Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

FRAPS plynulý, wlmm i pinnacle ne

tomaslizner (3)|17.6.2011 13:18
Ahoj, rád bych váš názor na tohle. Frapsem jsem zachytil videa ze hry mass effect, 1600x1024, 60 snímků/s. Při přehrání ve wmp je pěkně plynulé, ostré a jasné. Pro editaci jsem pak použil windows live movie maker a výsledek uložil do wmv 1280x800, 30s/s, ale výsledkem je, že video se úpravou celkově dost ztmavilo, není tak ostré (což přičítám změně rozlišení, ale ve výsledku se mi to tak líbí víc než to ostré) a hlavně - kvůli čemu píšu - není tak plynulé. Nejde jen o rychlé scény, ale obecně je trhanější než "originál" z frapsu. Není to nějak zásadní, ale přesto je vidět, že tam to jemné trhání je. Přičítal jsem to vynechávání snímků při převodu z těch 60s/s na 30s/s a zkusil jsem tedy video s 30s/s už v originále, ale stejný výsledek.
Stáhnul jsem si tedy trial pinnacle studia 15, ale výsledek je stejný (sice to není tak tmavé, ale jemně se to trhá stále).

Moje sestava je core 2 duo E8400, 4GB RAM, grafika GTX 460 a 3x2TB disk, používané kodeky k-lite magapack. Přičítal jsem to tedy "slabšímu" cesoru a zkusil ten postup s movie makerem na notebooku acer 3820TG (core i5-430, 4GB RAM, grafika dedikovaná HD5650). Trhání se snížilo téměř nepostřehnutelně.

Takže tady jsem a nevím si už rady:) Dva dny jsem se snažil najít nějaké východisko kromě zřejmě hodně brutálního upgrade počítače s v tomto případě nejistým výsledkem. Můj dotaz tedy zní, jaký byste doporučili zvolit vhodný postup pro sestříhání, vložení pár přechodů a závěrečný převod do 720p. Díky.
tomaslizner (3)|17.6.2011 13:59
Hm, tak paradoxně když nemůžu na něco dlouho přijít a nakonec se někde takhle zeptám, vzápětí na to řešení sám přijdu:) To už se mi stalo potřetí:) No každopádně pro každého, kdo by měl stejný problém a narazil na můj post - zůstanu zatím u toho live movie makeru (jde jen o gamesu, používat na to pinnacle by byl kanon na vrabce). Problém zřejmě bylo, že fraps to vygeneroval v pro něj nejvyšší možný kvalitě, tzn. videobitrate byl na 12000 a zvuk na 256 kbps. Zadal jsem nové nastavení pro uložení, kde jste bitrate stáhl na 4000, zvuk na 128 kbps a počet snímků na 30/s a změna byla neuvěřitelná. Posléze jsem ještě počet snímků zvýšil na původních šedesát a video je skoro plynulejší než originál:) Takže při podobném problému, kdo jste začátečníci jako já, si zkuste pohrát s tímto nastavením.

Mám tu ještě půl tera nekompreseného videa z virtualdubu, které po projetí wlmm cukalo ještě mnohem víc, tak to zkusím podobně nastavit a uvidím. Pokud by s tím byl nějaký problém, opět se zeptám:)
Zatím...
lamborginy55 (1)|19.6.2011 17:33
heh ale len male odporucanie..pokial nahravas video do frapsu z demo nahravok kde ide spravit uz dopredu casova uprava, vyuzi to..asi nechapes, uvediem priklad: mas counter strike, nahras demo, a z dema chces spravit AVI..spustis demo, ale nastavis si aby to isli 4x pomalsie..nahras to napr na 30fps, otvoris to v nejakom movie edite, 4x to zrychlis a mas to rovnake ako original ale 120fps.. :)