Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

kolekce .avi na DVD+RW pro stolní přístroj

petrofff (29)|29.5.2011 23:44
Můj SENCOR 8108 (viz. http://www.videohelp.com/dvdrecorders?DVDname=shr+8108 )
umožňuje a mám vyzkoušeno na DVD+R / DVD-R že to funguje.
Šlo by jako medium použít i DVD+RW ? Jaký filesystem? A co booktype?
Mám v PC LG vypalovačku: HL-DT-ST DVD-RAM GH22NP20
StD (8612)|30.5.2011 00:05
Co tím chce básník praviti? Neví, že šmejd avi se vypaluje jako data? To už je docela dost dlouho poté, co už mají tyto technologie svůj zenit dávno za sebou někdo objevuje Ameriku... :-R
petrofff (29)|31.5.2011 13:41
Blby napad => proste si zkusit "nanecisto" vypalit na RW a pak testovat prehravani, pokud nektery avi selze, tak je sance ho vyradit/nahradit kompatibilni verzi ...a nemuset zbytecne vyhazovat DVD+Rka. Pokud je OK, hodit na DVD R.
Ptam se z prosteho duvodu, ze v navodu k pristroji pisou DVD (bez upresneni R? RW?)
A zkousel jsem avi na CD-RW jako data (i jako UDF), oboji slape.
Ale DVD+RW datovy mi pristroj povazuje za prazdny (nabizi format).
StD (8612)|31.5.2011 19:06
[quote=petrofff;348847]Blby napad => proste si zkusit "nanecisto" vypalit na RW a pak testovat prehravani, pokud nektery avi selze, tak je sance ho vyradit/nahradit kompatibilni verzi ...a nemuset zbytecne vyhazovat DVD+Rka. Pokud je OK, hodit na DVD R.
Ptam se z prosteho duvodu, ze v navodu k pristroji pisou DVD (bez upresneni R? RW?)
A zkousel jsem avi na CD-RW jako data (i jako UDF), oboji slape.
Ale DVD+RW datovy mi pristroj povazuje za prazdny (nabizi format).[/quote]

...po zapsání nutno uzavřít (finalizovat) a bude se RW chovat jako každé +-R.
petrofff (29)|31.5.2011 22:25
[quote]...po zapsání nutno uzavřít (finalizovat) a bude se RW chovat jako každé +-R.[/quote]
V počítači (i cizím) se chová jako normální uzavřená ISO.
Rozhodně to ještě naposled zkusím pro jistotu s novou, a to raději [4x]. Měla by fungovat pluska i minuska.
petrofff (29)|21.7.2011 09:16
Vyzkoušeno - fungují [4x DVD+RW] i [4x DVD-RW].
Ale při třetím použití se cosi pokazilo: když se mi DVD-RW od kámoše vrátilo, nelze ho v počítači přehrát či smazat (hlásí "prázdný šuplík") Přitom ve stolním playeru AVIčka normálně hrajou ...nechápu!?
StD (8612)|21.7.2011 10:38
[quote=petrofff;357703]Vyzkoušeno - fungují [4x DVD+RW] i [4x DVD-RW].
Ale při třetím použití se cosi pokazilo: když se mi DVD-RW od kámoše vrátilo, nelze ho v počítači přehrát či smazat (hlásí "prázdný šuplík") Přitom ve stolním playeru AVIčka normálně hrajou ...nechápu!?[/quote]

Co je "třetí použití"??? :confused: Zápis nebo čtení? Zápisy, přepisy, výmazy by jsi měl dělat vždy jen na té palírně, která to formátovala, aby byla trochu nějaká jistota...
petrofff (29)|21.7.2011 11:08
1použití = Smazání/Formát+Zápis (vypálení komplet ISO na PC) a zaslání kámošovi k otestování
Pochopitelně kontrola v PC ihned (a vše bylo OK)
Vidím to na nějaké fyz.selhání disku. Ale je to zajímavé, skoro nový; a RWčka by měly vydržet
Ono když to PC nebere, není jak to otestovat.
Jde mi o to, aby se to neopakovalo
StD (8612)|21.7.2011 11:28
No selhání není vyloučeno, ale co je to to "otestování" u kámoše? To jako jestli to on jen přečte?
petrofff (29)|21.7.2011 11:52
jj na stolnim přehravači, tj. jen přehrávání
StD (8612)|21.7.2011 12:10
Více mechanik nemáš (pro zkoušku v jiné...)?
petrofff (29)|21.7.2011 12:39
Zkusím to u souseda, myslím že má taky LG RW mechaniku (jiný typ).
V nejhorším bych mohl zkusit format v mém stolnim rekorderu, který disk rozeznává.