Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Win fast tv 2000 xp de luxe /asi jen pro moderátory/

imported_mira_shw (17)|13.3.2005 18:19
mohlo dojít k přepsání Id tv karty?
mám nainstalován nový soft PVR k Win Fast i nové drivery, již několik aktualizací nemohu rozchodit soft PVR hlásí neustále: cannot find any video capture device. " FF06107DandREV_11" přitom různé soft. s tím spolupracují a znají Win Fast 2000 Wdm video capture: Dscaler, WinDVR3. Pinnacle a pod., včetně orig. soft PVR pro FM, ale TV nechce a nezná ve videozařízení. v PCI je zařízení zapsáno jako FF06107andREV_11 s BT 848 když karta má 878??? Drivery pro aktualizaci mají vyvolat zařízení 6606107D /? 6 v abecedě=F ?/
Zkusil jsem i zformátovat celý disk a dát novou instalaci PVR s orig. přiloženého CD - hlásí: special case! vendor: 4221 totéž hlásí i na jiných PC pod různými systémy. V novém softu PVR k WINFAST j e možnost settings i tam se zobrazuje WinFast TV2000 XP WDM Video Capture ale v sett. PVR TV již ne jen prázdné políčko. Již jsem v koncích díky za reakci míra
Ivo Mašek (10205)|13.3.2005 19:16
mohlo dojít k přepsání Id tv karty?
Při normálním používání, jak předpokládá výrobce, určitě nikoli.
Ty se umíš dostat do čipu karty ? Já ne, leda že bych použil programovátko EPROM, RAM. I tak si nejsem jistý.
Zkus tv kartu vyměnit.
imported_mira_shw (17)|13.3.2005 19:40
Jsem laik do čipu karty se určitě nedostanu, ale vzpomínám si že při instalaci na jiném PC se hlásila jako EXPERT nevím jak jsem to dokázal, ale i tak děkuji za reakci. Kdyby tato karta přímo s tímto softem neměla tak vynikající zachytávání při 768na576 nedá se srovnávat ani přes Pinnacle 9, používám na kameru tak bych dávno rezignoval.Míra
Ivo Mašek (10205)|13.3.2005 19:47
na jiném PC se hlásila jako EXPERT
Zralý na reklamaci.
imported_mira_shw (17)|13.3.2005 20:19
Karta je dva roky stará, nikdy s ní nebyl žádný problém, musela to udělat nějaká aktualizace od Leadteku /vždy jen z jejich stránek/. Ještě mám podezření na Dscaler, kdysi jsem někde zachytil inf., že by mohlo dojít k přepsání karty, dokonce snad zde na TVFREAKu. Díky za zájem Míra
Ivo Mašek (10205)|13.3.2005 20:21
že by mohlo dojít k přepsání karty,
O tom fakt nevím. Musel by se přepsat čip - to si nedovedu představit.
LIbor Kopp (21)|13.3.2005 21:06
2 Ivo Masek: Nejsem si tim jisty, ale mam takovy pocit, ze podobne problemy (prepsani ID zarizeni) se vyskytly ve foru Pinnacle (StD bude asi vedet, jestli nepisu nesmysly). Jednalo se AFAIK o PCTV Pro, ta karta snad nebyla znicena, ale stejne se to resilo u vyrobce.

Zdravim

Libor
Ivo Mašek (10205)|13.3.2005 21:21
Je to možné. Já si nejsem jistý. My jsme v práci mívávali jednotky s EPROM a pro nové naprogramování (přepsání) jsme měli (a dodnes ve skladu máme) mazátko a programovátko. Dnes se to kompletně dělá programem v PC a přehráním do jednotky přes kabel.
Proto mi to připadne divný. Ale je to asi možné - nechci se hádat.
V každém případě, takto "poškozenou" kartu amatérsky nikdo neopraví, a asi mu nepomůžou ani v "servisu".
vonDra (8)|13.3.2005 23:36
tohle jsem tady nekde cetl o Dscaleru :

"neinstalujte DSCALER 4.1.9!!!! je v nom bug, potom MSIPVS nebude fungovat, budete musiet urobit FLASH celej tv karty. cely soft ktory dostanete ku karte nestoji za nic, pada a podobne... nikomu neodporucam kupu tejto karty, pokym nebudu vyriesene problemy s aplikaciami..."

