Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký Blu-Ray přehrávač

Benobi (34)|29.5.2011 13:46
Hola,
chci si koupit BR přehrávač a nevím který. Mám na něj pouze 2500 a vybírám asi mezi :

Philips BDP3200 a Philips BDP2700, popřípadě nějaký který zvládá usb připojení a nějaký ten převod v lepší kvalitu když tam dám dvd nebo nějaký divx.

D9ky za pomoc
zatty (1215)|29.5.2011 16:07
jestli máš 2500,- tak zvaž tento...než philipse http://www.mall.cz/blu-ray/lg-bd560
Benobi (34)|29.5.2011 17:38
proč je lg lepší než philips?
zatty (1215)|29.5.2011 18:19
protože má lepší mechaniky a taky podporu přes USB...ty philipsu jsou jen základní modely a doma bych to nechtěl..to bych si radši koupil řádné DVD...LG u Bluraje je vzdy cena/vykon
Benobi (34)|3.6.2011 16:36
tak asi půjdu do nové BD660: http://www.alza.cz/lg-bd660-cerny-d235374.htm
co všude čtu tak na LG jsou dobré recenze od uživatelů

i když jsem nejdříve chtěl nějakého philipse - protože mám jeden doma už 5 let a spokojenost, a kdyby nevyšla ta 660 tak beru http://www.alza.cz/philips-bdp5180-3d-prehravani-d233528.htm, ale 660 je tu takže jdeme do ní
zatty (1215)|3.6.2011 17:43
budeš určitě spokojený..hlavně si v menu nezapomen přepnout rozlišení na 1080p...
quapor (53)|6.6.2011 13:08
[quote=Benobi;349535]i když jsem nejdříve chtěl nějakého philipse - protože mám jeden doma už 5 let a spokojenost, a kdyby nevyšla ta 660 tak beru http://www.alza.cz/philips-bdp5180-3d-prehravani-d233528.htm, ale 660 je tu takže jdeme do ní[/quote]
5180 zatial nie, ma plno problemov
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=344291&postcount=25

celkovo cim viac sledujem recenzie uzivatelov a sposob prace na philips support k bdp prehravacom v europe, prichazdam k zaveru, ze do 3 rokov budeme philips poznat len ako firmu co predava holiace strojceky
zatty (1215)|7.6.2011 07:48
stím počítej ale oni taky mají výborné fény a hlavně žehličky ty jsou no.1 na světě...na černou od philipsu zapomen...bude to mistr.wong se samolepkou philipse
Benobi (34)|7.6.2011 13:38
tak mám BD660 doma v příštích dnech nahodím trošku info o tom jak se mi zdá

ted pro rychlost, zatím jsem nepřišel na to jak zanout přehrávač a aby mi TV automaticky přeplaz DVBT na BDpřehrávač, usb vstup nevezme některé usb flašky, mají větší ten vnitřní plast a ten tomu brání, a jinak usb vstup se mi zdá dost pofidérní, jinak zatím vše ok, aktualizace proběhla hned po zapojení a vše jede bez problémů

edit1: tak jsem si pustil avi a pohoda jen po chvilce přehrávač přestal reagovat a přehrával a přehrával i když jsem vytáhnul flashku na které film byl a tak pomohlo jen vytažení z eletriky, potom už bylo vše ok
Benobi (34)|7.6.2011 19:12
tak první problém, stáhnul jsem samsung oceanic HD demo v mkv což by měl přehrávač zvládnout ale když ho spustím tak přes obraz poskakují čtverečky různých barev. nevíte co s tím?
quapor (53)|7.6.2011 23:16
[quote=Benobi;350152]ted pro rychlost, zatím jsem nepřišel na to jak zanout přehrávač a aby mi TV automaticky přeplaz DVBT na BDpřehrávač[/quote]
u philipsu je to funkcia Easylink, cize TV aj prehravac jednej znacky a mat zmienovanu podporu
funguje to tak, ze zapnem prehravac, ten si sam zapne tv a prepne na spravny hdmi port, ked vypnem prehravac, prepne sa tv na povodny hdmi port


[quote=Benobi;350152]edit1: tak jsem si pustil avi a pohoda jen po chvilce přehrávač přestal reagovat a přehrával a přehrával i když jsem vytáhnul flashku na které film byl a tak pomohlo jen vytažení z eletriky, potom už bylo vše ok[/quote]
si predstav, ze tam nebudes mat flashku ale beziaci hdd...
u philipsu sa naslo riesenie problemu tento tyzden (po roku, aj to od samotnych uzivatelov..), v menu prehravaca je potrebne vypnut "screensaver"


