Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přehrávače DVD/Blu ray: Staré domácí kino vs. nový DVD přehrávač/rekordér

Neregistrovaný (0)|20.6.2011 19:26
Tazatel: Peckoslav

Znění dotazu: Zdravím,
potřeboval bych poradit s následujícím dotazem.

Vlastním cca 8 roků staré domácí kino. Vzhledem k tomu, že tento přehrávač neumí např. formát DivX, tak uvažuji o zakoupení nového přehrávače.
Nicméně se mi nechce investovat do celé sestavy, neboť stávající je pro mé účely vyhovující a navíc mám v obývacím pokoji kabeláž ukrytou pod plovoucí podlahou, takže by i případná instalace nové sestavy byla obtížná.

Zajímalo by mě, zda někdo podobný problém řešil a zda existuje rozumné (především ne příliš nákladné :-) ) řešení. Není problém zakoupit nový přehrávač DVD, ale nerad bych kupoval sestavou novou včetně reproduktorů. O chuti demontovat podlahu ani nemluvě :-D

Velmi bych ocenil i konkrétní příklad včetně typu zařízení, které by můj problém dokázalo uspokojivě vyřešit.

Za všechny rady předem děkuji.


Peckoslav

Technika, které se dotaz týká: domácí kino Panasonic SC-HT870 (sestava přehrávače, subwooferu a 5 repro)
Pitomec (10211)|20.6.2011 19:48
Měnit kabely při změně domácího kina je prakticky nesmysl a navíc se dá vybrat takové domácí kino, kde nebudeš muset měnit ani repro.
Neregistrovaný (0)|20.6.2011 21:34
[quote=Pitomec;352502]Měnit kabely při změně domácího kina je prakticky nesmysl a navíc se dá vybrat takové domácí kino, kde nebudeš muset měnit ani repro.[/quote]

Dokážeš mi prosím doporučit, které domácí kino si tedy mám koupit aby bylo kompatibilní s tím co mám? Obávám se totiž, že systémový kabel, který napájí subwoofer (a kterým je připojen k přehrávači) nebude asi standardní. Co jsem se díval na pár přehrávačů, tak měli nejrůznější konektory typu SCART, HDMI, S-VIDEO atd. ale nic co by umožňovalo připojit reproduktory. Ale to možná bude jen tím, že jsem jich zatím neprohlédl tolik ;)
Předpokládám správně, že i v nových domácích kinech jsou reproduktory připojeny přes subwoofer jako u toho mého, nebo se to teď staví jinak?
vivid.sk (11472)|20.6.2011 21:48
ak nemas na tom "kine" Digitalny vstup (optiku alebo koax), tak smola - plati pre teba toto iste, co sa riesilo tu

[quote=Neregistrovaný;352491]...případná instalace nové sestavy byla obtížná....
[/quote]
nemyslim, odsrobujes obvodove listy, das za ne nove kable pre zadne repro a znova prisrobujes. Pokial nebudes pouzivat nejake extra hrube kable, nebude s tym problem.
Pitomec (10211)|20.6.2011 21:51
[quote=Neregistrovaný;352536]Dokážeš mi prosím doporučit, které domácí kino si tedy mám koupit aby bylo kompatibilní s tím co mám? Obávám se totiž, že systémový kabel, který napájí subwoofer (a kterým je připojen k přehrávači) nebude asi standardní. Co jsem se díval na pár přehrávačů, tak měli nejrůznější konektory typu SCART, HDMI, S-VIDEO atd. ale nic co by umožňovalo připojit reproduktory. Ale to možná bude jen tím, že jsem jich zatím neprohlédl tolik ;)
Předpokládám správně, že i v nových domácích kinech jsou reproduktory připojeny přes subwoofer jako u toho mého, nebo se to teď staví jinak?[/quote]
V nových DK to všechno půjde spíš z receiveru, než se Subwooferu, ale zkus se na nějakýho Panasonica podívat.

Pokud jde o tu výměnu kabelů, tak jsem měl spíš na mysli repro (přední/zadní, střed), než ten Subwoofer - je možný, že budeš muset kabely pro repro od Subwooferu prodloužit až k receiveru.