atd.) s vestavěným dekodérem Cryptoworks/Conax nejsou kompatibilní s novými kartami ICE Skylink.

Tyto nové karty nepracují v těchto přijímačích. Veškerá podpora byla ze strany výrobce již v minulosti ukončena.

Pokud budete chtít používat tuto novou kartu v těchto přijímačích je nutné zakoupit přídavný dekódovací modul (pokud je přijímač vybavený CI slotem) a do něho vložit tuto kartu.

Jediný model, který bez problémů pracuje s kartami ICE Skylink je [COLOR=#800080]Technisat Digit MF4S e[/COLOR]!!

Samozřejmě bez problémů pracuje osvědčený dekódovací modul Technisat TechniCrypt CW nebo SMIT Cryptoworks. Výroba těchto modulů byla již ukončena. Jako nahrádu doporučujeme použít modul [COLOR=#800080]Mascom[/COLOR].

* aktualizace 27.5.2011

Díky satelitnímu operátorovi Skylink přislíbila firma TechniSat GmbH nápravu v podobě opravených softwarů pro jednotlivé modely. Pevně věříme, že tak stane co nejdříve a opravný software bude vydán pro všechny starší SD modely přijímačů.

* aktualizace 1.7.2011

Německá firma TechniSat Digital GmbH uvolnila nový software pro přijímače TechniSat MF-4 SX CC, kde byl vyřešen problém s kompatibilitou u karet ICE Skylink (VYMENA).

Nový software si můžete stáhnout: [COLOR=#0066cc]zde[/COLOR]. Výrobce počítá, že přístí týden by se měl objevit taká na satelitu Astra 1 ve formě OTA.

Software pro další starší SD přijímače TechniSat bude postupně ke stažení na našem webu.
cartas510 (149)|1.7.2011 15:37
SlavoF: primo do omko jsem volal a pan mi dopucil misto Mascom modulu SMIT Cryptoworks. Tak a ted co s tim? :)
sirdo (1320)|1.7.2011 15:43
[quote=cartas510;354698]SlavoF: primo do omko jsem volal a pan mi dopucil misto Mascom modulu SMIT Cryptoworks. Tak a ted co s tim? :)[/quote]

potrebuju sa SMITov fungujucich CW-only zbavit zo skladu. Mascom v1.23 je univerzalnejsi...
Pitomec (10211)|1.7.2011 16:37
A jak již bylo mnohokrát sděleno, tak Mascom i AlphaCrypt umí současně dekódovat víc programů.
cartas510 (149)|1.7.2011 16:45
[quote=sirdo;354699]potrebuju sa SMITov fungujucich CW-only zbavit zo skladu. Mascom v1.23 je univerzalnejsi...[/quote]

to je taky mozny, ale ze by to delali primo v omku? :)
sirdo (1320)|1.7.2011 16:47
[quote=cartas510;354713]to je taky mozny, ale ze by to delali primo v omku? :)[/quote]

inak pozrel som sa na ich web a toho SMITA v CW verzii ani neponukaju...
cartas510 (149)|1.7.2011 16:51
[quote=sirdo;354714]no ved v omku sa ich potrebuju zbavit a nie u susedov. ci povazujes omko za nejaku charitativnu organizaciu?...[/quote]

to ani ne, ale jo to oficialni distributor Technisatu u nas, ne?

Ja spis myslim (doufam), ze oni narazeli prave na to, ze Mascom ma ted sve "mouchy"" (viz zminene problikavani "Zakodovano"), zatimco SMIT zadne takove nema. To ze SMIT bude za rok na vyhozeni je vec druha...

