Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poradte výber komponent parabola a to ostatní.

drda (25)|15.5.2011 14:17
ahoj,

chci se vykaslat na upc (dvb-c) a prejit na satelit od upc odchazim protoze kvalita klesa a nove kanaly nikde.

Potrebuju poradit jaké komponenty (co vsechno) potrebuju koupit nebo lepe co chtiv po firme

1) maximální kvalita obrazu (i v bourkách jak snehovych i destovych bydlim v horach)
2) chci abych mohl prijamt skylink i neco jineho treba pry nekde v polskem balicku je eurosport 2 hd v češtine a třeba i upc ze satelitu jaka je kvalita obrazu kdyz puziju neco takoveho Parabola Visiosat Par Bisat 4MS White líbí se mi že umí 4 druzice Astra 19,2°, Astra 23,5°, Hotbird 13° a Thor 1°

Rád bych v hd sledovat premier Premier league nebo bundesligu ideálně s ang zvukem neb něměcky nic moc.

3) chci mit 2x dvoutunerové přijímače - kter umi sdílet jednu kartu interne (tak aby mi stacil zakladní karta + next a mohl bych teoreticky 2 kanaly sledovat a dva nahravat nebo 4 nahravat) jde to??
4) opakuju chci kvalitu jestli me to bude stat o 10 -20 % vic mi nevadi - kupuju to na dlouho

Můžete poradit??
interfernet422 (1575)|15.5.2011 14:34
Nároky malé teda nemáš. Než jsem naběhnou kovaní odborníci tak zkusím něco nadhodit:

ad 1) to ti nikdo nikdy nezaručí. Jak se přiženou těžké černé mraky, tak máš smůlu i s 2m parabolou.
ad 2) parabolu sis vybral pěknou. Za menší peníze je parabola Toroidal 90 Wavefrontier, která má větší rozsah a větší plochu, takže bude mít v bouřkách a sněžení větší šanci na úspěch. S ní dosáhneš pohodlně od 1°W Thora až na 28°E na britské satelity, kde je hromada programů FTA anglicky.
ad 3) Dreambox 8000 HD
ad 4) Toroidal 90 + hodně quad LNB, dva DiSECq přepínače s počtem portů dle LNB, a dva Dreamboxy 8000 ti zaručí nejvyšší kvalitu bez kompromisů (cenu raději nepočítám)
drda (25)|15.5.2011 14:53
ad bouřka může se mi tedy stát i na českých programech že mi to bude kostičkovat??

obecne je lepsi parabola jako je tato http://www.omko.cz/parabola-120du-gibertini/ nebo ta Toroidal 90??

myslel jsem to nahrávání tak že každý stb bude nahrávat max 2 statnice tento umi 4 jeden ne?

Mám td pro dvb-c stb od technisatu a jsem spokojen je možne pouzit technisat i (jaky) i pro satelit??

jde sdílet i irdeto karta v tom modulu skylink certifikoval?? (myslím v dvou tuneromem prijmaci)

nevim co je FTA?? jako ze bych mohl prijimat bbc??
interfernet422 (1575)|15.5.2011 15:09
Na 3D televizi i kostičkovat :) a nejen na českých programech. Těžké mraky jsou velká clona.
Ano, ten umí 4 možná i víc. Do něj se dají dát 4 tunery. Ono pokud chceš nahrávat jeden program z jednoho TP a koukat na program na jiný TP, tak už potřebuješ dvoutunerový stroj.

Preferuji Toroidal - určitě více muziky za méně peněz. Můžeš namontovat až 16 ks LNB a všechny mají příjem jako samostatná 90 cm parabola. U té Gibertini jednak máš velký talíř a šilnání už bude mít na krajích ztráty. A i cena je skoro o litr vyšší. Hlasuji pro T90.

Než Irdeto šel bych radějí do ICE.

Technisaty neznám, neporadím.

FTA = Free To Air = programy bez kódování. Koukni zde - http://cz.kingofsat.net/freqs.php?&b=40&pos=28.2E&standard=All&ordre=freq&filtre=Clear, co je všechno FTA.
drda (25)|15.5.2011 15:50
[quote=interfernet422;345807]Na 3D televizi i kostičkovat :) a nejen na českých programech. Těžké mraky jsou velká clona.
[/quote]

jen na okraj jak casto se stava ze to kostickuje ci nejde vubec z duvodu spatneho pocasi??