[quote=Benobi;350152]tak první problém, stáhnul jsem samsung oceanic HD demo v mkv což by měl přehrávač zvládnout ale když ho spustím tak přes obraz poskakují čtverečky různých barev. nevíte co s tím? [/quote]
prehravac nestiha
co ale nie je velky problem, s takym Bit rate ako ma spominane demo sa v reale nestretnes
bluegoof (12)|9.6.2011 15:21
Za mne jednoznačně LG BD660 viz. můj příspěvek zde:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=28423&page=2
bluegoof (12)|14.6.2011 10:26
Tady jsem se asi trochu přepočítal.....
Doma mám testovací kus LG BD670 a tam tento demo klip běžel dokonale. Automaticky jsem předpokládal, že poběží i na BD660, nicméně když jsem to včera testoval, tak to skutečně nefunguje. Video hraje, ale je v něm neskutečné množství zelených čtverečků.....

Předpokládal jsem že hardwarově jsou model 660 a 670 totožné, ale asi to tak není....
To se jim vyplatí v dnešní době dělat 2 různé desky????
Další rozdíl co jsem zjistil je, že u jiného testovacího videa, soubor wmv, video kodek WMV9, audio kodek WMA9, mi hraje u modelu 660 pouze obraz, zvuk nehraje. Nicméně u toho testovacího 670 hraje obojí.

Tu mě napadla myšlenka, že jak přehráváni toho dema "Samsung-demo-oceanic-life" tak i audio kodeku WMA9 je otázkou jenom firmware. Je to možné?
stani (1647)|14.6.2011 11:24
Mě by zajímala jiná věc: jestli ta 560 nebo 670, umí přes to USB přehrávat z externího HD, HD filmy ale vč. DTS-HD MA zvuku?
zatty (1215)|14.6.2011 17:52
to už uměla BX 580 takže 670 by měla taky
SPAWN (744)|15.6.2011 22:08
[quote=Benobi;348579]proč je lg lepší než philips?[/quote]

U me ma LG velke + za podporu formatu.
peetan (90)|22.8.2013 21:52
Prosím poraďte nějaký typ , kdo máte zkušenost.- prošel jsem spoustu různých, bohužel údaje prodejců jsou matoucí či neúplné. Mé požadavky : BD přehrávač, upscalling na 1080P, přehrávání dalších formátů HD videa (nevím zda některé už umí třeba mkv level 5.1) i z USB portu (ideálně pokud umí i velké disky s NTFS) a poradí si i s diakritikou CZ. A nemá problém s pálenými medii - BD-R a RE. A potřebuji hlavně aby měl vestavěné audio dekodéry HD, neboť nechci vyhazovat poměrně výkonný a dost drahý receiver, který je ještě v té době bohužel neměl.
Díky moc za tip B-)

PS : už nekoupím žádného zajíce v pytli :-!!! Kdysi DVD changer od Panasonicu, neporadil si prakticky s žádnými R a RW medii, nyní opět Panasonic blu ray DMP-BD80, ten zase problém s kompatibilitou BD-R a RE (strávil jsem hodně času hledáním problému a řešení). Nyní jsem si půjčil Philips BDP3200/12, ten by za tu cenu i šel, dekodéry má, jiné formáty umí taky, poradí si i velkým diskem NTFS, ale .... opět problém :-(( s CZ diakritikou v .SRT externích titulcích.Nahrál jsem na něj poslední aktuální verzi FW. Vyzkoušel jsem různá kodování, bylo to více či méně zmršené. Kdyby měl někdo tip jak na diakritiku u tohoto přehrávače, tak bych si jej asi nechal. Bohužel manuál je tak stručný, že tyto věci nijak nezmiňuje (dokonce požaduje strukturu USB zařízení jen FAT)

Díky moc všem za radu nebo tip
KamilZ (10277)|23.8.2013 06:00
Tip Ti nedám, ale kdyby jsi si nekomplikoval živost a koupil BD přehrávač (se zaměřením na čtení BD a DVD médií, zvuk řešit nemusíš) a k němu MMC, tak by jsi měl po starostech. Prakticky každé MMC strčí v možnostech přehrávání z externích médií (USB) BD přehrávače do kapsy.