Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Instalace TV na zeď - pomoc při řešení situace

dacaneq (2)|15.6.2011 21:58
Ahoj, poprosil bych o vaše postřehy - Rekonstruuji místnost v RD domku a chci si připravit instalaci TV na zeď. Poprosil bych o vaše postřehy jestli se můžu touto cestou ubírat.

Situace: Zeď 30cm zřejme cihla. Plánuji instalovat plochou tv na tuto zeď a řeším skrytí kabelů a přípravu napájení.
Myslím si že, mám velkou výhodu tím, že plánovaný obývací pokoj sousedí se schody do sklepa. Proto chci:
-220v Jednu zásuvku umístit na zeď za TV - v drážce pod omítku.
- Připojení ANT, HDMI, LAN atp. chci řešit tak, že dole ze strany obývacího pokoje bude 4zásuvka TANGO - s tím že tam bude přivedeno vše potřebné ale i tak že jedna pozice bude zaslepena bude v ní instalační krabice skrz zeď až na druhou stranu, kde bude druhá instalační krabice. Zde z druhé strany můžu lištou vést co budu chtit k (za) TV - zde to bude řešeno stejným systémem - dvě instalační krabice naproti sobě + průraz zkrz zeď. Průraz bych zapěnoval, nebo zatěsníl vatou akrabice uzavřel záslepkami. Dále bych na schode do sklepa umístil PC. ovládané přes bluetooth.

Poprosím o váš názor zdali toto řešení neskýtá nějaká úskalí, popřípadě co by jste poradili, vylepšili?

Díky moc,
vomic (671)|16.6.2011 08:18
já mám podobné řešení jen místo sklepa mám chodbu.
Doporučuji ti v části kterou bude krýt televize prorazit (vyvrtat) díru o průměru 80mm a do ní si nech uříznout 30 cm novodurovou odpadní trubku a tu kolem zapěň aby průchod byl čistý (trubkou budeš moci vést všechny kabely) ... tu samopu díru proraž dole co nejníže u podlahy a opět tam zapěň trubku.
V místě kde dole bude trubka si postav pod zavěšenou TV nějaký hezký AV stolek v kterém bude třeba DVD, AV reciever a pod. a který samozřejmě skryje tu díru.
Na druhé straně stěny (sklep) si udělej závěsnou polici nebo skříňku na to PC + tam mít kvalitní prodlužovák pro cca 8 zásuvek s proudovou ochranou do kterého zapoj všechny spotřebiče + switch nebo router pro LAN.

Prostě všechny kabely zespodu z spotřebičů pujdou trubkou skrz zeď do sklepa a odtud zase trubkou zezadu k TV ... nic nebude vidět, veškeré zásuvky na 220V budou ve sklepě a budeš to mít pod proudovou ochranou. Zároveň kdykoliv skrz 80cm průměr trubek protáhneš jakýkoliv kabely v budoucnosti.