Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

NAS + MMC

helpfinder (52)|17.5.2011 23:34
Ahojte,
zaujimalo by ma ci mate niekto nejako poriesene prepojenie NASu a MMCcka. Pytam sa preto, pretoze vidim pri kazdom z tychto zariadeni jeden velky nedostatok > NAS nevie pracovat s multimedialnym obsahom (titulky, .mkv, HD audio, .. ) a MMC zase standardne nema 1Gbit LAN port.
Teda bud mam NAS a o prehravanie sa stara telka (co moze byt niekedy problem), alebo mam MMC ale ak aj ma LAN port tak 10/100Mbit a teda kopirovanie po seti je bolestnych 5-6MB/s (prepojenie s PC cez USB neuvazujem, lebo je v takom pripade nutne to mat max 3m od seba).
Pouzivate niekto teda kombinaciu? NAS prepojeny s MMC? ako to mate technicky riesene, ake znacky a modely pouzivate? Plusy, minusy, realne skusenosti?

diky ..
Pytkin (7947)|17.5.2011 23:52
je vela MMC co maju gigovu siet .. ale chipy su aj tak pomale , cize velku rychlost nedosiahnu .. ked si spravis NAS z PCcka tak to slaha .. tak isto MMC sa da spravit trebars z IONu a tiez potom siet lieta ..
interfernet422 (1575)|18.5.2011 19:55
Pro MMC není pro přehrávání gigabit nutností. Pro kopírování z PC na NAS ano, ale vem si, jak dlouho si ten 10GB film přehráváš, poděl velikost časem a vyjde ti zhruba potřebný datový tok. Špičkové HD ripy dosahují do 40 Mbit/s - známý Samsung Oceanic test. I ten ti přes 100Mbit projde. Takže nehledej gigabitové MMC, ale vybírej dle funkcí a aby umělo přehrávat z disku z NASu.
helpfinder (52)|18.5.2011 21:23
[quote=interfernet422;346551]Pro MMC není pro přehrávání gigabit nutností. Pro kopírování z PC na NAS ano, ale vem si, jak dlouho si ten 10GB film přehráváš, poděl velikost časem a vyjde ti zhruba potřebný datový tok. Špičkové HD ripy dosahují do 40 Mbit/s - známý Samsung Oceanic test. I ten ti přes 100Mbit projde. Takže nehledej gigabitové MMC, ale vybírej dle funkcí a aby umělo přehrávat z disku z NASu.[/quote]

ale, ale pointa je: stiahnut film na PC, prekopirovat to na MMC a potom prehrat v MMC a pozerat na TV.
Takze ak to chcem nejako poslat na HDD ktory je v MMCcku (pricom PC a MMC nie su pri sebe) tak jedina moznost ako to tam nakopcit je cez LAN a kedze ta je 100Mbit tam mi to tam pojde 5-6MB/s (10GB / 5MB/s = 34 minut) > no a kopirovat jeden filmik vyse pol hodiny mi nepride ako moc comfortable solution.
A rovnako nechcem prehravat cez LAN, pretoze to znamena ze to prehrava telka, teda menej podporovanych formatov, problemy s titulkami, atd
interfernet422 (1575)|18.5.2011 21:53
Pokud nechceš přehrávat přes LAN, pak ti nezbude, než hledat MMC s gigovou síťovkou. A uniká mi pak smysl NAS. Používám NAS Synology k tomu, abych do něj stáhl film a následně jej z Azboxu přehrávám už přes LAN. A MMC pak vůbec nemusí disk obsahovat, takže se nezahřívá a je tiché.
helpfinder (52)|18.5.2011 22:33
kludne moze byt aj riesenie NAS (pretoze ma 1Gbit eth + NAS funkcie ktore clovek vyuzije) + MMC bez disku len s ethernetom > potom to chapem tak ze mam wifi router, za nim gigovy switch. Z gigoveho switchu kabel do PC, a NASu. lan kabel do MMC (tam je asi jedno ci z gigoveho switchu alebo routru kedze to bude 100Mbit tak ci tak) a MMC polozene niekde pri telke s HDMI kablom prepojene a NAS bude streamovat po LANke video do MMC >> tak?