ICE bude fungovat porad i po roce 2012 nebo kdy to vypnout conax???

kdyz zustanu jen ciste u skylinku je lepsi vzit tu Gibertini nebo i tak je lepsi Toroidal (zase z pohledu moznych problemu pri spatnem pocasi)


je vyhodne vzit vsechny komponenty co jdou od jedne firmy??
jako LNB kolik jich budu potrebovat a jaky maji vliv na kvalitu??

tot budu taky potrebovat?? http://www.technisat.de/index291b.html?nav=Multischalter,de,58
interfernet422 (1575)|15.5.2011 16:09
Mám parabolu E85 Multibeam s rozsahem 28°E až 1°W a výpadky jsou zřídka, skutečně záleží na počasí. A to musí být hodně špatné. Pokud chceš jen Skylink, tj. 23,5°E případně k němu 19°E tak ti stačí i 80 cm parabola, škoda peněz za obrovskou 120 Gibertini. Vůbec nic ti to nepřinese. SPíš opačně, bude úchyt namáhaný velkou pákou při větru. T90 má smysl jen pokud chceš chytat více satelitů, jinak ne.

Označení karty ICE znamená IRDETO - CRYPTOWORKS - EMBEDED. ICE karty jsou přechodovou verzí přístupových karet. Podporují totiž nejen systém Irdeto, ale rovněž CryptoWorks. Ty budou fungovat i po vypnutí cryptoworksu.

Pokud si necháš montovat od firmy, tak ti všechno dodají. Jen jim přesně naspecifikuj, co chceš, aby to udělali všechno tak, aby všechno fungovalo.
Na jednu družici jedno LNB. Montážní firma ti doporučí kvalitní model. Jen pokud budeš mít stb se dvěmi tunery, tak potřebuješ dva svody od sat.

Popisy konfigurací jsou zde http://www.satlex.de/cs/2participants-type_conf_2p_1s.html
drda (25)|15.5.2011 16:57
tou jednou firmou jsem myslel to ze kdyz mam tv samsung tak bd samsung s ni kece lepsi nez lg sony atd.


ptam se na tu kvalitu protoze u kabelu upc stale klesa kvalita i datovy tok...


mimochodem muzes mi napsat jaky ma datovy tok

eurosport hd u me 10,1
ct hd 9,3
nova sport hd 14
nova hd 9,2

diky
interfernet422 (1575)|15.5.2011 17:44
Komponenty můžeš poskládat od různých firem, firmy se dost specializují, tak snad ani není možné koupit parabolu, LNB a přijímač od stejné firmy (možná se pletu).

O kvalitě UPC ti tu určitě po skončení hokeje více napíše Pitomec, ten je na ně expert.

Datové toky neměřím, něco lze najít tadyhttp://www.digitalbitrate.com/dbr.php?link=0&mux=11895&pid=5072&live=70¬e=0&lang=fr
jito (999)|15.5.2011 18:05
Datový tok u Nova sport hd 14Mb/s je ti málo?
A cena kompletní sestavy s přijímači bude taky zajímavá....
drda (25)|15.5.2011 19:34
[quote=jito;345837]Datový tok u Nova sport hd 14Mb/s je ti málo?
A cena kompletní sestavy s přijímači bude taky zajímavá....[/quote]

no já nevím zda je to málo proto se ptám jaky je tok na skylinku jak jsem psal chci odejit od upc protoze posledni rok - klesa kvalita signálu a někde i datový tok - nova sport hd to neni to beru, ale nerad bych investoval penize kdyt to nebude lepsi...

jake satelity ma vubec cenu prijimat??



cena já odhaduju když se podivu po internetu

lnb 2x 2000
parabola 2500-3500
stb 2x 10
jednicový materiál a držák snad cca 3000
karta 2000 + mesicne

potrebuju jeste neco?
interfernet422 (1575)|15.5.2011 19:45
Odhad máš teda brutální.
Já bych to viděl trochu jinak:
2×LNB QUAD po 600 Kč, parabola gibertini 80 Fe 600
stb = to už si vybereš co se ti líbí
jednicový materiál máš i s montáží nebo konzumací při montáži :)
Pitomec (10211)|15.5.2011 20:50
[quote=drda;345793]ahoj,

chci se vykaslat na upc (dvb-c) a prejit na satelit od upc odchazim protoze kvalita klesa a nove kanaly nikde.

