Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr (LCD) TV okolo 20K

KunNy (6)|14.5.2011 13:28
Zdravím zdejší komunitu, rád bych se s vámi poradil o výběru nové televize. Cenu bych si představoval okolo 20 000,- (není pevný limit, ale raději méně, výrazně více ne).
Předem napíšu, že dost koukám po Samsungu LE46C650 - rád si to ale nechám rozmluvit nebo naopak doporučit.

Takže popořadě:

Budu přecházet ze staré CRT TV 55cm (žádný highend, ale přes 10 let stará Orava).
Sledovací vzdálenost 2,5 - 3 metry.
Zdroj signálu SD (klasické DVB-T, o satelitu zatím neuvažuju). Dále k TV bude natrvalo připojené HTPC (hdmi), a nejspíše i herní konzole (Xbox 360) nebo herní PC. Brzo snad i kvalitní receiver a domácí kino, ale zatím jen "plečky" Genius 5.1 HT 5000 (analogově).
Dále vyžaduji: podporu USB (nahrávání i přehrávání - tam je prý Samsung na tom nejlépe).
Rád bych i Internet TV, né že by to bylo podmínkou ale chci jít s dobou. Přivedení UTP není problém.

Po 3D neprahnu a připlácet si za to nehodlám. Na LED mám taky svůj názor.
Převážně tedy sledování TV (DVB-T) - myslíte že to bude koukatelné? Nebo mám rovnou zainvestovat i do satelitu (kolik by vyšel komplet pro sledování HD DVB-S2 i s kartou na HD programy?). Jinak přehrávání filmů z HTPC (dvd, divx, ve full hd toho mám zatím málo). Z toho HTPC samozřejmě né jen filmy, ale veškeré další využití PC (hudba, internet, fotky atd atd). A dále ty hry.

Mám vyhlídnutého Samsunga LE46C650 - můžete mi napsat nějáké výhody a hlavně nevýhody? Případně jak je to tam s typem panelu, co brát a co ne, čeho můžu dosáhnout hacknutým FW atd. Vím že tady na fóru je hodně obsáhlý téma ohledně toho modelu, ale je toho strašně moc a přes 160 stran pročítat nehodlám). Jinak jak je to s těmi pískajícími trafy u Samsungu? U matky na TV (32" LCD Samsung přes 3 roky starý, přesný typ teď nevím) cca rok po skončení záruky začal dost nepříjmeně pískat zdroj při vypnuté TV.
Vím že dneska jsou TV spotřebka - dělané aby vydržely 2 roky záruku a pak konec, proto bych rád věděl jak je to třeba se životností zmíněného Samsungu.
Nebo myslíte že má cenu jít do nové řady pro rok 2011?
jarod72pm (841)|14.5.2011 22:21
No pokud máš vybraný zrovna model Samsung LE4xC650, pak je jedno kdo ti co doporučí :-)
ne nejde o žert ale o to že subjektivně tenhle model má nejhorší obraz za rok 2010- ale ano každý má na to jiný svůj názor.
Co se týká výdrže LCD musím tě sklamat ,i když tu panuje názor několika jedinců že LCD TV je dělaná že vydrží 2-3 roky pak realita je taková že brácha má LG 7 rokem ,já Samsung 6 rokem a mnoho našich kámošů má LCDčka už více jak 5 let a zatím jsem neslyšel sebemenší problém u těchto TV.
Na 2-3 metry je to ideálně 40"-42" a pokud jde o značku - Sharp,Toshiba,LG,Philips
Pitomec (10211)|14.5.2011 22:27
Samsung LE32R86BD 6 rokem? Zřejmě V Zemi kde zítra znamená již včera :D:D:D
garb7 (1189)|14.5.2011 22:40
[quote=jarod72pm;345710]No pokud máš vybraný zrovna model Samsung LE4xC650, pak je jedno kdo ti co doporučí :-)
ne nejde o žert ale o to že subjektivně tenhle model má nejhorší obraz za rok 2010- ale ano každý má na to jiný svůj názor.
Co se týká výdrže LCD musím tě sklamat ,i když tu panuje názor několika jedinců že LCD TV je dělaná že vydrží 2-3 roky pak realita je taková že brácha má LG 7 rokem ,já Samsung 6 rokem a mnoho našich kámošů má LCDčka už více jak 5 let a zatím jsem neslyšel sebemenší problém u těchto TV.
[/quote]

Tak to maj z pekla štěstí z okolí za 3 roky Sam chcípnul v záruce dost často, obdoba u LG ale tam je poměr menší i mín ji má, a ty stresy u opravy TV za 25tkč chvíly po záruce Vám nepřeji jako několik čmouhatých LCD SAM (možná prach mezi LCD a zářivkami, nebo opravdu unavené krystaly ) zato známému šel Pan PX70 opravit deskou za cca 2500,-
KunNy (6)|15.5.2011 09:08
jarod72pm: Aha, to je na tom s kvalitou obrazu opravdu tak špatně? To chci něják vysvětlit. A máš namysli celkový obraz, nebo např jen příjem DVB-T? Teď jsi mě teda dost překvapil.
Jinak jsem i uvažoval o plasmě(Pan G20?), že prý na tom SD signál vypadá líp :-P Ale vzhledem k použití (HTPC) asi zůstanu u LCD TV, zkus nahodit nějaký konkrétní typ.

