Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s příjmem DVB-S2 na TV Panasonic TX-P50VT30E

milanx (8)|9.5.2011 12:13
Pořídil jsem si nový model plazmové TV od Panasonicu - TX-P50VT30E. Mám placenou nabídku satelitního operátora Skylink - Multi HD + balíček HBO. Dosud jsem pro příjem HD kanálů používal satelitní přijímač Technisat Digit HD8-S. Všechny HD kanály fungovaly bez problémů. Nyní, když mám novou TV, navíc TOP model nabídky Panasonicu, tak se vyskytly problémy. Těšil jsem se na vyšší komfort, že nebude třeba externí DVB-S/S2 satelitní přijímač a odpadne tak nutnost ovládání TV více dálkovými ovladači. Ale, k jádru věci. Problém je s příjmem některých HD stanic Skylinku. Konkrétně se jedná o Eurosport HD, Discovery HD a BravaHDTV. Ostatní HD stanice fungují. Tyto tři stanice jdou sice naladit, ale při přepnutí na některou z nich se po chvíli, aniž by naskočil obraz nebo zvuk, objeví hláška - kanál je šifrován. Zajímavé je třeba to, že z transpondéru na Astře 23,5 na frekvenci 12 109 fungují všechny HD stanice, až na ten Eurosport HD. Přitom, když vyjmu CAM modul (TechniCrypt CryptoWorks) s kartou Skylink ICE a vložím ho do výše zmíněného DVB-S/S2 přijímače Technisat, který mám zapojený s předchozí TV, tak tyto kanály na staré TV normálně fungují. Zkoušel jsem i jiný CAM modul (Philips CryptoWorks) a výsledek je stejný. Nemáte někdo zkušenosti se satelitním HD příjmem na TV Panasonic s integrovaným satelitním tunerem, nejlépe letošní modelové řady VT30 a GT30? Jaký CAM modul byste doporučili, aby se dal vyřešit výše uvedený problém. Díky za Vaše reakce.
P.S: Loni na podzim jsem zaznamenal problém Panasonicu s příjmem DVB-S2 od Skylinku. Řešením údajně bylo přehráni firmware. Předpokládal jsem, že u nové modelové řady toto nenastane. Navíc, zatím stejně není k dispozici žádná nová verze ovladačů...
Zigáč (231)|9.5.2011 16:05
Pro televize Panasonic by měl být nejlepší modul Mascom Cryptoworks ve verzi fw v mém podpisu funguje i s ICE kartama. Existuje již novější verze fw, ale dle feedbacku různě po forech není 100%stabilní, takže já jsem raději neupgradoval.
milanx (8)|9.5.2011 16:38
[quote=Zigáč;344699]Pro televize Panasonic by měl být nejlepší modul Mascom Cryptoworks ve verzi fw v mém podpisu funguje i s ICE kartama. Existuje již novější verze fw, ale dle feedbacku různě po forech není 100%stabilní, takže já jsem raději neupgradoval.[/quote]

A tobě to funguje i s tím Eurosportem HD? Jinak by mne zajímalo spíše řešení v systému Irdeto (protože Skylink ICE karta to umožňuje) s ohledem k tomu, že koncem roku 2012 skončí oficiální podpora systému Cryptoworks. Nemá někdo odzkoušené řešení s CAM modulem Irdeto?
persson (299)|9.5.2011 17:19
[quote=milanx;344710]A tobě to funguje i s tím Eurosportem HD? Jinak by mne zajímalo spíše řešení v systému Irdeto (protože Skylink ICE karta to umožňuje) s ohledem k tomu, že koncem roku 2012 skončí oficiální podpora systému Cryptoworks. Nemá někdo odzkoušené řešení s CAM modulem Irdeto?[/quote]


Mas modul irdeto Pl-sys 3.0 , pretoze som cital, ze skylink vsetky HD programy bude pustat na novych kartach kodovanim irdeto. Nemozem to zatial potvrdid, lebo cakam na novy modul
Zigáč (231)|9.5.2011 18:39
[quote=milanx;344710]A tobě to funguje i s tím Eurosportem HD? Jinak by mne zajímalo spíše řešení v systému Irdeto (protože Skylink ICE karta to umožňuje) s ohledem k tomu, že koncem roku 2012 skončí oficiální podpora systému Cryptoworks. Nemá někdo odzkoušené řešení s CAM modulem Irdeto?[/quote]

ano funguje. ICE je Irdeto karta, která při vložení do CW modulu umí přeložit jazyk Irdeto do jazyku CW.
milanx (8)|9.5.2011 19:33
[quote=Zigáč;344733]ano funguje. ICE je Irdeto karta, která při vložení do CW modulu umí přeložit jazyk Irdeto do jazyku CW.[/quote]

To chápu, já to tak mám teď s CW modulem od Technisatu + ICE karta Skylinku, akorát ten Eurosport HD nejede...
panasonic650 (1124)|9.5.2011 21:09
[quote=milanx;344653]Problém je s příjmem některých HD stanic Skylinku. Konkrétně se jedná o Eurosport HD, Discovery HD a BravaHDTV.[/quote]

Tu som popisoval problem s tym modulom. Tipujem na to iste. S Mascomom ide vsetko.
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=303135&highlight=technisat#post303135
standawrc (172)|10.5.2011 22:13
můj modul za 1290 kč v televizi panasonic s vest. satelitem http://www.t-cz.com/modul-irdeto-cry...com_d5481.html a po přehrání FW a výměny karty za Skylink ICE jde vše OK bez problémú , bez hlášek atd . Vřele doporučuji .
Pro ZIGÁČ . Na FW 1,20 mi ICE karta chodila , ale pomalu ani MASKON co mi napsal tak FW1.20 moc nedoporučuje k ICE nejméně musí být FW 1.22 a více.

DOBRÁ POMŮCKA JE - https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=27178

http://www.mascom.cz/sat/_CI_moduly/_CryptoWorkMascom.htm
SlavoF (834)|10.5.2011 22:32
len oprava, fw. 1.22 neodporúča lebo tam bola chyba, čiže buď 1.21b alebo 1.23
skôr samozrejme ten 1.23
milanx (8)|11.5.2011 09:02
Včera jsem odpojil a znovu zapojil koaxiální kabel od paraboly do TV. Na Discovery HD a BravaTV HD to vliv nemělo, ale Eurosport HD začal fungovat! Tak nevím jak je to možné (že by tam byl nějaký útlum?), ale hlavně že ten Eurosport HD funguje. Tak to asi zatím dál řešit nebudu a počkám, jak se vyvine nabídka CAM modulů se systémem Irdeto. A potom uvidím...
vomic (671)|11.5.2011 09:51
netušíte jak se to bude chovat pokud používám multibeamparabolu s 4mi přijímači na 4družice svedené do jednoho kabelu? Umí si stím TV poradit?
SlavoF (834)|11.5.2011 11:31
[quote=vomic;345017].... s 4mi přijímači ....[/quote]
- mysleno 4x lnb ?
[quote=vomic;345017].... svedené do jednoho kabelu ....[/quote]
- mysleno spojené diseq prepínačom ?

Ak áno tak prečo by nemalo fungovať, to je štandarné zapojenie , aj pre TV s DVB-S