Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Lg hr550s/hr570s

frantisekpetru (36)|15.5.2011 15:22
Zdravím, při hledání různých "multimediálních krabiček" jsem narazil na tyto dva BR/HDD rekordéry:
LG HR550S a LG HR570S
http://www.mall.cz/blu-ray/lg-hr570s
Rozdíl by měl být jen ve velikosti HDD 250/500 GB. Jinak z toho mála informací, co jsem zatím o tomto přístroji získal, se podle mne jedná zatím o nejuniverzálnější mašinku, na jakou jsem narazil.

Přehrávání snad všech možných disků, DVB-S2 a DVB-T tuner, HDD recorder, přehrávání z ext. HDD přes USB, přístup k síti aj.

Bohužel na stránkách lg.cz o tomto zařízení ani zmínka, na žádnou recenzi jsem zatím taky nikde nenarazil, takže veškeré údaje jsem zatím sbíral jen z různých eshopů a z anglického návodu (má anglina je však velmi chabá).

Máte někdo nějaké bližší info, nedej bože osobní zkušenost?
Pitomec (10211)|19.5.2011 16:41
"Univerzální mašinka" se dřív nebo později stane spíš přítěží. Navíc za ty prachy je to úplně mimo.
zatty (1215)|19.5.2011 17:20
Byť mám rád LG ale u těchto super multi modelů hlavně s vestavěným diskem sem se setkal většinou s problémy...lepší je to rozdělit na klasické BD co zvládne nějaký ten formát a k tomu když už tak rekordér
sasa69 (88)|28.5.2011 22:14
[quote=frantisekpetru;345809]Zdravím, při hledání různých "multimediálních krabiček" jsem narazil na tyto dva BR/HDD rekordéry:
LG HR550S a LG HR570S
http://www.mall.cz/blu-ray/lg-hr570s
Rozdíl by měl být jen ve velikosti HDD 250/500 GB. Jinak z toho mála informací, co jsem zatím o tomto přístroji získal, se podle mne jedná zatím o nejuniverzálnější mašinku, na jakou jsem narazil.

Přehrávání snad všech možných disků, DVB-S2 a DVB-T tuner, HDD recorder, přehrávání z ext. HDD přes USB, přístup k síti aj.

Bohužel na stránkách lg.cz o tomto zařízení ani zmínka, na žádnou recenzi jsem zatím taky nikde nenarazil, takže veškeré údaje jsem zatím sbíral jen z různých eshopů a z anglického návodu (má anglina je však velmi chabá).

Máte někdo nějaké bližší info, nedej bože osobní zkušenost?[/quote]

Ahoj,
umí určitě nahrávat i klasický pozemní digitální signál?
.....nevíš ,jestli má i CI slot?
frantisekpetru (36)|29.5.2011 22:56
Jak jsem psal, informací je zatím pomálu. Co jsem vyluštil z toho návodu, tak CI slot má a nahrávat by měl i ze satelitního i z pozemního signálu (ale opakuji, návod mám v angličtině a tou nijak extra nevládnu).

Když tak přikládám odkaz na ten návod:
http://www.lg.com/de/tv-heimkino-blu-ray/blu-ray-dvd/LG-blu-ray-hdd-rekorder-HR570S.jsp
frantisekpetru (36)|29.5.2011 23:30
Teď jsem se ještě díval, alternativou k uvedeným by mohl být i LG BDS590, mělo by to být asi totéž, jen bez vestavěného HDD.
http://www.mall.cz/blu-ray/lg-bds590
sasa69 (88)|30.5.2011 01:44
[quote=frantisekpetru;348626]Teď jsem se ještě díval, alternativou k uvedeným by mohl být i LG BDS590, mělo by to být asi totéž, jen bez vestavěného HDD.
http://www.mall.cz/blu-ray/lg-bds590[/quote]

u modelu S590 píší hybridní tuner ,ale u LG HR570S píší ,jen satelitní.....tak ti nevim
frantisekpetru (36)|30.5.2011 07:45
Mrkni do toho návodu, co jsem na něj dával odkaz, tam je to zcela zřejmé
smith22 (72)|19.6.2011 13:01
[quote=Pitomec;346739]"Univerzální mašinka" se dřív nebo později stane spíš přítěží. Navíc za ty prachy je to úplně mimo.[/quote]

