Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Digitalizace Hi8/Video8 kazet - má smysl koupě D8 kamery?

Fricoolinek2 (675)|10.6.2011 03:20
Můžu se zeptat, má smysl koupě Digital8 kamery, jakožto prostředku ke zdigitalizování nahrávek z Hi8/Video8 kazet, pokud už mám možnost digitalizovat přes TV kartu? (mám WinFast DTV 2000H)

Můžu dosáhnout lepší obrazové kvality nebo jde jen o jednosušší práci? Pokud to dobře chápu, tak do Digital8 kamery stačí dát stará Video8 kazeta propojit to přes FireWire a zkopírovat to stejně jako standartní digikazetu...
arkij (540)|10.6.2011 08:27
[quote=Fricoolinek2;350691]Můžu se zeptat, má smysl koupě Digital8 kamery, jakožto prostředku ke zdigitalizování nahrávek z Hi8/Video8 kazet, pokud už mám digitalizovat přes TV kartu? (mám WinFast DTV 2000H)

Můžu dosáhnout lepší obrazové kvality nebo jde jen o jednosušší práci? Pokud to dobře chápu, tak do Digital8 kamery stačí dát stará Video8 kazeta propojit to přes FireWire a zkopírovat to stejně jako standartní digikazetu...[/quote]

Záleží kolik těch kazet máš a za kolik koupíš tu kameru.

Výhoda není v lepší práci ale v kamerách byl kvalitní převodník a tak rozhodně dosáhneš kvalitnějšího převodu než přes jakoukoliv TV kartu. Je to srovnatelné, jako by si koupil HV převodník třeba od Canopusu (typ tady byl už mnohokrát doporučován Pitomcem, mi se to teď nechce hledat).

Navíc Ti může velice dobře posloužit i kamera do jisté míry poškozená (vadná optika, poškozený LCD apod.), takže nebude-li drahá a máš li dost kazet, může se to vyplatit. Já jsem to kdysi řešil tak, že jsem si kameru od kamaráda na měsíc půjčil a všechny staré záznamy Video8 jsem přímo propojením kamera x kamera převedl na DV a teď je v klidu postupně zpracovávám.

Z úvodu dotazu mi není úplně jasné " pokud už mám digitalizovat přes TV kartu" ?
Pokud použiješ kameru Digital8, pak už TV kartu nebudeš využívat ale rovnou to přes FireWire strkat na HDD.
Fricoolinek2 (675)|10.6.2011 21:07
[quote=arkij;350703]Záleží kolik těch kazet máš a za kolik koupíš tu kameru.

Výhoda není v lepší práci ale v kamerách byl kvalitní převodník a tak rozhodně dosáhneš kvalitnějšího převodu než přes jakoukoliv TV kartu. Je to srovnatelné, jako by si koupil HV převodník třeba od Canopusu (typ tady byl už mnohokrát doporučován Pitomcem, mi se to teď nechce hledat).

Navíc Ti může velice dobře posloužit i kamera do jisté míry poškozená (vadná optika, poškozený LCD apod.), takže nebude-li drahá a máš li dost kazet, může se to vyplatit. Já jsem to kdysi řešil tak, že jsem si kameru od kamaráda na měsíc půjčil a všechny staré záznamy Video8 jsem přímo propojením kamera x kamera převedl na DV a teď je v klidu postupně zpracovávám.

Z úvodu dotazu mi není úplně jasné " pokud už mám digitalizovat přes TV kartu" ?
Pokud použiješ kameru Digital8, pak už TV kartu nebudeš využívat ale rovnou to přes FireWire strkat na HDD.[/quote]

áááá.... Mělo tam bejt "" pokud už mám *MOŽNOST* digitalizovat přes TV kartu...
Fricoolinek2 (675)|11.6.2011 09:57
[quote=arkij;350703]Záleží kolik těch kazet máš a za kolik koupíš tu kameru.

[/quote]

Trochu se dívám na Aukru. Počítám tak do těch 1000 Kč.
arkij (540)|11.6.2011 13:15
[quote=Fricoolinek2;350914]Trochu se dívám na Aukru. Počítám tak do těch 1000 Kč.[/quote]

To je rozhodně méně, než kvalitní HW převodník, ale tak trochu nevíš, co kupuješ. Hlavně by měl být v pořádku FireWire a kazetová mechanika.

Nicméně pokud by mechanika měla vady, dá se to obejít, pokud bude mít kamera odblokovanej analogovej vstup, (první modely ji myslím měly, ty další některé ne) nebo některé kazety nepřečte pro nekompatibilní nastavení hlav, můžeš to obejít a pouštět to do ní z kamery Hi8, do PC pak přes FireWire. Na kvalitu to nebude mít vliv, neboť i ten původní záznam je analogovej.
YABAKA (18)|16.6.2011 09:46
[quote=Fricoolinek2;350691]Můžu se zeptat, má smysl koupě Digital8 kamery, jakožto prostředku ke zdigitalizování nahrávek z Hi8/Video8 kazet, pokud už mám možnost digitalizovat přes TV kartu? (mám WinFast DTV 2000H)

Můžu dosáhnout lepší obrazové kvality nebo jde jen o jednosušší práci? Pokud to dobře chápu, tak do Digital8 kamery stačí dát stará Video8 kazeta propojit to přes FireWire a zkopírovat to stejně jako standartní digikazetu...[/quote]

Lze i Mini DV kameru s analogovým vstupem.