Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AVCHD (MTS) automatický deinterlace a save as??

vladco (3)|18.5.2011 23:04
dúfam, že to nebude duplicitná otázka
chcem sa spýtať, poprosiť Vás,
ako by ste postupovali, ak by ste chceli dostať z MTS súboru max kvalitu pri prehrávaní a aby nebolo potrebné zakaždým zapínať deinterlace?
mám mts súbory z kamery a chcel by som ich šíriť aj medzi menej PC zdatných známich
nemôžem všetkým odporúčať nainštalujete vlc zapnite za každým deinterlace.
ako a do čoho to najjednoduchšie skonvertovať, aby som neprišiel o kvalitu, ale aby to prehrala akýmkoľvek prehrávačom aj takmer "cvičená opica" a vyzeralo by to čo najlepšie?
predstavoval som si že nejaký soft to vie slušne skonverotvať napr. do mkv zo (zafajknutým) deinterlace.

nové info:
skúšal som xilisoft hd video converter 6
ale výsledok sa mi nepáčil, narýchlo ok, ale ani "framerate" nebolo to pravé orechové a aj pomer medzi nárastom veľkosti súboru a poklesom kvality (občas pozorovateľné kockatenie)
nič moc (volil som hd avi a mkv najvyššiu kvalitu) akurát ten deinterlace bol ok :)


Ďakujem všetkým!!!
ai (2993)|19.5.2011 00:30
Deinterlace ti degraduje video, ale asi myslis bob deinterlace, ktery doplni pulsnimky na 50p.

To ma vzdy nejak pod kontrolou prehravac nebo v jeho nastaveni, pochybuju, ze by nastaveni ve video souboru reklo prehravaci jak to ma prehravat.

Muzes prevadet video na 50p podle toho druheho videa na tamte strance:
http://www.unival.realservers.info/index.php?page=superbob

nebo menit drobne postup: jiny, rychlejsi bob deinterlace, nechat puvodni rozmer, ..., mp4 jako vysledek by mel stacit