Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 63

Téma: Aktivní nebo Pasivní 3D

Je tu pořád Avatar uživatele zatty
    Registrace
    Jan 2011

Ahojte,

tak nějak by mne zajímalo jaké máte názory a zkušenosti s těmito technologiemi...

konečně sem měl možnost řádně otestovat 3D konkurenční tv mé UE55D8000 vs LG 55LW650.

Samsung využívá aktviní technologii LG pasivní...test proběhl na nových promech od LG a Samsungu a konverzi mkv č.9 a alenky v říší dívů.

Vezmu to od začátku...obrovskou výhodou pasivní technologie je cena brýlí...prodávají se za hubičku..LG dává ke každe telce party pack 5ks brýli zadarmo..což je super...brýle jsou lehké a docela mi bez jakýchkoliv problému seděly na hlavě...3D po nasazení vypadalo velice zajímavě.i ve světleší místnosti se dalo na to koukat.efekt kopání míče proti mé hlavě byl adrenalinový.jen mi porád na tom něco vadilo...po 10min koukáni na galapágy mi sem na to přišel. je to hrubý rastr. na tédle velikosti to vypadalo jako mřížka..dalším problémem byly barvy..byly moc jasné chyběla jim dynamika.když sem sundal brýle tv vypadala úplně jinak podsatně přirozeněji..

Co se týče aktviního zapojení tak krom nevýhod ve světlejších místnostech a tzv. blikání(kterí třeba v letošních brýlích teměř nepozoruju oproti loňským) je ohodně plnější v obraze,voda nebe oblečení vše je vykreslené jak má být...

Z mé stránky je pasivní technologie určitě dobrý krok ale barvy a rastr bolí... určitě potěší nenaročného člověka který nechce mít sestavu za 100tis. a sežene ktomu brýle za 100kč pro celou rodinu naprosto super věc.
    Ale.........................
    Aktivní technologie byť je drahžší tak pro příjem 3D nemá zatím konkurenci...
    Já se tedy přikláním k aktviní technologii
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Ladys
    Registrace
    Apr 2009

Nemohu porovnat s pasivnim 3D, ale kdyz jsem koukal chvili vcera na aktivni 3D a bylo to tak 10min, tak je to asi vetsi zahul na hlavu, bo jsem pak asi dve hodky pote nemohl usnout

Nicmene tohle je pry u kazdeho, kdo to poprve doma zkusi, pro mozek a oci to jsou naprosto nove vemy a je potreba aby si na to hlava zvykla.

Kazdopadne i tak jsem byl z aktivniho 3D v domacich podminkach prijemne prekvapen.Ma to dobrou hloubku i ostrost.Beru to vsak spise jako bonus na paar shlednuti v roce.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2011

Taky se přikláním k aktivní technologii i když chápu že nějaké procento lidí které to nedělá dobře určitě bude.Zpočátku to chvíli trvá než si člověk na to zvykne a pak už to vnímá jako normální vysílání.

Nováček Avatar uživatele bitskull
    Registrace
    Nov 2006

Podle mě výhody pasivní technologie převyšují její nevýhody.
    Aktivní bych si nikdy nekoupil o pasivní sem teď začal uvažovat...

zatty: Z recenzí mi přišlo, že rastr je vidět jen když je člověk příliš blízko. Opravdu je to tak špatné anebo to bylo dané kombinací velké obrazovky (55") a malé pozorovací vzdálenosti?

Registrace
    Jan 2011

bylo to o vzdálenosti...na 2,5-3m se mi to vůbec nelíbílo rastr viditelný...ze 4m to bylo přijatelné z 5m v pohodě ale dívat se na 3D v 55" z 5m a dál je úplně k ničemu

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2008

No vzhledem k tomu, že mám rád své oči a oči rodinných příslušníků, šel sem i přes několik malých nevýhod (zmínil si je) do pasivní 3D technologie a nelituju.

Jen doplním, že u pasivní 3D technologie si zatím nikdo nestěžoval na bolení očí, hlavy, závratě apod.. Vše je přirozené, není třeba si na obraz zvykat. Prostě Imax doma .