Potrebuju poradit jaké komponenty (co vsechno) potrebuju koupit nebo lepe co chtiv po firme

1) maximální kvalita obrazu (i v bourkách jak snehovych i destovych bydlim v horach)
2) chci abych mohl prijamt skylink i neco jineho treba pry nekde v polskem balicku je eurosport 2 hd v češtine a třeba i upc ze satelitu jaka je kvalita obrazu kdyz puziju neco takoveho Parabola Visiosat Par Bisat 4MS White líbí se mi že umí 4 druzice Astra 19,2°, Astra 23,5°, Hotbird 13° a Thor 1°

Rád bych v hd sledovat premier Premier league nebo bundesligu ideálně s ang zvukem neb něměcky nic moc.

3) chci mit 2x dvoutunerové přijímače - kter umi sdílet jednu kartu interne (tak aby mi stacil zakladní karta + next a mohl bych teoreticky 2 kanaly sledovat a dva nahravat nebo 4 nahravat) jde to??
4) opakuju chci kvalitu jestli me to bude stat o 10 -20 % vic mi nevadi - kupuju to na dlouho

Můžete poradit??[/quote]Zůstaň u kabelovky a satelit si pořiď k tomu. A jinak měj na paměti, že u satelitního vysílání nezřídka při bouřce vypadne signál na uplinku (jako tomu bylo naposledy včera u Skylinku u Novy, Novy HD, Novy Sport HD, Barrandova a dalších), takže i kdybys měl parabolu 4m, tak seš stejně bez signálu.
A nějaký pokles kvality v kabelovce UPC nepozoruju (to mám plnou nálož Supreme), resp. kvalita je víceméně daná tím, v jaké kvalitě to UPC primárně přijímá. Ovšem totéž platí o všech ostatních providerech (satelitní nevyjímaje), protože ti jsou taky závislí na tom, jaký signál dostanou.
drda (25)|16.5.2011 09:26
mo Pitomec:

me u upc vadi to ze jsem zacinal na signalu (brano z tv ci stb) cca 100% potom klesl datovy tok a signal na 95 a nyni to zase klesno 88 a napr. posledni týden mi kostickuje obraz tak 3x do pulhodiny. nejdrive se vypandne zvuk a potom to kostickuje... dela to vsude ne jen na ct hd..

takze myslis ze si se satelitem nepomuzu?
Dagy2 (3153)|16.5.2011 11:43
to drda: výmenu za satelit by som urobil z troch dôvodov
- nechcem platiť mesačný paušál ale predplácať si flexibilne rôzne programy podľa výberu a aktuálnych príležitostí. To sa u UPC asi nedá, u SkyLinku je zmena vždy otázka 5 minút pri platbe kreditkou cez internet a to 24hod denne

- skladba programov mi nevyhovuje, pretože iný operátor ponúka niečo, o čo mám eminentný záujem

- kvalita kablovky pod psa
a toto je zrejme čiastočne tvoj prípad. Ale je to skutočne pod psa?
1/ búrky v lete sú stále častejšie. U mojej paraboly ani tak nevadia ťažké mraky ale skôr energia v mrakoch pred búrkou. 2 roky som nemal problémy ani pri silnom zamračení, tento rok sa mi už 2x stalo (a to ešte nie je leto) že pred búrkou bola sila signálu 100% ale zmizla úplne kvalita 0dB !

2/ tvoja predstava o 2xtwintuner a zdieľaní karty v každom z nich bude asi ťažko nabúraná u SkyLinku a kariet Irdeto. Takže by si sa tiež mohol dostať do stavu že budeš potrebovať 2xkartu + 2xNEXT kartu

3/ píšeš že u káblovky klesol dátový tok, ale hodnoty ktoré si dal (neviem či UPC kábel vysiela HD programy v MPE2 alebo MPEG4) sú podstatne vyššie než HD toky u SkyLinku.