Ještě k té životnosti - já třeba vycházel z toho pískající zdroje u Samsungu, a jako je to dost něpříjemný VF tón.

Jinak díky za reakce...
Pitomec (10211)|15.5.2011 10:10
Samsung C650 je na tom s kvalitou stejně jako všechny LCD TV v téže cenové kategorii a navíc je to 100Hz (oproti třeba C550, která je 50Hz). Pokud bych uvažoval o LCD TV 32", tak by to byl právě Samsung LE32C650.
jarod72pm (841)|15.5.2011 10:18
Řekl jsem jen svůj názor nic víc, Jo tomu Samsungu jsem rok přidal se OMLOUVÁM !(v tom spěchu chybička)
Jinak je to různé někteří tvrdí že se Samsung nepovedl - jakožto celá Céčková série a Béčková byla lepší a někdo to má prostě za dobrý obraz - tisíc lidí -tisíc názorů.
No pokud to bude horší signál SD pak ano Plasma je lepší ve všech směrech ale pokud na tom pustíš obyčejné DVD rozdíl tam je velmi malý a už záleží na každém jak moc mu to vadí.
Jinak dnešní signál na satelitech v SD už většinou není problém ani na LCD i když vyjímky se najdou.
garb7 (1189)|15.5.2011 10:21
[quote=KunNy;345740]
Jinak jsem i uvažoval o plasmě(Pan G20?), že prý na tom SD signál vypadá líp :-P Ale vzhledem k použití (HTPC) asi zůstanu u LCD TV, zkus nahodit nějaký konkrétní typ.

Ještě k té životnosti - já třeba vycházel z toho pískající zdroje u Samsungu, a jako je to dost něpříjemný VF tón.

Jinak díky za reakce...[/quote]

Ano je výhodou pokud TV umí přehrát všechno ale dnes jde vše tak rychle že za rok může přijít něco s čím si moc neporadí , proto bych díky obrazu volil G20 a pořídil přehrávač s HDD nebo počkal a koupil něco z Pan 2011, za rozumné LCD, obrazově přijatelné si taky dnes připlatíš.
KunNy (6)|15.5.2011 11:15
Pitomec: Mám to chápat tak, že tedy kupovat LCD TV se vyplatí až vy vyšší cenové hladině? Nebo mi tu chcete cpát plasmu? Zajímalo by mě, jak je to u dnešních modelů s vypalováním obrazu a jestli se plasma hodí pro připojené HTPC.

jarod72pm: Chápu, ale logicky jsem usoudil že když tady na fóru je topic o C650 se 160 stránkama, tak ho dost lidí má a je s ním spokojeno. A jak je to tedy s modely pro letošní rok, jsou už vůbec v prodeji? Díval jsem se na magazínu tvfreak na to představení modelů 2011, abych řekl pravdu tak mě nezaujaly. Proč všude cpou LED podsvícení a 3D (marketing?).
Pitomec (10211)|15.5.2011 11:51
Pokud budu uvažovat o TV 42" a výše a hlavně na SD vysílání, tak to LCD rozhodně nebude a vezmu Plazmu. Ale ono je opravdu lepší si ty TV někde sám prohlídnout a pak vybrat co komu pasuje...
Harris23 (180)|15.5.2011 12:09
[quote=KunNy;345763]Nebo mi tu chcete cpát plasmu? Zajímalo by mě, jak je to u dnešních modelů s vypalováním obrazu a jestli se plasma hodí pro připojené HTPC.[/quote]
Presne tak. Budeme Ti "cpát" plazmu, pretože v porovnaní s ccfl lcd je ten obraz proste niekde inde. Vypalovanie obrazu a htpc/xbox na plazme? Žiadny problém (aspon dúfam :) ), tiež to tak plánujem.
Ešte k tomu samovi. Béčková rada ccfl (rok 2009) bola veľmi vydarená. Hlavne model B650 (je tu o nom ešte väčšie vlákno, ktoré dodnes žije) vynikal dobrým pomerom kvalita/cena. Potom sa však hovorilo, že samsung šiel troška dole.
papinak2 (105)|15.5.2011 14:10
[quote=jarod72pm;345710]...realita je taková že brácha má LG 7 rokem ,já Samsung 6 rokem ...[/quote]

[quote=jarod72pm;345755]Řekl jsem jen svůj názor nic víc, Jo tomu Samsungu jsem rok přidal se OMLOUVÁM !(v tom spěchu chybička)...[/quote]

Samsung LE32R86BD ?? No ešte jeden rok uber...
KunNy (6)|15.5.2011 14:19
OK, začínám tedy asi měnit názor - doteď jsem plasmu nechtěl. Když plasmu, tak jakou? Rád bych aby to bylo okolo těch 20k.
Vím že je tady dost vychvalovan Panasonic G20, ale pokud se nepletu tak je to loňský model - má cenu ho koupit, nebo vylepšení u G30 stojí za příplatek? A jak je to s tím aktivním chlazením u G30ky, mátě někdo osobní zkušenost? Otázka je hlučnost při novém kusu, další věc je po nějákém tom roce používání...

