Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pinnacle Studio - problém při exportu videa

Nicoolas_Doe (11)|21.6.2011 09:02
Ahoj,

pokouším se vytvořit sestříhané video v Pinnacle studio 15. Video mám již připravené a zbývá mi poslední krok, celé to zkompletovat do jednoho souboru.

Zvolím požadovaný formát komprese (zkoušel jsem DVI, MPEG1, MPEG2 i rovnou vyplovat jako DVD Video), dám vytvořit video. Několik minut to jede, jak má a pak se to (pokaždé jinde) "zasekne" a nic se neděje (čekal jsem 15 minut). Aplikace samotná funguje, nespadne, jen se prostě zasekne to vytváření.

Už nevím co s tím, zkoušel jsem reinstal windows 7, Pinnacle studio 11, ale pořád stejný výsledek. Prosím o radu.
JardaC (40)|21.6.2011 14:14
Že to dělá i ve S 11? To by vypadalo, že si Studio neporadí se zdrojovým videem, anebo mu z nějakého důvodu nesedí konfigurace Tvého počítadla. A vzhledem k tomu, že se to sekne pokaždý jinde, bych to viděl spíš na variantu 2. Každopádně bych zkusil:
a/ vyexportovat "surové" video, tzn. bez přechodů, titulků ... a jiných pičičminek, prostě nahraný jen zkusit prohnat Studiem, jak si s tím poradí
b/ pokud to nebude OK, tak otevřít surové zdrojové video např ve Virtualdubu a pod volbou tuším File - Open - Advanced settings - a zatrhnout Re-derive keyframe flags (nevím přesně, jak ta nabídka tam je, nemám tu VD, ale nějak takhle to vypadá). Soubor se načte, díky tomu zatržítku se přeindexuje a znova se pak z Virtualdubu uloží pod stejným názvem (samozřejmě jinam, než je původní soubor). Jo, ve VD musí být u Videa i Audia nastaveno Direct Stream Copy. No a vzniknuvší soubor se poté může načíst do Pinnaclu místo původního ... a zkusit znova export.
c/ zkusit, máš-li možnost, vše na jiném PC
Víc mě nenapadá, je to - bohužel - někdy trochu alchymie, co jednomu běhá, jinému dělá problémy.
Každopádně, good luck!
Nicoolas_Doe (11)|21.6.2011 16:48
Díky moc za rady. Bohužel se mi to zasekává už na začátku videa, kde mám za sebou poskládané pouze fotky. K samotnému video souboru to dojde málokdy. Dneska to zkusím na jiném PC a uvidím. DÍKY!
josefíka (651)|21.6.2011 16:58
Nicoolas_Doe:
škoda, že jsi hned nenapsal o těch fotkách. Vyhoď je a vyzkoušej to bez nich. To měla být vlastně první rada, jenže to nikdo nevěděl.
Nicoolas_Doe (11)|21.6.2011 21:49
Nojo, tak smazat fotky zabralo. Díky.

Co se dá dělat s těma fotkama? Jsou v JPEG a ve vysokým rozlišení rovnou z foťáku.
Nicoolas_Doe (11)|22.6.2011 08:18
Tak jsem zmenšil fotky a dostal jsem se skoro až na konec při exportování videa, kde mám zase naházené fotky a pak to zas chcíplo. Zkoušel jsem již dva PC a pořád se to chová podobně.

Co se dá ještě vymyslet s těmi fotkami?
JardaC (40)|22.6.2011 11:52
No, já osobně jsem s fotkama problém neměl - pravda, dělal jsem jen jakési slieshow jen z fotek, nebyla to kombinace fotky + video. Nasypal jsem tam fotky ze svého obstarožního 7-megáče zn. Canon, mezi každou přechod myslímže dissolve, jako hudební stopu Mariána Vargu a jelo to, jak se říká, jak z praku.... tady nevím, co poradit. Ale pravda, vzpomínám si, že jsem kdysi kontaktoval techn. podporu Exacu kvůli něčemu s fotkama, (už si nevzpomínám čemu), a pán na druhém konci mailu mi tehdy sdělil, že Studio je soft na video a ne stroj na slideshow, tak ať se nedivím. Takže už se nedivím
josefíka (651)|22.6.2011 15:29
V dobách, kdy jsem dělal v Pinaclu, jsem si fotky vždy chystal na rozlišení videa. Nějak mě to zůstalo a používám to tak do včil. Také si zkontroluj, jestli mezi fotkama nemáš volný fram. Jinak bych doporučil, vyrenderovat ty části s fotkama zvlášť a poté vložit již jako video, přesně na to místo kde to máš.
Nicoolas_Doe (11)|26.6.2011 10:21
Tak nekonec jsem sehnal ještě třetí počítač, na kterém to všechno šlo bez problémů. Ale strávil jsem s tím skoro celej týden. Nicméně všem děkuji za rady.
Edtason (8)|6.7.2011 13:56
Zdravím,
potřeboval bych poradit.Mám pinnacle 15 vše šlapalo.Ale program jsem přeinstalovával a tedka sice šlape v pohodě,ale jakmile dám export videa,tak vyskočí hláška,že studio přestalo pracovat a chce ukončení.

Podrobnost problému:

Název aplikace: Studio.exe
Verze aplikace: 15.0.0.7593
Časové razítko aplikace: 4cc74e06
Název chybného modulu: Studio.exe
Verze chybného modulu: 15.0.0.7593
Časové razítko chybného modulu: 4cc74e06
Kód výjimky: c0000005
Posun výjimky: 000706d0
Verze operačního systému: 6.1.7601.2.1.0.256.1
ID národního prostředí: 1029
Další informace 1: 0a9e
Další informace 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
Další informace 3: 0a9e
Další informace 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

Tak jestli někdo ví,budu vděčný.

edit: Tak problém vyřešen.V nastavení-vytvořit soubor,bylo navoleno/nevím proč/ zvuk.Ted jsem tam nastavil MPEG-4 a vše zase funguje,jak má.