Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

vyber satelitneho kompletu

111a111 (139)|30.4.2011 11:27
Zdravim, budem kupovat novu TV tak by to potom chcelo aj nejaky HD prijem. IPTV je v nedohladne, miestna kablovka stoji na hovno tak to vyzera jedine na satelit. Z programovej ponuky mi najviac vyhovuje skylink.

Chcem z 1 paraboly signal na 2 TV. Ku kazdej TV je natiahnuty od miesta kde bude parabola jeden koaxial.
Nevyznam sa to tak napisem len svoju predstavu ako by to malo fungovat, a keby mi niekto vedel poradit STB, LNB a parabolu, budem rad.
Na parabole bude dual LNB s dvomi vystupmi. Budem mat len jednu skylink kartu a budem aj HD programy platit len 1× ale pojdu na dvoch STB. Dobre by bolo keby nemuseli byt spojene neustale.
Z toho STB by mohol ist do TV koaxial s DVB-C, nie HDMI, kvoli jednoduchsiemu ovladaniu a nahravaniu. Nejaky internetove blbosti nemusi mat, nahravanie programov jedine ak s podporou HD a bez formatovania disku.
Cena co najnizsia :)

Pripadne nejasnosti vysvetlim, a dufam ze to je realne


btw aky je rozdiel medzi recieverom a settopboxom ?
Pitomec (10211)|30.4.2011 12:00
[quote=111a111;342944]Zdravim, budem kupovat novu TV tak by to potom chcelo aj nejaky HD prijem. IPTV je v nedohladne, miestna kablovka stoji na hovno tak to vyzera jedine na satelit. Z programovej ponuky mi najviac vyhovuje skylink.

Chcem z 1 paraboly signal na 2 TV. Ku kazdej TV je natiahnuty od miesta kde bude parabola jeden koaxial.
Nevyznam sa to tak napisem len svoju predstavu ako by to malo fungovat, a keby mi niekto vedel poradit STB, LNB a parabolu, budem rad.
Na parabole bude dual LNB s dvomi vystupmi. [COLOR=red]Budem mat len jednu skylink kartu a budem aj HD programy platit len 1× ale pojdu na dvoch STB.[/COLOR] [COLOR=red]Dobre by bolo keby nemuseli byt spojene neustale.[/COLOR]
[COLOR=royalblue]Z toho STB by mohol ist do TV koaxial s DVB-C, nie HDMI[/COLOR], kvoli jednoduchsiemu ovladaniu a nahravaniu. Nejaky internetove blbosti nemusi mat, nahravanie programov jedine ak s podporou HD a bez formatovania disku.
Cena co najnizsia :)

Pripadne nejasnosti vysvetlim, a dufam ze to je realne


btw aky je rozdiel medzi recieverom a settopboxom ?[/quote]Karta NEXT.

DVB-C sem vůbec nepleť, to se tě netýká. A pokud nemá TV přímo DVB-S tuner, tak z receiveru jedině přes HDMI.
111a111 (139)|30.4.2011 17:29
ok a nejaky konkretny model prijmacu ?
interfernet422 (1575)|30.4.2011 18:18
Ještě tu jsou set top boxy s modulátorem, to pak propojí s TV přes anténní vstup, je pak možno použít starou TV která nemá ani HDMI, ani SCART ani jiný vstup, jen anténní.

Rozdíl set top box (STB, neplést s komunistickou státní bezpečností) a receiverem - stb přijímá signál z družice, nebo pozemního dvb-t vysílače a posílá do tv, receiver je vlastně rádio se zesilovačem v jedné bedně, která se stará jen o zvuk.

Doporuči konkrétní model se dost dobře nedá, když ani nemáš představu co od něj očekávat a kolik do něj chceš investovat a jaké TV budeš s nimi propojovat. Cenový rozsah je od cca 1500 do 25 tis. Kč.
Pitomec (10211)|30.4.2011 19:05
[quote=interfernet422;343032][COLOR=red]Ještě tu jsou set top boxy s modulátorem, to pak propojí s TV přes anténní vstup, je pak možno použít starou TV která nemá ani HDMI, ani SCART ani jiný vstup, jen anténní.[/COLOR]

Rozdíl set top box (STB, neplést s komunistickou státní bezpečností) a receiverem - stb přijímá signál z družice, nebo pozemního dvb-t vysílače a posílá do tv, receiver je vlastně rádio se zesilovačem v jedné bedně, která se stará jen o zvuk.