Naprosto nesouhlasím!
Myslím, že tohle je velice elegantní řešení.Já mám třeba plasmu, ke které výhledově sháním satelit za kterej bych minimálně těch 5 tis. dal.Zárověň mám starý DVD přehrávač, který ještě nedisponuje HDMI výstupem.
Blu-ray přehrávač sem zatím neplánoval ale teď sem úplnou náhodou narazil na tento BD přehrávač(rekorder) který má navíc satelitní tuner což je pro mě víc než dobré řešení.žádné další multimediální funkce jako WiFi, DLNA od něj nepotřebuji - to všechno má plasma.
Závěrem: zbavím se starého DVD, polepším si na BD a budu mít satelitní příjem bez toho abych musel mít další krám v televizním stolku.

A mít každý jednotlivý přístroj na danou věc zvlášť, není vždycky výhra!
Pitomec (10211)|19.6.2011 13:41
Já ti tvůj názor neberu, ale zrovna u satelitního přijímače bych volil značku TechniSat, což se v nějakým pochybným kombu s BD nebo čím prostě nedělá. A samozřejmě není satelitní tuner jako satelitní tuner, až ti to bude třeba 20x denně tuhnout, tak si vzpomeneš 9-)
smith22 (72)|19.6.2011 20:17
Tohle sou předčasné závěry!Já nikdy nekupuju věc, která není dostatečně prověřená širokou veřejností vedoucí ke spokojenosti jejich uživatelů.Vždy si radši počkám na ohlasy a podle toho se zařídím.
A nevídím důvod proč by sat. tuner od LG neměl korektně fungovat - neznamená, že když se LG nepohybuje na poli sat. techniky, že by ho neumělo vyrobit! - ve světě elektroniky se pohybuje dostatečně dlouho.
Já věc jen tak neodepíšu aniž bych si o ní něco zjistil.
KamilZ (10277)|19.6.2011 20:39
Nevypadá to špatně. Problém ale u těchto značkových zařízení bývá v tom, že z nich rozumně nedostaneš nahrávky ven (např. přes LAN), aby jsi si je zazálohoval. Většinou se to dá jen vypálit na DVD, což je na ...
Tohle zřejmě umí kopírovat z HDD na USB, ale pouze nechráněné pořady (nepoužívající kartu). Nijak jsem to detailně nestudoval.
Druhá věc, z čeho bych měl strach, je případné odejití DVD/BlueRay mechaniky. Možná mám jen smůlu, ale snad nemám zařízení, kde by mechanika po pár letech neoslepla :-(. V tomhle případě by to (vzhledem k ceně) byl docela průšvih.
Pitomec (10211)|19.6.2011 21:01
[quote=smith22;352331]Tohle sou předčasné závěry!Já nikdy nekupuju věc, která není dostatečně prověřená širokou veřejností vedoucí ke spokojenosti jejich uživatelů.Vždy si radši počkám na ohlasy a podle toho se zařídím.
A nevídím důvod proč by sat. tuner od LG neměl korektně fungovat - neznamená, že když se LG nepohybuje na poli sat. techniky, že by ho neumělo vyrobit! - ve světě elektroniky se pohybuje dostatečně dlouho.
Já věc jen tak neodepíšu aniž bych si o ní něco zjistil.[/quote]U takto minoritních zařízení žádná široká veřejnost není, takže ani nic neprověří a můžeš to udělat leda ty sám, když do toho nacpeš prachy.
Satelitní tuner nehaním (on beztak nebude od LG, ale od nějakýho jinýho korejce, třeba Golden Interstaru), ale ani při největší snaze nebude dosahovat kvalit již zmiňovanýho TechniSatu. Ale pro někoho to jistě není podstatný.
Jinak já to kombo odepisuju proto, že je to v tomto provedení pouhý slepenec několika samostatných přístrojů a defacto takový zgarb jako kdysi kombo DVD/VHS/HDD nebo VHS/SAT apod.
smith22 (72)|20.6.2011 21:48
Hodnocení a ohlasy se určitě dostaví - od toho zde jsou tyto fóra