4/ píšeš, že signál klesol na 95 a teraz na 88 -> je to určite signál? Prečo by mal v káblovke klesať signál? Toto by snáď mohlo byť len tým, že niekto babral do rozvodov. Takto keď som býval v bytovke si raz sused namontoval ďalšiu zásuvku v byte bez toho aby vedel, že sú nejaké prechodzie a koncové zásuvky a pod. Tým odstrelil 3 poschodia pod sebou.
Tak by som zavolal najprv do UPC nech pošlú technika na kontrolu rozvodu.

Na satelit máš času vždy dosť.
Pitomec (10211)|16.5.2011 13:32
[quote=drda;345957]mo Pitomec:

me u upc vadi to ze [COLOR=red]jsem zacinal na signalu (brano z tv ci stb) cca 100% potom klesl datovy tok a signal na 95 a nyni to zase klesno 88[/COLOR] a napr. posledni týden mi kostickuje obraz tak 3x do pulhodiny. nejdrive se vypandne zvuk a potom to kostickuje... dela to vsude ne jen na ct hd..

takze myslis ze si se satelitem nepomuzu?[/quote]Hodnota z ukazatele přímo v STB vůbec nesouvisí s datovým tokem, defacto ten ukazatel ukazuje něco, o čem asi ví jenom výrobce co znamená, ale rozhodně to není diagnostika datového toku (ten totiž nemá na příp. výpadky žádný vliv). Pokud ti signál čtverečkuje, tak se obrať na UPC ať proměří signál na zásuvce a pochopitelně rozvod od zásuvky k TV nebo STB by měl být udělaný pořádně (tj. žádné účastnické šňůry, plastové rozbočovače a další domácí bastl, který bývá nějčastější příčinou výpadků).

Satelitem si nepomůžeš ve vztahu k technickým problémům, které můžou být i u toho satelitu - satelit tak do míst, kde kabelovka není, příp. pokud chceš přijímat jiné programy, než kabelovka nabízí.
tesla15 (505)|16.5.2011 15:38
[quote=drda;345801]ad bouřka může se mi tedy stát i na českých programech že mi to bude kostičkovat??

obecne je lepsi parabola jako je tato http://www.omko.cz/parabola-120du-gibertini/ nebo ta Toroidal 90??

myslel jsem to nahrávání tak že každý stb bude nahrávat max 2 statnice tento umi 4 jeden ne?

Mám td pro dvb-c stb od technisatu a jsem spokojen je možne pouzit technisat i (jaky) i pro satelit??

jde sdílet i irdeto karta v tom modulu skylink certifikoval?? (myslím v dvou tuneromem prijmaci)

nevim co je FTA?? jako ze bych mohl prijimat bbc??[/quote]
Používám ReelBox. V současné době jedno z nej zařízení ( viz test STERO/VIDEO 11 2009 ).
tesla15 (505)|16.5.2011 16:10
[quote=tesla15;346023]Používám ReelBox. V současné době jedno z nej zařízení ( viz test STERO/VIDEO 11 2009 ).[/quote]
Zasílám ohodnocení ReelBox z časopisu STEREO/VIDEO. Sestavuje se počítačově na přání, až 6 konvertorů, do dalších X místností jakýkoliv program, připojení na internet, flasch atd.
REEL 2.jpg REEL 1.jpg
fox (222)|16.5.2011 19:56
Pitomec (10211)|16.5.2011 20:00
Gibertini je dobrá parabola, ale její kvality se projeví tak u 120cm provedení. V 85cm je celkem jedno co koupíš (myšleno jestli Gibertini nebo Mascom).

Pokud jde o multiswitch, tak TechniSat 9/8G
fox (222)|16.5.2011 20:07
Hmmm, islo mi o kvalitu prevedenia, odolnost voci vetru atd. Ten Technisat multiswitch nikde na Slovensku realne v predaji nevidim (a vo svojom okoli uz vobec) :(. Co ten balkon?
Pitomec (10211)|16.5.2011 20:17
V 85cm je v pohodě i ten Mascom.