Každopádně zítra se jdu tedy podívat na ty televize naživo. Máte někdo tip, kde se v ově prodává Pan G20 (G30) a nejlépe i ten loňský Samsung C650? Třeba Datart aj.
Harris23 (180)|15.5.2011 14:33
Ja som bol cca pred mesiacom v obchodných centrách a to tam mali ešte vyložené minuloročné modely (spolu s tohtoročnými). Bol som ale aj tento týžden a už mali len tohtoročné. Na nete však ešte 20tky najdeš. To vylepšienie za príplatok. Ktovie či tam nejaké vobec je alebo či len zmenili dizajn (ktorého daňou je, že pridali vetráčky). Na druhej strane ten priplatok je už minimálny, preto je otázne, či predsalen radšej nebrať novší model, ked už, tak len kvoli podpore. Sám mám dilemu, čo s tým, a zatiaľ čakám na nejaké dalšie vlastné skúsenosti iných majitelov panasonic plaziem.
Galaxie (20)|15.5.2011 15:35
[quote=KunNy;345794]OK, začínám tedy asi měnit názor - doteď jsem plasmu nechtěl. Když plasmu, tak jakou? Rád bych aby to bylo okolo těch 20k.
Vím že je tady dost vychvalovan Panasonic G20, ale pokud se nepletu tak je to loňský model - má cenu ho koupit, nebo vylepšení u G30 stojí za příplatek? A jak je to s tím aktivním chlazením u G30ky, mátě někdo osobní zkušenost? Otázka je hlučnost při novém kusu, další věc je po nějákém tom roce používání...

Každopádně zítra se jdu tedy podívat na ty televize naživo. Máte někdo tip, kde se v ově prodává Pan G20 (G30) a nejlépe i ten loňský Samsung C650? Třeba Datart aj.[/quote]

Totéž řešíme tady:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=345773#post345773

V Ově Panáky 2011 mají v Electroworldu u Ikei, ve čtvrtek jsme tam byli, je jich tam asi dvacet kousků, v Datartu toho moc neměli, tak tři staré modely.
C.I.S.I. (132)|15.5.2011 16:17
Dneska jsem v Ostrave byl v Shopping Parku. V EW uz nove modely meli, v Datartu jen nektere. Byla tm napr. GW30, ale obycejna G30ka ne. Mam pocit, ze G20 v EW byla, ale ruku do ohne ted za to nedam.
Ladys (1829)|15.5.2011 19:52
Ze zacatku mel zajem o LCD kvuli vyuziti a nakonec ho tady opet vsichni prekecali do plazmy :)

Puvodne zminena C650 je jeden z nejlepsich lonskych modelu LCD, to ze nekdo tvrdi ze ma nejhorsi obraz, tak je dle meho holy nesmysl.
Sam jsem mel moznost porovnat LCD Samsung C650, Sony EX505 a LG LD650/750.Jednoznacne nejlepe dopadla ta LG LD750, nevim jestli tim 200Hz, ale proste nejlepe ukazala jak SD tak HD.
Ta C650 nemela zrovna oslnive SD, ale na HD vyborna cerna.

Plazmy nehodnotim, bo se mi v obchode krome Pan VT20 nezdala skoro zadna na rozumne urovni, ale je mozne ze to nemeli nastavene.

Take ti ovsem doporucim jit s ena nejake osobne podivat, ale lonskych modelu je vystaveno jako safranu.
Pitomec (10211)|15.5.2011 20:33
[quote=Ladys;345870][COLOR=red]Ze zacatku mel zajem o LCD kvuli vyuziti a nakonec ho tady opet vsichni prekecali do plazmy [/COLOR]:)

Puvodne zminena C650 je jeden z nejlepsich lonskych modelu LCD, to ze nekdo tvrdi ze ma nejhorsi obraz, tak je dle meho holy nesmysl.
Sam jsem mel moznost porovnat LCD Samsung C650, Sony EX505 a LG LD650/750.Jednoznacne nejlepe dopadla ta LG LD750, nevim jestli tim 200Hz, ale proste nejlepe ukazala jak SD tak HD.
Ta C650 nemela zrovna oslnive SD, ale na HD vyborna cerna.

Plazmy nehodnotim, bo se mi v obchode krome Pan VT20 nezdala skoro zadna na rozumne urovni, ale je mozne ze to nemeli nastavene.

Take ti ovsem doporucim jit s ena nejake osobne podivat, ale lonskych modelu je vystaveno jako safranu.[/quote]Snad tě to neštve? :D

A řada C650 u Samsungu už se snad dělá akorát ve 32" velikosti (zbytek je doprodej), takže pro tuto diskuzi neaktuální.
Ladys (1829)|15.5.2011 20:45
Proc by me to melo stvat, ja proti plazme nic nemam, pokud debaty o ni jsou objektivni :)

C650 se da sehnat i ve vetsich uhloprickach, ale jen na poptavku v paar obchodech.