Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

plochý obraz

vengeance (20)|5.5.2011 10:26
ahoj všetci

neviem upraviť obraz na celú plochu tv. zobrazuje mi teda dva čierne pásy, hore a dole. obraz je deformovaný. zdrojom signálu je 1/ káblová tv, 2/ sat
akýkoľvek program pustený cez sat ide na celú obrazovku
po prepnutí na príjem cez kábel ten istý program zobrazuje plocho. samozrejme skúsil som v menu nastaviť všetko možné, ale na úpravu výšky obrazu som nenašiel iba dve polohy, ale ani jedna nepomohla. mohol by som teda sledovať iba sat, ale je to sd. káblový operátor poskytuje signál aj v hd.
napr. stv 1 vysiela hokej v hd, kvalita je viditeľne rozdielna aj s tými pásmi, tie však vadia.
setbox od operátora je Motorola neviem aká, ak bude potrebné, zistím. teraz som v práci.
tv mám druhý deň
Napadajú mi možnosti: operátor to vysiela už deformované
alebo je to nedokonalý sftw v tom tv ((( aký je problém pridať funkciu 16:9 / 4:3
alebo sa to dá naladiť ináč, lenže ja neviem ako

prosím o radu

ďakujem
Pitomec (10211)|5.5.2011 10:47
Sice nepíše co to je za TV, ale obecně bývá možnost volby 16/9, 4/3, auto, zoom, široký zoom apod. Takže něco z toho musí dostat obraz na celou plochu (samozřejmě pokud je vysílaný program v identickém formátu, v jakém je zobrazovač, tj. obvykle 16/9).
vengeance (20)|5.5.2011 11:09
je to 46LX810 sharp

niektoré funkcie sú neprístupné, lebo vraj nemám naladené nejaké analog resp. digital príjem, neviem presne. možno ak by som išiel priamo cez tv tuner, asi by sa dali sprístupniť. obsahuje tuner dvb-c, tvb-t. ale je to len sd )))
kofolak (294)|5.5.2011 12:22
1. vystup zo set-top-boxu operatora nastav na 16:9
2. na dialkovom mas tlacitdlo na nastavenie fomatu obrazu, tak stlacaj
3. v nastaveniach sa to tiez da zapnut

dobra rada: najskor si prestuduj manual a par dni sa hraj s nastaveniami sam, mne to tiez chvilu trvalo
ferdoz (31)|5.5.2011 13:37
Veľmi pravdepodobne Ti to deformuje set top box káblovky, asi je nastavený formát tv prijímača 4:3. Po zmene na 16:9 by to malo byť OK.
vengeance (20)|6.5.2011 11:26
áno je to tak. nastavenie v setboxe /ten mám od utorka/. hneď po vašich radách som zavolal operátorovi nech mi pošle mailom manuál. dalo sa to nastaviť. už som sa chystal že tu budem musieť dať veľmi zlú, negatívnu recenziu na tento tv.

vďaka za rady. teraz je to super