takze mas pravdu ze s nim byl nejakej problem, ale to se tebe asi netyka
Ivo Mašek (10205)|13.3.2005 23:47
ale to se tebe asi netyka
Asi se ho to týká, bohužel. On tam ten dscaler nainstaloval.
vonDra (8)|14.3.2005 08:10
melo to byt k tv kartam od MSI, jestli to dela i u WinFastu nevim :-?
imported_mira_shw (17)|14.3.2005 21:55
karta normálně pracuje ve všech použív. programech včetně poslední verze Dscaleru i včetně softu Winfastu PVR-ale jen FM ne pro PVR-TV.
Dnes jsem nainstaloval nové drivery v cap.inf jsem přepsal id 6606107d...na FF60107d... a již při aktualizacích nehlásí že to nebylo napsáno pro tento soft. V softu WF PVR TV bude ještě někde informace o výčtu pro zařízení PCI včetně mého FF a správného 6606107d...což je určitá verze WF TV2000XP de LUXE . Pro tento soft je toto zařízení neznámé přitom v settings si ho načte jak jsem psal výše. Když to shrnu tak mi připadá, že došlo k přepsání 6606107... na FF06107...
Míra
imported_mira_shw (17)|20.3.2005 18:13
Trochu jsem se hrabal v registrech Windows a je to jak jsem psal: došlo k přepsání 6606107... na FF06107... po mém přepsání v registech karta začala fungovat pod softem WF PVR TV, ale jen samozřejmě do restartu PC kdy se přepsala zase na FF06107... PCI\VEN_109E&DEV_036E&SUBSYS_6606107D&REV_11
Existuje nějaký program , kde by se dalo přepsat ID této karty? díky míra
leo (345)|21.3.2005 12:29
Tak si vytvoř reg soubor, který dáš do složky "Po spuštění" a v něm si změň ten klíč v registru na správnu hodnotu.
Ivo Mašek (10205)|21.3.2005 12:41
Nevím, jestli jsem to správně pochopil, ale ta karta si to přepíše.
imported_mira_shw (17)|21.3.2005 21:23
karta je jako PCI zapsaná špatně Jako FF06107... a v ID Hard. taky jako FF pokud změním ID Hard na správných 6606107 tak pracuje, ale padá celý soft. pokud změním i název v PCI jako zařízení 6606107... tak už je vůbec nezná stejný případ při přepsání na správných 66.. a restartu. Chce to zkrátka udělat opravu ID natvrdo. Díky Míra.
starfish (11)|25.3.2005 22:27
me to taky pise tu hlasku SPecial case vendor.... ale z tohdle fora jsem nejak nevylustil jak to vlastne vyresit....kartu mam ted cerstve po reklamaci, udajne vymenena za novy kousek, ale porad to pise tu hlasku...nemohli byste teda vysvetli uplnymu amaterovi jak na to?? dik
Ivo Mašek (10205)|26.3.2005 07:40
Zatím to tu nevyřešil nikdo. Já sám jsem zvědavý na to, jestli se z toho dá nějak, a jak, dostat ven.
starfish (11)|26.3.2005 11:45
Ja uz to vyresil, vypada ze to opravdu vymenili za novou, protoze jsem si stahnul z internetu nejnovejsi aplikaci a ovladace a jde to....radio funguje, ale televize mi jenom zrni...proste nemuzu naladit ani jeden program...mamm nastaveno Czech PAL B/D a prijem pres antenu, coz by melo byt podle me spravne, ale porad nemuzu nic naladit... :((
Ivo Mašek (10205)|26.3.2005 13:56
mamm nastaveno Czech PAL B/D a prijem pres antenu, coz by melo byt podle me spravne, ale porad nemuzu nic naladit...
Pokud nemáš kabelovku, zkus jinou normu Czech, a nebo to, co s úspěchem udělali jiní - místo Czech nastavili jinou zemi (Germany, Poland, apod.)
starfish (11)|26.3.2005 20:49
to ze mam antenu vim na 100%, takze tam to nebude...ono to je divny, protoze ono to vypada tak ze ony uz tam jaou nejake frekvence prednastavene, ale jakmile dam scan chanels , tak misto toho aby to hledalo frekvence, tak akorat vidim jak to maze ty soucasny...proste je to prepise na nulu...
Ivo Mašek (10205)|26.3.2005 23:20
ze ony uz tam jaou nejake frekvence prednastavene
Ne, ne. Nic přednastaveného tam není. Zkus dát "Adaptive Channel Scanning" a zároveň zafajfkuj "Auto Fine Tune".
starfish (11)|27.3.2005 11:45
kdyz dam Adaptive Chanel Scanning tak to nenajde zadnou frekvenci....
Ja jsem pomoci programu CamStudio nahral jak probiha to scanovani, ma to 1,5 MB, http://members.chello.cz/starfish_tempik/TVtuner.avi
je tam videt jak to akorat prepise ty frekvence na nulu...
Ivo Mašek (10205)|27.3.2005 13:44
Starfish:
Mrknul jsem na to, a děláš tam chyby.
- Nesmíš kliknout na Clear All (všechno ti smaže)
- Musíš mít zafajfkováno Adaptive Channel Scanning a Auto fine Tune
- Teprve potom klikni na Scan Channels
A měly by se zobrazit stanice
starfish (11)|27.3.2005 14:02
ja ale na to clear all nekliknul, ja pres to jenom prejel!
a kdyz dam adaptive chanel scanning tak to nenajde nic.
Ivo Mašek (10205)|27.3.2005 14:16
Leze ti vůbec z toho koaxu nějaký signál, alespoň o výkonu 55dB ?
Zkus dát místo Czech, třeba Germany, nebo Poland. To už tady také bylo.
Ivo Mašek (10205)|27.3.2005 14:25
Ještě základní dotaz (kdyby se ti zdál primitivní, tak se nerozčiluj :-) ):
Jak jsem pochopil, chytáš v pohodě FM. Kolik koax-kabelů máš zastrčených do tv karty ?
starfish (11)|27.3.2005 19:21
no nejsem si jisty jestli ten od radia je taky koaxialni, ale je to takovy drat, je to to co je standartne dodavane k teto TV karte....
Jinak na TV jsem pripojen k antene, na ktere nase televize v druhem pokoji normalne funguje....Pred tou reklamaci ta puvodni karta na tom kabelu normalne fungovala, akorat jsem ten kabel ted znova nakrimploval....mozna to zkusim zase oddelat a nakrimplovat znovu, treba to pomuze.
starfish (11)|27.3.2005 19:23
Promin, ted si nejsem jisty jestli by z me odpovedi pocopil kolik kabelu tam mam zapojenych. Je tam jeden zvalst pro radio, a jeden zvlast pro TV. Takze 2.
Ivo Mašek (10205)|27.3.2005 19:27
Na tv bytové zásuvce musíš mít rozbočovač (pokud možno ten kovový - ne umělohmotný šmejd). Z něj odvedeš jeden koax do tv karty, druhý koax do TV přístroje.
Pokud je na kabelu signál, musí to jít nastavit.
starfish (11)|27.3.2005 21:26
Ted jsem zkousel k TV karte pripojit takovou malou prenosnou antenu, a stejne to nejde. Proste to akorat premaze ty frekvence na 0. Ted me napadlo jestli nemuze byt problem nekde v ovladacich?
Ivo Mašek (10205)|27.3.2005 21:38
Tak to by bylo ideální odinstalovat aplikaci a po restartu opět nainstalovat ty ovladače, které jsou na přiloženém CD.
Nějaký ty CodekPacky tam, doufám, nemáš.

