Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

viac .avi na DVD

Caesar (0)|14.3.2005 08:22
Caute, mam serial (divx) ktory chcem hodit na dvd (normal vob-y). aky postup by ste mi odporucili??? skusal som to hodit do mpeg, ale z 350 MB mi to spravilo 2,5GB. za vsetky napady budem vdacny
stayman (12393)|14.3.2005 08:24
No ved a kolko by si chcel?
qwero (27)|14.3.2005 10:37
pridal by som sa k otázke: poznate niekto postup, pri ktorom je možné vytvoiť z niekoľko avi súborov (asi po 700 MB) výsledné DVD s nezmenenou kvalitou - pardón: nepozorovateľnou zmenou kvality, a s odpovedajúcim menu???
Predpokladím, že je to problém správneho nastavenia dekodovania do MPEG2 a nestratenia kvality.
Problemom tychto diskusii je, že nachádza sa tu zopár skutočne skúsených borcov, ktotrí aj by odpovedali "Lamom", ale musia si k tomu rypnúť invektívami typu: a koľko by si chcel" aj keď zmysel otázky je mu jasný. Prečo vôbec si dá tu námahu odoslať svoju štiplavú odpoveď, keď nechce problém vysvetliť. Otvor si svoju vlastnú stránku, zahesluj ju a veď si tam vlastné ironické monológy.
Vieš vôbec odpovedať na danú tému??? Asi nie!!
Díky za možnosť reagovať na "chumajovské svetovomajsterské" reakcie.
stayman (12393)|14.3.2005 10:56
[quote=qwero]pridal by som sa k otázke: poznate niekto postup, pri ktorom je možné vytvoiť z niekoľko avi súborov (asi po 700 MB) výsledné DVD s nezmenenou kvalitou - pardón: nepozorovateľnou zmenou kvality, a s odpovedajúcim menu???
Predpokladím, že je to problém správneho nastavenia dekodovania do MPEG2 a nestratenia kvality.
Problemom tychto diskusii je, že nachádza sa tu zopár skutočne skúsených borcov, ktotrí aj by odpovedali "Lamom", ale musia si k tomu rypnúť invektívami typu: a koľko by si chcel" aj keď zmysel otázky je mu jasný. Prečo vôbec si dá tu námahu odoslať svoju štiplavú odpoveď, keď nechce problém vysvetliť. Otvor si svoju vlastnú stránku, zahesluj ju a veď si tam vlastné ironické monológy.
Vieš vôbec odpovedať na danú tému??? Asi nie!!
Díky za možnosť reagovať na "chumajovské svetovomajsterské" reakcie.[/quote]

Este jednu "chumajovsko svetovomajsterskú" dam aj tebe:

Najeb*s ich tam aj tisice tych AVI 700MB suborov, ale kebyze skor rozmyslas, ako kritizujes, tak by si zistil, ze vobec nezalezi na velkosti AVI suboru, ale na jeho dlzke (a ked budes rozmyslat este viac do hľbky, tak zistis, ze aj to este nemusi byt uplna pravda) :-)
exTNT (1421)|14.3.2005 11:14
Ale no tak... Chlapci to jistě nemysleli zle, akorát se jim nechce číst, co je tady asi stokrát popsáno, takže v kostce:
1. na převod z DivX (XviD) do MPEG2 (pro DVD) je asi nejlepší použít Canopus ProCoder Express, pokud chcete slušný obraz, pak datový tok videa by měl být alespoň kolem 8000 kpbs při CBR (konstantní datový tok) nebo o kousek nižší při VBR (variabilní datový tok), převod VBR ovšem trvá dýl (skoro dvojnásobek)
2. solidní DivX (XviD) bude mít průměrný datový tok videa někde kolem 1500 kbps VBR, z čehož je naprosto jasné, že stejný film v MPEG2 při datovém toku 8000 CBR bude víc než pětkrát tak velký (datová velikost). Výpočet je jednoduchý - např. 1,5 hodinový film s datovým tokem 8000 kpbs (kilobit za sekundu) = 90 minut = 5400 sekund, každá představuje 8000 kilobit = 5400 x 8000 = 43 200 000 kb (/8 na kB a /1024 na MB) = 5 274 MB, a to je jenom video. Audio při datovém toku 256 kbps si dopočítejte za domácí úkol.
3. pokud i přesto potřebujete vytvořit klasické DVD (MPEG2), pak lze nejsnáze zpracovat výstup z ProCoderu např. v DVDLab, protože je velmi intuitivní na ovládání.

