Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nahrávanie digitálneho vysielania na USB ??

Skandy-navia (13)|10.5.2011 14:46
Zdravim planujem kupit tento televizor PANASONIC VIERA TX-P42G30E ma to nahravanie na usb. Chcem sa spytat ked napojim UPC kabel do TV a budem chytat aj digitalne programy pojde mi nahravanie alebo v tom je nejaky specialny zaadrhel pri tom nahravani. pripadne mate niekto skusenosti s danym modelom TV??

dakujem
Pytkin (7947)|10.5.2011 17:38
na digitalne programy treba settopbox alebo dekoder v telke .. ta druha moznost je komfortnejsia ..
Pitomec (10211)|10.5.2011 17:56
[quote=Skandy-navia;344864]Zdravim planujem kupit tento televizor PANASONIC VIERA TX-P42G30E ma to nahravanie na usb. Chcem sa spytat ked napojim UPC kabel do TV a budem chytat aj digitalne programy pojde mi nahravanie alebo v tom je nejaky specialny zaadrhel pri tom nahravani. pripadne mate niekto skusenosti s danym modelom TV??

dakujem[/quote]
Někde sem četl, že nahrávání nefunguje na kódované programy v DVB-C (což je právě UPC), ale bez záruky. Každopádně pokud to jde, tak nahrávat lze jenom to, co zrovna sleduješ a TV musí být pochopitelně zapnutá (takže nahrávat v nepřítomnosti by byla dost haluz). Tudy cesta asi nevede...
jito (999)|10.5.2011 18:01
Nevím jak to je u Panasonic,ale na mém Samsungu,když je načasované nahrávání,tak lze vypnout televizi a ta při vypnutém stavu nahraje událost.
Jestli je nahrávka od UPC rozkódovaná nemohu potvrdit-nejsem doma.Ale celkem to je jedno-jestli je rozkódovaná-jde přehrát pouze na této TV.
Kisch (14)|10.5.2011 20:29
[quote=Skandy-navia;344864]Zdravim planujem kupit tento televizor PANASONIC VIERA TX-P42G30E ma to nahravanie na usb. Chcem sa spytat ked napojim UPC kabel do TV a budem chytat aj digitalne programy pojde mi nahravanie alebo v tom je nejaky specialny zaadrhel pri tom nahravani. pripadne mate niekto skusenosti s danym modelom TV??

dakujem[/quote]

Tuhle telku mám a UPC digitální kabelovka funguje. Musíš koupit modul s kartou od firmy Lica. Nahrávání na USB HDD (ne usb flash) funguje. Ale protože má telka jen 1 tuner, nedá se během nahrávání koukat na jiný program. Maximálně se můžeš dívat na signál z externích vstupů. Pokud je telka vypnutá do standby, tak se sama zapne a nahraje.
vomic (671)|11.5.2011 06:20
[quote=Kisch;344946]... Pokud je telka vypnutá do standby, tak se sama zapne a nahraje.[/quote]

Jak toto přesně funguje? Tím zapne je myšleno: zapne se se i obraz na obrazovce (prostě jakoby jsi se díval na TV)- nebo se pořad nahraje na pozadí aniž bych poznal že je TV zapnutá? (jakoby jsi to nahrával na HDD rekordér)?

Dále dotaz - chová se TV jako plnohodnotný HDD rekordér?
Jde mi o to jestli toto nahrávání na TV supluje plnohodnotně HDD rekordér včetně náhledů pořadů, opakování nahrávání v určitý čas (seriál) a podobně ...
Kisch (14)|11.5.2011 19:49
[quote=vomic;344989]Jak toto přesně funguje? Tím zapne je myšleno: zapne se se i obraz na obrazovce (prostě jakoby jsi se díval na TV)- nebo se pořad nahraje na pozadí aniž bych poznal že je TV zapnutá? (jakoby jsi to nahrával na HDD rekordér)?

Dále dotaz - chová se TV jako plnohodnotný HDD rekordér?
Jde mi o to jestli toto nahrávání na TV supluje plnohodnotně HDD rekordér včetně náhledů pořadů, opakování nahrávání v určitý čas (seriál) a podobně ...[/quote]

Při nahrávání se obraz nezapne. Náhledy nahraných pořadů jsou na HDD k dispozici. Pořad si najdeš v EPG, označíš ho, jde ještě upravit čas a vybrat, jestli na něj cheš jen upozornit, nahrát na HDD nebo nahrát na externí rekordér (asi to spolupracuje s rekordéry Panasonic). Opakování nahrávání umí (ne-so (tj. asi každý den ve stejnou dobu), po-so, po-pá, každý týden ve stejný den).