Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

32LG5000 a DVB-T

nevermind (11)|8.6.2011 09:25
Dobry den ve spolek.
Mam dotaz (a doufam, ze nenalezeni odpovedi na nej nebylo jen dusledkem meho spatneho hledani).
Netusite nekdo jak na tehle televizi aktualizovat firmware? Kdyz zapnu (podle manualu) aktualizovani firmwaru z vysilace, tak se nic nedeje (navzdory tomu, ze existuje aktualnejsi verze firmwaru, nez je ta v televizoru). Netusite, kde by se dal stahnout aktualni firmware pro tento televizor, abych ho mohl upgradnout z flash disku? Stranky vyrobce jsou bohuzel bez moznosti cokoliv pro tuto televizi stahnout (CZ, EN, DE, ...).

Druhy dotaz je, jestli je mozne na teto televizi pres spolecnou antenu na baraku normalne naladit kanaly jako TV Barrandov, PrimaLOVE, tj. volne sirene DVB-T vysilani. Televizor totiz najde pouze zakladni nabidku (tj. CT1, CT2, CT4, CT24, Nova, Prima, COOL). STV1 ani STV2 taky nenajde, ale to beru, ze mozna neni v Olomouci dostupne. Diky za tipy!
Ivo Mašek (10205)|8.6.2011 10:39
[quote]
Druhy dotaz je, jestli je mozne na teto televizi pres spolecnou antenu na baraku normalne naladit kanaly jako TV Barrandov, PrimaLOVE, tj. volne sirene DVB-T vysilani. Televizor totiz najde pouze zakladni nabidku (tj. CT1, CT2, CT4, CT24, Nova, Prima, COOL). STV1 ani STV2 taky nenajde, ale to beru, ze mozna neni v Olomouci dostupne.
[/quote]
Pokud je společná antena připravena pro DVB-T (já to nevím, neb tam nebydlím), tak slovenské kanály určitě nechytneš (ty jedině přes satelit, nebo kabelovku). Pokud jsou na příjmu anteny chytatelné všechny muxy, tak by tam měl být i ten Barandov a LOVE. (upřímně řečeno, kdyby jsi tu LOVE nechytil, vůbec nic by se nestalo :-) )
nevermind (11)|8.6.2011 11:10
Ahoj a díky za odpověď. Anténa na baráku je společná - původní (bohužel nemám jak zjistit, co přesně tam je, ale chytal se na ni původně analog). Všechny ostatní kanály jdou chytit. PrimaLOVE mi nechybí, bohužel tohle je pro ženskou a ta by ji odcenila. S těmi Slováky jsem si to myslel, ale ten zbytek mě udivuje...
Ivo Mašek (10205)|8.6.2011 11:36
[quote]
ale chytal se na ni původně analog
[/quote]
Pokud na tom nikdo nedělal revizi a celý okruh zůstal netknutý i po přechodu na digitál., je docela možné, že v okruhu ještě budou "kanálové propusti", které nepustí jiný kanál, než ten, který je nastaven (tedy ještě z doby analogu). .... no je to hypotéza, ale často se to dříve dělávalo na společných antenách.
nevermind (11)|8.6.2011 12:45
OK - takze doporucujes nejdriv zkusit kouknout na antenu, popripade prubnout nejakou jinou? Na klasickou (aktivni) pokojovku toho asi moc nechytim, co? :-/

PS: S tim firmwarem nevite nekdo, kde ho poridit? Diky!
Ivo Mašek (10205)|8.6.2011 13:56
Na antenu by měl kouknout ten, komu to patří a kdo to servisuje. Obrátil bych se na správce domu. Dělat nový rozvod je dosti dobrodružná akce a musí se to povést.
Pokud nejsi na faktický dohled od vysílače, tak pokojovou antenu ani nezkoušej - ztráta času. ono idealní by bylo, dát si svoji antenu na balkon (za okno)., samozřejmě směrem k vysílači.
nevermind (11)|8.6.2011 15:41
To bude koukam vetsi porod, nez jsem myslel. Kazdopadne diky za reakci!
Pitomec (10211)|8.6.2011 16:24
[quote=nevermind;350323]Dobry den ve spolek.
Mam dotaz (a doufam, ze nenalezeni odpovedi na nej nebylo jen dusledkem meho spatneho hledani).
[COLOR=red]Netusite nekdo jak na tehle televizi aktualizovat firmware?[/COLOR] Kdyz zapnu (podle manualu) aktualizovani firmwaru z vysilace, tak se nic nedeje (navzdory tomu, ze existuje aktualnejsi verze firmwaru, nez je ta v televizoru). Netusite, kde by se dal stahnout aktualni firmware pro tento televizor, abych ho mohl upgradnout z flash disku? Stranky vyrobce jsou bohuzel bez moznosti cokoliv pro tuto televizi stahnout (CZ, EN, DE, ...).