Ale to je jedno...
cartas510 (149)|1.7.2011 16:52
[quote=sirdo;354714]inak pozrel som sa na ich web a toho SMITA v CW verzii ani neponukaju...[/quote]

na shopu uz neni, ale pry ho jeste maji... (telefon ze vcerejska)
sirdo (1320)|1.7.2011 17:27
[quote=cartas510;354716]na shopu uz neni, ale pry ho jeste maji... (telefon ze vcerejska)[/quote]

teoreticky ho urcite maju lebo ho ponukaju v kombe s HD8 SX. ked sa bojis toho Mascoma tak si toho SMITa objednaj...
sirdo (1320)|1.7.2011 22:16
[quote=cartas510;354715]To ze SMIT bude za rok na vyhozeni je vec druha...[/quote]

pssst, taketo ruhacske reci o vypnuti CW ta eskortuju rovno pred popravciu catu :D...
JOSCER (94)|2.7.2011 08:23
Dva postřehy:
1. Někde jsem se tady dočetl, že SMIT Cryptoworks je jen pro programy v CRW a prodejce se ho snaží zbavit. Já mám tohoto SMITa v TechniStaru S1 s kartou ICE Next (MultiHD) a jdou mi tam úplně všechny programy. Ale setkal jsem se i s jiným modulem SMIT, který byl zelenomodrý jako každý tento modul, ale neměl na sobě nápis SMIT. Ten jsem vrátil (ale nemám vyzkoušeno jestli to je ten jen pro CRW programy, je ale fakt, že měl jiné číslo SW než ten s nápisem) a místo něj si pořídil Mascom CRW+IR (mám tedy dva, jeden je záložní).
2. Modul Mascom CRW+IR. Jestli jsem někoho vystrašil s tím co jsem psal výše, tak není žádný důvod k obavám. Ta hláška je tak zřídkakdy, že o tom snad ani není nutné diskutovat, jestli kvůli tomu Mascoma Ano či Ne. Kloním se jednoznačně k Ano. Já jsem si ještě pohrál s nastavením. Přepnul jsem ho do módu CRW (pro kartu ICE) a nastavil zpoždění pro detekci chyby v dekódovací službě na 5 vteřin a chodí to v pohodě. Především žádná desetivteřinová hláška při staru STB.
A jeden dotaz:
Nezkoušel už někdo v HD8-SX (nebo v TechniStar S1) modul SMIT Irdeto Secure CAM? Pozor, ale ne v provedení PLUS. Chtěl jsem, že ho vyzkouším a požádal jsem prodejce a výměnu jednoho Mascoma za tenhle modul, ale zatím mi nepřišla odpověď.
Scorpion7 (200)|2.7.2011 20:28
[quote=JOSCER;354794]Dva postřehy:
1. Někde jsem se tady dočetl, že SMIT Cryptoworks je jen pro programy v CRW a prodejce se ho snaží zbavit. Já mám tohoto SMITa v TechniStaru S1 s kartou ICE Next (MultiHD) a jdou mi tam úplně všechny programy. Ale setkal jsem se i s jiným modulem SMIT, který byl zelenomodrý jako každý tento modul, ale neměl na sobě nápis SMIT. Ten jsem vrátil (ale nemám vyzkoušeno jestli to je ten jen pro CRW programy, je ale fakt, že měl jiné číslo SW než ten s nápisem) a místo něj si pořídil Mascom CRW+IR (mám tedy dva, jeden je záložní).
2. Modul Mascom CRW+IR. Jestli jsem někoho vystrašil s tím co jsem psal výše, tak není žádný důvod k obavám. Ta hláška je tak zřídkakdy, že o tom snad ani není nutné diskutovat, jestli kvůli tomu Mascoma Ano či Ne. Kloním se jednoznačně k Ano. Já jsem si ještě pohrál s nastavením. Přepnul jsem ho do módu CRW (pro kartu ICE) a nastavil zpoždění pro detekci chyby v dekódovací službě na 5 vteřin a chodí to v pohodě. Především žádná desetivteřinová hláška při staru STB.
A jeden dotaz:
Nezkoušel už někdo v HD8-SX (nebo v TechniStar S1) modul SMIT Irdeto Secure CAM? Pozor, ale ne v provedení PLUS. Chtěl jsem, že ho vyzkouším a požádal jsem prodejce a výměnu jednoho Mascoma za tenhle modul, ale zatím mi nepřišla odpověď.[/quote]

