Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

vysilani TV vs. broadcast

JiriHalek (10)|28.4.2004 08:51
Ahoj,
tak jsem uspesne vyresil nektere problemy s vysilanim TV po siti -= samozrejme za pomoci ctenaru fora :-) =- a chtel bych se zeptat na jinou vec. Nekde jsem se docetl, ze existuje metoda vysilani, ktera je od metody pouzivane programem WME9 odlisna. Ve WME9 se proste vytvari "stream", na ktery se lide pripoji na urcitem portu a divaji se. Tato metoda se ma udajne jmenovat "broadcast" a ma byt zalozena na principu vysilani TV vsemi smery po siti a pusti si ji pouze ten kdo ma zajem. Je to asi trochu zmateny popis, ale vice informaci jsem nesehnal. Nema o tom nekdo nejake blizsi info?
Diky

PS.: Mam XP, XP 3200+, 512 DDR 400 MHz, WD S-ATA 120 GB 8 MB a TV kartu Genius Video Wonder Pro III
Mike (617)|28.4.2004 10:27
Ano to je mozne, ale je k tomu nutne mit - ted nevim jak se to presen jemnuje - Windows Media Server, ten samozrejme neni zdarma, podivej se na strankach microsoftu, urcite to tam najdes
JiriHalek (10)|28.4.2004 12:05
To asi bude "Windows Media Services", ten ale asi v XP neni . . . jen 2000 a 2003 . . . teda myslim
starej_vul (250)|28.4.2004 13:52
Na stránkách WINDOWS MEDIA -tam kde jsi ztahoval WMP- jsou obě části zcela zdarma. Jedná so o encoder i dekoder. Dá se tím zachytávát TV a rovnou posílat do sítě INTER/INTRAnet. Výborně se to hodí třeba na zprostředkování TV-přenosu, třeba známejm co máš roztroušený po světě.
JiriHalek (10)|28.4.2004 14:58
Mas na mysli todle?
http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/download/default.asp
polozka Windows Media Services
aktualne Windows Media Services 9 Series jen v anglictine

Ja si to bohuzel stahnout nemuzu bo to chce nejakou registraci, kterou nechci riskovat, trocha paranoie nikdy neskodi, zvlast kdyz se jedna o Microsoft. Nema to nekdo stahle?
starej_vul (250)|29.4.2004 07:39
Hele,
Hálku Jiří.
Jseš tak ... že nemáš ani e-mail adresu. Teď, právě teď, jsem to z tvého linku stáhl úplně bez použití jakéhokoliv hesla či nutnosti registrace. Tak neoblbuj lidi. Ale kdybys to chtěl na e-mail, tak nějaký napis a já ti to tam pošlu. Má to asi 9,5 M. (Máš někde tak velkou schránku???
starej_vul (250)|10.5.2004 12:48
pro [email]jiri.halek@email.cz[/email] už to tam hážu. Omluva za zdržení. Bude to pro 98,me,Xp i w2k. Je to tohle:

29.04.2004 08:42 840˙976 WM9Codecs.exe
29.04.2004 07:28 10˙001˙544 WMEncoderXP2k.exe
29.04.2004 08:39 13˙112˙944 WMPsetup2kME98se.exe
29.04.2004 08:38 9˙304˙176 WMPsetupXP.exe
5 File(s) 33˙259˙640 bytes


Tak jsem ti to poslal ... 10.5.2004 12:48
má to čtyři části ... máš velkou schránku????
MZ (42)|10.5.2004 20:31
Dal by som do pozornosti program VLC - ktory je free (Opensource) a podla mojich skusenosti sa da relativne lahko rozchodit.
Cez siet sa moze posielat v tzv. formate UDP broadcast a je mozne kdekolvek prijimat - ide o neoverovane spojenie ...
Ako vysielac moze sluzit aj DVB soft Diavlob ak by bol zaujem mozem popisat moje skusenosti...
Inak stranka kde je vsetko -> http://www.videolan.org
starej_vul (250)|11.5.2004 07:39
Jiří Hálek ... Jiří Hálek ... Jiří Hálek ... Jiří Hálek ... Jiří Hálek ... Jiří Hálek ...

