Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 42

Téma: Problematika pozemního příjmu HDTV

Je tu občas
    Registrace
    May 2011

Pár dní mám HD STB a nestačím se divit. Ač mám nedaleko tři pražské vysílače, na STA chytám běžně jen 50/50 sígnálu (síla/kvalita). Za moc to nestojí, ale s yagi anténou mám ještě méně. Co mne ale překvapuje víc je velké kolísání signálu a to nejen v řádu vteřin, ale i hodin. Třeba včera mi to v cestopisu dávalo chvílemi zprávu, že není signál žádný! Že by úmysl?
    Jak to? Volal jsem na info, ale řekli mi, že 4.multiplex vysílá O2 a jim do toho nic není, abych se obrátil na ně.
    Jak je možné, že předali vysílání soukromé firmě? Který navíc je motivována, aby si lidé kupovali signál od něj. Nač jim ho dávat zadarmo?? Připadá mi to, že řízenými výpadky jen tlačí lidi do placených služeb. V podstatě účinná taktika.
    A nikoho to nezajímá. Hlavně kupte si HD telku s HD DVB-T, ale až koupíte, poznáte, že je vám nanic, měl jste si koupit jen se satelitním tunerem.
    Klasické vysílání TV nemá rozlišení ani půl Mpx, je neuvěřitelně zastaralé, celých 60 let! A HDTV je stále doslova v plenkách. Vysílačů je jak šafránu a jsou slabé. O 3D ani nemluvě. Kolik desetiletí ještě mají uživatelé čekat?
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

welcome in real world ..

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Pozemní HDTV vysílání v Evropě a jeho (ne)vyhlídky v ČR

https://www.tvfreak.cz/pozemni-hdtv-...idky-v-cr/3345

Je tu pořád Avatar uživatele interfernet422
    Registrace
    Apr 2009

Citace Původně odesláno od intago Zobrazit příspěvek
    Pár dní mám HD STB a nestačím se divit...
    A HDTV je stále doslova v plenkách. Vysílačů je jak šafránu a jsou slabé. O 3D ani nemluvě. Kolik desetiletí ještě mají uživatelé čekat?
    Vysílání je stále pokusné. Kdy bude překlopeno na normální není nikde info. HD chytám přímo na TV z vysílače v Ostravě. Pokud vše funguje jak má, tak čt hd i nova hd má obraz perfektní. Ovšem objevují se někdy problémy a obraz se začne rozpadat. Abych se nerozčiloval, tak jsem pořídil satelit a pozemní signál využívám jen sporadicky.
    Nečekej, jednej. Nebo budeš čekat věčně. Je to tak, pokud to člověk s HD signálem myslí vážně, tak není jiná cesta, než satelit (případně kabelovka). A pak už si můžeš vybrat dle osobních preferencí, zda Skylink nebo UPC (řadím abecedně), protože tito dva mají největší nabídku HD kanálů. Časem snad bude konkureční i CS link. Jejich exkluzivní Prima HD nestojí v tuto chvíli za řeč.

Je tu občas
    Registrace
    May 2011

vždyt to říkám. Ale neuvádíš důvody. Já ano-O2 vyhovuje stáv.stav. Jinak by už HD vysílalo dávno kvalitně. Není to přece problém. Ale chce vydělat. Proč jí to vysílání vůbec dávali? Proč to nevysílají jako multiplex 1 až 3?? Češi si nechají vše líbit, i to, že zůstáváme sto let za opicemi v příšerném rozlišení. Já bych jinak než v HD ani nevysílal, jako se už nevysílá na dlouhých vlnách jak kdysi!
    Poslal jsem to jako téma do Technetru Idnes, ale pochybuju, že budou chtít jít mnoha mocným na nervy!
    Do satelitu se mi moc nechce, je drahý, choulostivý, šeredný. Navíc je to věda jako kráva. Spousta cizích termímů, ale to zvládnu. Hlavním problémem jsou ale pořady. Když kouknu do nabídek HD http://www.parabola.cz/tahaky/nova-hd/ a http://www.ceskatelevize.cz/tv-program/hd/ nevím, co vybrat. Je to ostuda.

Registrace
    Apr 2009

Češi si nechají vše líbit
    A co chceš dělat? Vyjít do ulic? Za HD DVB-T vysílání? Tento národ si nechá líbit jiné a daleko horší věci.
    Nebreč a nastuduj sat problematiku, nebo si zařízení nechej namontovat od profíků.