Jo a nebo se koukněte sem https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=2807
qwero (27)|14.3.2005 12:34
StayMan:
Tvoja vulgarna reakcia svedci, ze trafena hus zagágala. (Mrzí ma to o to viac, že sa jedná asi o hus spišskú alebo liptovskú?)
Určite ty si ten, o kom som sa vyjadroval, že má dosť odborných vedomostí, ktoré sú žiadané medzi nami, čo ich nemáme. Je mi jasné, že väčšina otázok je pre teba trivialna, ale namiesto vulgárnych a ironických poznámok radšej nereaguj, nikto o ne nestojí. Ak už tu potrebu máš, stačí uviesť odkaz na stránku, kde sa problem riešil. Tiež mi nedochádza zmysel tvojho upozornenia na chabosť mojeho rozmyšľania - čo je ďalšia ukážka tvojeho odbavovania sa nad tými, čo nemajú tvoje vedomosti. Nemám dojem, že by si bol odpovedal, akurát si sa zmohol na ďalšiu invektívu - asi musíš byť dosť zakomplexovaný, keď ťa tento spôsob znevažovania baví. exTNT ti jasne predviedol, čo je inteligencia a ochota poradiť i vysvetliť. Šťastie, že existujú takýto ľudia. ktorí asi v začiatkoch pomáhali aj tebe StayMan, lebo z jahody si spadol neznalý, tak ako my, len tebo to asi aj uškodilo.
Záverečna rada: neodpovedaj keď vysvetlenie a pomoc nechceš poskytnúť, čo je tvoj prípad. Akorát sa zmôžeš niekoho ponižovať, dokonca aj keď sa odborne sporíš so seberovnými. (pozri si svoje príspevky - je to úbohe)
stayman (12393)|14.3.2005 12:42
Joj, mal by si radsej rozmyslat, ako ti ten ejakulat strekne na tvoj xicht , ked TY vies, ze sa na tebe odbavujem a nie tu riesil nejake somariny, lebo pokial si si nevsimol, tak problem mas len a len ty. :-)
exTNT (1421)|14.3.2005 12:58
qwero: dík za důvěru, ale je to naopak - já jsem se mnohému naučil právě od Rika, který je tady na tvfreak pořád jednou z největších kapacit přes práci s videem. :-R
No a jestli znáš českou reklamu na Fernet, tak o každém z nás tady platí, že "i muži mají své dny". Ta ironická poznámka Ti mohla přistát od kohokoli, kdo se tu chvíli pohybuje, protože sem kolikrát přijde někdo nový a místo aby se napřed porozhlídnul, zeptá se na nějakou stokrát omletou věc a poměrně logicky si tím vyslouží ostřejší reakci. Ono je to totiž uvedený prakticky na začátku každé sekce - "než se na něco zeptáte, projděte si diskuzní fóra, návody apod., protože je velká pravděpodobnost, že váš problém už někdo dřív řešil a vyřešil. A když se mrkneš na počet Rikových příspěvků, určitě Tě napadne, že za tu dobu tuhle otázku už řešil nesčetněkrát. Já zatím ne, takže mi nevadí na ní ve stručnosti odpovědět znovu. A žes mě zastihnul v dobrém rozmaru, to je jenom náhoda, protože jinak jsem taky pěknej parchant! :-E
Z vlastní zkušenosti můžu doporučit pro začátek se moc nehádat a když Tě někdo "utře", tak si toho radši nevšímat - začne se tím akorát roztáčet spirála flejmu a věcná podstata diskuze jde do háje.
Tož asi tak. :-)
qwero (27)|14.3.2005 13:17
exTNT:
Díky. Tebou som myslel príklad inteligencie a ochoty, nie že si ho učil. V kazdom prípade stále mám dojem, že ak ma niečo otravuje, a Lamovia otravujú určite, tak radšej nereagujem, ako sprdavať. čo tým chce niekto dosiahnúť?
Je jasné, že väčšina problémov bola už tu riešená, ale prehrabať sa tým všetkým bez vodítka je náročné. Ale keby tu neexistovali práve tie naivné a opakujúce sa otázky, čo by sa stalo s týmto fórom? Prevažná väčšina tém je otvorená práve laikmi a sú radi zodpovedané skúsenejšími. Ináč by tu ostalo 10 odborníkov, ktorých by to prestalo baviť a rozpadlo by sa zvnútra zaujímavé fórum. Takže dík za otázky "lamov", ktoré davajú vyniknúť skúsenejším (veď prečo by ináč odpovedali) ale slušne a neironizujúco, ako to robí ten kapacitný odborník.
Ešte raz dík za názor a radu.
stayman (12393)|14.3.2005 13:22
[quote=StayMan by €RikŁ€]No ved a kolko by si chcel?[/quote]