Doporuči konkrétní model se dost dobře nedá, když ani nemáš představu co od něj očekávat a kolik do něj chceš investovat a jaké TV budeš s nimi propojovat. Cenový rozsah je od cca 1500 do 25 tis. Kč.[/quote]Pro HD programy to asi nebude zrovna ideální :D
Pitomec (10211)|30.4.2011 19:10
[quote=111a111;343027]ok a nejaky konkretny model prijmacu ?[/quote]TechniSat. Model už závisí pouze na tvoji peněžence (TechniStar, Digit HD8, DigiCorder HD S2X nebo https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=27716)
111a111 (139)|30.4.2011 19:50
takze http://www.hdtv-komplety.sk/technisat/technisat-technistar-s1-black

pisu tam "Pre korektné fungovanie SKY*LINK KARTY IRDETO odporúčame použit CA MODUL !! "

to je tam na co ?
Pitomec (10211)|30.4.2011 19:52
Bez CAM bys neměl kam vložit kartu.
v.hudak (12)|1.5.2011 15:13
AK kupujes telku tak ju kup zo satelitnim tunerem.
napr samsung UE40C6900VS
mas v tom recorder , sat prijimac HD, cablovy tuner. vse co potrebujes.
vloziz to doho CI modul aky ti poradi skylink.

zober kartu next.
prijimac zvol ten najlacnesi stacii ti aj SD na staru telku.
Dagy2 (3153)|1.5.2011 15:54
toto je síce dobrá rada ale má niekoľko ale:
- recorder v tej TV nahrá len to, čo sleduješ. Väčšinou potrebuješ ale nahrať to, čo práve nesleduješ
- DVB-S u TV sú stále len v plienkach. Každá zmena v SAT vysielaní je problém. Nastavenie, triedenie programov, EPG sú v TV oproti STB na úrovni doby kamennej
- kup si na starú telku SD prijímač a prídeš o všetky programy v MPEG4 a možno od budúceho roka okrem "neplatených" o úplne všetky. Toto je nezmyselný nápad. Radšej nekup na starú telku vôbec nič.
111a111 (139)|1.5.2011 16:13
no tak ako rada ze mam kupit samsung to je snad blby vtip..
mam vybraty panasonic p50GT30 a sat tuner je len u 3D modelov. u starsich V20 to tiez nebola ziadna slava, hlavne so skylinkom myslim boli problemy
v.hudak (12)|1.5.2011 16:44
No takto tento samsung mam doma
UE40C6900VS
obraz aj zvuk v pohode. skylink ide bez problemov.
dagy2 ma pravdu ze triedenie programov je problematicke.
Ale problemi z prijimanim nastavenim nie su.
Proti panasonicu p50GT30 nic nemam a je dobra volba.
Ak bi si TX-P50VT30 zo satelitom mas vsetko spolu.
Podla mna uz bi to mal mat poriesene stim satelitom a mal bi si lepsi obraz ako z externeho prijimaca.
RossiD (1271)|1.5.2011 18:20
Nemyslim si, ze je trideni programu na LCD s integrovanym DVB-S tunerem od Samsungu az tak hrozne.V programku primo od vyrobce lze pohodlne a kompletne z kresla u PC editovat veskere zdroje ktere jsou v TV k dispozici a to bez obtezovani ostatnich clenu rodiny pri sledovani.Toto reseni se mi jevi jako velmi prakticke, zvlaste kdyz si potrebujete akutne poupravit par kanalu zrovna v momente kdyz manzelce bezi jeji superserial :)
Pytkin (7947)|2.5.2011 00:15
ja mam radsej 10 krabic , kazdu na nieco ine .. nez jeden kombajn na vsetko .. ked sa to pokazi , tak je tma ..
Dagy2 (3153)|2.5.2011 09:17
Všetci výrobcovia TV už dnes kompletne blbnú a namiesto aby sa venovali slušnému obrazu sa začali venovať blbostiam typu hry-internet-nepodarený DVB-S-čím najtenší-čím najmarketingovanejšia hlúposť typu truemotion, true-fake a podobne
Raz som videl taký starý český film ako do rádia chudákovi penzistovi namontovali žiarovku ktorá presvetlovala nakreslený monoskop a vedľa dali gombík "urýchlovač fádních pořadů" a bavili sa na tom ako penzista pozeral monoskop a skúšal ho urýchľovať ale nedalo sa...
Možno to ešte príde.

Rossi, ale mám dotaz na tvoj Samsung:
- dá sa do jedného Favorite listu vložiť kombinácia programov prijímaných z analogu, DVB-T a DVB-S? Tak, aby ten čo prepína nepoznal čo vlastne pozerá?