Pro dnešek zavírám krám, ráno brzy vstávám do práce. :-(( (svátek - nesvátek) A budu k mání až večer.
starfish (11)|28.3.2005 10:43
No prave ze kdyz chci nainstalovat ty ovladace na prilozenem CD tak mi to pise Special case... :-G Ja tam mam prave nainstalovany ty z internetu, a to tak jak pisom na leadtek.com, nejdriv normalne nainstalovat jenom ovladace a pak teprve aplikaci....Ale mam tu mensi problem v tom, ze kdyz jsem pripojil TV kartu k pocitaci a zapnul ho, tak po startu to naslo 2 zarizeni: 1) Multimedialni Video Adapter a 2) Video Adapter. Na ten Multimedialni video adapter sli nainstalovat normalne ty ovladace co jsem stahnul z internetu, ale na ten Video adapter nemuzu zadny ovladace najit, tak to tam zatim je mezi "Dalsi zarizeni"...
Ivo Mašek (10205)|28.3.2005 12:47
Instalace (pokud si matně vzpomínám) probíhá takto (budu popisovat tu z CD, já mám z CD):
Po zasunutí hardwaru (tv karty) a startu OS si hardware najde jednu složku, po stisku "yes" ji nainstaluje a řekne si o restart. Po restartu automaticky chce stahnout druhou složku, po stisku "yes" se nainstaluje. Po provedení restartu je vše hotovo a bez nějakého doinstalování, či jiných úprav je možno okamžitě naladit kanály. Ta instalace je velice intuitivní.
Pokud používáš upgrade softwaru, doporučuji zajít na http://www.levi.cz
Tam, přes tv karty se dostat na technickou podporu pro TV2000XP_EXPERT, kde jsou ovladače a aplikace a bedlivě si přečíst, které ovladače a aplikace jsou si kompatibilní. Nelze míchat cokoli dohromady.
Pokud i potom budou potíže s nainstalováním videočásti, bude to hlásit různé nesmyslné chyby, pak zbývá pouze reklamace - jedná se zřejmě o vadný výrobek.
Ta volba kanálů je strašně jednoduchá a pokud není vadný hardware, je nemožné tu instalaci i volbu neprovést.
Jsem v práci, nemám tedy moc času na diskuzi.
starfish (11)|30.3.2005 20:47
Tak ted jsem i preinstaloval windows, ovladace i aplikaci jsem nainstaloval originalniho cdcka (instalace probihala tak, jak jsi ji popisoval) a stejne to nejde. :(( :(( Takze uz to asi pujdu !!podruhe reklamovat :-(((
Ivo Mašek (10205)|30.3.2005 20:49
Asi je to opravdu vadný kus. Jestli ten obchod má i servisní zázemí, ať ti to předvedou.