Co se týká řádkování, na své 47" z 2,5m pozorovací vzdálenosti se musím hodně soustředit, abych rastr viděl. Pokud sledujete film, nemůže vás to rušit narozdíl od blíkání brýlí u aktivní technologie. To mi přijde fakt na palici, takové řešení.
    U pasivní 3D nevadí ani naklápění hlavy, nevadí pozorování z různých úhlů. Jediné, kdy se obraz nezobrazí správně 3D je, pokud sledujete TV zvrchu, jste nad ní, pak 3D zmizí.

A nakonec bych ještě dodal, že pro 3D je každá obrazovka malá. Zkrátka, ideální by bylo, kdyby byl 3D obraz všude kolem vás. 3D obraz ztrácí svůj efekt v okamžiku kdy dosáhne okraje obrazovky. Pak už mu "nevěříte".
    Naposledy upraveno uživatelem Jarda.Bar: 02-06-2011 v 11:11

Registrace
    Apr 2009

S tim zrakem souhlasim, kazdy ma jiste rad sve oci a nerad by si je nejak zhorsil.Nicmene sledovani jakekoliv 3D technologie muze mit negativni vliv na zrakove ustroji.
    Takze dle meho by se 3D melo brat spise s rezervou jako zpestreni a vyuzivat jen paarkrat do roka.

Jinak i u pasivni technologie si lide stezovali na neprijemne pocity nebo bolesti hlavy.Proste nee kazdemu vyhovuje navsteva 3D kina.Nekteri lide dokonce tento efekt tolik nevnimaji, proste je to velmi individualni.

Je tu pravidelně Avatar uživatele SlavoF
    Registrace
    Jun 2008

Citace Původně odesláno od Jarda.Bar Zobrazit příspěvek
    .....Zkrátka, ideální by bylo, kdyby byl 3D obraz všude kolem vás....
    šak on aj je , stačí dať dolu 3D brýle , nečumět do TV ale okolo seba
    ale v podstate máš asi pravdu

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2008

tak

Je tu pravidelně Avatar uživatele SlavoF
    Registrace
    Jun 2008

alebo by to chcelo sadnúť si do niečoho takéhoto, a aby to žiarilo smerom dovnútra
    První OLED globus na světě má průměr 6 metrů:
    http://avmania.e15.cz/prvni-oled-glo...prumer-6-metru

Je tu pravidelně
    Registrace
    Aug 2007

jednoznačně preferuji pasivní technologii a teprve s touto pasivní technologií mě 3D začíná zajímat, nicméně odbočím a drze se optám: Jaký byl prosím SD obraz na té 55LW650S ? ... ta televizce totiž splňuje takřka vše co od TV dnes reálně chci - až na to, že to není plasma od Panasonicu s velmi dobrým SD

Netušíte někdo kde je případně možné tuto televizi fyzicky vidět v těchto městech (Liberec, Mladá Boleslav, Jičín, Turnov) ??? Případně kde jí mají i s SD vysíláním v praze?

Registrace
    Jan 2011

obrazově v SD bych ji srovnal s 8500 loňskou...velice slušně udělaná televize..ale to sem zkoušel jen okrajivě nebyl čas přednost mělo HD ,3D, a 2Dto3D

Registrace
    Jan 2011

v jiném vlákně byla položena dobrá otázka od ladyse.....

když se momentální multimedia snaží protlačit pasivní teorii tak proč vlajková loď LG 9500 je aktivní....

z mé stránky v idealních podmínkách prozatím nikdy nemůže být pasivní tech. lepší než aktivní..proto vlajkové lodi mají aktivní technologii....

druhou stránkou je trh.....normální rodina si stěží koupí 40"telku za 20litrů....a když jim řeknete at si za dalsích 10tis.koupi 4x brýle tak na nějakou 3d zapomente...pasivní je tak levná že i obyčejný člověk si muze koupit telku 3d za 20tis. a k tomu za 500kc 4xpasivni bryle a může koukat celá rodina...obyčejnému člověku to stačí a ten živí firmy.