Sony, ktoré mám (DVB-T / analog) to nevie takže prepínanie medzi káblovkou v analogu a prípadným DVB-T je problematické.
golfLC (1941)|2.5.2011 10:17
Dagy, tiez mam Sony LCD a pri jeho vybere som vyberal, aby mal aj DVB-T, aj DVB-C, nakolko nas poskytovatel kabloveho rozvodu tento tym prijmu umoznuje. Na moje velke prekvapebnie - cez DVB-T ide VPmux a mux1, na DVB-C ostatne programy (CT1, 2, 24, Prima, nemecke, ...... ) Na moje prekvapenie, ked som dal prejst cely DVB-T, programy naslo, poprehadzoval som si ich podla vlastnej potreby, nasledne prescanoval DVB-C, no a programy DVB-T programy boli fuč. Nijako som sa k nim dostat nevedel. Tak som napisal do Sony, ako sa da prepinat medzi tunerom DVB-T a DVB-C, nakolko na oboch mam naladene poskytovane progamy. A tak som sa prekvapil odovedou ich fundovanych zamestatncov, to sa neda opisat, to sem musim z mailu plácnut :-) Ta zenska mi veeeeelmi poradila :-)


Vazeny pan xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



dakujeme Vam, ze ste si vybrali produkty Sony.


Vas TV disponuje tunermi DVB-T a DVB-C, pricom oba podporuju vysielanie iba v MPEG2.
Dodajte prosim informaciu ake dalsie externe zariadenia pouzivate pre sledovanie digitalneho vysielania a akym sposobom (typ kablu) su tieto zariadenia pripojene k TV.



Vas pripad bol zaregistrovany pod tymto identifikacnym cislom 26572540. Pokial budete potrebovat dalsie informacie ohladne Vasho dotazu a odpoviete na nasu spravu, prosime nemente "Predmet".



S pozdravom a zelanim pekneho dna,

Zuzana Piptova

Sony Europe Limited, Organizačná zložka Slovensko

Zákaznické informacné stredisko


tel:02/50102644

mail:support.sk@eu.sony.com

Pracovná doba- od pondelka do piatku: 8:00 - 18:00h.

From: xxxxxxxxxxxxxx
Sent: 15/04/2011 15:57
Subject: Webform Enquiry from xxxxxxxxxxxx

Dobry den. Potreboval by som poradit ohladom DVB-T-C vysielania. Po naladeni terestrialnych DVB-T stanic si ich v menu zeditujem podla svojej poziadavky. Nasledne, ked vykonam prescanovanie DVB-C tunera, tiez mi naladi programy nasho kabloveho poskytovatela. Len problem mam ten, ze verejnopravny MUX a MUX1 mam cez DVB-T a ostatne programy cez DVB-C (obe cez pripojenie jednym koaxom od kabloveho poskytovatela). Ako sa da prepinat medzi tymito dvomi tunermi DVB-T a DVB-C? V ponuke mam len digitalny, ktory ked prepnem, ponukne mi len posledny prescanovany tuner DVB-C, alebo DVB-T, do predchadzajuceho sa dostat neviem.... Dakujem za info
golfLC (1941)|2.5.2011 10:21
Az na moj nasledny mail som dostal odpoved, ktora ma nemilo prekvapila, no nemohla to takto napisat hned? :-(

Vazeny pan xxxxxxxxxxxxxxxxx



dakujeme za Vas e-mail.

Televizor disponuje jedine jednym fizyckym digitalnim tunerom, ktory vsak podporuje viacero typov kodovania signalu - DVB-T, DVB-C. To znamena, ze nemozete naladit DVB-T a DVB-C sucasne.
Za pouzitia externeho tuneru (napr. STB), by ste mohli naladit tuner STB a tuner TV zvlast a takto medzi nimi prepinat.



Vas pripad bol zaregistrovany pod tymto identifikacnym cislom . Pokial budete potrebovat dalsie informacie ohladne Vasho dotazu a odpoviete na nasu spravu, prosime nemente "Predmet".



S pozdravom a zelanim pekneho dna,

Zuzana Piptova

Sony Europe Limited, Organizačná zložka Slovensko

Zákaznické informacné stredisko


tel:02/50102644

mail:support.sk@eu.sony.com

Pracovná doba- od pondelka do piatku: 8:00 - 18:00h.




From: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Sent: 19/04/2011 11:21
To: [email]support.sk@eu.sony.com[/email]
Subject: Re: Webform Enquiry from Mr Norbert Schleicher (Case: 26572540)
Nehnevajte sa, ale Vasa odpoved vobec nesuvisi s mojou otazkou. Pre istotu opakujem, ako je mozne na uvedenom TV prijimaci prepinat medzi DVB-T a DVB-C tunerom. Na oboch tuneroch mam naladene programy, ale vzdy mi ponukne len posledne preladeny tuner. V ponuke na prepinanie je len analog, pripadne digital (pozn. analog naladeny nemam)
Dagy2 (3153)|2.5.2011 11:37
Tak to nemá chybu!
Ja mám ešte LCD z rady V ako uspávadlo v spálni. Ten stroj má MPEG4, na to som dával pozor, pretože vtedajší šéf Telekomunistického úradu sľuboval DVB-T v MPEG4. Potom ho Tom a Jerry vyrazili aby mohli spustiť MPEG2 na ktoré zjavne už mali nakúpený matroš. Aby zase teraz mohli HDSTV vysielať v MPEG4 a tak si z ľudí urobili komplet p.r.d.e.l.