Neviem co sa ti zda na tom :-I neslusne a ironicke a ani nechapem, preco si si to vobec zobral tak ku srdcu, nejak sa v tom vidis ci co? :-?
Inak pochop, ze mne je uplne jedno, aky mas na mna nazor, ak si nevies zobrat z mojich odpovedi to co potrebujes, tak je to ciste len a len (a zase :-D ) tvoj problem. Chapes v akej si situacii? \/
Caesar (0)|15.3.2005 11:00
aha... takze ludovo povedane sa to neda... :-((( hmm... ale ako to je spravene (pre upresnenie serial Babylon 5), ze zmestili 22 casti (avi maju cca 350 MB jedno) na 6 DVD, aby to bolo prehravatelne ako DVD??? nejako to spravit museli... :-?
stayman (12393)|15.3.2005 11:05
Chlape, chlape, ty si to tiez asi nepochopil vsak? :-D

Za:
1. nezalezi na velkosti a toboz nie na velkosti AVI !!!
2. 22 casti neviem videlit 6ks DVD, ale budis, bolo ich tam 4 casti a na poslednom 2?
3. V distribucii najdes zvacsa DVD-9 co je 8,5GB a tam sa kludne tie casti zmestia, teda 1,8x viac ako na DVD-5 pri tych istych parametroch urcite.
4. exTNT ti pisal ako to je uplne presne

Tak ? :-?
vlada (3470)|15.3.2005 12:50
Caesar> Jak už řekl StayMan, aáleží na dýlce filmu. DivX s 350 MB bude mít pravděpodobně 0,5 - 1 hodiny. Pokud bude mít 0,5, tak x22 je 11 hodin a to umístit na 6 DVD neni nereálný.
Caesar (0)|15.3.2005 13:35
[quote=StayMan by €RikŁ€]1. nezalezi na velkosti a toboz nie na velkosti AVI !!![/quote]

pochopil...

[quote=StayMan by €RikŁ€]3. V distribucii najdes zvacsa DVD-9 co je 8,5GB a tam sa kludne tie casti zmestia, teda 1,8x viac ako na DVD-5 pri tych istych parametroch urcite.[/quote]

ale na toto sa mi podarilo zabudnut... :-I

dik za objasnenie
Simona (150)|31.3.2005 23:01
Take se musim zastat Rika, mne hodne poradil a neni to snad tim, ze jsem zena, kdysi jsem zde uvadela svuj vek :-)) ale puvodne to bylo o prevodu divx na dvd. Ja pouzivam VSO DivxtoDVD. Funguje to. Myslite, ze Canopus ma lepsi vysledky?
AleK (814)|31.3.2005 23:07
Simona
tak to určitě má lepší výsledky co by do kvality převodu ale je zase složitější
VSO - je jednoduchej a rychlej ale kvalita nic moc i když i v tom se dá ale jen když potřebuju něco rychle a nezáleží na kvalitě
stayman (12393)|31.3.2005 23:09
Pouzivam Canopus ProCoderExpress :-)