Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Multimediální přehrávače

tomina (0)|12.6.2011 11:28
Sháním multimediální přehrávač - jedno jestli s integrovaným HDD nebo pouze s USB vstupem, který by měl RGB výstup. Zdá se mi, že dnes už téměř žádný přehrávač RGB nemá a místo toho obsahuje HDMI, komponent nebo jen kompozitní výstup. Neporadil by někdo?
gallibob (171)|12.6.2011 12:03
[quote=tomina;351089]Sháním multimediální přehrávač - jedno jestli s integrovaným HDD nebo pouze s USB vstupem, který by měl RGB výstup. Zdá se mi, že dnes už téměř žádný přehrávač RGB nemá a místo toho obsahuje HDMI, komponent nebo jen kompozitní výstup. Neporadil by někdo?[/quote]

no to bude celkem problem jelikoz multi. centra sou predevsim urcena k pripojeni k TV tedy HDMI,KOMPONENT atd.. todle je vlastne pripojeni k monitoru(starsimu,nove maji vetsinou uz i HDMI).
O zadnem takovem netusim ,ani nevim, ale zkousel si se kouknout jestli neexistuje kabelova redukce HDMI-RGB mozna by to bylo jednodussi reseni,ale ber to jen jako napad,mozna nic takoveho neexistuje, zkus se poradit s googlem:)
interfernet422 (1575)|12.6.2011 12:11
Redukce HDMI-RGB asi neexistuje, musela by obsahovat D/A převodník.
jito (999)|12.6.2011 12:23
RGB signál je možné dostat z komponetního výstupu.Záleží na nastavení přehrávače.
tomina (0)|12.6.2011 13:35
Nepotřebuji RGB signál, ve formátu v jakém ho má PC monitor - tedy RGB plus horizontální a vertikální synchronizace. Potřebuji RGB, který se používá ve spotřební elektronice, nejčastěji právě ve Scartu. Většina multimediálních center má právě ten komponentní výstup v podobě 3x RCA, u některých lze v menu přepínat mezi RGB a YPbCr, ale někde to nejde. Potřeboval bych tip na nějaký přehrávač, kde to lze. Nemohu na to spoléhat.
jito (999)|12.6.2011 14:20
Můžu to vyzkoušet na svém DUNE HD MAX.Ale přehrávač za 10 tisíc si asi nekoupíš...
tomina (0)|12.6.2011 14:37
Jelikož to chci do auta k 5" LCD navigace tak by to byla celkem zbytecna investice :-)
stani (1647)|13.6.2011 13:27
Mě by spíš zajímalo, zda z některých přehrávačů umí i DTS-HD MA?
Můj oblíbený WD TV Live HD Media Player toto bohužel neumí...:-(
SPAWN (744)|15.6.2011 22:04
[quote=stani;351328]Mě by spíš zajímalo, zda z některých přehrávačů umí i DTS-HD MA?
Můj oblíbený WD TV Live HD Media Player toto bohužel neumí...:-([/quote]

Tady mas odkaz na vsemozne mmcentra a jejich parametry + DTS, DTS-HD, Dolby TrueHD atd...

Link: http://www.digitalversus.com/reviews-media-centres-article-501.html