S TechniSatem škoda, protože tady ho koupíš na inzerát i za 1.700Kč (http://elektro.bazos.cz/inzerat/9968780/MULTIPREPINAC-TECHNISAT-98G.php). Pokud jde o balkón, tak v nějaký krytý skřínce by to mělo být OK. K tomu TechniSatu dokonce není potřeba ani externí napájení (za předpokladu, že jsou připojené větve, na kterých jsou SAT receivery).
fox (222)|16.5.2011 20:33
To je zaujimava informacia (to s tym napajanim) a o to viac ma to mrzi, kazdopadne vdaka!
golfLC (1941)|16.5.2011 21:03
[quote=fox;346078]To je zaujimava informacia (to s tym napajanim) a o to viac ma to mrzi, kazdopadne vdaka![/quote]

Tu http://www.omko.cz/technisat-gigaswitch-9-8-g-s-napajecem/ ho maju, dodavaju do SR, len ta cena???
fox (222)|16.5.2011 21:19
Tak to uz je dost. Este stale zvazujem, ci ist do multiswitcha alebo 8 DiSEqC prepinacov 2/1. Najvacsia vzdialenost od paraboly bude asi 20 m. Ale tahat 16 kablov z dvoch LNB do DiSEqC-ov - nebude to trocha moc zataz na rameno paraboly hl. pri silnejsom vetre a velky utlm na tych 20 m. ked k tomu priratam aj utlm na DiSEqC-u?
Pitomec (10211)|16.5.2011 21:35
Řešením je multiswitch a ne bastl s nějakýma přepínačema...
fox (222)|16.5.2011 21:55
Ak by to bolo na tom balkone (krytie zvrchu, z bokov a spredu otvaratelne), nebude problem teplota pocas roka?
interfernet422 (1575)|16.5.2011 22:56
Foxi, nevím jak jiné, ale většinou jsou tyto multiswitche připravené pro provoz při venkovních teplotách někde pod nezateplenou střechou, např. emp centauri má rozsah provozních teplot -30°C až +70°C - viz zde http://www.emp-centauri.cz/products.php?id_kateg=5&id_pkateg=12&id=231
mirekv (7169)|17.5.2011 07:31
Multiswitch, několik centauri jsem instaloval, v pohodě.
shanex (23)|25.7.2011 19:45
Chci kupit tuto tv: Panasonic VIERA TX-P55VT30E..momentálně mám kabelovku od upc,,chci zrušit, chtěl bych satelit,zřejmně od skylinku. Tatotv má dvb s tuner,znamená to,že mi stačí koupit jen parabolu a stb box nepotřebuji?jakože tu kartu mužu pichnout přímo do te tv?chapu spravne?či co jsou ty lnb a ty multi switche?
golfLC (1941)|25.7.2011 20:05
[quote=shanex;358441]Chci kupit tuto tv: Panasonic VIERA TX-P55VT30E..momentálně mám kabelovku od upc,,chci zrušit, chtěl bych satelit,zřejmně od skylinku. Tatotv má dvb s tuner,znamená to,že mi stačí koupit jen parabolu a stb box nepotřebuji?jakože tu kartu mužu pichnout přímo do te tv?chapu spravne?či co jsou ty lnb a ty multi switche?[/quote]

Staci Ti parabola s LNB - konvertorom, CAmodul s pristupovou kartou, v TV mas na modul iba slot... STB nepotrebujes :)
shanex (23)|25.7.2011 20:15
a ten ca modul s tou kartou prdnu rovnou do tej tv,,a nejakej kabel na propojeni te paraboly s tou tv bude taky potreba ne?
drto (341)|25.7.2011 20:27
[quote=shanex;358443]a ten ca modul s tou kartou prdnu rovnou do tej tv,,a nejakej kabel na propojeni te paraboly s tou tv bude taky potreba ne?[/quote]

podla toho ako sa v tom "vyznas" tak to radsej zver odbornikovi :) neber to v zlom
golfLC (1941)|25.7.2011 20:51
No tak ako pise drto, to musis mat aspon zakladne vedomosti o sat technike a kde na nebíčku hladat druzicu, prdnut modul by si zmakol v pohode, ale na prvy prd :-)- trafit druzicu sa Ti nepodari ani nahodou :-)-