Registrace
    Apr 2009

Presne tak, pasivni 3D je mireno na vetsi okruh lidi, cili i dostupnejsi TV co se tyce ceny za samotnou TV a za bryle.

Jak jsem jiz psal, pak by ztracelo vyznam mit aktivni 3D u vlajkove lodi, kdyby bylo pasivni takovej hit.

Nicmene treba LG pohlizi na sve nejvyssi rady jako na luxusni mene dostupne zbozi a tim chce mit i kvalitni drahe bryle a nee jen obyc za paar stovek.A je pak na kdezm co si vybere.

I tak ale marketingovy tah typu "3D cinema" chapu, bo ten je jen o pasivnim 3D za rozumny mnohem dostupnejsi peniz.

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2008

Doporučuji se na pasivní 3D podívat. Jediná nevýhoda oproti aktivnímu 3D tu je v nižším rozlišení. I když i toto se zdá má řešení pro stávající TV (http://www.flatpanelshd.com/news.php...&id=1304582822).
    Podle mě bylo aktivní 3D velký omyl, nedokážu si představit koukat na celý film. Pro oči je to nepříjemné už po pár vteřinách. Pasivní 3D je tak komfortní a výsledný obraz natolik věrohodný, že být výrobcem, aktivní 3D zavrhnu.
    Proč 9500 nemá pasivní 3D bude spíš nějaký technický problém. Tipuju, ale fakt jen tipuju. Možná polarizační filtry před obrazovkou nefungují správně pokud je direct led podsvícení, co já vím. Možná nemají jistotu, jak pasivní 3D veřejnost přijme, ale podle mě vše vystihuje nejlépe názor jednoho diskutujícího zde (vomic). Cituji: "teprve s touto pasivní technologií mě 3D začíná zajímat"

Viděl jsem mnoho 3D TV a aktivní na mě působí jak test odolnosti divákova zraku , špatný vtip.

3D pasivní tu bylo již dávno. Je to asi dva roky, co M.Jackson natáčel a připravoval This Is It! A při natáčení nového klipu k Thriller štáb používal pasivní 3D TV od LG. A letos se teprve ty TV dostaly k nám . Samsung už také připravuje pasivní 3D ... podle mě je jen otázka času, kdy aktivní 3D zmizí.

Osobně jsem vybíral mezi několika modely (plasmy i LCD) a mezi nimy byly LX9500 a LW5500 a právě z důvodu pasivního 3D jsem koupil novější model, i když postrádá některé věci nejvyšší řady, hlavně kvalitnější local dimming.

Další info k tématu (ENG): http://www.flatpanelshd.com/focus.ph...&id=1299265133

edit: ještě dodám ... když jsem viděl lidi zkoušet aktivní 3D, skoro každý se pozastavil ihned nad tím, že z toho bolí oči ... to byl většinou jejich první názor ... u pasivního 3D mi ještě nikdy nikdo neřekl negativní názor ... každý jen říká, to je paráda, to je snad lepší jak v IMAXu ... ani jeden z diváků nepoznal, že je rozlišení nižší než 1080p ...
    Naposledy upraveno uživatelem Jarda.Bar: 14-06-2011 v 12:47

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Pasivní 3D - jaká značka, případně model?
    Od Wendigox v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 134
    Poslední příspěvek: 07-10-2012, 08:40
  2. Pasivní 3D nebo aktivní?
    Od alexandra111 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 93
    Poslední příspěvek: 25-04-2012, 18:32
  3. VD: Pasivní versus aktivní 3D
    Od Jiří Piškula v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 28-03-2011, 13:45
  4. Pasivni vs aktivni 3D, co vy na to ?
    Od Ladys v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 22-03-2011, 14:09
  5. Aktivni rozbocovac nebo zesilovac a pasivni rozbocovac?
    Od zvedavec v sekci SW pro TV karty
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 15-08-2005, 16:45