potom uz len nejake MMC co by dokazalo fungovat ako HDMI-CEC s C550 Samsungom (to by bol mega bonusik) a tiez ktore nebude mat problem prehravat 1080p video streamovane po tej 100Mbit LANke a bolo by to uuuplne popi ..
schema.png
interfernet422 (1575)|18.5.2011 23:25
Schema máš správně, tak to mám řešeno já, a i když mám přímo v routeru gigabit (TP Link TL-WR1043ND) ale za něj jsem ještě dal 8 portový gigabitový switch (hold příliš mnoho zařízení). Pokud máš jen tyto 4, tak ti router s gigabitem stačí a switch je zbytečný.
NAS nestreamuje video do MMC, NASy (některé) umí jen server DLNA pro např. B650, ale ten nevyužívám, protože má svá omezení. NAS připojíš přes ethernet jako externí disk k MMC a tím pádem slouží NAS jen jako vzdálený disk a o renderování videa se stará MMC a přes HDMI krmí TV.
Takže i C550 by měl umět DLNA, mám B650 a v radě B model B550 ethernet ani DLNA nemá.
helpfinder (52)|18.5.2011 23:41
ak sa smiem spytat ake MMC a aky NAS mas konkrretne ty?

ja uvazujem bud o xtreamer side winder alebo WD TV Live HD a z NASov asi synology (len riesim ci zobrat DS110 alebo DS211 >> 211 ma okrem jedneho HDD naviac aj lepsiu rychlost zapisu; podla testu 42MB/s oproti 31MB/s pri DS110 --> aj ked zase ked to pocitam tak pri 8GB fajli robi rozdiel menej ako 1,5 minuty)
Pytkin (7947)|19.5.2011 00:33
urcite si zober radsej 211tku ..
interfernet422 (1575)|19.5.2011 08:33
Určitě DS211j z důvodů jak jsi psal nahoře. Druhý disk můžeš buď použít do RAID1 jako mirror prvního disku - tak mám já. V případě havárie jednoho disku nepřijdu o data (pokud do baráku nešlehne blesk). Pokud nepotřebuješ RAID1 a kapacita jednoho disku ti bude postačovat, tak do budoucna, až bude malý, tak přihodíš druhý disk a jedeš vesele dál. Já jsem právě 211 nahrazoval starý DS106j, který byl jednak už zoufale pomalý, zastaralý, neuměl DLNA a měl omezení na ATA disku max 400GB. Teď mám 2×2TB v RAID1.
MMC - nemám, místo toho používám na přehrávaní videa satelitní stb - Azbox Elite HD. Ten má své mouchy, ale 90% videí přehraje. Ten zbytek pustím z PC přes HDMI kabel. Mám možnost použít i DLNA v TV - B650, ale je to zoufalé. Už jsem TV naučil DTS, zvětšil a obarvil titulky na žluto (samygo.tv), ale není to ono. Nefunguje převíjení atd. Azbox toto zvládne o mnoho lépe. Možná tvůj model C550 bude mít DLNA vyřešeno použitelněji.
K MMC které zmiňuješ najdeš zde na fóru určitě hodně informací od lidí, kteří je mají.
Pitomec (10211)|19.5.2011 13:17
[quote=interfernet422;346591]Schema máš správně, tak to mám řešeno já, a [COLOR=red]i když mám přímo v routeru gigabit (TP Link TL-WR1043ND) ale za něj jsem ještě dal 8 portový gigabitový switch[/COLOR] (hold příliš mnoho zařízení). Pokud máš jen tyto 4, tak ti router s gigabitem stačí a switch je zbytečný.
NAS nestreamuje video do MMC, NASy (některé) umí jen server DLNA pro např. B650, ale ten nevyužívám, protože má svá omezení. NAS připojíš přes ethernet jako externí disk k MMC a tím pádem slouží NAS jen jako vzdálený disk a o renderování videa se stará MMC a přes HDMI krmí TV.
Takže i C550 by měl umět DLNA, mám B650 a v radě B model B550 ethernet ani DLNA nemá.[/quote]Naprosto stejně i já 8-)
Tomas_X (124)|25.5.2011 16:38
Já taky děkuju, pánové, místo zakládání nového vlákna jsem si mohl najít tohle.
rizo (31)|1.1.2012 19:41
Nechcem zakladat novu temu no zaujima ma aky NAS je potrebne kupit aby mi ho TV po pripojeni do routra zaregistrovala? Aby som mohol zdielat veci na diskoch a notebookoch, musel som do kazdeho nainstalovat allshare (app je len pre spojenie len so samsung smart TV?) Nemam s tymto skusenosti, nebolo by dobre riesenie router s usb vstupom + hdd?
napr.:
http://www.alza.sk/tp-link-tew-671br-d235410.htm#popis
http://talkive.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=43359&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1

