Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 34

Téma: funkcia PIP

Nováček
    Registrace
    May 2011

caute, vopred sa ospravedlnujem za mozno divnu otazku, ale nie som velky TV odbornik. Vsimol som si, ze vela sucasnych TV nema vobec funkciu PIP, ktora byvala bezny standard. Nanajvys maju len "1 tuner PIP". Viete mi to niekto vysvetlit? Je tato funkcia niecim inym nahradena? Diky
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu občas
    Registrace
    Apr 2011

Citace Původně odesláno od Aranojas Zobrazit příspěvek
    caute, vopred sa ospravedlnujem za mozno divnu otazku, ale nie som velky TV odbornik. Vsimol som si, ze vela sucasnych TV nema vobec funkciu PIP, ktora byvala bezny standard. Nanajvys maju len "1 tuner PIP". Viete mi to niekto vysvetlit? Je tato funkcia niecim inym nahradena? Diky

Ja ju mam na Panasonicu TX-50VT30E, ale tiez mam jeden tuner a druhy zdroj je externy...napriklad: TV - DVB-T a externy satelitny primac cez hdmi, alebo scart...

Je tu pořád
    Registrace
    Sep 2010

Dnes má většina televizí funkci PIP.Ale doplňkový obraz je z externího vstupu.
    Jen tak naokraj-dříve dvoutunerové televize zrovna běžná záležitost nebyla.A když ano,tak cena byla velmi vysoká.V mé CRT televizi za 36 tisíc-ani náhodou.

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od jito Zobrazit příspěvek
    Ale doplňkový obraz je z externího vstupu.
    Naopak (minimalne pri mojej TV a vsetkych Samsungoch). Hlavny obraz musi byt z externeho zdroja (HDMI, DVI, atd ...) a ako doplnkovy dalsi si mozes zvolit obraz z interneho tunera. Naopak to nejde (ale je mozne, ze ine znacky TV to maju vyriesene oboma sposobmi).

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od jito Zobrazit příspěvek
    Dnes má většina televizí funkci PIP.Ale doplňkový obraz je z externího vstupu.
    Jen tak naokraj-dříve dvoutunerové televize zrovna běžná záležitost nebyla.A když ano,tak cena byla velmi vysoká.V mé CRT televizi za 36 tisíc-ani náhodou.
    V mé CRT TV za 33.000Kč ta funkce je (TV stále funkční i po 14 letech provozu)

Registrace
    Mar 2004

Dneska máš v TV zase jiné funkce, třeba u Philipse je to backlight

Je tu pravidelně Avatar uživatele tesla15
    Registrace
    Mar 2010

Dříve TVP sloužila jako informace. Nyní její funkce zasahuje do domácího kina, procházkami přírodou, sportem atd. PIP u větších zobrazovačů působí rušivě. Umíte si v kině představit v některém rohu nebo napůl plátna další obraz?? Mám zákaznici která se neumí při promítání filmu smířit v pravém rohu s upozorňujícím střihem.

Registrace
    Mar 2004

PIP slouží jako doplňková funkce a má svůj význam třeba v momentě, kdy nechci sledovat reklamu v průběhu filmu, ale zároveň chci ten film vidět celý - takže zapnu PIP, v rohu běží ta reklama a já se podívám třeba na zprávy na jiným programu a po skončení reklamy PIP vypnu a opět sleduju jenom film. Samozřejmě sledovat trvale 2 programy je nesmysl.

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

pitomec : nemyslis AMBILIGHT ?

Registrace
    Mar 2004

Nemyslím zrovna tu barevnou šaškárnu okolo TV, ale to bílý světlo kdesi za televizorem. Ale ono je to fuk, Philips má u současných modelů obraz humus, takže jestli AMBILIGHT, BACKLIGHT nebo nějakej jinej-LIGHT, je úplně jedno

Je tu pořád
    Registrace
    Nov 2010

moj pioneer ma tiez iba jednotunerovy PIP, ale ten funguje tak, ze moze byt TV signal aj na hlavnom obraze aj na malom v kute, tak isto aj externy signal moze byt kdekolvek, navyse moze byt jeden externy signal ako hlavny obraz a iny ako maly v kute. Zaroven mozu byt obrazy rovnako velke vedla seba. A v rezime PIP aj PAP sa daju obrazy medzi sebou swapovat. Zvuk je vzdy od hlavneho, alebo laveho obrazu.

