Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

STB + DVD rekordér - nahrávání

ext_ (5)|3.6.2011 11:18
Zdravím,
je mi jasné, že na tuhle otázku se tu odpovídalo již asi mnohokrát, nicméně potřebuji poradit a sám si tu informaci sehnat asi nedokážu.

V naší rodině se nahrává - hodně. Nahrává se, když se kouká na něco jiného, nahrává se, když jsme pryč, pořád. Máme poměrně novou TV s tunerem (DVB-T) a k tomu několik let starý DVD rekordér, který tuner ještě nemá. Doteď se nahrávalo analogově z programů, co zbyly (ČT,N,P), stačilo to. Teď ale i tyto programy šly do kopru, takže k mé otázce:

Zajímalo by mě, jaký je nejefektivnější a zároveň cenově dostupný způsob, jak zachovat možnost výše zmíněného nahrávání a nezbláznit se z toho. Je mi jasné, že nejlepší by byla koupě nového DVD rekordéru s tunerem, ale to alespoň prozatím není na pořadu dne.

Děkuji za případné odpovědi.
peco (772)|3.6.2011 12:13
V tomto pripade ak nehodlas kupit DVB-T PVR pristroj, tak mozes na nahravanie zabudnut. Tvoja TV asi nema AV vystup (mozno sa mylim), takze do toho recordera nemas co pripojit.

Jedina rozumna cesta je kupa DVB-T pristroja s funkciou PVR. Taky pristroj sa da kupit uz za cca 20€.

Napr. tento strcis do scartu v TV, pripojis k nemu antenu a usb flash (kluc) a nahravas. Je toho v obchodoch mnoho.


Alebo tento, ktory ma aj HDMI, ale je drahsi. Sluzi aj ako viacformatovy player.
ext_ (5)|4.6.2011 15:31
Okej, to vypadá jako solidní řešení, díky. Mohu se zeptat, který má nejleší poměr cena/výkon + by byl schopen například přehrát avi soubory?
peco (772)|6.6.2011 07:53
Tie krabicky priamo do TV som dal len ako ilustracne. Lepsie je ale kupit normalny STB s funkciou PVR bud na HDD, alebo na USB.

Zajdi do obchodu, daj si to tam predviest a potom sa rozhodni. Tazko radit.
Pytkin (7947)|6.6.2011 14:44
hlupost kupovat novy dvd rekorder .. dnes mame digitalne vysielanie , staci settopbox , ako radi peco ..