Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jaký zvolit příjem TV

spleen (2)|25.6.2011 08:13
jsem zákazníkem UPC , kde mi nabízí základní nabídku, je to asi 10 programů za 200 kč, jelikož nejsem moc televizní, /ale tase nechci být úplně bez TV/, tak mi ta částka připadá celkem přemrštěná, poradíte jak si vlastně ještě mohu opatřit TV signál?
děkuji za rady,
Dagy2 (3153)|25.6.2011 08:24
Čo to znamená, že si zákazník UPC? Máš kábel, sat, IPTV ????
Ak hovoríš o UPC Direct (keďže si tvoj dotaz strčil do sekcie DVB-S), máš svoju parabolu? svoj prijímač?
Akú telku používaš - placku, CRT? Aký tuner má telka - analog, DVB-T, DVB-C, DVB-S ?

celkovo si nedal vlastne žiadnu informáciu takže ťažko odpovedať.
Pre základ by som to videl na DVB-T -> slušnú anténu a potom to máš zadarmo.
spleen (2)|25.6.2011 08:39
[quote=Dagy2;353364]Čo to znamená, že si zákazník UPC? Máš kábel, sat, IPTV ????
Ak hovoríš o UPC Direct (keďže si tvoj dotaz strčil do sekcie DVB-S), máš svoju parabolu? svoj prijímač?
Akú telku používaš - placku, CRT? Aký tuner má telka - analog, DVB-T, DVB-C, DVB-S ?

celkovo si nedal vlastne žiadnu informáciu takže ťažko odpovedať.
Pre základ by som to videl na DVB-T -> slušnú anténu a potom to máš zadarmo.[/quote]

omlouvám se tedy za nekompletní dotaz, mám tedy od nich kabel, kterej bych chtěl ušmiknout, mám stále ještě CRT, má ještě analog, šlo by doporučit nějaké antény?
Dagy2 (3153)|25.6.2011 09:21
Svoj dotaz si umiestnil do sekcie satelitného vysielania. Takže vidíš, odpovede bez doplňujúcich informácií by ti boli asi k ničomu.
Keď nechceš investovať žiadne peniaze do mesačných poplatkov (čo by mňa osobne tiež iritovalo) máš dve možnosti:
1/ DVB-T
zisti si na príslušných stránkach alebo u susedov alebo u odborného predajcu aké MUXy je možné u teba v mieste bydliska prijímať. V ČR si myslím, že ste na tom dosť dobre, takže tých 10 programov nebude problém.
Potom budeš potrebovať DVB-T STB. Dajú sa dnes kúpiť v cenách 20÷60 EUR. Kľudne by som išiel aj do niečoho lacného. Máš 2 roky záruku a za 2 roky ho aj tak vyhodíš, pretože buď budeš mať novú telku s DVB-T alebo bude DVB-T2 norma a bude ti ten prijímač zbytočný.
Urob si prieskum čo je na trhu, zameraj sa aj na MPEG4 kodovanie, ktoré ide v niektorých muxov u Vás v česku. Ten STB bude asi drahší, ale osobne by som ho bral.
Antény - v žiadnom prípade nie lacné poľské sito. Zálaeží ale na mieste tvojho bydliska - ak bývaš v mieste silného príjmu, bude to hrať aj na izbovú anténu, ak si niekde na južnej morave budeš potrebovať dobre naladenú sústavu. Tiež záleží od kanálu, na ktorom tvoj MUX vysiela, resp. MUX-y. Ak sú frekvenčne ďaleko od seba (napr. 21 kanál a 67 kanál, tak to ťažko poberie jedna anténa). Skús si niečo prečítať na parabola.cz - 2 týždne dozadu tam bolo hondotenie antén. Najlepšie ti poradia v blízkom anténovom obchode, pretože budú vedieť, čo funguje v mieste tvojho bydliska.


2/ DVB-S
Je nákladnejšia ale 100%-ná investícia. Satelitný príjem je určite 100% na celom území ČR - okrem podzemných atomových krytov a lesných chalúpok zakrytých stromami.
Tu by si potreboval parabolu+LNB+sat prijímač+ dekodovaciu kartu.
Kompletná investícia začína niekde okolo 6÷7000 Kč (horná hranica dle libosti). Získaš SAT prijímač s možnosťami rozšírenia do budúcna, keď raz investuješ do placky TV.
Karta SkyLink ti umožňuje prijímať cca 25 ČR/SR programov bez ďalších poplatkov.
Karta SkyLink ti umožňuje hocikedy si zaplatiť na napr. na mesiac nejaký program ktorý ťa špeciálne bude zaujímať bez toho aby bolo treba nejakú zmluvu, alebo niekam chodiť. Stačí internet a program ti beží cca za 5 minút.
Pitomec (10211)|25.6.2011 09:30
[quote=spleen;353367]omlouvám se tedy za nekompletní dotaz, mám tedy od nich kabel, kterej bych chtěl ušmiknout, mám stále ještě CRT, má ještě analog, šlo by doporučit nějaké antény?[/quote]Pokud máš analog, tak je kabelovka poslední instituce, která ti ho ještě nabízí. A cenově za 100Kč/měsíc. Jestli platíš víc, tak dej výpověď a jestli nedají slevu oni sami, tak po skončení výpvědní lhůty uzavři smlouvu novou a budeš mít tuto cenu. Příp. lze vzít něco z nabídky digitální, kde od UPC dostaneš set-top-box (www.upc.cz)