Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 5 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 63

Téma: Aktivní nebo Pasivní 3D

Je tu pořád Avatar uživatele Ladys
    Registrace
    Apr 2009

Nicmene u 3D je dulezita jedna vec a to je to, jak kdo bere 3D vazne.Ja osobne to beru jako jen doplnkovou vec a neminim koukat na tri-hodinovy film v kuse.
    Muzu rict, ze kdyz jsem poprve doma koukal na aktivni 3D, tak jsem take pocitoval neprijemnou zmenu a nejake tlaky v hlave, proste prvni setkani s aktivni technologii dopadlo celkem negativne.
    Jenze pak se ukazala jedna vec a hodne se o tom i psalo, ze je to pouze pri prvnim seznamenim s aktivnim 3D, pri dalsim "sezeni" jsem zadne problemy nemel a hlava s ocima si to vpohode prebraly.Nutno uznta, ze jsem na to nekoukal zatim nikdy dele jak 15min.

Taky jsem premyslel o novych modelech, ale z duvodu 99,9% vyuziti pro 2D jsem volil mnohem kvalitnejsi panel v podobe LX9500.

Jinak ale verim, ze spousty lidi mohou mit s aktivnim 3D nemale problemy a pokud maji lide v planu casteji sledovat 3D, tak bych asi take voli pasivni technologii.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele zatty
    Registrace
    Jan 2011

Vidíš a třeba pro mne je zobrazování pasivní naprosto nepřijatelné....vidím rastr,barvy žádné..a připadá mi to jak když si dám rozjasňovací brýla když jedu na kolo..nemám ztoho dobrý pocit....

aktvivní vnímám lépe blikání vidím jen v rozích brýli kde nemám stejně upřený zrak....
    každý člověk má vnímací schopnosti jiné

Registrace
    Apr 2009

Ja u aktivniho nevidim zadne blikani, v podstate bych s tim nemel problem, naopak obraz me mile prekvapil, jen jsem zminil problemy ktere jsem mel na zacatku a ktere dle meho muzou nastat pri pravidelnem sledovani.Pokud to clovek bere jako zpestreni paarkrat za rok, tak si myslim ze je to uplne jedno.

Ale kdyby LG vybalilo na trh LED LCD s direct podsvicenim+local dimming a pasivnim 3D, tak by asi nebylo o cem.

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2008

Ok

Je tu pořád Avatar uživatele zatty
    Registrace
    Jan 2011

Citace Původně odesláno od Ladys Zobrazit příspěvek
    Ja u aktivniho nevidim zadne blikani, v podstate bych s tim nemel problem, naopak obraz me mile prekvapil, jen jsem zminil problemy ktere jsem mel na zacatku a ktere dle meho muzou nastat pri pravidelnem sledovani.Pokud to clovek bere jako zpestreni paarkrat za rok, tak si myslim ze je to uplne jedno.

Ale kdyby LG vybalilo na trh LED LCD s direct podsvicenim+local dimming a pasivnim 3D, tak by asi nebylo o cem.
    tak paci aj LG koupil ale zatím má věrnost zůstane D8000 a tiché slintání po toshibě ZL1, která se knám nebude dovážet

Je tu pravidelně Avatar uživatele SPAWN
    Registrace
    May 2009

Panove az TV jakekoli znacky prijde s autostereoskopickym 3D zobrazovanim jsem ochoten si TV koupit ale dokavat pude ten paskvil stereoskopicky rikam NE!

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2009

Já zatím pohlížím na 3D u TV s despektem. Není to špatné, ale mám rád svoji kebuli, tak proto.
    Na co se ale těším, je, až dají "3D obraz" do autonomních stereoskopických brýlí. Žádná TV před Vámi, pouze brýle, které budou aktivní (jak jinak, že ano). Ta miniaturizace k tomu postupně dospěje (viz kvalitní 3D tunery DVB-T na USB). To bude pokoukáníčko. Kvalitní aktivní technologie a bez blikání či jakéhokoliv jiného dráždění očí a mozku. Žádný žrout energie v podobě TV panelů. Zvuk to samé - 3D sluchátka. Nějakou chvilku to ještě potrvá, ale nakonec to takto skončí. Bude to přilba. Hawk.

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

ja myslim , ze drazdenie mozgu je samotne 3D .. nie metoda jeho zobrazenia ..