CAM SMIT IRDETO Secure mám zatial odskušaný len v Tv/Samsung C rada bez PVR/,tak neviem ako sa chová ked chceš uskutočniť nejaku nahrávku.Teraz v tejto Tv ide bez problémov s kartou ICE.Skušal som aj IR kartu aj tam nebol problém.Ale ked som dal tu s CI+ ,tu mi stále vyskakovali hlášky kodované aj po vypnutí,ale tu som mal možnosť skušať len s kartou IRDETO/všetko už registrované/.Vydrž do buduceho týždna budem mat TS HD8-SX aj dufam že Technistar,tak odskušam.
Mám ale potvrdené velmi dobrým známim,ktorý disponuje Sat.materialom,že SMIT IRDETO Secure už len dopredaj a kupiť sa budu dať postupne len IRDETO SMIT Secure CI+./fialová farba,biele nápisi a hore žlté CI+/.
Jedna prosba,daj servis návod kde presne si nadstavil tych 5s.Dík.
JOSCER (94)|3.7.2011 18:55
Nastavení zpoždění detekce nedekódování služby u Mascom CRW+IR (popsáno podle menu přístroje HD8-SX):
Menu -> Podmíněný přístup -> Cryptoworks -> Module options -> Expert menu -> -Go to expert menu- a pak je to položka CA-PMT delete time. Tam nesjpíše budeš mít 0 (nulu). Najedeš na řádek a stiskneš OK. Opakováním tohoto kroku se postupně nastavuje 1, pak 2 a pak 5 sekund. A pak zpět na nulu.

Doplněno 5.7.: Zkusil jsem přenastavit další parametry modulu v Expert menu. Teď to mám nastaveno následovně. CA system: SINGLE, CA registration: STATIC, Force reading original PMT: OFF, CA-PMT delete time: 5 s, CI-Watchdog: 1500 ms, IC smartcard priority: Cryptoworks (pro kartu ICE).
Po tomhle přenastavení mi připadá, že to chodí daleko lépe.
cartas510 (149)|9.7.2011 22:18
[quote=JOSCER;355128]Zkusil jsem přenastavit další parametry modulu v Expert menu. Teď to mám nastaveno následovně. CA system: SINGLE, CA registration: STATIC, Force reading original PMT: OFF, CA-PMT delete time: 5 s, CI-Watchdog: 1500 ms, IC smartcard priority: Cryptoworks (pro kartu ICE).
Po tomhle přenastavení mi připadá, že to chodí daleko lépe.[/quote]

Tak jsem to zkusil presne jako ty, ale pokud nastavim posledni polozku IC smartcard priority: Cryptoworks , tak se mi to kousne a neprijima nic... ?
Musim vratit na IC smartcard priority=I-Code

Netusite nekdo, cim to muze byt? Timhle se vlastne prepina mezi Cryptowoksem a Irdetem? To vypada, jako by mi moje ICE na rezim Cryptoworks nefungovala. Pripadne kde najdu popis konfigurace toho Mascom modulu (co ktera polozka znamena)?

Technisat HD8-SX + modul Mascom + karta ICE
Pitomec (10211)|9.7.2011 22:29
Sám výrobce jasně doporučuje nechat u ICE karet nastavení na I-Code a varuje, že při nastavení na Cryptoworks to nemusí pracovat korektně. Ten joscer tady uvádí úplný blbosti a jakýsi svoje pochybný experimenty při kterých rozvrtá co může a bohužel ani neví co ty položky v expert menu znamenají \\/
cartas510 (149)|9.7.2011 22:37
Mas prosim nekde ten navod od vyrobce?

Ja nasel jen tohle: http://www.mascom.cz/sat/_CI_moduly/_navod_menu.htm
cartas510 (149)|9.7.2011 22:46
Zeptam se jeste na jednu vec. Kdyz zkusim rucne vyhledavat a zadam frekvenci 12,793MHz tak mi to tuto hodnotu neumozni zadat (automaticky mi ji to zmeni na mensi...). To je neco jako nejake omezeni nebo proc to dela?