PS3 mam do siete pripojene cez wifi, TV som mal tiez tak, neskor som ho pripojil ethernetovym kablom no zda sa mi to to iste..
44444 (1)|14.1.2012 20:17
Prechádzam toto fórum už dva dni a neviem kde sa mám pripojiť, skúsim sem. Nejaké veci som si už objasnil. Ale prosím o radu. tv - panasonic tx p50g30e podporuje DLNA, satelit AB cryptobox 450 má vstup LAN pre internet, pc a router od t- com d-link 2641B ktoré sú v druhej miestnosti vzdialenosť od tv cca 15 m, notebok, mobil - android, extrený hardisk, chcel by som si to nejako prepojiť.TV má v sebe prehrávač ale nejaké videá mi to neprehraje, aj satelit má prehrávač zatial mi všetko prehral. Od routru d-link mám pripojený TV cez LAN pozerám you tube, eurosport a pod. Mal som jednu variantu kúpiť router asus rt-n56 (príp. iný) umiestniť ho k tv, prepojiť s routrom d link, pripojiť k nemu cez usb harddisk. Na d-link vypnúť wifi a zapnúť na Asus asus rt-n56. Cez Asus asus rt-n56 pripojiť tv aj satelit. V satelite je internet len you tube, rss a počasie, ale neviem či sa dá zdielať aj hardisk. Ztaial to riešim pripojeným flash klúčom cez usb, keď si chcem niečo nahrať zo satelitu. Druhú variantu mám kúpiť Synology USB Station 2, (má aj prehrávač, že vraj dosť toho prehraje) k nemu pripojiť harddisk a router d- link. Chcel by som aby z pc, noteboku prípadne z mobilu dali sa posielať súbory na hard disk a aby som si ich mohol prehrať v tv bez zapnutia pc. Zároveň chcem využívať internet v tv. Prípadne poradte nejaké varianty. Čím viac čítam toto fótum tým viac si neviem vybrať ideálnu možnosť prepojenia. Preto prosím o rady a hlavne skúsenosti.(Zatial mám heslo v jednoduchosti je krása) Ďakujem za trpezlivosť.
KamilZ (10277)|14.1.2012 21:16
V tom Tvém chaosu mi heslo "V jednoduchosti je síla" moc nesedí :-).

Podporuje Tvůj DVB-S přístup přes CIFS/SAMBU? Pokud ano, tak umí tam i nahrávat? Celkem bych pochyboval, bez připojeného HDD/flash se asi u něho neobejdeš (ale neznám ho).
Synology USB Station 2 má multimediální přehrávač? Nepleteš si to si to s funkcemi pro iTunes/iPhone nebo jeho DLNA serverem?
V TV přes DLNA toho moc nepřehraješ, bez PC nebo MMC se stejně neobejdeš. WiFi je dobrá akorát tak na internet do TV, ne na přehrávání médií.
Raději si za pár korun kup switch a k tomu nějaké MMC s možností sdílení HDD, který k němu připojíš. Pokud chceš lepší řešení, tak si kup nějaký malý NAS na HDD a k němu MMC bez HDD.
RoPo (6061)|15.1.2012 20:40
44444: ty to teda placas...
Nejprve ti sdelim, ze TV pres DLNA ze site, z DLNA serveru prehraje jen takove formaty, ktere podporuje. Tzn. to ze Synology toho umi"nejvice" neznamena, ze tyto formaty prehrajes na tvoji TV. Ostatni musis prevadet na PC do formatu, ktery podporuje.

Takze bez pusteneho PC muzes vybrat takove MMC (rodina Xtreameru, Popcornu eGreatu, atd.), ktery toho umi nejvice nebo poridit HTPC s nejakym operacnim systemem. V nem muzes mit HDD.