Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MPEG video wizard DVD Timelapse, problem s filtry

czross (5)|24.6.2011 12:59
Zdravim, snazim se udelat video z cca 700 nafocenych fotek. Fotografie maji rozmer 5184 x 3456 a ja se z toho pokousim udelat zrychleny sirokouhly video coz se mi zatim hrube nedari :-/ Prvni co me napadlo, je ze ty fotky trochu zazoomuju a pri exportu akorat zaskrtnu ze chci pomer stran 16:9. Bohuzel uz dva dny sem zaseklej na tom, jak aplikovat ten jeden filtr na vsechny fotografie najednou (pokud to jde). Zatim se mi podarilo dat vsechny ty fotky do jedne skupiny tlacitkem Group, ale stejne, pri aplikaci filtru skoci pouze na jednu tu fotografii kam kliknu. Sem teprve zacatecnik v editaci videa, takze pokud znate lepsi postup, jak z tech fotografii udelat sirokouhle video, tak sem s nim, budu rad :) Pro lepsi pochopeni meho problemu prikladam odkaz na video.
Pitomec (10211)|24.6.2011 13:08
Pro tyto účely asi nebude Womble zrovna ideální nástroj...
czross (5)|24.6.2011 13:44
To je mozny, ale orientuju se v nem zatim nejlip a lezou mi z neho pekny vysledky.. Jedinej problem je ta sirokouhlost no. Pokud nekoho napadne pro tyhle ucely lepsi program, tak budu jedine rad. Tady davam na ukazku prvni vysledek. Obsahuje spoustu zacatecnickych chyb (nastaveni ISO na fotaku atd...)
Pitomec (10211)|24.6.2011 14:24
Programů je spousta, já bych to dělal v Ulead Media Studiu (protože ho mám), ale jistě to zvládne Vegas, Premiera a další.
czross (5)|24.6.2011 14:42
Tak vyreseno. vyzkousel sem program Picasa a sem z neho nadsenej. Par kliknuti, obrazky se automaticky oriznou a je to venku... Uzivatelsky opravdu prijemnej program pro tvorbu timelapse.
man100 (235)|24.6.2011 16:22
[quote=czross;353280]Tak vyreseno. vyzkousel sem program Picasa a sem z neho nadsenej. Par kliknuti, obrazky se automaticky oriznou a je to venku...[/quote]

Pokud ti nevadí, že nějaký automat uřízne na některých obrázcích v rozlišení 5184 x 3456 tu nohy, tu zas hlavy a nakonec z toho vypadne ve standardu PAL mazanina o 576-ti řádcích...

P.S.
Otázkou zůstává, zda těch fotografií opravdu musí být 700.
josefíka (651)|24.6.2011 18:01
Na unavení diváků je to tak akorát :-)
czross (5)|24.6.2011 19:02
[quote=man100;353287]Pokud ti nevadí, že nějaký automat uřízne na některých obrázcích v rozlišení 5184 x 3456 tu nohy, tu zas hlavy a nakonec z toho vypadne ve standardu PAL mazanina o 576-ti řádcích...

P.S.
Otázkou zůstává, zda těch fotografií opravdu musí být 700.[/quote]

Jak rikam, jsem zacatecnik, teprve se v tom hrabu. To video co jsem sem daval neni zadna finalka, proste jsme vzali fotak, jeli udelat nejaky fotky a ted to davam do kupy a koukat co vzniklo. Ani nepocitam s tim ze bych tohle mel nekde verejne ukazovat. Me to prijde slusny no. Tady je to uz riznuty pres toho picasu.
czross (5)|24.6.2011 19:03
[quote=josefíka;353307]Na unavení diváků je to tak akorát :-)[/quote]

Nechapu, rikam ze to neni nic co budu prezentovat.
josefíka (651)|24.6.2011 22:41
To si děláš jen pro sebe? Nejde o zveřejnění? Vždyť to budeš pouštět známým. A to není zveřejnění?

Spíše jsem reagoval na PS man100, takže se kvůli tomu nezlob.

To co děláš, je tak pro AfterEffects a ne pro editační soft.
ai (2993)|24.6.2011 23:47
cross
dneska se pouzivaji media playery , jsou jich stovky, http://www.iboum.com/net-media-players.php ktere prehravaji fotky a muzes si tam navolit podmaz jako muziku, ty fotky prehravaji jako slide show. Ci-li dneska uz to je sysifofska prace delat o co se pokousis. Ty prehravace to delaji za behu. A Zobrazi rozliseni podle zobrazovace. Delat slide show na DVD uz je kontraproduktivni.

Samozrejme nekdo si s tim chce vyhrat a zvolit spravne vyrezy, pan, nepatrny zoom , to se dela samozrejme pro filmecky , ale musis probrat fotku po fotce.