Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVDLab Cloning menu, Switched menus

star007 (15)|21.6.2011 17:24
Ahoj,
v minulém tématu jsem potřebovala poradit se zvýrazněním tlačítka, teď už vím, že v tom může pomoci klonování, ale mě to nefunguje. Zkrátka slabá žena prosí silné muže o pomoc a radu. Pokusím se nastínit situaci:

Mám vytvořený authoring a to tak, že mám 3 filmy a v každém z nich je v jiném jazyce text (čeština němčina, angličtina) a mám 3 komentáře v těchto 3 jazycích k těmto filmům. Menu vypadá tak že je tam název filmu a tři vlaječky na zvolení jazyka komentáře (zde mi to funguje pomocí funkce audio), tři vlaječky na zvolení filmu s textem v příslušném jazyce (k zvolení filmu používám funkci case). Poslední tlačítko spouští film se zadanými jazykovými verzemi, tedy tlačítko play. Vše perfektně funguje - zvolíte český komentář, film z anglickým textem, zmáčknete play nebo zvolíte německý komentář, film s českým textem, zmáčknete play atd. jak chcete, kombinujete různě a vše perfektně funguje. Dokonce se jazyk komentáře dá měnit iběhem přehrávání filmu.
Jenom taková drobnost, kterou potřebuji a to je, že když zvolím českou vlaječku pro zadání komentáře a potom třeba německou vlaječku pro zadání filmu, tak by měly zůstat vlaječky (či nějaké rámečky, nebo puntíky nebo čárky, zktrátka tlačítka volby) označené. Takže než zmáčku play, tak vidím jaké jazyky jsem zvolila.
Tak to je snad vše a snad je to i k pochopení, no a včil mudrujte ogaři nebo i ogarky?
Prosím, zda někdo znáte návod jak na to, pošlete mi ho nebo napište.
Díky, díky, díky..........
ai (2993)|22.6.2011 22:52
Mas to komplikovane, tou kombinaci voleb, je tam hodne kombinaci,
rozumim tomu tak, ze mas jedno menu, a tam volbu na tri filmy a u kazdeho filmu jeste jazyk a titulky ?

Problem je ten, ze to mas vse v jednom menu, chapej to tak, ze ten extra puntik nebo tecka atd by muselo v praxi znamenat vytvoreni dalsi menu a pak resit , ktere menu zobrazit, a tech kombinaci je prilis - nevhodne.

Res to takto, jedno menu na vyber filmu, jedno menu na vyber audia a jedno menu na vyber subtitles. Kde kdyz do menu najedes , zvyrazni se ti tklazitko, ktere je posledne navolene.

A ted tedy musis programovat ..., nejsem si jisty jestli na to ma DVD Lab moznosti v nastaveni. Princip je ten, ze po volbe tlacitka v jednom z tech tri menu, to musis ukladat tuto informaci do nejake promenne, mas tri menu, tedy tri promenne. Jedna vec, DVD Maestro umi zvyraznit cislo tlacitka podle zvolene audio stopy nebo subtitles. Tedy tam ty dve menu by byly uz vyrizene takto jednoduse. U DVD Labu bych se na to musel podivat.
V tom menu volby toho filmu, title, by jsi zvolil nejakou promennou GRPM , treba GPRM0, a po zvoleni tlacitka bys ukladal hodnotu SPRM8, to je bunka , kde je hodnota vzdy posledne stlaceneho tlcitka. Napr. stlacis button 1 a SPRM8 ma hodnotu 1024, tlacitko 2 a SPRM8 se automaticky upravi na 248 atd... Tedy GPRM0 = SPRM8.

Pokud chces v tomto pokracovat , napis ....
Pytkin (7947)|23.6.2011 01:26
alebo spravix 3x3 = 9 menu , pre kazdu kombinaciu ..
ai (2993)|23.6.2011 04:05
no tam by slo zrejme minimalne o 3x3x3=27 menu , jeden title s tremi moznostmo zvuku a tremi moznostmi subtitles,
ale tu jde o to, ze by se menu mely delat jako dela Holywood, tak to uzivatel ceka aniz by vahal co ma delat , co zvolit atd., a tedy plus jeste by mely ty tlacitka po prichodu do menu byt zvyraznena na tech mistech , ktere byly naposled zvoleny a vychytat to i tak , aby byly brany v uvahu zmeny na dalkovem ovladaci,
666dia (476)|24.6.2011 21:51
"ale tu jde o to, ze by se menu mely delat jako dela Holywood" - jakej Holywood...?
ai (2993)|24.6.2011 23:52
[quote=666dia;353334]"ale tu jde o to, ze by se menu mely delat jako dela Holywood" - jakej Holywood...?[/quote]

no tak jak to delas treba ty, to je jedno :-)

proste tak jak je vetsina menu udelana,
priklad, ja jsem delal kdysi menu jako obraacejici se stranky knihy, a uzivatel to videl a vyletelo z neho , co ted ?, uvazoval sekundu nebo dve o co jde. A ja si uvedomil, ze to tak nema byt. Kolik to stalo casu a usili a nanic. Proste hlavni menu, audio menu, subtitles menu, nebo obe dohromady, pokud to neni slozite a hotovo.
666dia (476)|25.6.2011 20:49
jo takhle, nějak jsem byl včera večer unavenej a nedošlo mě to....
taky si myslím, že jednotný menu se ovládá líp, nemá cenu vymýšlet nesmysly...pak se v tom uživatel nevyzná...
(hlavní menu, nastavení, kapitoly, popř. bonusy)
star007 (15)|20.7.2011 15:43
Ahoj,

všem děkuji za rady trochu jsem se s tím trápila, ale je to opravdu příliš složité. Zatím to nechám tak. Teď se stejně musím učit pracovat v encore.
666dia (476)|22.7.2011 20:33
"Teď se stejně musím učit pracovat v encore."
fujj, proč v tomhle...?
ai (2993)|22.7.2011 20:53
Nastesti Encore taky nacte hotove video, pro menu nebo obrazek a taky subpicture, jsou tam jen jina pravidle. Funguje to pres Photoshop. Horsi s programovanim, tam se asi neda vubec ? Neznam posledni verze.