Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VD: Aktualizace firmwaru – bonus nebo nutnost?

Jiří Piškula (30)|6.5.2011 11:06
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]Aktualizace firmwaru – bonus nebo nutnost?[/SIZE]



Ruku v ruce s nárůstem počtu funkcí dnešních elektronických mašinek se stává téměř nutností aktualizace jejich firmwaru. Někteří výrobci tu a tam přidají nové funkce, jiní pouze zalepí chyby předchozí verze. Poměrně běžně jsou vydávány aktualizace např. k satelitním přijímačům, ale ani televizory nejsou výjimkou.

  • Vadí vám nutnost aktualizovat FW zařízení k tomu, aby vůbec pořádně fungovalo?
  • Provádíte pravidelné aktualizace firmwaru u vašich produktů?
  • Stalo se vám už, že byla nová verze FW méně použitelná než ta původní?
  • Byli byste ochotní připlatit si za dražší, avšak 100% funkční přístroj?

Napište nám své názory, zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
StD (8612)|6.5.2011 11:18
[quote=Jiří Piškula;344128]...
  • Vadí vám nutnost aktualizovat FW zařízení k tomu, aby vůbec pořádně fungovalo?
  • Provádíte pravidelné aktualizace firmwaru u vašich produktů?
  • Stalo se vám už, že byla nová verze FW méně použitelná než ta původní?
  • Byli byste ochotní připlatit si za dražší, avšak 100% funkční přístroj?
...[/quote]

  • Ad 1 - NE, dělám to jen pokud to má smysl - např. u vypalovaček nebo BIOSů MoBo.
  • Ad 2 - NE, pokud to není nutné (viz Ad 1) nebo ve smyslu svého podpisu (neopravuj to, co funguje...)
  • Ad 3 - NE, ale pokud by tomu tak bylo, tak buďto nahrání původního FW zpět a kdyby to nebylo možné, tak by putoval takový výrobek zpět k výrobci v rámci reklamace (viz Ad 4).
  • Ad 4 - NE, každý výrobek kupuji s předpokladem 100% funkce (otázkami je jen jak kvalitní a na jak dlouho...). Pokud by tomu tak nebylo, tak bych takový výrobek v rámci reklamace vrátil - už jsem to několikrát udělal (úspěšně).
Ta diskuse je nesmyslná - má smysl pouze pro ty, co si kupují stavebnice DoDo (dodělej doma)... :-E
mirekv (7169)|6.5.2011 11:35
1. Vadí mně aktualizace, když ji musím udělat, protože starší verze prostě přestane fungovat, to platí i pro PC SW.
2. Ne - viz 1.
3. Taky se stává.
4. Klidně, ale kdo to zaručí?
Ivo Mašek (10205)|6.5.2011 11:36
[quote]
Vadí vám nutnost aktualizovat FW zařízení k tomu, aby vůbec pořádně fungovalo?

[/quote]
Nevadí. Ovšem je potřeba se držet toho, co kdysi řekl jeden francouzský architekt: "neopravují se věci, které fungují"
[quote]
Provádíte pravidelné aktualizace firmwaru u vašich produktů?

[/quote]
Pokud fungují k mé spokojenosti, nepokouším osud a můj volný čas
[quote]
Stalo se vám už, že byla nová verze FW méně použitelná než ta původní?

[/quote]
Stalo a ne mojí vinou. UPC provedla aktualizaci po kabelu "na dálku", objevila se dost otravná chyba a tak potichu asi po týdnu všechno stáhli a "na dálku" opravili
[quote]
Byli byste ochotní připlatit si za dražší, avšak 100% funkční přístroj?
[/quote]
Každý přístroj musí bý funkční. Vyšší cena pak rozoduje o tzv. přidané hodnotě.
Pitomec (10211)|6.5.2011 13:32
Zrovna u televizorů bych jakoukoliv aktualizaci vůbec neumožnil. Stejně jako to nebylo potřeba v dobách CRT TV, tak je to pro kočku i dneska a akorát jsou s tím problémy, kdy do toho vrtá každá LAMA a víc to rozhasí, než aby to přineslo užitek.
zdenda (0)|7.5.2011 09:47
1. Ano, drobné chyby (u AV zařízení například nepodpora některých formátů, která může být napravena v příští verzi) toleruji, velké (nestabilita, zamrzání, vynucené rebooty) nikoli.

2. Držím se zásady: je-li nějaký systém funkční a vyhovuje mi, nešťourat se v něm. Ale i tak mám občas nutkání u něčeho zkusit čerstvou verzi fw :-) .

3. Ano, několikrát, bohužel. A to u jednoho jediného výrobku :-( .

4. Ne, stoprocentní funkčnost podle technických dispozic výrobku očekávám vždy. Po dobu záruky by, podle mého názoru, měly aktualizace nabízet autorizované servisy samozřejmě zdarma.
Pytkin (7947)|7.5.2011 16:54
aktualizujem len ked su problemy .. do fungujuceho zariadenia neni dobre zasahovat ..
JindraPce (60)|9.5.2011 09:16
*Vadí vám nutnost aktualizovat FW zařízení k tomu, aby vůbec pořádně fungovalo?
Samozřejmě, to musí vadit úplně každému.

*Provádíte pravidelné aktualizace firmwaru u vašich produktů?
Ano, ale jen u produktů, které se starají o bezpečnost a firmware obsahuje opravu závažné chyby. Ostatní pokud funguje, nechávám být. Občas nahrávám firmware s užitečnými funkcemi (např. u domácího WiFi jsem přidával funkci routeru).

*Stalo se vám už, že byla nová verze FW méně použitelná než ta původní?
Ano, několikrát, ale jen u mého DivX přehrávače, kde jsem stahoval aktualizace s novými funkcemi a s podporou nových formátu a pak se vracel zpět, protože nefungovali české znaky v titulcích nebo se vůbec nenačetli.

*Byli byste ochotní připlatit si za dražší, avšak 100% funkční přístroj?
Ne !!! Produkt, který nefunguje od začátku jak má, nepatří na trh, tak proč připlácet. Navíc u takového produktu se toto určitě dozvím z marketingových kampaní výrobce, tak že to je již v ceně určitě započítáno. Nebo mám otázku chápat tak, že výrobek bude třeba za 100 Kč a po odchýtání chyb se bude prodávat za 200 Kč?