PS: na teto frekvenci bych mel mit signal na spolecnem sat. rozvodu v dome (kdyby nekoho zajimalo proc nedam automaticke vyhledavani)
Pitomec (10211)|9.7.2011 23:04
[quote=cartas510;356197]Mas prosim nekde ten navod od vyrobce?

Ja nasel jen tohle: http://www.mascom.cz/sat/_Sat_CI.htm[/quote]
Návod k čemu? Modul dát do továrního nastavení a pak v něm max. přepnout menu do angličtiny a vypnout chybový hlášky. Jinak s ním nedělat nic.
cartas510 (149)|9.7.2011 23:06
no myslel jsem, jestli nejakou kombinaci nastaveni "nevylepsim" chovani :)

ale vazne, jen me zajimalo co ktera polozka znamena.

Treba to jak pises o doporuceni pro ICE kartu jsem nikde neobjevil...
Pitomec (10211)|9.7.2011 23:07
[quote=cartas510;356198]Zeptam se jeste na jednu vec. Kdyz zkusim rucne vyhledavat a zadam frekvenci 12,793MHz tak mi to tuto hodnotu neumozni zadat (automaticky mi ji to zmeni na mensi...). To je neco jako nejake omezeni nebo proc to dela?

PS: na teto frekvenci bych mel mit signal na spolecnem sat. rozvodu v dome (kdyby nekoho zajimalo proc nedam automaticke vyhledavani)[/quote]12.793 je blbost, rozsah je 10.700-12.750
Pitomec (10211)|9.7.2011 23:08
[quote=cartas510;356200]no myslel jsem, jestli nejakou kombinaci nastaveni "[COLOR=red]nevylepsim[/COLOR]" chovani :)

ale vazne, jen me zajimalo co ktera polozka znamena...[/quote]Max. zhoršíš, takže to radši nechej jak je 8-)
cartas510 (149)|9.7.2011 23:11
Ok.

Nahodou ten muj dotaz z 22:46 a nemoznosti zadani "vysoke" frekvence netusis?

Edit: promin - jsem si nevsiml tve odpovedi - tak tedy doplnujici dotaz viz nize...
cartas510 (149)|9.7.2011 23:18
[quote=Pitomec;356201]12.793 je blbost, rozsah je 10.700-12.750[/quote]

Hm, ja dostal papir od firmy, co nam tu delala spolecny sat. rozvod, na kterych "jinych nestandartnich" frekvencich mam programy naladit a dva baliky programu jsou na vyssi frekvenci nez ty uvadis jako maximum. Nelze to omezeni v Technisatu nejak vypnout?
golfLC (1941)|9.7.2011 23:43
Tak si vypytaj novy papier :) frekvencie z konvertora máš dane od výroby na hodnotách 10,7 - 12,75GHz výstup, asi máš na papieri preklep, ved to by potom nešlo nikomu :-)-
Scorpion7 (200)|10.7.2011 00:38
[quote=cartas510;356206]Hm, ja dostal papir od firmy, co nam tu delala spolecny sat. rozvod, na kterych "jinych nestandartnich" frekvencich mam programy naladit a dva baliky programu jsou na vyssi frekvenci nez ty uvadis jako maximum. Nelze to omezeni v Technisatu nejak vypnout?[/quote]

Pitomec aj golfLC maju pravdu.Vysvetlím.LNB služi na konvertovanie frekvenčného spektra Ku pásma 10.700GHz - 12.750GHz/toto by Stb nezvládol-preto to najprv upraví LNB/do frekvenčného spektra 950-2150MHz.K tomu používa L.O./lokálny oscilátor/,ktorý kmitá na rozdielovu frekvenciu potrebnu na konvertovanie tohoto pásma.Teda platí fku/frek.príj.transpodéra/-flo/fr.lok.oscilátora/=fv/je výstupná frek.LNB/to je frekvencia ktorá ti ide po kabli dole do Stb.Su dve frek.pásma Low:10.700-11.700Gz a High:11700-12.750GHz.Preto aj L.O./lok.oscil./zvláda dve frekvencie.Pre Low-9.75GHz a High-10.6GHz.Ked zadám tu tvoju hodnotu transponderu 12.793-10.6=2.193MHz.To si už 43MHz od frekvenčného spektra pri ktorom pracuje aj Tvoj Stb.Ked chceš len tak pre skušku zadaj udaj neakého transpondera,odčítaj L.O./podla pasma Low/High/a dostaneš rodiel a tu zistíš že vždy to bude v rozmezí 950-2.150MHz.Preto aj T.S.Ti odmieta tu zlu frekvenciu transpondera zadat do vyhladávania.Takže stopercentne zlé hodnoty transponderov.O aké programi sa jedná?
sirdo (1320)|10.7.2011 09:47
[quote=cartas510;356197]Mas prosim nekde ten navod od vyrobce?

