Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ozvučení obývací pokoje - výběr receiveru a repra :-)

Withman (12)|27.5.2011 19:42
Dobrý večer,

řeším ozvučení obývací pokoje. Nejsem žádný audiofil a ani expert. Původně jsem chtěl zakoupit repro Logitech Z-5500, ale pak jsem narazil na ceny receiverů a zaujal mě nákup samostatného zesilovače a reproduktorů.

Samozřejmě mi jde hlavně o cenu a tudíž jsem si vybral produkty a rád bych slyšel vaše názory a doporučení (klidně se nechám přemluvit).

Zesilovač:
http://www.mall.cz/3-d-receivery/pioneer-vsx-520-k nebo
http://www.mall.cz/3-d-receivery/yamaha-rx-v371-b

Repro:
http://www.mall.cz/sestavy-reproduktoru/pioneer-s-es3tb - designově se mi moc líbí a pravděpodobně by k tomu byl lepší Pioneer zesilovač ???

K zesilovači bude zapojena TV Samsung LE40C630, Popcorn Hour A-110 přes HDMI, Nintendo Wii přes cinche (později component), občas NTB přes HDMI (zřídka), další NTB kvůli internetovému rádiu (přes optiku - pouze zvuk) a v budoucnu Xbox 360 přes HDMI.

Tudíž oba zesilovače mi počtem vstupů vychází. Ještě přikládám půdorys místnosti, aby bylo vidět umístění. Modrá = pohovka, červená televize.

Děkuji mnohokrát za rady

EDIT:
1.) Využivání TV - 50% sledování DVB-T, 40% - filmy a seriály v HD, 10% - hraní Wii či Xbox
2.) TV bude muset být propojena optikou se zesilovačem kvůli TV vysílání?
obyvak.png
jarino1978 (8045)|28.5.2011 12:19
Withman (12)|28.5.2011 17:46
Tak to mi opravdu nepomohlo. :(
Withman (12)|29.5.2011 11:26
Děkuji, ale opravdu se v těchto částkách pohybovat nebude a ani nechci.
jarino1978 (8045)|29.5.2011 12:36
[quote=Withman;348521]Děkuji, ale opravdu se v těchto částkách pohybovat nebude a ani nechci.[/quote]

tak to potom tuto riešiš úplne zbytočne. na takú plochu, ako je tvoja obývačka, treba dostatočný výkon a dostatočne veľké meniče. Inak to zmysel nemá a ty potom vyhadzuješ prachy do vzduchu.
Čiže ti odporučím si kúpiť mini systém za 3 000 Kč a v tichosti si obhrýzať nechty. A to preto, leto tvoja predstava ozvučiť takú plochu a vraziť do toho 12 000 Kč, čo pravdepodobne chceš za AVR a repro je totálne mimo realitu.
Withman (12)|29.5.2011 14:02
Tak prvně nepotřebuji ozvučit celý prostor, ale pouze část k TV, což je nějakých 18m2 a myslím si, že investovat nějakých 16tis. Kč je sice min., ale určitě to bude už lepší než nic. :-P
Už jsem si objednal celou soustava od Pioneeru. :)
jarino1978 (8045)|29.5.2011 14:09
lenže ty máš otvorený priestor, ktorý je značný, čiže akustika bude podliehať celému priestoru a nie len časti. Zbytočne si si kupoval predraženú zostavu, ktorá nevie hrať, ale na to prídeš sám.
zatty (1215)|29.5.2011 16:18
Docela sem zvědavý jak ti bude hrát.AVR by mělo stačit..ty repra jsou zmé stánky slabé...pro tvou místnost na nich budeš ztrácet...měl si vzít radši http://www.mall.cz/sestavy-reproduktoru/magnat-monitor-supreme-set-800?v=413716001 . magnaty mají sílu v basech i bez podpory subwoferu. na těch pionyrech se bojím že ti všechno poholtí ten otevřený prostor zprava a budeš slyšet jen sílu levé strany..
gallibob (171)|29.5.2011 19:03
presne jak pise jarino1978 pokud nekdo hodla stavet poslechovou mistnost a kupovat to timto systemem (tj zesik zvlast + repro vzlast)tak je dobry si o tom nejdriv neco nastudovat,jelikoz je to takova mala alchymie a neni jednoduche se vtom orientovat,nebo nedejboze to kupovat podle toho na co mam penize,je proste dulezite brat v uvahu na co se bude primarne ozvuceni pouzivat(film nebo muzika),jak velikou mistnost bude ozvucovat atd..
Ja neco podobnyho resil nedavno a po delsich rozvahach sem si koupil jen komplet domaci kino jelikoz sem nemel dostatek prostredku, aby to melo smysl vubec davat do kupy(+ misto a taky spatne rozlozeny obyvak,ale jinak to uz nejde).Zase ja mam na druho stranu smulu ze bydlim v panelaku a pokud ma clovek trochu soudnost a chce ze sousedy vychazet aspon trosku tak na to moje ozvuceni k filmum mi to 5.1kino staci celkem uspokojive(i kdyz sou repra "jen" v plastu),ale zase za cca 12tis co sem do toho investoval je to odpovidajici zvuk,ktery neurazi + mam stest ze patrim k popolaci co neni zas az tak velmi zvukove narocna.
Ono to vypada ze si clovek jen tak koupi repra ktomu nejakej zesik a je to, ale to je velika chyba a casto potom dotycny akorat nadava kolik do toho investoval, a ze to neni to co od toho ocekaval...
Pytkin (7947)|30.5.2011 00:56
Withman : ja mam doma podobny priestor .. mam tam to male onkyo za 12 litrov a hraje to vyborne .. absolutne to postacuje ..