A jakých pak kvalit?Pouč nás!A trochu konktrétněji prosím - zatím je to od tebe jen takové tlachání do prázdna.......
Pitomec (10211)|20.6.2011 21:58
Už sem to psal (třeba tuhnutí) a nemůžu za to, že neumíš číst 9-) A těch věcí s otazníkem se najde víc, to kombo LG prostě nikdo nevyzkoušel v takovým měřítku jako přímo satelitní receivery, takže ani nemáš jistotu, že tam vůbec bude chodit nějaký CAM bez toho, že by byly problémy. Samozřejmě to může být naopak (a já ti to přeju), ale osobně říkám NE.
klimek (68)|29.6.2011 11:23
Nevím jestli bude můj příspěvek pro někoho přínosem,ale nikoho to nic nestojí,tak snad o nic nejde.
O tento přístroj se zajímám od doby co mě začal zlobit můj SAT Receiver a co jsem si koupil
novou 3D televizi.Nemám rád "hodnocení",která cokoliv paušalizují,jako to dělá "Pitomec" ve svých
článcích.Takové hodnocení je totiž naprosto k ničemu.Každý přístroj by se měl hodnotit konkrétně
bez předsudků ke značce i konstrukčnímu pojetí přístroje.Já osobně zbírám informace z Německého
fora ([url]http://www.hifi-forum.de/viewthread-109-12215.html).Tady jsou dostatečně rozsáhlé
diskuze,které jdou až do roku 2010.Samozřejmě bude pro někoho z vás omezení znalosti německého jazyka.
Každý máme nějaký handicap.Já bych velmi často přivítal,kdybych místo němčiny ovládal angličtinu.
Ale zpět k našemu přístroji,napíši pár poznatků o kterých naši sousedé velmi diskutovali,snad to
někomu pomůže a zeptat se může kdykoliv,když budu vědět odpověď rád pomohu.

Základní kritika byla z roku 2010,kdy se nedaly dodatečně uložit nalezené programy na zvolená
čísla programů.Tato základní nevýhoda byla odstraněna novým updatem.
Kladné je také hodnocení obrazu z DVD,lépe než u podobných přístrojů od Samsungu a Panasoniku.
Kvalita obou tunerů je hodnocena vesměs také velmi dobře,jak v SD,tak v HD vysílání.
Kvalita Blu-ray přehrávače je všemy hodnocena jako vynikající.Všechna tato hodnocení od
vlastníků přístroje jsou totožná i s testy provedenými německými časopisy,zejména Video-Homevision.Dále je velmi dobře hodnoceno srovnání výbavy a ceny,cena je prakticky bezkonkurenční,protože Samsung i Panasonic jsou i o 100% dražší.U Panasoniku musíme
pro korektnost napsat,že ten má navíc samozřejmě Blu-ray vypalovačku.
Lg jako jediný nabízí možnost kopírování SD i HD nahrávek s interního disku na externí média.A to,
jak pevný disk,tak flash-ku,přes USB.Toto funguje i obráceně a také z přehrávače,samozřejmě
s ohledem na kopírovací ochranu.
U prvních modelů byli ještě stížnosti na pomalé reakce na povely dálkového ovladače při přehrávání
nahrávek z pevného disku.Toto bylo prý už odstraněno novým updatem.
Nic dalšího mě momentálně nenapadá,tak jestli jsem trochu pomohl budu rád.
Ani jeden ze zůčastněných se nezmínil,že by měl být jakýkoliv problém s "tuhnutím",jak o tom
píše "Pitomec".
Jediné co jsem se dočetl je,že existují Blu-ray disky,které na některých přehrávačích přeskakují.
Pitomec (10211)|29.6.2011 13:38
Jednak nepíšu žádný články a druhak nejsem majitelem (ani zájemcem) LG krámu, abych ho všude jenom vychvaloval a nemohl jako ty přenést před srdce, když se k tomu někdo vyjádří kriticky 9-)
frantisekpetru (36)|29.6.2011 15:31
klimek: Díky.
Najdeš tam i něco o LG BDS590, mělo by to být +/- totéž zařízení, jen bez integrovaného HDD.
klimek (68)|29.6.2011 16:35
[quote=frantisekpetru;354187]klimek: Díky.
Najdeš tam i něco o LG BDS590, mělo by to být +/- totéž zařízení, jen bez integrovaného HDD.[/quote]