tiez nic v zlom :)
shanex (23)|25.7.2011 20:57
no vsak jasne chlapi,je to pro mne nova vec,,nikdy jsem se o to nezajimal,tudiz se o tom chci neco dovedet. jen vim,ze kabel už nechci a chci satelit..takze jsem se jen ptal,co byc hpotreboval,,musim si o tom neco precist, nevite,kde jsou o tom dobre clanky, ktere by mi to jastaks osvetlily?
golfLC (1941)|25.7.2011 21:01
Pitomec (10211)|25.7.2011 21:04
[quote=shanex;358441]Chci kupit tuto tv: Panasonic VIERA TX-P55VT30E..[COLOR=red]momentálně mám kabelovku od upc,,chci zrušit[/COLOR], chtěl bych satelit,zřejmně od skylinku. Tatotv má dvb s tuner,znamená to,že mi stačí koupit jen parabolu a stb box nepotřebuji?jakože tu kartu mužu pichnout přímo do te tv?chapu spravne?či co jsou ty lnb a ty multi switche?[/quote]To nevím, jestli zrovna děláš dobře. Cenově se ti satelit oproti kabelovce nevyplatí (bavíme-li se o placených programech) a navíc kabelovka funguje na více televizích za jeden měsíční paušál, což satelit nikoliv.
drto (341)|25.7.2011 21:16
[quote=Pitomec;358453]) a navíc kabelovka funguje na více televizích za jeden měsíční paušál, což satelit nikoliv.[/quote]
no toto nieje tak celkom pravda :) ale pri jeho znalostiach sa o tom bavit ani nemusime.
a v druhom pripade ak chce skylink tak existuje aj karta NEXT pre druhy tv. samozrejme zalezi co chce sledovat najviac, ci mu staci len zakladna ponuka alebo chce sledovat hlavne platene programy alebo ci ma zaujem o HD. podla toho sa treba zorientovat. samozrejme ak by chcel plnu ponuku skylink kazdy mesiac tak to sa mu viac asi oplati kablovka. ale zasa co sa tyka kvality si myslim ze ma navrch skylink. aspon pri HD urcite :)
shanex (23)|25.7.2011 21:19
no uvazoval jsem o balicku kombi u skylinku,,tak si to teda proctu, at tu furt nenarazite na moje znalosti:-)
drto (341)|25.7.2011 21:25
[quote=shanex;358457]no uvazoval jsem o balicku kombi u skylinku,,tak si to teda proctu, at tu furt nenarazite na moje znalosti:-)[/quote]
no ono to fakt neber v zlom a chapem aj to kazdy raz zacina. ja som si to tiez musel nastudovat ci uz z for alebo nejakych clankov recenzii a podobne. internet je skvela vec len treba hladat. staci ked si pozries aspon nejake zklady aby si mal aspon sajnu co to vsetko obnasa. nikto po tebe nechce aby si sa hned vyucil na sat-technika :D
studuj, studuj, studuj
Pitomec (10211)|25.7.2011 21:49
[quote=drto;358455]no toto nieje tak celkom pravda :) ale pri jeho znalostiach sa o tom bavit ani nemusime.
a v druhom pripade ak chce skylink tak existuje aj [COLOR=red]karta NEXT[/COLOR] pre druhy tv. samozrejme zalezi co chce sledovat najviac, ci mu staci len zakladna ponuka alebo chce sledovat hlavne platene programy alebo ci ma zaujem o HD. podla toho sa treba zorientovat. samozrejme ak by chcel plnu ponuku skylink kazdy mesiac tak to sa mu viac asi oplati kablovka. ale zasa co sa tyka kvality si myslim ze ma navrch skylink. aspon pri HD urcite :)[/quote]
Ta není zadarmo :-)

HD v kabelovce UPC je na stejné úrovni jako u Skylinku, sice nějaké programy chybí, ale to je tak vzájemné, něco zase chybí u Skylinku oproti UPC. Bavím se ale o kabelovce, ne o Directu.
shanex (23)|25.7.2011 22:01
ale z dlouhodobeho hlediska to prece vyjde levneji ten satelit,,dyt kabelovku (upc) mesične zrhuba nejakych 600 kč a zdaleka tam neni tolik programu jako na satelitu, a hd jich je taky mene. A kvalita se mi zda taky horsi, aspon co jsem videl na satelitu u znameho.
shanex (23)|25.7.2011 22:18
A jeste jaka je kvalita toho interniho sat. tuneru u teto tv - VIERA TX-P55VT30E, tady na foru se lidi zminovali o lonskem modelu vt20e, a prej nic moc,tak nevim, jestli jeste dokupovat stb, ci u toho letosniho modelu je ten tuner dobry
Pitomec (10211)|25.7.2011 22:27
[quote=shanex;358475]ale z dlouhodobeho hlediska to prece vyjde levneji ten satelit,,dyt kabelovku (upc) mesične zrhuba nejakych 600 kč a zdaleka tam neni tolik programu jako na satelitu, a hd jich je taky mene. A kvalita se mi zda taky horsi, aspon co jsem videl na satelitu u znameho.[/quote]
Pokud bereš programy i cizojazyčný, tak to je jasný, že má satelit navrch. Ale u CZ a SK produkce je jich v UPC kabelu 111, což u Skylinku není ani dohromady s CS Linkem. A cenově se satelit vyplatí, když máš jeden televizor a neplacený programy.
Jinak já mám oboje, to je myslím ideální řešení 8-)
vivid.sk (11472)|25.7.2011 22:36
[quote=shanex;358475]A kvalita se mi zda taky horsi, aspon co jsem videl na satelitu u znameho.[/quote]

