Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: Pinnacle Studio - problém při exportu videa

Nováček
    Registrace
    Dec 2010

Ahoj,

pokouším se vytvořit sestříhané video v Pinnacle studio 15. Video mám již připravené a zbývá mi poslední krok, celé to zkompletovat do jednoho souboru.

Zvolím požadovaný formát komprese (zkoušel jsem DVI, MPEG1, MPEG2 i rovnou vyplovat jako DVD Video), dám vytvořit video. Několik minut to jede, jak má a pak se to (pokaždé jinde) "zasekne" a nic se neděje (čekal jsem 15 minut). Aplikace samotná funguje, nespadne, jen se prostě zasekne to vytváření.

Už nevím co s tím, zkoušel jsem reinstal windows 7, Pinnacle studio 11, ale pořád stejný výsledek. Prosím o radu.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček Avatar uživatele JardaC
    Registrace
    Jul 2005

Že to dělá i ve S 11? To by vypadalo, že si Studio neporadí se zdrojovým videem, anebo mu z nějakého důvodu nesedí konfigurace Tvého počítadla. A vzhledem k tomu, že se to sekne pokaždý jinde, bych to viděl spíš na variantu 2. Každopádně bych zkusil:
    a/ vyexportovat "surové" video, tzn. bez přechodů, titulků ... a jiných pičičminek, prostě nahraný jen zkusit prohnat Studiem, jak si s tím poradí
    b/ pokud to nebude OK, tak otevřít surové zdrojové video např ve Virtualdubu a pod volbou tuším File - Open - Advanced settings - a zatrhnout Re-derive keyframe flags (nevím přesně, jak ta nabídka tam je, nemám tu VD, ale nějak takhle to vypadá). Soubor se načte, díky tomu zatržítku se přeindexuje a znova se pak z Virtualdubu uloží pod stejným názvem (samozřejmě jinam, než je původní soubor). Jo, ve VD musí být u Videa i Audia nastaveno Direct Stream Copy. No a vzniknuvší soubor se poté může načíst do Pinnaclu místo původního ... a zkusit znova export.
    c/ zkusit, máš-li možnost, vše na jiném PC
    Víc mě nenapadá, je to - bohužel - někdy trochu alchymie, co jednomu běhá, jinému dělá problémy.
    Každopádně, good luck!

Nováček
    Registrace
    Dec 2010

Díky moc za rady. Bohužel se mi to zasekává už na začátku videa, kde mám za sebou poskládané pouze fotky. K samotnému video souboru to dojde málokdy. Dneska to zkusím na jiném PC a uvidím. DÍKY!

Je tu pravidelně
    Registrace
    Oct 2009

Nicoolas_Doe:
    škoda, že jsi hned nenapsal o těch fotkách. Vyhoď je a vyzkoušej to bez nich. To měla být vlastně první rada, jenže to nikdo nevěděl.

Nováček
    Registrace
    Dec 2010

Nojo, tak smazat fotky zabralo. Díky.

Co se dá dělat s těma fotkama? Jsou v JPEG a ve vysokým rozlišení rovnou z foťáku.

Nováček
    Registrace
    Dec 2010

Tak jsem zmenšil fotky a dostal jsem se skoro až na konec při exportování videa, kde mám zase naházené fotky a pak to zas chcíplo. Zkoušel jsem již dva PC a pořád se to chová podobně.

Co se dá ještě vymyslet s těmi fotkami?

Nováček Avatar uživatele JardaC
    Registrace
    Jul 2005

No, já osobně jsem s fotkama problém neměl - pravda, dělal jsem jen jakési slieshow jen z fotek, nebyla to kombinace fotky + video. Nasypal jsem tam fotky ze svého obstarožního 7-megáče zn. Canon, mezi každou přechod myslímže dissolve, jako hudební stopu Mariána Vargu a jelo to, jak se říká, jak z praku.... tady nevím, co poradit. Ale pravda, vzpomínám si, že jsem kdysi kontaktoval techn. podporu Exacu kvůli něčemu s fotkama, (už si nevzpomínám čemu), a pán na druhém konci mailu mi tehdy sdělil, že Studio je soft na video a ne stroj na slideshow, tak ať se nedivím. Takže už se nedivím

Je tu pravidelně
    Registrace
    Oct 2009

V dobách, kdy jsem dělal v Pinaclu, jsem si fotky vždy chystal na rozlišení videa. Nějak mě to zůstalo a používám to tak do včil. Také si zkontroluj, jestli mezi fotkama nemáš volný fram. Jinak bych doporučil, vyrenderovat ty části s fotkama zvlášť a poté vložit již jako video, přesně na to místo kde to máš.

Nováček
    Registrace
    Dec 2010

Tak nekonec jsem sehnal ještě třetí počítač, na kterém to všechno šlo bez problémů. Ale strávil jsem s tím skoro celej týden. Nicméně všem děkuji za rady.

Nováček
    Registrace
    Jul 2011

Zdravím,
    potřeboval bych poradit.Mám pinnacle 15 vše šlapalo.Ale program jsem přeinstalovával a tedka sice šlape v pohodě,ale jakmile dám export videa,tak vyskočí hláška,že studio přestalo pracovat a chce ukončení.

Podrobnost problému:

Název aplikace: Studio.exe
    Verze aplikace: 15.0.0.7593
    Časové razítko aplikace: 4cc74e06
    Název chybného modulu: Studio.exe
    Verze chybného modulu: 15.0.0.7593
    Časové razítko chybného modulu: 4cc74e06
    Kód výjimky: c0000005
    Posun výjimky: 000706d0
    Verze operačního systému: 6.1.7601.2.1.0.256.1
    ID národního prostředí: 1029
    Další informace 1: 0a9e
    Další informace 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
    Další informace 3: 0a9e
    Další informace 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

Tak jestli někdo ví,budu vděčný.

edit: Tak problém vyřešen.V nastavení-vytvořit soubor,bylo navoleno/nevím proč/ zvuk.Ted jsem tam nastavil MPEG-4 a vše zase funguje,jak má.
    Naposledy upraveno uživatelem Edtason: 06-07-2011 v 20:46

Podobná témata

1. Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 02-11-2012, 11:20
  2. Pinnacle studio 15 - spomalování videa
    Od plac v sekci Editace videa
    Reakcí: 33
    Poslední příspěvek: 14-09-2011, 09:51
  3. Problém se zvukem HD videa - Pinnacle studio 12
    Od kecy v sekci Editace videa
    Reakcí: 0