Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PC -> HDMI -> RECEIVER -> Dolby ProLogic IIz

Magicie (85)|14.5.2011 15:03
Mam tuto GK:
http://www1.sapphiretech.com/ca/products/products_overview.php?gpid=224&grp=3

Tato ma 2x DVI vystupy, pricemz zde:
http://www1.sapphiretech.com/us/productfiles/Catalogue_HDMI_Sound_output.pdf

Je popsano, ze lze nastavit 5,1 zvuk.

Koupil jsem tyto repro a receiver:
http://avmania.e15.cz/samsung-hw-c770s-test-domaciho-kina-71

Pripojil jsem jejich receiver pres HDMI (smerem od grafiky je tam ATI DVI->HDMI redukce umoznujici prenaset take zvuk) k PC a nastavil receiver na rezim "TV".

Prehravani hudby funguje korektne a filmy az na problemy s prilis hlasitymi efekty oproti vyskam (snazim se ponizovat crossover frequency na 60 Hz a omezit subwoofer na -6) u kterych jeste uvidim snad taky. Repro jsou vsechny jako small, aby nebraly funkci SW uplne a vzdalenost je korektne nastavena. Jestli vsak nekdo mate radu i k tomuto budu vdecny.

Pouze nevim jak i s nejnovejsimi ovladaci na grafiku a korektne detekovanym HDMI (AMD HDMI OUTPUT) presvedcit Windows + PowerDVD, ze mam pripojene na receiveru 7+1 repro (chci mit Dolby ProLogic IIz). U PowerDVD se sice zobrazi podobny Dolby ProLogic IIx, ale i kdyz na tento + 8 repro klepnu, tak pri dalsi navsteve menu se to vrati nazpet na stereo a 2 repro.

Mozna resim zbytecnosti a tento bude fungovat i kdyz Windows detekuje repro pouze jako stereo (klasicky dalsi pripojeny "monitor" i v zobrazovacich zarizenich se mne to pta na rozsireni plochy a rozliseni). Jeste jsem to nemel moznost vyzkouset na HD blu-ray filmu. Mozna by pomohl nejaky testovaci soubor, ktery by se odnekud stahl.

Diky moc za rady.
vivid.sk (11472)|14.5.2011 16:22
Dolby ProLogic IIz v AVR len umelo "vymysla" zo sterea (pripadne 5.1 zdroja) dalsie 2 zadne kanaly.
Nemyslim, ze je to vec nastavenia PC alebo grafiky ale len nastavenia AVR.

co sa tyka nastaveni softwaru posielaj vzdy zasadne nedekodovany bitstream do AVR (DD / DTS) = ziadny DPLIIx v powerdvd a podobne.
Operator237 (256)|14.5.2011 17:53
Hi, a ta Grafika umí pustit Dolby ProLogic IIz? u ní je napsany jen AC3 5.1 nebo jak to máš propojeny?
vivid.sk (11472)|14.5.2011 17:59
Precitaj si este raz, co som napisal

Dolby IIz je len dopocitavanie zvuku v AVR na 7.1. Nejde o ziadany zvukovy standard co sa tyka zvukovych dat a teda zvukovka nemoze nic take posielat.

Odporucam nastudovat manual k AVR, alebo priamo informacie od Dolby.
Magicie (85)|14.5.2011 18:21
co sa tyka nastaveni softwaru posielaj vzdy zasadne nedekodovany bitstream do AVR (DD / DTS) = ziadny DPLIIx v powerdvd a podobne.

V KM Player posilam as it is, tzn. pocitam nekodovany bitstream, ale Cyberlink PowerDVD mi nabizi pouze dekodovany PCM, resp. nabizi i DD/DTS, ale pak se automaticky sam prepne do PCM = to je to, co jsem popisoval viz. vyse a take muj problem.

Manual mam nastudovany krizem krazem, ale tohle prepinani jsem nevyresil. Nemuze to byt tim, ze se nepustil zdroj zvuku, ktery tohle obsahuje?
vivid.sk (11472)|14.5.2011 18:48
[quote=Magicie;345659] Cyberlink PowerDVD mi nabizi pouze dekodovany PCM, resp. nabizi i DD/DTS, [/quote]

v PowerDVD treba zaskrknut SPDIF. V opacnom pripade to bude vzdy dekodovat (= a to nechces).
Alebo zmenit za iny soft, PowerDVD je v poslednych verziach naozan nanic. Velka kopa MB s nulou funkcii a minimalnou moznostou nastavenia.

Magicie (85)|14.5.2011 22:12
Ja tam ale tohle vubec na vyber nikde v PowerDVD 11 nevidim. Muzu dat kdyz klepnu na nastaveni v prave horni liste budto PCM, a nebo nedekodovany DTS/DD zvuk do externiho zarizeni (mam). Pri kazdem opetovnem nahlednuti do menu se mi to ale samo meni na to PCM.
vivid.sk (11472)|18.5.2011 11:48
Vykasli sa na powerDVD a pouzi nejaky iny - normalny prehravac.