Hele chlape co vlastně chceš? V tvém prvním příspěvku jsi chtěl "BROADCAST"! Vysílání po síti. Třeba televize, filmu nebo "dajakých" ptákovin.
Tak si pořádně prostuduj co je to Window Media ENCODING od fy Microsoft. A potom zjistíš, že tím se to provádí. Přesně jak jsi popisoval. Naklikáš si v jaké velikosti a kvalitě to chceš vysílat a z čeho zda ze "záznamu" (file) nebo přímo ze vstupní V-karty.... atd...atd.
A až si tohle všechno nastuduješ (těch voleb je tam více) tak potom můžeš nadávat. Třeba i na Microsoft. Není mojí chybou, že si honíš nějaký "SERVICES" který v tom úvodním příspěvku vůbec nechceš.
Tak se měj nebuzeruj a
[quote=JiriHalek]Mas na mysli todle?
http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/download/default.asp
polozka Windows Media Services
aktualne Windows Media Services 9 Series jen v anglictine

Ja si to bohuzel stahnout nemuzu bo to chce nejakou registraci, kterou nechci riskovat, trocha paranoie nikdy neskodi, zvlast kdyz se jedna o Microsoft. Nema to nekdo stahle?[/quote]
JiriHalek (10)|11.5.2004 10:22
Co tu tahas prvni prispevek? To jsem se obecne ptal jak se to menuje, v druhem prispevku mi Mike napsal, ze se ten program menuje Windows Media Server coz jsem dal upresnil na Windows Media Services a uz sem se o nicem jinem nebavil.
Windows Media Encoder pouzivam a je to desnej smejd :-(
Jedine co chci a co jsem chtel je Windows Media Services 9 ! ! ! Je to takovy problem pochopit ? ? ?
starej_vul (250)|11.5.2004 13:03
chlape,
tam jasně píšeš, že ten link ti nějde. A je tam popsanej. Čeština je krásnej jazyk. Dovede vyjádřit co chci říci.
A doporučuji Ti:
1/ když něco chceš tak do nikoho nevandruj
2/ až se naučíš nastavit ten "hnusnej" Microsoft Encoder, tak potom zjistíš, že ten šmějd jseš ty a tem M$ je v tom nevině.
3/ Je to těžké pochopit, že matleš hrušky s jabkama. Když dáš link, že ti to nejde ztáhnout, a mě jo, tak jsem ti to poslal. PŘEČTI SI TO PO SOBĚ co píšeš.
Tak čauky a na neshledanou ---
JiriHalek (10)|11.5.2004 22:26
fakt mam dojem, ze se ucastnime jine diskuze.
nikoho "nevandruju", ale co s clovekem, kteremu napisu, ze shanim Windows Media Services a posila mi Windows Media Player 9, Windows Media Encoder 9 a Windows Media Codecy 9? Co mi to porad cpete kdyz jsem psal snad jiz 10x, ze je nechci ! ! !
Windows Media Encoder 9 je desnej smejd a o tom se nehodlam bavit. Mam s nim takove zkusenosti, ze si to klidne muzu dovolit prohlasit, ale to je jedno, to neresim. Ten program je u me odepsany.
PROBOHA CHLAPE ! ! ! Umis cist? Ja poslal link kde si muzes stahnout tyto veci:
Windows Media Bonus Pack
Windows Media Player
Windows Media Encoder
Windows Media Services
Windows Media Rights Manager
Windows Media SDK
Instalační balíček kodeků
Enterprise Deployment Pack for Player 7.1
Nástroje a software jiných dodavatelů
Aktualizace zabezpečení

Vsechno jde stahnout az na ten podelany Windows Media Services ve verzi 9 u ktereho se pise:
Služby Windows Media Services 9 Series jsou dodávány se systémem Windows Server 2003. Pokud dosud nemáte Windows Server 2003, můžete se zaregistrovat do našeho programu Windows Server 2003 Corporate Preview Program (CPP). Program CPP je bezplatný a umožní vám stáhnout si nebo na disku CD-ROM získat aktuální sestavení systémů Windows, získat přístup k soukromým diskusním skupinám pro diskuse mezi uživateli a k technickým informacím o produktu.

O to mi de ! ! ! O Windows Media Services 9, ktera by mela byt pro registrovane v tomdle programu dostupna jako instalacni balicek z Windows Server 2003, teda aspon podle mych informaci.
A ty tu porad vyskakujes, ze jsem lama co si to neumi stahnout a posles mi Windows Media Player 9 a jiny bordel, ktery si z tech stranek muzu stahnout taky, ale ja chci Windows Media Services 9
[color=red]JASNE[/color]
starej_vul (250)|12.5.2004 12:45
Znova do 1. třídy a přidej si hodiny na čtení. \/
Napiš nevýhody WMEncoder. Docela krásně to na síti pracuje. Kdybys potřeboval nastavení ...
JiriHalek (10)|12.5.2004 15:28
A duvod? Ja nejsem ten kdo misto Windows Media Services 9 cte Windows Media Encoder 9 a porad mi jej s jinymi vecmi, ktere nechci posila.
O WME9 se nehodlam bavit, to neni predmetem diskuze.
Pokud Windows Media Services 9 mas tak mi jej posli, pokud ne neni co dal resit.