Pitomec spominal kabel, nie UPC Direct cez satelit. Ano, tam je ta kvalita mizerna (ako audia, tak videa).
Predpokladam, ze pri kabli nie su obmedzeni datovym tokom, ako pri satelite, a posielaju to v lepsej kvalite.

Mne osobne sa nepaci politika UPC, ze za HD STB treba mesacne platit (a aj to neviem, ci ma dany STB USB s moznostou nahravania a timeshiftu, ale predpokladajme, ze ano)
Pitomec (10211)|25.7.2011 23:18
HD PVR si můžeš koupit svůj, ale to by dělal jenom blázen. Takhle když ten jejich krám zdechne, tak ho UPC do dvou dnů mění za jiný. Ono je něco jinýho u satelitu, kde je receiverů plná pr*el v cenách od 2.000Kč výše za HD PVR modely a něco jinýho u kabelovky, kde se výběr smrskne na jeden jediný model v ceně 10.000Kč (http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/kaon/k-3001-hd-pvr.htm)
vivid.sk (11472)|25.7.2011 23:24
Uff, tak to ano.

P.S. opat model, ktory sice HDD ma, ale data z neho von zrejme nikto nedostane - naviac USB, ktory ma zozadu sluzi len na foto a mp3 + fw update. A kedze ja nemam rad, ked ma niekto obmedzuje, takato ponuka je neprijatelna.
vivid.sk (11472)|26.7.2011 00:13
povodny prispevok presunuty sem
drto (341)|26.7.2011 07:45
[quote=Pitomec;358468]Ta není zadarmo :-)

HD v kabelovce UPC je na stejné úrovni jako u Skylinku, sice nějaké programy chybí, ale to je tak vzájemné, něco zase chybí u Skylinku oproti UPC. Bavím se ale o kabelovce, ne o Directu.[/quote]

jasne ze NEXT karta neni zadara ale mesacne 3€ nie je suma co by cloveka zabila a ma tam komplet ponuku ako na master karte. ale ako som uz pisal v predoslom prispevku je moznost aj zadara ale o tom sa tu bavit nebudem. urcite vies co am na mysli :)
Pitomec (10211)|26.7.2011 15:52
[quote=vivid.sk;358507]Uff, tak to ano.

P.S. opat model, ktory sice HDD ma, ale data z neho von zrejme nikto nedostane - naviac USB, ktory ma zozadu sluzi len na foto a mp3 + fw update. A kedze ja nemam rad, ked ma niekto obmedzuje, takato ponuka je neprijatelna.[/quote]Data se z toho vydolovat dají, postup už byl někde i popsán. Ale není to tak triviální jako při záznamu na PVR u DVB-S na USB HDD (i když i tady to není vždy úplně ideální, protože sám mám SAT Amiko 7800 a záznam na USB se sice dá stáhnout do PC, ale bohužel není nic, co by ho přehrálo :-G ).
Pitomec (10211)|26.7.2011 15:54
[quote=drto;358526]jasne ze NEXT karta neni zadara ale mesacne 3€ nie je suma co by cloveka zabila a ma tam komplet ponuku ako na master karte. ale ako som uz pisal v predoslom prispevku je moznost aj zadara ale o tom sa tu bavit nebudem. [COLOR=red]urcite vies co am na mysli[/COLOR] :)[/quote]Vím a bohužel to ví i provozovatelé vysílání a chystají nepěkné věci :-(((