Je mi líto,ale o tomto modelu nikdo moc nediskutuje.http://www.hifi-forum.de/viewthread-166-5572.html
klimek (68)|29.7.2011 16:07
Jestli je tady pořád někdo koho zajímá LG HR 550/570,tak pouze chci upozornit na recenzi v českém
česopise Stereo.Recenze není příliš podrobná a o spoustě fukcí se nic moc nedozvíte,ale je to pořád lepší než dostat drátem do oka.
MIZ (1)|1.11.2011 14:21
Koukám na modely 3D Blue Ray přehrávačů LG HR570S a 590 a buď to nemá integrovaný HDD nebo to zase nemá DVB-T tuner. Nechápu. Chci obojí - nahrávání i z digi. TV a ukládání na interní disk a z něj na DVD.
Samsung a Sony jsem už na základě poznatků majitelů zde na fóru vyloučil, tak jdu zkoumat další značky...
RoPo (6061)|1.11.2011 14:44
U LG BDS590 můžeš nahrávat na připojený USB disk z DVB-T nebo DVB-S/S2. Proto tam není interní HDD.

LG HR550S a LG HR570S mají DVB-T a DVB-S/S2 tuner s integrovaným HDD. Liší se jen velikostí disků.

Doplnění: Nahrané pořady z placených kanálů (např. z DVB-S/S2 přes dekódvací přístupovou kartu) nelze kopírovat z interního HDD na DVD-R/RW/USB.
beatles (3)|2.11.2011 09:56
Mám tento přístroj a nemužu naladit satelit, dokoupil jsem CI slot smit skylink ready a kartu skylink a tuner nic nenaladi https://www.tvfreak.cz/forum/images/icons/icon8.gifzkoušel jsem jiný sat. reciver a vše funguje!
supetr (18)|13.11.2011 21:10
[quote=beatles;375316]Mám tento přístroj a nemužu naladit satelit, dokoupil jsem CI slot smit skylink ready a kartu skylink a tuner nic nenaladi https://www.tvfreak.cz/forum/images/icons/icon8.gifzkoušel jsem jiný sat. reciver a vše funguje![/quote]

Zdravim, v jinem vlakne o HR550s tady na tvfreak.cz pise jeden majitel presnou kombinaci modulu a karty, ktera mu v tom jede bez problemu. Musi to byt IRDETO a ne kombinovany Cryptoworks.
beatles (3)|22.11.2011 13:01
[quote=supetr;377632]Zdravim, v jinem vlakne o HR550s tady na tvfreak.cz pise jeden majitel presnou kombinaci modulu a karty, ktera mu v tom jede bez problemu. Musi to byt IRDETO a ne kombinovany Cryptoworks.[/quote]

Ta karta je irdeto, co je ale zvlastní ze nenaladim ani ct24 ktere by melo jit i bez dekoderu . kdyz pripojim jiny reciver tak ct24 funguje! Zkousel jsem i LG centrum zatim bez odpovedi, myslim si ze mam spatny tuner a asi ho pojdu reklamovat
marcelcz (10)|22.11.2011 14:54
DObrý den, jen krátké info k recenzi která byla ve časopisu Stereo&Video. Provedli recenzi na model s DVB-C tunerem, který se mi zamlouval, ale celkem jsem se divil, protože mi přímo z LG poslali asi mesíc před tím, než vyšel článek , že tento model není určen pro náš trh. Tak jsem psal na redakci S&V a oni napsali,že to dostali z LG model s DVB-C . Bohužel na opětovný dotaz na LG ohledně prodeje modelu s DVB-C tunerem už se neobtěžovali odpovědět :-(
beatles (3)|23.11.2011 08:57
[quote=marcelcz;379538]DObrý den, jen krátké info k recenzi která byla ve časopisu Stereo&Video. Provedli recenzi na model s DVB-C tunerem, který se mi zamlouval, ale celkem jsem se divil, protože mi přímo z LG poslali asi mesíc před tím, než vyšel článek , že tento model není určen pro náš trh. Tak jsem psal na redakci S&V a oni napsali,že to dostali z LG model s DVB-C . Bohužel na opětovný dotaz na LG ohledně prodeje modelu s DVB-C tunerem už se neobtěžovali odpovědět :-([/quote]

