Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HDMI ARC, problém s použitím při více připojených zařízeních

Jarda.Bar (1238)|6.6.2011 14:22
Narazil jsem nedávno po připojení SATu k TV na problém s nefunkčností ARC a ovládání LG Simpllink.
Měl sem spojeno kino s TV přes 1.4 HDMI kabel a z TV jsem mohl díky Simplink ovládat stejným ovladačem i kino. Zároveň šel zvuk díky ARC z TV do kina na bedny.
Jakmile sem připojil k TV další zdroj signálu, v mém případě SAT přes HDMI, Simplink a ARC přestalo fungovat, pokud byl SAT v pohotovostním režimu. Pokud je SAT vypnutý, nemohu pustit zvuk z TV po HDMI (ARC) do kina. Když SAT zapnu, již je vše ok.
Nevím, jaké verze je kabel HDMI u SATu, byl v balení a není na něm jediné slovo, takže jsem ještě objednal nové HDMI 1.4 a možná to pomůže, ale kdyby ne, nesetkal se někdo s podobným problémem?
vivid.sk (11472)|6.6.2011 14:28
Ako to mas zapojene?

(prinajhorsom vzdy zapnes STB a mas vyriesene :D)
Jarda.Bar (1238)|6.6.2011 14:33
Kino:
HDMI 1.4 -> TV

Sat:
HDMI ?.? -> TV

Pak mám ještě ze SATu:
Optical -> Kino
(Kvůli DD5.1 ze SATu. Ale to s tím nesouvisí.)

Tak jak jsem psal, pokud pustím SAT, vše šlape, ale už z principu mě to štve :) a nerozumím čím to je.
Jarda.Bar (1238)|8.6.2011 07:44
Tak nový a drahý 1.4 kabel nepomohl. :/ Nějak se ta zařízení ovlivňují, holt budu muset jak tatar zapínat i SAT:).
vivid.sk (11472)|8.6.2011 14:51
a preco to neprehanas cez "kino"? (= vsetky vstupy do kina a z neho jednym HDMI kablom do TV. Takto by bo malo byt riadne zapojene.)
Jarda.Bar (1238)|8.6.2011 23:41
Ale v tom případě, kdybych chtěl pustit SAT, musel bych na kinu přepnout vstup na odpovídající HDMI, což znamená, že musím vzít třetí ovladač, první od TV, druhý od SATu a třetí od kina :). A to už si koleduje o programovatelný ovladač, kterej fakt nechci :(.
No ještě o tom popřemýšlím ... každopádně dík.
vivid.sk (11472)|9.6.2011 00:05
preco od TV? Tv len zapnes a uz neriesis.

potrebujes ajtak vzdy 2 ovladace

1- STB - prepinanie kanalov
2- AVR (alebo ho mozme nazyvat kino) - hlasitost.

Pokial STB podporuje HDMI-CEC tak to ide aj s jednym, inak pouzivas ajtak vzdy dva (alebo uciace sa DO, kde ho naucis co treba)
Jarda.Bar (1238)|9.6.2011 00:24
Já SAT používám jen vyjímečně, rodina povětšinou kouká na pozemní vysílání a věci z NAS serveru přes DLNA. Takže kanály a hlasitost se díky SIMPLINK (TV - KINO) přepíná jedním ovladačem a to od TV. Jiný nebyl třeba. Problém nastal po připojení SATu do TV, Simplink nejel pokud byl SAT v pohotovosti.

Ty mi navrhuješ přijímat kanály ze SATu, ale to s sebou nese složité pouštění dvou zařízení a hlavně mít hnusné EPG ze SATu a vůbec komfort toho ovladače SATu a TV je jinde. SAT se pouštíme jen na věci, které pozemě nejdou chytit a jen několikrát za týden.

A nebo už sem úplně mimo :) :).
vivid.sk (11472)|9.6.2011 00:30
Treba odskusat, mozno to bude vyhovovat.

1) Pokial by sa pouzivala primarne TV ako zdroj signalu, nic sa na veci nemeni. Stale sa bude pouzivat jeden DO.
2) pokial sa zapne satelitny STB budes pouzivat dva DO.

samozrejme to len za predpokladu, ze nebude blbnut HDMI-CEC (Simplink) pri takomto zapojeni.

Ale odskusas a uvidis ....
Jarda.Bar (1238)|9.6.2011 00:43
Tak zkusím to ...
Jarda.Bar (1238)|9.6.2011 01:26
Tak bohužel, i když je SAT zapojen na vstup HDMI kina, blokuje Simplink pokud v pohotovosti. Asi si budu muset něco přečíst o HDMI ...
r1a2s3t4o5 (7)|3.8.2011 15:45
Necital som uplne vsetko, ale skusal si zapojit ten opticky kabel z TV->AVreceivera ?
Potom ta ziadne ARC nemusi zaujimat. Zvuk z TV potom stale ide do AVreceivera ci uz so SAT alebo DVB-T pozemneho vysielania.

Ja sa snazim o podobne riesenie, akurat ze ja mam DVB-T,S,C v TV a AVreceiver od rovnakej znacky ako TV, takze problemy z ARC neocakavam (este mi nedosli repraky a hdmi kabel)
Jarda.Bar (1238)|29.8.2013 20:02
Dva roky zpátky jsem řešil problém, kdy mi SAT při standby blokoval komunikaci CEC mezi TV a kinem.
Dnes jsem se na to konečně vrhnul a problém vyřešilo odpojení pinu 13 na HDMI kabelu do SATu. Pin 13 slouží pro komunikaci CEC a SAT jej nejspíš zemnil, pokud přešel do standby.
Když buete řešit podobný problém, stačí vzít kousek lepící pásky a přelepit pin 13 v HDMI konektoru. http://en.wikipedia.org/wiki/HDMI
Nyní vše šlape jak má.
penca (33)|30.8.2013 23:09
[QUOTE=Jarda.Bar;349971]Narazil jsem nedávno po připojení SATu k TV na problém s nefunkčností ARC a ovládání LG Simpllink.
Měl sem spojeno kino s TV přes 1.4 HDMI kabel a z TV jsem mohl díky Simplink ovládat stejným ovladačem i kino. Zároveň šel zvuk díky ARC z TV do kina na bedny.
Jakmile sem připojil k TV další zdroj signálu, v mém případě SAT přes HDMI, Simplink a ARC přestalo fungovat, pokud byl SAT v pohotovostním režimu. Pokud je SAT vypnutý, nemohu pustit zvuk z TV po HDMI (ARC) do kina. Když SAT zapnu, již je vše ok.
Nevím, jaké verze je kabel HDMI u SATu, byl v balení a není na něm jediné slovo, takže jsem ještě objednal nové HDMI 1.4 a možná to pomůže, ale kdyby ne, nesetkal se někdo s podobným problémem?[/QUOTE]


Měl jsem ten samý problém TV + sat ariva,vyřešil jsem odpojením arivy a používám vestavěný sat v tv + CI irdeto Smith a funguje dobře.
bobl (7)|1.9.2013 02:39
[QUOTE=penca;465348]Měl jsem ten samý problém TV + sat ariva,vyřešil jsem odpojením arivy a používám vestavěný sat v tv + CI irdeto Smith a funguje dobře.[/QUOTE]

používám pulse-eight které dost problémů s CEC vyřeší
http://www.pulse-eight.com/store/products/104-usb-hdmi-cec-adapter.aspx