Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nahravanie DV videa naraz na dvoch PC

dodko1 (9)|9.5.2011 01:43
Potreboval by som spracovávať DV video naraz na dvoch PC. Naživo strihané video ide do sony rekordéra, kde sa nahráva na kazetu a cez FireWire port ide do PC na vysielane na net.

Keďže vznikajú neželané prestávky medzi vymenením kazety a zase pri nahrávaní z kazety do PC ubehne veľa času chcel by som to video zároveň nahrávať na druhom PC, keďže na prvom PC vie bežať iba jedna aplikácia ktorá používa DV video z Firewire portu.

1. Je možné má niekto s tým skúsenosti ak by som použil FireWire Hub tak by som na druhom PC vedel sťahovať DV video, alebo sa bude tváriť, že je obsadené zariadenie?

2. Alebo je aplikácia ktorá by na jednom FireWire porte prijímala video, ukladala na disk a zároveň posielala na druhý Firewire port vonka?
píďa_m (716)|14.5.2011 17:52
čau dodko,
jak už ti d. řikal po telefonu, není to jednoduchý.
Teď mě napadlo, co z té kamery vzít composit. signál (PAL) a do toho druhýho PC dát kartu s tímto vstupem. Nebo to přes něco přehnat (třeba druhou kameru) co umí IN video (PAL) a OUT IEE1394 ?

OT.: včera odesílala Lea (redaktorka) data (jméno a rodný číslo a číslo OP.) kameramanů a red. na akreditace na MFF. Tak to řekni klukům...
dodko1 (9)|15.5.2011 00:35
čau Pída,
no niekedy dávno som to robil cez 10$ USB konvertor (S-Video>PC), a tak to šlo von na net ale kvalita obrazu nebola až tak dobrá, potom som nosil svoju kameru a cez ňu sa konvertovalo a teraz to robíme cez ten sony rekordér. Pozriem sa či je ešte voľný niektorý S-Video výstup a asi zase budem nosiť svoju kameru.

OT: Tuším včera mi hovoril Čtvrťa keď som sa pýtal na akreditaci, tak že mu potvrdili s Pražskej redakcii, že ich budú mať. Takže čoskoro sa stretnete :-)