Z LG centrem mam tu samou zkusenost uz jsem jim napsal dva emaily na prvni me prisla odpoved ze dekuji za email a predavaji to technikum na prozkoumani a od te doby nic uz je to asi mesic! Nedavno jsem byl v Dataartu a tento model i se satelitnim tunerem prodavali.
RoPo (6061)|23.11.2011 09:25
[quote=beatles;379692]Z LG centrem mam tu samou zkusenost uz jsem jim napsal dva emaily na prvni me prisla odpoved ze dekuji za email a predavaji to technikum na prozkoumani a od te doby nic uz je to asi mesic! Nedavno jsem byl v Dataartu a tento model i se satelitnim tunerem prodavali.[/quote]

DVB-C není satelitní tuner, ale kabelový.


Mimojiné. Informace z LG centra, že není daný model určen pro CZ trh byla podána v období, kdy se pravděpodobně neplánoval prodej v CZ. Od té doby se situace mohla změnit a proto se tento model v CZ standardně prodává.
marcelcz (10)|23.11.2011 11:17
Děkuji za info, vím že DVB-C tuner je kabelový, přesně takový jsem potřeboval a také ten model 550C s kabelovým tunerem testovali v S&V. Proto mně udivovalo, že oficiálně píšou, že model 550C s kabelovým DVB-C tunerem není pro náš trh a pak ho pošlou na testy do S&V. A podle oficiálních stránek LG pro ČR tam model s DVB-C tunerem není.
Pavel85 (10)|11.12.2011 18:51
Dobrý den všem
Uvažuji o koupi jednoho z těchto přístrojů,nejspíč S590 bez interního HDD.Nevíte náhodou jak je to u nahrávek na ext. HDD?Jsou ukládané již rozkódovaně nebo ne?A jaký formát disku tento přístroj vyžaduje?Jde mi o to,abych nahrávky mohl dostat i do PC a podle všeho to modely s integrovaným HDD neumí.Což celkem dost omezuje použití přístroje.Díky za odpovědi.
KamilZ (10277)|11.12.2011 21:11
Mrkni zde: http://www.computerbild.de/artikel/avf-Tests-Video-LG-BDS590-6020231.html, překlad Google:
[quote]
Nahrávání
Kdo chce pro přehrávání multimediálních souborů, dat nemusí nutně vypálit na disk. LG BDS590 jsou obrázky, hudbu a videa přes USB port znovu, například paměťové karty nebo externí USB pevné disky. To může dokonce nahrávat televizní programy: LG ukládá je do tzv. TS souborů, které lze snadno přehrávat na počítači a upravovat.
[/quote]
Skoro se mi tomu ale nechce věřit.
RoPo (6061)|11.12.2011 23:50
Proc by nemohlo jit u sat prehravace s internim hdd prenos zaznamu do PC? Jednak ma sat prijimac usb pro kopirovani z hdd na usb a take ma LAN pro pristup po siti. Pokud se rozhodujes ktery, tak lze zjistit jaky model by ti vyhovoval a jak presne dane modely co a jak umi lze vycist z manualu.
KamilZ (10277)|12.12.2011 07:12
Protože značkoví výrobci jsou většinou podělaní z autorských práv apod. a většinou to končí tak (typicky TV s PVR), že nahrávka je přehratelná pouze na tom přístroji, kde byla pořízena. Dál je tady otázka CI+, pokud se použije (nedejbože ve spolupráci s PISys), tak je to dokonce povinná vlastnost. Někdy se jen objeví hláška, že pořad nelze z důvodů omezení autorských práv nahrát... LG u výrobků často nepodporuje nahrávání z DVB-S, jen z DVB-T.
Proto se divím, že to jde a jsem mile překvapen, pokud je to pravda.
Pavel85 (10)|12.12.2011 15:31
No právě že jde hlavně o ty práva.V manuálu je to napsané tak,aby v případě,že to nepůjde bylo LG mimo.Takže bych spíš potřeboval info od někoho,kdo tento stroj doma má.Potřebuju prostě vědět, pokud nahraju film ze satelitu z kódovaného kanálu na disk,jestli jej potom dostanu třeba na USB disk.Ideální by bylo kdyby to uměl i po síti,ale o tom pochubuju.
kuman (131)|30.12.2011 12:12
Uvažuju o tom si LG HR570S koupit.Chtěl jsem MMC ve kterým by byla BR mechanika,HDD ,tuner DVB-t a na nic jsem nenarazil.V tomhle je ještě navíc satelitní HD tuner.Má tenhle přístroj nějaký zásadní slabiny,které by mě měly od koupě odradit?Předem dík za názory.
tano-caridi (1)|5.1.2012 00:06
Posílám pár postřehů. Z vlastností, které mě zajímají:
LG HR570S neumožňuje kopírování satelitních nahrávek kódovaných programů pořízených přes dekódovací kartu z interního HDD kamkoli jinam. Lze je pouze přehrát nebo vymazat. Vlastní zkušenost nemám, je to ale uvedeno přímo v návodu. Možná by šlo HDD z přístroje čas od času vymontovat a soubory zkopírovat. To by ale bylo vhodné spíš pro skladování dat na jiném místě (archivaci) než pro jejich přehrání na jiném zařízení (viz dále).