Mám naladených 27 analogových programov z káblovky a potom môžem ladiť digitál. Je pravda, že pri prepnutí na ladenie sa TV pýta, či má ladiť DVB-T alebo DVB-C. Ale nikdy som z toho nepochopil, že preskenovaním jedného zruším ten druhý. Zatiaľ DVB-C asi nehrozí,takže mi to nevadí.
Ale štve ma aj nemožnosť prepínať kanály za sebou analog/digitál. Toto sa musí tlačítkom a potom ešte znova číslo programu.

Zaujímalo by ma ako je to na telke ktorá má označneie DVB-T/C/S. To je zase jeden tuner?
golfLC (1941)|2.5.2011 11:59
Nie, v tom pripade je tam DVS-S tuner zvlast, inak, su to creva (HW) od technisatu...... Ale len v sony telkach!!!!
RossiD (1271)|2.5.2011 13:53
2 Dagy2
Bohuzel kombinace DVB-T / DVB-S v jedinem "Oblibenem" listu ani u mne nefunguje /nebo jsem nenalezl reseni/, TV je prepnuta na DVB-S, na tomto faktu tvrdosijne lpi a nic jineho ji nezajima :(
Jinak pro nekoho docela uzitecna myslenka, jelikoz vsak sledujeme pouze satelit tak mne toto doposud nenapadlo vyzkouset ...
Dagy2 (3153)|2.5.2011 15:16
Mám možnosť rakusky DVB-T takže pokiaľ by to bolo v jednom liste so SAT tak to má význam.
Pokiaľ by som mal prepínať DVB-T na TV a potom AV1 pre SAT tak to zostanem len u SAT STB. Komfort nezrovnateľný.

Ešte by prichádzalo do úvahy kombo STB, možno tie to zvládajú.
Pitomec (10211)|2.5.2011 19:25
[quote=golfLC;343269]Az na moj nasledny mail som dostal odpoved, ktora ma nemilo prekvapila, no nemohla to takto napisat hned? :-(

Vazeny pan xxxxxxxxxxxxxxxxx



dakujeme za Vas e-mail.

Televizor disponuje jedine jednym fizyckym digitalnim tunerom, ktory vsak podporuje viacero typov kodovania signalu - DVB-T, DVB-C. To znamena, ze nemozete naladit DVB-T a DVB-C sucasne.
Za pouzitia externeho tuneru (napr. STB), by ste mohli naladit tuner STB a tuner TV zvlast a takto medzi nimi prepinat.



Vas pripad bol zaregistrovany pod tymto identifikacnym cislom . Pokial budete potrebovat dalsie informacie ohladne Vasho dotazu a odpoviete na nasu spravu, prosime nemente "Predmet".



S pozdravom a zelanim pekneho dna,

Zuzana Piptova

Sony Europe Limited, Organizačná zložka Slovensko

Zákaznické informacné stredisko


tel:02/50102644

mail:support.sk@eu.sony.com

Pracovná doba- od pondelka do piatku: 8:00 - 18:00h.




From: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Sent: 19/04/2011 11:21
To: [EMAIL="support.sk@eu.sony.com"]support.sk@eu.sony.com[/EMAIL]
Subject: Re: Webform Enquiry from Mr Norbert Schleicher (Case: 26572540)
Nehnevajte sa, ale Vasa odpoved vobec nesuvisi s mojou otazkou. Pre istotu opakujem, ako je mozne na uvedenom TV prijimaci prepinat medzi DVB-T a DVB-C tunerom. Na oboch tuneroch mam naladene programy, ale vzdy mi ponukne len posledne preladeny tuner. V ponuke na prepinanie je len analog, pripadne digital (pozn. analog naladeny nemam)[/quote]To je případ prakticky všech TV, kde je DVB-C a DVB-T tuner. Takže lze jenom doufat, že nějakého kabelového poskytovatele nenapadne šířit část programů v T a část v C, protože to by byla hrůza :-k
golfLC (1941)|7.5.2011 19:36
Na SONY KDL-32EX402AEP mam samostatne odfiltrovane aspon zoznam dvb-c a dvb-t, medzi ktorymi je mozne prepinat, aj ked ich nie je mozne zoradit do jedneho zoznamu, ale na mojom naladis bud jeden, alebo druhy tuner. Po prescanovani zmaze predchadzajuci zoznam.....