Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VHS na PC

Sarid (3)|3.5.2011 15:00
Zdravím, vím že tu bude plno podobných témat o tom jak převést VHS kazetu na PC ale já mám konkrétní dotaz na svuj konkrétní hardware, mám grafickou kartu geforce mx 4000 která má video výstup a příslušné kabely a redukce a mám dotaz zda takto můžu propojit pc s videem a v jakém programu případně kazetu nahrát / upravit. Audio kabely podle mě mám zapojit přes redukci na jack do zvukové karty PC. Děkuji vám za všechny rady.

tady je odkaz na mou grafickou kartu http://i.alz.cz/ImgW.ashx?fd=FotoAdd&cd=EF177-3

a v přílohách dodávám jaké kabely mám k dispozici
scart.jpeg Audio_Video_Cable.jpg s-video-kabel.gif
StD (8612)|3.5.2011 16:10
A jsi si opravdu jist tím, že ta GK má S-video In vstup? Já bych si troufl tvrdit, že jde jen o TV-Out výstup...
Sarid (3)|3.5.2011 16:16
aha, je to TV-out no, takže to nepůjde a budu muset koupit nějakou jinou kartu?
StD (8612)|3.5.2011 16:20
V podstatě máš možnosti jen 3 (řazeno od nejhorší po nejlepší):

  • A) Použít grafickou kartu s označením ViVo (Video In / Video Out)
  • B) Použít TV-kartu s analogovým vstupem
  • C) Použít dedikovaný A/D převodník
Sarid (3)|3.5.2011 16:29
StD (8612)|3.5.2011 16:34
Teoreticky ano, ale je to jednoúčelová věcička. Jestli toho k převádění nemáš mnoho, zauvažuj spíše nad tím, zda si od někoho jen na to vypůjčit nějaký převodník (Canopus ADVC by byl ideální).

P.S. Už se to tu řešilo XXXkrát, mimo tuto i v této sekci:
https://www.tvfreak.cz/forum/forumdisplay.php/47-stara-technika-vhs-8mm
Tak si to dohledej.
man100 (235)|4.5.2011 19:06
Pokud ten svazek kabelů na obrázku s mnoha koncovkami patří k (neznámé) grafické kartě, určitě má tato karta VIVO. Ale bohužel té nejnižší úrovně - kompozitní. Video In je jedna ze žlutých koncovek (druhá je Video out). Bílo-červený pár je audio stereo (In/Out).

To ke kartě nejsou další údaje, manuál atd...?
StD (8612)|4.5.2011 19:18
[quote=man100;343814]Pokud ten svazek kabelů na obrázku s mnoha koncovkami patří k (neznámé) grafické kartě, určitě má tato karta VIVO. Ale bohužel té nejnižší úrovně - kompozitní. Video In je jedna ze žlutých koncovek (druhá je Video out). Bílo-červený pár je audio stereo (In/Out).

To ke kartě nejsou další údaje, manuál atd...?[/quote]

Jak neznámé??? V postu #1 píše jasně:
[quote]geforce mx 4000[/quote]

Tak si jí najdi jako já - má jenom TV-Out.
man100 (235)|4.5.2011 19:31
No joo! Omlouvám se, je to v dotazu napsáno všechno malým písmem a já neměl dalekohled...
Tak potom zobrazené kabely nepatří k té kartě.
dodko1 (9)|9.5.2011 02:03
[quote=StD;343534]V podstatě máš možnosti jen 3 (řazeno od nejhorší po nejlepší):

  • A) Použít grafickou kartu s označením ViVo (Video In / Video Out)
  • B) Použít TV-kartu s analogovým vstupem
  • C) Použít dedikovaný A/D převodník
[/quote]

D) Použiť DV kameru s analógovým vstupom ako prevodník.
Ja používam kameru a rovno nahrávam do PC cez FireWire, nemusí to ísť ani na kazetu.
StD (8612)|9.5.2011 06:21
[quote=dodko1;344589]D) Použiť DV kameru s analógovým vstupom ako prevodník.
Ja používam kameru a rovno nahrávam do PC cez FireWire, nemusí to ísť ani na kazetu.[/quote]

Njn i tak samosřejmě lze, ale já nejsem "kamerista", takže tato možnost u mne nehrozí... :-)-