U modelu BDS590 (bez HDD) pro mne vyplývají zejména tyto 3 důležité vlastnosti:
1) Záznam je pouze přes USB (na externí HDD nebo Flash) a dále se konfigurovat nedá. Zvolit síťové úložiště tedy nelze.
2) Nahrávky z kódovaných pořadů uložené na externí HDD lze přehrát pouze na daném přístroji. Pro mne to znamená, že si je můžu kopírovat a skladovat i na jiných discích (archivovat), ale přehraji je pak pouze na daném přístroji. Velmi dlouho mi takový postup nemusí vlastně vůbec vadit, ale jen do té doby, pokud budu mít (funkční) daný přístroj.
3) USB port je k dispozici pouze jeden, na předním panelu. To je pro mne při častém používaní funkce rekordéru velmi nepraktické. Kabel externího pevného disku nebude při dlouhodobém připojení působit právě vkusně.
kuman (131)|7.1.2012 19:21
Dík za přispěvek,pokud bych to shrnul-chtěl bych přístroj kde by šli přehrát DVD,ideálně i BR,uložit na interní HDD stažené filmy z netu , DVB-Ttuner.a možnost nahrávky TV vysílání,které po shlédnutí asi vymažu.To je asi hlavní požadavek při výběru.Tenhle má navíc HD sat tuner,který bych asi taky využil.LG HR 570S mi přišel narozdíl od MMC víc universální a relativně za dobrou cenu. Nejsem žádný filmový nadšenec a disk 500Gb mi příjde dostatečný.Vůbec by bylo supr kdyby byl vyměnitelný,ale toho chci už asi moc.
Lesik (5)|17.1.2012 07:11
Chtěl jsem se jen zeptat,jestli u LG 550s sledovat satelitní vysílání a zároveň nahrávat program z DVB-t nebo naopak.Díky za info
RoPo (6061)|17.1.2012 07:51
Přístroj nemám, ale v manuálu se uvádí, že lze nahrávat jen 1 kanál v jeden okamžik. Žádné jiné omezení se neuvádí. Je tedy možné, že lze nahrávat DVB-S/S2 a koukat na něco jiného na DVB-T nebo obráceně.

Bylo by však vhodné, kdyby napsal některý z majitelů s osobní zkušeností.
frantisekpetru (36)|17.1.2012 12:25
[quote=Lesik;391785]Chtěl jsem se jen zeptat,jestli u LG 550s sledovat satelitní vysílání a zároveň nahrávat program z DVB-t nebo naopak.Díky za info[/quote]

Jak vyplývá z diskuze pod jednou recenzí, tak toto nelze. Lze ale nahrávat z tuneru a současně sledovat z DVD/BR nebo ze sítě nebo dokonce i z HDD, na který se současně právě nahrává.
Lesik (5)|17.1.2012 18:35
Díky za info