Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Handycam video 8 – DVD

ben242 (3)|14.3.2005 09:19
Potřebuji nahrát stará videa z kamery - Handycamu video 8 (NTSC) do PC a následně nastřihat a vypálit na DVD. Na zachycení mám ATI AIW 9600 Pro. Nemohu se dostat k slušné kvalitě videa. Nahrávám přes kompozitní vstup. Předpokládám, že problém může být nastavení rozlišení, ale už jsem vyzkoušel spoustu variant a výsledek za moc nestojí.
Whitejoker (616)|14.3.2005 22:13
A nepokoušíš se dostat NTSC signál přes kartu, která je nastavená na PAL?
Jestli máš kameru jako NTSC, pak musí být televizní karta nakonfigurována taky pro NTSC. Výsledné video asi také bude ve standardu NTSC.
ben242 (3)|15.3.2005 08:39
[quote=Whitejoker]A nepokoušíš se dostat NTSC signál přes kartu, která je nastavená na PAL?
Jestli máš kameru jako NTSC, pak musí být televizní karta nakonfigurována taky pro NTSC. Výsledné video asi také bude ve standardu NTSC.[/quote]

Kartu mám nastavenou správně na NTSC. Spíš bych řekl, že zakopaný pes může být v nastavení rozlišení. Když dám příliš velké, tak mám v obraze pruhy, když příliš malé tak celkový obraz „neostrý“. Ale nevím v jakém rozlišení mi to leze z kamery. Možná by stačilo při nahrávání nastavit rozlišení 1:1. Možná taky ne.
Whitejoker (616)|20.3.2005 22:09
Rozlišení (respektive velikost obrazu v pixelech v*š) si nastavuješ přímo v grabovacím programu. Možná máš na mysli aspect ratio (to se ale týká až překódování do nějakého jiného formátu - MPG1, MPG2, MPG4) - může být 1:1, 4:3, 16:9, aj.
Nepíšeš, do jakého typu videa to z kamery ukládáš, mohlo by opravdu hrát roli, že kamera/karta je NTSC, ale enkódování máš nastavené na PAL.
Zkus se taky ve fórech podívat na něco o prokládání obrazu - pruhy v obraze by mohly tomu napovídat.
WJ
Mike (617)|21.3.2005 09:32
NTSC zachytávej do 720x480, ty pruhy budou asi prokládání, to je ale správně, proč to chce každý odstraňovat?
clee (6592)|21.3.2005 09:38
kazdej se boji toho co nezna :-E