Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

chytrou TV či Tv + přehrávač?

onDraxX (7)|9.6.2011 13:11
Dobrý den,
přišel čas si pořídit novou telku a dost mě zaujala televize co má přístup na net s WIFI a hlavně na youtube či FB.

Jenže hraje velkou roli samozřejmě cena a když vidim televize s youtube a jejich ceny rád bych telku aspoň kolem 40" našel jsem na netu třeba LG 42LD750, SONY BRAVIA KDL-40CX525 a 40" SAMSUNG LE40C650 kolem 14 000 - 15 000kč + 1500Wifi, což není málo.

proto mě napadlo zda to neobejít a koupit jakoukoliv telku v akci řekněme Panasonic TX-P42C3E(nebo podobnou LCD) za 10 000,- a ktomu Blu-ray přehrávač(který nevyužiju pač budu pouštět vše z PC ci disku) třeba LG BX580 za cca 3500,- který má wifi v sobě, případně Samsung SAMSUNG BD-C5300 za 2000+1500Wifi

čili jen "chytrá" telka 15 000,-
telka s přehrávačem 13 500 a usetření cca 1500,-

našel by se někdo kdo tomu víc rozumí a dal by mi radu co vzít radši + nakej komentař by se ktomu hodil, samo jsem připraven si připlatit lehce i za lepší todle co jsem našel jsem našel narychlo ale moje cena je +/- těch 15 000,-
agentx (3)|9.6.2011 15:07
Nepujdu moc do detailu, nejsem odbornik, ale mam urcitou zkusenost a ta pravi, ze na chytrou TV bych se asi priste vykaslal. Krabicka typu xTreamer nebo IAMM za par tisic udela daleko vice sluzby, nez televize. Mam Sony KDL46V5500K, ktera ma taky etherrnet pripojku a DLNA certifikaci, ale muzu to po case zhodnotit jako uplnou zbytecnost, kterou absolutne nevyuzivam. Treba to DLNA - v praxi to stejne skoro nic neprehraje, zatimco Xtreamer prehraje vsechno, z ruznych ulozist vcetne internetovych, vc. Youtube apod..
Jedina nevyhoda - dva ruzne dalkove ovladace a 1 krabicka navic.
onDraxX (7)|9.6.2011 16:56
no popravde pouzivani dvou ovladacu je dle me naprd, ale myslenka ze rekneme cumim na telku treba novu vecer, skoci mi tam reklama tak zmacknu jeden cudlik na ovladaci a dam treba FB a kouknu co se deje je pro me docela pouzitelny

samo nejvic potrebuju mit bezdratovy pristup na disk s filmama ktery mam pripojeny v PC ale i tak, mit FB a youtube

jinak pasivne chlazeny xTreamer vypada taky dost dobre
golfLC (1941)|10.6.2011 20:21
Univerzalne dialkove a mas to.... Ja keby som mal mat po ruke vsetky dialkove, co mam zapojene ( dvd rec, TV, WDTV hub, audio, satelitny prijimac, .... ) to by som si uz nemal kam dat pivko a nieco pod zub :)

vid napr. tu http://www.philips.sk/c/dialkove-ovladania/prestigo-ultra-touch-20-v-1-srt9320_10/prd/

v dnesnej dobe su uz ozaj aj elegantne, aj ucelove a hlavne aj cenovo dostupne....
onDraxX (7)|12.6.2011 20:20
jj ok, evidentne vic lidem se libi reseni mit vic veci nez jednu..
tak ja teda se kouknu po normal televizi + lepsi prehravac + chytry dalkovy ovladac :)
interfernet422 (1575)|12.6.2011 23:55
Když ta jedna věc z těch více činností neumí žádnou pořádně, tak co pak s tím. Při koupi TV bych se na web, FB, YT, DLNA, SAT neohlížel. Jsou to všechno marketingové kecy pro nalákání joudů ať kupujou novinky.

Jo jako DO doporučuju Logitech Harmony.
zatty (1215)|13.6.2011 19:54
v tvém případě bych to viděl tak jak píšeš....vem si první doprodejovou telku slušného střední třídy lonského roku...je docela jedno co jestli LG 750 nebo Sam.650 nebo něco jiného co bude za brutal nízkou akční cenu a ktomu nějký ten MMC....já mám telkuD8000 a BX580 a stímto sem byl spokojen co sem chtel prehral jeden nebo druhy stroj ale ted sem si koupil za pár korun MMC asus O!play 2 a nemám dal co řešit.....

moje kombinace pro tebe by byla TOSHIBA REGZA 42SL738+asus o!play 2....
onDraxX (7)|14.6.2011 17:36
[quote=interfernet422;351271]Když ta jedna věc z těch více činností neumí žádnou pořádně, tak co pak s tím. Při koupi TV bych se na web, FB, YT, DLNA, SAT neohlížel. Jsou to všechno marketingové kecy pro nalákání joudů ať kupujou novinky.

Jo jako DO doporučuju Logitech Harmony.[/quote]

stema joudama zas tak nesouhlasim.. porad.. kde by sme byli ci co yb sme meli doma kdyby lidi nekupovali.. a vse vydrzelo 20let bez poruchy ze :D
onDraxX (7)|14.6.2011 17:40
[quote=zatty;351383]v tvém případě bych to viděl tak jak píšeš....vem si první doprodejovou telku slušného střední třídy lonského roku...je docela jedno co jestli LG 750 nebo Sam.650 nebo něco jiného co bude za brutal nízkou akční cenu a ktomu nějký ten MMC....já mám telkuD8000 a BX580 a stímto sem byl spokojen co sem chtel prehral jeden nebo druhy stroj ale ted sem si koupil za pár korun MMC asus O!play 2 a nemám dal co řešit.....

moje kombinace pro tebe by byla TOSHIBA REGZA 42SL738+asus o!play 2....[/quote]

jj ideal, tvuj prispevek me presvecil.. telku v akci a ktomu prehravac. Dik