Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic VIERA TX-P46VT20E a připojení externích repro přes 3.5 jack?

goodbreak (7)|3.5.2011 15:27
Ahoj, potřeboval bych vymyslet, jak k Panasonicu připojit externí repro Logitech Z2300 2.1 THX. Potíž mám v tom, že když do Panasonica strčím toho 3.5 jacka, za prvé to nevypne originál repro od TV, což mi nevadí, ale za druhé nelze regulovat hlasitost přípojných beden, protože Panasonic to bere jako sluchátka a pro ovládání sluchátek má kdesi v hloubi menu zvuku zvláštní posuvník... Když to napojím přes cinche, tak ten zvuk není regulovaný vůbec... Zkoušel jsem redukci ze scart na cinch a pak na 3.5 jack a to také není regulované běžným tlačítkem hlasitosti na ovladači..:(

Nedá se z toho panasonica někde "sosnout" regulovaný zvuk, aniž bych to musel kuchnout a napájet se na přívod k interním reprobednám? :)

Přikládám foto co to všechno ot vzadu má a foto redukce, co mi nepomohla.

Díky za rady..
IMG_0383.jpg IMG_0384.jpg scart prevodnik.jpg
mirekv (7169)|3.5.2011 16:01
To je právě problém, který jsem řešil, nezbylo než odpojit vestavěné repráky, připojit výstupy na 3,5 jacka a tak provozuji externí věž.
goodbreak (7)|4.5.2011 08:41
No jo, jenže u toho Panasonica je ten problém, že hlasitost výstupu to 3,5 jacka se neovládá běžným tlačítkem hlasitosti, ale kdesi v hloubi menu posuvníkem pro regulaci hlasitosti sluchátek...:( Kluci japonský to asi nemysleli špatně (dovedu si představit, že celá rodina má normální zvuk a nahluchlý děda dostane sluchátka, kterým se přidá hlasitost...), ale pro použití co potřebuje "normální člověk" to kucí šikmooký nedomysleli :)))
Pitomec (10211)|4.5.2011 09:14
To je řešitelný jedině přes externí zesilovač, který budeš zásobovat signálem buď z těch CINCH konektorů nebo přes optický S/PDIF výstup (pokud ho TV má a zesilovač jako vstup taky) a hlasitost u TV event. stáhneš na minimum. Je to blbý, ale je to tak a nejenom u Panasonicu :-I
goodbreak (7)|9.5.2011 09:50
OK, díky za odpovědi. Externí zesilovač je řešení, ale to by znamenalo extra ovladač na hlasitost, a to právě nechci... Mám sto chutí se napojit na repráček, co je vidět zezadu TV a brát tu regulovanou hlasitost tam :). Ale je to v záruce, tak se na to asi radši vykašlu...
H.
Pitomec (10211)|9.5.2011 13:34
DK Panasonic s VIERA Link a mělo by to jít.
mirekv (7169)|10.5.2011 14:43
Však jsem psal, že jsem odpojil vnitřní repráky a místo nich zapojil jacka. Ale na kvalitní poslech to není, to chce fakt kvalitní zesilovač s přepínatelnými vstupy.