Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-S: Utopické zařízení?

Neregistrovaný (0)|28.6.2011 11:08
Tazatel: lukyto007

Znění dotazu: Zdravím. Mám možná utopické požadavky, ale potřeboval bych poradit zda ne světě existuje zařízení, které: Umožňuje kvalitní příjem satelitu v HD (Skylink) s podporou češtiny (EPG), umožňuje nahrávání a sledování různých programů naráz. Disponuje čtečkou karet (SDHC), USB vstupem, Blu-ray mechanikou, HDMI porty pro připojení ke kinu a LCD TV, Digitální dekodéry zvuku pro domácí kina (DTS HD atp.). Dále plnou podporu přehrávání multimediálních souborů (MKV, AVI DivX, MP3 atp.) Kvalitní víceřádkový display, který mi umožní přehrávat MP3 i bez zapnuté TV. Lan síť umožnující přehrávání filmů i např z NAS serverů atd. Prostě takový All in One, ale kvalitní. Našel jsem snad jen Dreambox 8000, ale přijde mi že je na trhu již docela dlouho (články i z roku 2004). Co třeba noviny jako 3D Blu-ray, HDMI 1.4, USB 3.0, Lan 1GB ... atd....

Asi je to utopie, že? Nechystá se v budoucnu nějaký takový zajimavý stroj? Nevíte o něčem? Díky Luky

Technika, které se dotaz týká: Přehrávače, DVB-S2, Blu-Ray ...
Pitomec (10211)|28.6.2011 11:23
Seskládat odpovídající PC.
-Vl- (366)|28.6.2011 14:30
[quote=Neregistrovaný;353908]Tazatel: lukyto007

Znění dotazu: Zdravím. Mám možná utopické požadavky, ale potřeboval bych poradit zda ne světě existuje zařízení, které: Umožňuje kvalitní příjem satelitu v HD (Skylink) s podporou češtiny (EPG), umožňuje nahrávání a sledování různých programů naráz. Disponuje čtečkou karet (SDHC), USB vstupem, Blu-ray mechanikou, HDMI porty pro připojení ke kinu a LCD TV, Digitální dekodéry zvuku pro domácí kina (DTS HD atp.). Dále plnou podporu přehrávání multimediálních souborů (MKV, AVI DivX, MP3 atp.) Kvalitní víceřádkový display, který mi umožní přehrávat MP3 i bez zapnuté TV. Lan síť umožnující přehrávání filmů i např z NAS serverů atd. Prostě takový All in One, ale kvalitní. Našel jsem snad jen Dreambox 8000, ale přijde mi že je na trhu již docela dlouho (články i z roku 2004). Co třeba noviny jako 3D Blu-ray, HDMI 1.4, USB 3.0, Lan 1GB ... atd....

Asi je to utopie, že? Nechystá se v budoucnu nějaký takový zajimavý stroj? Nevíte o něčem? Díky Luky

Technika, které se dotaz týká: Přehrávače, DVB-S2, Blu-Ray ...[/quote]


Zajímavá alternativa k DM8000 je asi Reelbox Avantgarde II. Níže na odkazu je nabízen už od základní verze Basic bez tunerů, čteček na karty, HDD a mechanik. V plné výbavě včetně doplnění o další grafickou kartu do PCI-E slotu tak by měl zvládat i video výstup 1080P a snad i plnohodnotné přehrávání Blue-Ray což DM8000 neumí a též zde je i plnohodnotná síť 1Gb. Reelbox je možno osadit až třemi twin DVB-S2 tunery
http://www.swoopo.cz/product_info.php?info=p152_Reelbox-Avantgarde-Basic-II.html
Pitomec (10211)|28.6.2011 16:57
od 21.999 Kč za bednu bez ničeho :D:D:D:D:D
jito (999)|28.6.2011 18:11
Tazatel ještě vynechal mlýnek na kafe.....
Lukyto (0)|29.6.2011 06:48
Díky za rady. Na ten Reelbox jsem koukal, ale když ho vybavím vším co potřebuji tak je za 40 000,- A to je krutá pálka.
Jinak k tomu mlýnku na kafe. Já mám doma sktuálně teď DVB-S settopbox, dva dvd přehrávače jeden je tedy rekordér, druhej multimediální,televizi a AV Reciever. To máš 4 krabice pod televizí, nejlépe každá jinak barevná, 4 oladače, kilometr kabelů a ve všem děsnej zmatek ... Proto jsem chtěl All in One zařízení, protože jinak mi odvezou do blázince :-D. Ale jak jsem psal, je to asi utopie ...Skládat HTPC sám a ladit ho na to nemám čas a popravdě ani náladu.
jito (999)|29.6.2011 13:12
Čtyři samostatné přístroje není hrozného-mám jich 6.
Má to i své klady-samostatné zdroje a převodníky,co nepotřebuji vypnu od napájení.Určitě jde tímto způsobem seskládat kvalitnější sestavu,než vše v jedné bedně.A když se rozbije jedna část sestavy,tak zbytek funguje dál.To se o all-in-one nedá říct....
A ta konečná cena 40 tisíc-je otázka,zda je zo hodně nebo málo.Pokud se koupí samostatné kvalitní komponenty,tak bez problémů dostaneme na 40 tisíc podle tvé představy.A za 10 tisíc to nikdo do jedné krabice neudělá...