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2011

První použití aktivních brýlí nedělá dobře dosti lidem ale mozek si na to brzo zvykne a potom už je to v pohodě

Registrace
    Apr 2009

Presne tak, rozhodne nechci tu nebo onu technologie 3D prosazovat, ale vetsinou jde o ten prvotni negativni pocit/dojem s aktivnim 3D.

I tak by to ale lide meli brat jen jako doplnkove zpestreni sve domaci audiovideo zabavy.

ze zivota:
    Zkousel jste nekdo, kdo nenosi obycejne dioptricke bryle, si je nasadit, kort kdyz se jedna o vetsi dioptrie ?...taky z toho zrovna nikdo nema dobry pocit, ale zvyknout by se na to casem dalo.

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2008

Citace Původně odesláno od Pytkin Zobrazit příspěvek
    Tak to by si měl čoveče chodit se zavřenýma očima, nebo alespoň s jedním zavřeným . Z pasivního 3D tě oči bolet nebudou, je to naprosto přirozený, nijak to neunavuje. Stejné, jako když koukáš ven z okna .

Je tu pořád Avatar uživatele interfernet422
    Registrace
    Apr 2009

Citace Původně odesláno od patriot Zobrazit příspěvek
    Já zatím pohlížím na 3D u TV s despektem. Není to špatné, ale mám rád svoji kebuli, tak proto.
    Na co se ale těším, je, až dají "3D obraz" do autonomních stereoskopických brýlí. Žádná TV před Vámi, pouze brýle, které budou aktivní (jak jinak, že ano). Ta miniaturizace k tomu postupně dospěje (viz kvalitní 3D tunery DVB-T na USB). To bude pokoukáníčko. Kvalitní aktivní technologie a bez blikání či jakéhokoliv jiného dráždění očí a mozku. Žádný žrout energie v podobě TV panelů. Zvuk to samé - 3D sluchátka. Nějakou chvilku to ještě potrvá, ale nakonec to takto skončí. Bude to přilba. Hawk.
    jo a ještě pak hmatovou vazbu na všechny končetiny, čichový vyvíječ k nosu a vítej v MATRIXu

Vlastně k čemu tyto věci - přímo drát do mozku.

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

jarda : no ak to bude natocene ako real , tak ano .. ak to bude nerealne , tak sa to mozgu nemusi pacit ..

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2008

Problém nastává u záběrů, které mají malou hloubku ostrosti, snažíš se zaostřit na bližší předmět, ale nejde to ... pro 3D je ideální velká hloubka ostrosti a pak už je na divákovi, kam zaostří. Proto se nedivím Cameronovi, že nemá rád konverze 2D-3D, protože natáčet je už třeba v 3D, musí se úplně jinak zacházet s kamerou. Práce s DOF je problematická.

Takže abych jen nechválil, je mnoho např. dokumentů, na které se místy kouká špatně, to je pravda. Ale to je věc autora, který prostě 3D natáčení nezvládnul.

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2009

Citace Původně odesláno od Pytkin Zobrazit příspěvek
    Ne, v případě použití autonomních brýlí (tedy bez TV, prostě brýle, které mají svůj vlastní displej pro každé oko, bez blikání, prostě TV přímo v brýlích se dvěma displeji pro každé oko zvlášť).
    Tak v tomto případě je 3D zcela přirozené a je to to samé, jako se díváš teď na svět. Do každého oka ti jde jeden obraz. A šlus.
    Už dříve se dělali takovéto kukátka na diapozitivy - říkalo se jim tušim stereoskopy a čumět na to byla paráda, nádhera, zážitek.
    Jak říkám, až se jim podaří toto zařízení udělat elektronicky a integrovat do toho TV tuner, tak prostě klasické TV vymizí a budou jen tyto přilby.

A brýle, které se teď použivají, které potřebují TV a fungují pouze jako klapky na oči a označují jako "aktivní" - to je prasárna.
    Snad už si rozumíme.

Strana 2 z 5 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Pasivní 3D - jaká značka, případně model?
    Od Wendigox v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 134
    Poslední příspěvek: 07-10-2012, 08:40
  2. Pasivní 3D nebo aktivní?
    Od alexandra111 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 93
    Poslední příspěvek: 25-04-2012, 18:32
  3. VD: Pasivní versus aktivní 3D
    Od Jiří Piškula v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 28-03-2011, 13:45
  4. Pasivni vs aktivni 3D, co vy na to ?
    Od Ladys v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 22-03-2011, 14:09
  5. Aktivni rozbocovac nebo zesilovac a pasivni rozbocovac?
    Od zvedavec v sekci SW pro TV karty
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 15-08-2005, 16:45