Druhy dotaz je, jestli je mozne na teto televizi pres spolecnou antenu na baraku normalne naladit kanaly jako TV Barrandov, PrimaLOVE, tj. volne sirene DVB-T vysilani. Televizor totiz najde pouze zakladni nabidku (tj. CT1, CT2, CT4, CT24, Nova, Prima, COOL). STV1 ani STV2 taky nenajde, ale to beru, ze mozna neni v Olomouci dostupne. Diky za tipy![/quote]A k čemu ho potřebuješ aktualizovat? TV je jistě v záruce, takže pokud nefunguje, tak reklamace - jinak není důvod cosi shánět a výrobce asi dobře ví, proč to nikam na net nedává!

Jestli chytáš přes STA v DVB-T Primu, Novu a Primu Cool, tak musí jet i Barrandov a Nova Cinema (je to ve stejným muxu - ale Prima Love už nikoliv). A jestli to chytáš přes STA v analogu, tak kontaktovat správce STA s dotazem na rozšíření.
nevermind (11)|8.6.2011 16:58
Ahoj - aktualizoval bych ho rad, abych mel jistotu, ze mam aktualni nastaveni, ...etc. Proste povazuju za dobre kdyz aktualni firmware existuje, tak na nej upgradovat.
Doma s mym Evolve DVB-T settopboxem jsem upgradoval taky a nicemu to neublizilo a pocitam, ze ani zaruku tim clovek neporusi. Navic, to ze to vyrobce na net nedava bych respektoval, kdyby fungoval v navodu zminovany update pres vysilac. Ten mi ovsem nefunguje ani u tehle TV ani u meho settopboxu Evolve, ktery jsem upgradoval z flash-disku (pro upresneni -ta TV o ktere se bavime neni moje, ale moji babiny).

Jestli dobre chapu tvoji poznamku, tak je mozne, ze bych ty zminene DVB programy chytal pres analog, coz u PrimaLove a Barrandova nejde? Ty nalazene programy jsou rozhodne DVB - at uz podle zarazeni v nabidce nebo podle kvality obrazu...

Diky za pripadne dovysvetleni...
Pitomec (10211)|8.6.2011 17:04
[quote=nevermind;350376]Ahoj - [COLOR=red]aktualizoval bych ho rad, abych mel jistotu, ze mam aktualni nastaveni, ...etc. Proste povazuju za dobre kdyz aktualni firmware existuje, tak na nej upgradovat[/COLOR].
Doma s mym Evolve DVB-T settopboxem jsem upgradoval taky a nicemu to neublizilo a pocitam, ze ani zaruku tim clovek neporusi. Navic, to ze to vyrobce na net nedava bych respektoval, kdyby fungoval v navodu zminovany update pres vysilac. Ten mi ovsem nefunguje ani u tehle TV ani u meho settopboxu Evolve, ktery jsem upgradoval z flash-disku (pro upresneni -ta TV o ktere se bavime neni moje, ale moji babiny).

Jestli dobre chapu tvoji poznamku, tak je mozne, ze bych ty zminene DVB programy chytal pres analog, coz u PrimaLove a Barrandova nejde? Ty nalazene programy jsou rozhodne DVB - at uz podle zarazeni v nabidce nebo podle kvality obrazu...

Diky za pripadne dovysvetleni...[/quote]
Sice rozšířený názor, leč špatný a někdy to dokonce dopadá tak, že pak user shání FW předchozí, který fungoval líp. Takže aktualizovat, až je k tomu důvod.

Pokud jsou programy v STA v DVB-T, tak tam musí být na jedné frekvenci celý multiplex 2, který obsahuje 5 programů (Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool a Barrandov) a je téměř vyloučeno, aby to tak nebylo (nemůžou se z toho muxu nějaký programy vypařit) - v analogu je to samozřejmě jinak, tam co frekvence, to jeden program, který někdo do rozvodů pustí.
nevermind (11)|8.6.2011 18:46
OK - někdy na to kouknu. S tím firmwarem máš bohužel pravdu, nicméně jsem doufal, že u LG by tenhle problém mít nemuseli. Tak jak tak zatím díky za rady.