Je tu občas
    Registrace
    May 2011

ne, jen žasnu, že to vlastně nikoho nezajímá, jakoby o tom nikdo ani nevěděl... Na sat se zatím nehrnu proto, že je trochu drahé, musel bych platit 300+150.- měsíčně Skylinkovi. Zajímá mě hlavně 3D a v ní je to slabé všude ve světě, i když přepočet 2D-3D je docela ucházející. Je o tom tady někde debata? A debata začátečníci a sat?

Registrace
    Apr 2009

ne, jen žasnu, že to vlastně nikoho nezajímá, jakoby o tom nikdo ani nevěděl...
    Divíš se? Když hodně lidí ještě vloni čučelo na CRT na DIGI a byli happy? To že pár fanoušků má HD televizi a ví co chce (už jsem viděl i HD televizi připojenou SCARTem s humus obrazem a majitel je happy) ještě neznamená, že se poskytovatelé přetrhnou v nabídce. Je nás málo a zadarmo ti nikdo nic v HD nenabídne. To je holt kapitalismus.
    Na sat se zatím nehrnu proto, že je trochu drahé, musel bych platit 300+150.- měsíčně Skylinkovi.
    Tuto cenu jsi našel kde? Podle jejich ceníků jsem nikde nenašel ani 300, ani 150 ani 450. Jo za 350 máš HD plus nabídku, která by tě mohla pro HD zobrazovadlo zajímat.
    Zajímá mě hlavně 3D a v ní je to slabé všude ve světě, i když přepočet 2D-3D je docela ucházející. Je o tom tady někde debata? A debata začátečníci a sat?
    Člověče ty jsi snílek. Ještě se nerozšířilo pořádně HD, jak tu sám o tom píšeš a už tě zajímá hlavně 3D. To musíš na jinou planetu. Co se týče debaty k sat, tak koukni do vedlejší sekce DVB-S, studijního materiálu je tam dost.
    Poslední poznámka na závěr. Pokud chceš vážně koukat na HD programy tak jedinou možností je satelit. A zadarmo ti nikdo sat. programy v HD nepustí. Jo jedině tak NHK World - skvělé japonské zpravodajství, Channel 4 HD a ještě pár, ale ty nejsou česky. Ještě určitě na 19°E jsou nějaké německé.

Je tu občas
    Registrace
    May 2011

jo, změnili to.
    Jinak nešifrovaný program Bravo či tak nějak prý vysílá ve 3D
    Hlavně, že se poč.roku psalo, že DVB-T2 bude na pozemní HD příjem, tak proč to zkoušejí, když je T už léta nanic? STB na T2 ani není na trhu, hrůůůza.
    Proč se lidé koukají na tak šeredné rozlišení a přitom mají v mobilu foták 8Mpx, vážně nechápu. Pomalu se do toho pustím, ale ceny 3D telek budou strmě klesat, tak až příští rok jdu do toho.
    Co mě k tomu vedlo? Na předváděčce Samsungu, Panasonicu, Sony atd. jsem si porovnal HD, 2D-3D a 3D a porovnal. Závěr-HDTV je sice lepší, ale 3D je supervěc a bez ní už telku kupovat nebudu.
    Naposledy upraveno uživatelem intago: 01-06-2011 v 13:32

Registrace
    Apr 2009

BravaHD 3D - ano, pokud máš rád klasiku, opery, balet atd. 3D vysílání se pomalu rozvíjí - na satelitu. Otázka je, jak dlouho ještě pojede FTA. Pozemně 3D u nás asi až bude všude okolo a stejně za poplatek.
    Přijímač na DVB-T2 ti bude u nás ještě pár let nanic, vysílá se testovací signál někde v Praze, možná chytíš něco okolo rakouských hranic.
    Tvé šeredné rozlišení vypadá na CRT dobře. Hrůza je to až na velkém panelu, malá obrazovka nemá velké nároky. A to ještě je plazma k signálu milostivější než LCD.

Předváděčky jsou od toho, nachytat co nejvíce joudů, šokovat je a vnutit jim nový cool produkt. A jouda se pak doma diví, že mu to nehraje tak dobře, jak to viděl na té předváděčce. Proč? No protože tam to nakrmí kvalitním signálem s blu-ray disků, předvádí to nejlepší (nejdražší) co mají. 3D je pro někoho zajímavé, pro mně ale ne. Byl jsem v cinestaru na 3D film a proti IMAXU to bylo velmi slabé - malé plátno. A koukat na 3D doma na metrovou placku to bych si musel hodně namlouvat, jaké je to super a ještě k tomu mít na nose dvoje brýle. Ne děkuji, na to jim