Ja nasel jen tohle: http://www.mascom.cz/sat/_CI_moduly/_navod_menu.htm[/quote]

http://www.sortec.sk/index.php?lang=sk&menu=newsfeed&view=9
Dagy2 (3153)|10.7.2011 11:45
[quote=sirdo;354763]pssst, taketo ruhacske reci o vypnuti CW ta eskortuju rovno pred popravciu catu :D...[/quote]

Viď nový magazín Skylink (voľný preklad):
31.12.2012 vypneme kodovanie Cryptoworks, keďže ako seriózny prevádzkovateľ si nemôžeme dovoliť prevádzkovať niečo, čo už nemá podporu výrobcu.....
.... Pre zákazníkov SkyLinku, ktorí chcú používať svoje prijímače certifikované pre CRW aj po roku 2012 sme pripravili karty ICE.....

Tento časopis si odložím. V prípade, že nebude fungovať po roku 2012 karta ICE vo vašich CRW moduloch poskytnem a môžete sa obrátiť buď na Radu pre reklamu alebo na Lampáreň (myslím tú od P.H. v nedeľu na obed).
cartas510 (149)|10.7.2011 12:10
[quote=Scorpion7;356214]Pitomec aj golfLC maju pravdu.Vysvetlím.LNB služi na konvertovanie frekvenčného spektra Ku pásma 10.700GHz - 12.750GHz/toto by Stb nezvládol-preto to najprv upraví LNB/do frekvenčného spektra 950-2150MHz.K tomu používa L.O./lokálny oscilátor/,ktorý kmitá na rozdielovu frekvenciu potrebnu na konvertovanie tohoto pásma.Teda platí fku/frek.príj.transpodéra/-flo/fr.lok.oscilátora/=fv/je výstupná frek.LNB/to je frekvencia ktorá ti ide po kabli dole do Stb.Su dve frek.pásma Low:10.700-11.700Gz a High:11700-12.750GHz.Preto aj L.O./lok.oscil./zvláda dve frekvencie.Pre Low-9.75GHz a High-10.6GHz.Ked zadám tu tvoju hodnotu transponderu 12.793-10.6=2.193MHz.To si už 43MHz od frekvenčného spektra pri ktorom pracuje aj Tvoj Stb.Ked chceš len tak pre skušku zadaj udaj neakého transpondera,odčítaj L.O./podla pasma Low/High/a dostaneš rodiel a tu zistíš že vždy to bude v rozmezí 950-2.150MHz.Preto aj T.S.Ti odmieta tu zlu frekvenciu transpondera zadat do vyhladávania.Takže stopercentne zlé hodnoty transponderov.O aké programi sa jedná?[/quote]

No takhle, moc tomu nerozumim ale na strese mame parabolu, ale neprijimame to primo z ni, ale pres nejaky dalsi "zarizeni", ktere prevadi ty puvodni frekvence na jine, aby mohlo byt vyuzito starych tv rozvodu. Po stejnych kabelech nam ted bezi DVB-T i DVB-S. Dostali jsme papir, kde mame uvedene parametry pro naladeni. Je tam vzdy orig. frekvence ze satelitu a pak nova, na ktere to naladime my v nasich programech. Pro vetsinu programu mi to zafungovalo, ale pak je tu napr. radek:
nova frekv. 12.793Mhz (originalni 11.914Mhz), LNB1, Astra23.5 H DVB-S 27500