Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Příliš tmavý FRAPS

tomaslizner (3)|24.6.2011 14:41
Ahoj, pár dnů si lámu hlavu a už si fakt nevím rady. FRAPSem snímám video ze hry (mass effect), rozlišení 1600x1050 a 60 snímků/s. Bohužel video se mi ukládá výrazně tmavší než je ta hra. Temné, avšak stále čiteně rozlišitelné scény ze hry jsou ve videu doslova černé jak noc, takže např. v jedné scéně, kde se bavím v potemnělé místnosti s černochem jsou ve výsledném zachyceném videu vidět jen 2 bílé oči na černém pozadí:( Zkusil jsem ta videa přehrát ve wmp, wmp classic, wl movie makeru, irfanview, virtualdubu a vlc. Ve všech kromě vlc byla stejně tmavá, ve vlc byla malinko světlejší kvůli zapnuté hw konverzi yuv-rgb (po jejím vypnutí se obraz ztemnil jako u ostatních), nicméně jelikož ta videa posílám na YT pro ostatní, potřeboval bych se zaměřit na vyřešení zdrojového problému namísto přehrávání (takže nesmysly jako zesvětli si monitor, nebo nastav gamma.. nepište).

Video zpracovávám v windows live movie makeru (vzhledem k účelu, pro jaký to dělám a nenáročnosti softu na hw mi dostačuje) a ukládám do wmv. Nicméně mám pocit, že ten wlmm to také o pár stupňů ještě ztmaví.

Používám poslední kodeky k-lite megapack, poslední verzi windows media encoder 9, grafiku mám nvidia gtx 460, opět nejnovější kodeky pro windows 7 x64. Navíc jsem vše odinstalil a nainstalil načisto, ale žádná změna. FRAPS jsem používal 2.x.x, aktualizoval jsem ho na poslední verzi 3.4.5 a v obou verzích se to chovalo stejně.

Takže bych se rád zeptal, zda nemáte někdo spásnou myšlenku. Je nějaký způsob, jak zevětlit ten kodek (pokud je tím problémem), který používá fraps, případně jiné řešení?
unihoxis (16)|3.8.2011 22:42
žádný megapacky bych nepoužival, zkus natočit pár snímku uncompressed a uvidíš jestli je problém v kodeku