Je tu občas
    Registrace
    May 2011

no, bydlím uprostřed Prahy. A mě jen tak něčím neošálí, jsem starej mazák, co začínal na krystalce. Já vím, na Imaxu jsem při Avatarovi slzel, ne kvůli filmu jako dojemnému, ale proto, že jsem viděl novou dobu, nejen v televizní technice. ale i v reálu. tak za 100 -200 let bude film naprostou realitou. Až na ty levitující hory.
    A ty brýle snesu, holt pokroku se musí přinášet oběti. Ale lidi se toho 3D bojí a vlastně mají proč, je velmi hypnotický, to jako hypnotizér chápu jasně. Je v tom i nebezpečí, reklamy a politika jsou v něm daleko účinnější...

Registrace
    Apr 2009

Ale lidi se toho 3D bojí a vlastně mají proč, je velmi hypnotický, to jako hypnotizér chápu jasně. Je v tom i nebezpečí, reklamy a politika jsou v něm daleko účinnější...
    Takhle jsem nad tím neuvažoval, zajímavý pohled. Mě vadí, že se snaží 3D dostat do "malých" obrazovek. jo mít to z projektoru promítané na stěnu s úhlopříčkou 4m tak to je jiná. To bych možná zkousl i ty brýle.

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Pár dní mám HD STB a nestačím se divit. Ač mám nedaleko tři pražské vysílače, na STA chytám běžně jen 50/50 sígnálu (síla/kvalita). Za moc to nestojí, ale s yagi anténou mám ještě méně. Co mne ale překvapuje víc je velké kolísání signálu a to nejen v řádu vteřin, ale i hodin. Třeba včera mi to v cestopisu dávalo chvílemi zprávu, že není signál žádný! Že by úmysl?
    Jak to? Volal jsem na info, ale řekli mi, že 4.multiplex vysílá O2 a jim do toho nic není, abych se obrátil na ně.
    [COLOR=red]Jak je možné, že předali vysílání soukromé firmě?[/COLOR] Který navíc je motivována, aby si lidé kupovali signál od něj. Nač jim ho dávat zadarmo?? Připadá mi to, že řízenými výpadky jen tlačí lidi do placených služeb. V podstatě účinná taktika.
    A nikoho to nezajímá. Hlavně kupte si HD telku s HD DVB-T, ale až koupíte, poznáte, že je vám nanic, měl jste si koupit jen se satelitním tunerem.
    Klasické vysílání TV nemá rozlišení ani půl Mpx, je neuvěřitelně zastaralé, celých 60 let! A HDTV je stále doslova v plenkách. Vysílačů je jak šafránu a jsou slabé. O 3D ani nemluvě. Kolik desetiletí ještě mají uživatelé čekat?
    Veškeré veřejné televizní a rozhlasové vysílání v ČR provozují soukromé firmy. A pokud jde o O2, tak tato firmy si vysílá "za svoje", takže jestli má výpadky nebo ne nemusí nikdo řešit.

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

ne, jen žasnu, že to vlastně nikoho nezajímá, jakoby o tom nikdo ani nevěděl... [COLOR=red]Na sat se zatím nehrnu proto, že je trochu drahé, musel bych platit 300+150.- měsíčně Skylinkovi.[/COLOR] Zajímá mě hlavně 3D a v ní je to slabé všude ve světě, i když přepočet 2D-3D je docela ucházející. Je o tom tady někde debata? A debata začátečníci a sat?
    Přesně kvůli lidem jako seš ty je pozemák tam kde je (v řiti), protože všichni čekají cosi zadarmo, ale jaksi už neřeknou kde na to vzít. Takže jestli máš představu, že má být všechno v HD, tak si napřed uvědom, že to taky musí někdo zaplatit

Je tu občas
    Registrace
    May 2011

to nemá logiku. Pokud je vysílání multiplexu 1-3 jakž takž, i když ho vysílají soukromé firmy, proč není i čtvrté? Proč je HD něco extra? Proč jsme sto let za opicemi? Ostatně jak se může pozemní digitál platit, když stbox nemá sloty?
    Tady něco nehraje... a nikomu to nevadí... klasika.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 09-05-2011, 18:17
  2. Je pro vás problematika střihu videa zajímavá?
    Od husky14 v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 04-10-2009, 22:58
  3. 32" LCD TV pro sledování pozemního vysílání.
    Od H2O v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 39
    Poslední příspěvek: 05-09-2007, 10:29
  4. problematika TV anten
    Od Cruzzz v sekci Bastlení
    Reakcí: 76
    Poslední příspěvek: 25-04-2006, 14:00