Skuste to vyskusat aj vy na vysich telkach, ja myslim, ze na kazdej by to mohlo fungovt rovnako.

Nováček
    Registrace
    Apr 2011

Jaký rušivě když to tam nechci tak to vypnu ne.Navíc když je velká obrazovka tak se dá dobře použít pap,obraz a obraz.Mě to teda dost štve,že dneska kromě Loewe/jenže s dvojitým pipem stojí od 90000kč a více/ asi žádný tv nemají normální dvoutunerový pip.Je neuvěřitelný,že před 20 lety to tv měly a dnes to nemají.Měl jsem ovp r.v. 2001 63 cm a není pravda,že všechny tv s dvojitým pipem byly drahé,protože ta moje ovp stála 16000kč a pamatuji se,že s menší obrazovkou stála kolem 13000kč a ostatní značky ten pip měly také,i když byly samozřejmě dražší,ale daly se před 10 lety sehnat kolem 20000kč.Dnes mám Samsung ue40c8000 a ten má jednotunerový pip,ale jelikož mám i blu-ray přehrávač Samsung tak se tom dá také poměrně dobře použít,i když jak už jsem napsal vždy jsou dva tunery lepší.Podle mě by to mohli ti výrobci dvojitý tuner a pip dvb-t/c dávat alespon do dražších tv,zhruba nad 30000 kč.Když jsem před nákupem Samsungu sháněl tv a ptal se na obraz v obraze tak na mě prodejce v eprotonu čuměl jak puk a řekl,že to zákazníci už vůbec nechtějí.Byl jsem prý po několika letech první kdo tuto funkci u tv vyžadoval.Takže prej za to můžou zákazníci.Jsem asi jediný,kromě několika vyjímek zde komu to vadí.

Je tu pořád
    Registrace
    Nov 2010

Citace Původně odesláno od elektro Zobrazit příspěvek
    Jaký rušivě když to tam nechci tak to vypnu ne.Navíc když je velká obrazovka tak se dá dobře použít pap,obraz a obraz.

Když jsem před nákupem Samsungu sháněl tv a ptal se na obraz v obraze tak na mě prodejce v eprotonu čuměl jak puk a řekl,že to zákazníci už vůbec nechtějí.Byl jsem prý po několika letech první kdo tuto funkci u tv vyžadoval.Takže prej za to můžou zákazníci.Jsem asi jediný,kromě několika vyjímek zde komu to vadí.
    - vsak sa da nastavit velkost toho PIP okna aby to nerusilo, ale iba poskytovalo informaciu, co tam davaju.

- ja som tiez na PIP velmi zvyknuty, tak ako sa uviedlo vyssie, halvne cez reklamy a vtedy ked cakam na nejaky program.

Nováček
    Registrace
    May 2011

ako kukam tak kukam, tak ziadny novy LED TV od LG PIP nema... Alebo to ma LG poriesene inak? Podla mna to je uplne pohodlna vec, ze si otvorim male okno v rohu s inym kanalom, ak tam napr. nechcem presvihnut zaciatok nejakeho programu.

Je tu pořád Avatar uživatele interfernet422
    Registrace
    Apr 2009

PIP je hezká funkce, jen její ovládání je hrozné, alespoň u Samsungu. Abych ji mohl použít, tak je nutno jít přes menu Tools - pak šipka 2× nahoru, nebo 4× dolů, OK, šipka doprava, nebo doleva pro zapnutí, zase 3× dolů, nebo 2× nahoru pro výběr kanálu a nalistovat kanál DVB-T nebo analog tuneru. No než to člověk prokliká, tak kratší reklamy by už skončily. Bohužel umí jen signál z tunerů, nikoliv z ext. vstupů. Jo a funguje, jen když se koukám na signál z externího vstupu! No nějak to chlapci v Koreji nedomyslili, nebo odflákli. Pro mně to nebyla priorita při rozhodování.
    Jak to máte u jiných značek?

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 25-12-2011, 17:49
  2. Funkcia Samsung Allshare
    Od tomy72 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 15-12-2011, 21:33