Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

50" - 2D panasonic / 3D LG ?

111a111 (139)|29.4.2011 19:47
Zdravim, coskoro budem kupovat TV, 50" plazmu, a potrebujem trochu poradit s vyberom

-Cena by mala byt cca 1000€, takze este nejaky tyzden-dva pockam, len za posledne 4 dni padli ceny panasonicov o 200€
-internetove blbosti nepotrebujem MKV budem prehravat cez xtreamer takze staci aby to zvladalo nejake fotky pripadne video z fotaku

mam zatial najdene 2 modely - panasonic p50G30e , a LG 50pz750. Myslim ze to je dost tazka volba, mam k nim par otazok, dufam ze niekto bude vediet viac

Panasonic
-z 2D TV asi najlepsi na trhu, konecne dobry dizajn
-da sa kupit uz aj pod 1000€, ale v dost pochybnom obchode takze realne tam asi sanca na (uspesnu) reklamaciu nebude. Zvyknu sa panasonicy kazit este v zaruke, ako je to napr u samsungov? Oplati sa priplatit stovku napr. do datartu?
-tak zbezne som cital aj temu o panasonicoch G30 a bolo tam nieco o vetrackoch. je tam nejaky problem s nimi? resp. su tam vobec nejake ventilatory?


LG
-rovnaka otazka - kazovost. predpokladam ze mensia ako u samsungov,ale v porovnani s panasoniom?
-kvalita 3D ? 3D LG som este nevidel, pred rokom som porovnaval VT20 a nejaky samsung tusim z 9000 serie , ten samsung to je otras proste uplne hrozne, nechapem ako im to moze niekto kupovat, takisto konverzia 2d na 3D to je nic, 0 bodov. Panasonic bol 100× lepsi ale tiez k dokonalosti to malo daleko (pri okrajoch neostre, tmavsie, v rychlych scenach a pri pohybe kamery slabsi ghosting...), a hlavne chybala tam konverzia 2D-3D
To by som si musel ist pozret nazivo ale zaujmaju ma nazory ostatnych
-kvalita 2D?
vtedy v datarte mali nahodou vedla seba LG 50pk750 a pana p50g20 takze uplne idealne na porovnanie
ist tam nova sport hd , no a rozdiel tam urcite bol, najlepsie by som to prirovnal asi k mobilom - nejaky obycajny display a amoled. Ten panasonic ma prirodzenejsi kontrast, obraz plastickejsi lepsi rozsah farieb (samsungy farby velmi prepaluju, bledsie tony su nerealne, LG zase naopak maju trochu chladny obraz). A este k tomu ocividne ovela lepsia cierna u panasonicu.
-kolko okuliarov je k TV? to tiez neni zrovna lacna sranda

-este je tu aj panasonic ST30 ktory bude asi za porovnatelnu cenu, ten uz neni neoPDP. Je to kvalitou obrazu lepsie ako ten LG ?



vdaka za vsetky rady
glypto (12)|29.4.2011 20:14
Nove modely TV su vzdy po uvedeni dost drahe a postupne cena klesa - koncom roka niekedy aj o 30% - 40%. Skus sa pozriet na minulorocne modely, v plazmovych TV zda sa neprislo tento rok ku ziadnej revolucii co sa tyka kvality obrazu.

Mal so tento rok moznost vyskusat G20 a PK350 a rozdiely by som zhrnul takto:

G20
+ vyborna uroven ciernej
+ vyborne farby
+ vyborny obrazovkovy filter, dobre potlaca odrazy
- chyby pri spracovani 50Hz vstupu (TV signal)
- farebne prechody nie su spojite, tzv. "banding"
- slabsi upscaling SD > HD
- slabsie spracovanie pohybu (trhanie)

PK350
- vadne pixely
- slaba uniformita obrazovky, tzv. "efekt spinavej obrazovky" (Dirty Screen Effect)
- leskly display, slabo potlaca odrazy
+ vyborny upscaling SD > HD
+ Vyborne spracovanie pohybu (plynuly pohyb)
+ nizka cena

Myslim ze uvedene postrehy mozno do istej miery zovseobecnit a aplikovat aj na modely o ktorych uvazujes :)
111a111 (139)|29.4.2011 20:40
no je mi jasne ze cena pojde dolu neustale, ale poslednych par dni to su naozaj velke sumy u panasonicov
a rozdiel oproti G20 je nejakych 20-30€, to uz by som dalaj za ten design

no a co si pisal to ma teda dost prekvapuje, hlavne slabsi upscaling u G20. vsade citam ze panasonic to ma najlepsie zvladnute... SD signal som na LG nevidel, tak z toho som
este som si vsimol ze G30 maju v nastaveniach deinterlacing. LG to maju?

no kazdopadne o 2D LG asi nema cenu uvazovat pri tyhcto cenach u konkurencie, a vlastne ako pozeram v tej cenovej kategorii 900-1100€ maju vsetko 3D, a uplne na #*&@ oznacene, tie pod pz750 su asi len 3D ready , k tomu potom treba asi aj nieco okrem okuliarov dokupit...

Najneskor 1.6. objednavam, uz sa k tomu neviem dokopat skoro rok takze to je uplne posledny termin. A tak to vidim ze za 1000€ 3DTV aspon s dvoma okuliarmi dovtedy nezozeniem, tak by som sa tu rad dozvedel ci mam cakat mesiac ako sa vyvinu ceny LG alebo brat hned panaka p50G30

btw. zatial je 50pz750 drahsia ako 50pz950...

isiel by som to pozret nazivo lenze zatial tu blizko mna v ziadnom elektre nemaju nove LG, ani 50" panasonicy g30
jarod72pm (841)|29.4.2011 20:49
Co se týče Géčka od panasonicu je to velmi vydařená série a rozhodně stojí za to obrazově !
třeba eSkové série jsou skoro o 50% obrazově horší.
111a111 (139)|29.4.2011 20:54
[quote=jarod72pm;342873]
třeba eSkové série jsou skoro o 50% obrazově horší.[/quote]

a v porovnani s LG ?
glypto (12)|29.4.2011 21:46
111a111 (139)|30.4.2011 08:33
No tak po prestudovani recenzii som sa rozhodol ze pockam mesiac ako sa vyvinu ceny, u LG zatial stupaju, panasonic klesa... Ak potom nebude nejaka 3DTV za 1000€, kupim p50g30e

podla recenzii vyborna cierna narozdiel od LG (to je pre mna dolezite kvoli sledovaniu 21:9 filmov v noci, tam by svietiace pruhy vadili), a farby staci znizit zelenu a je to perfektne
Karel72 (428)|30.4.2011 08:37
Panasonic 3D :-)
Karel72 (428)|30.4.2011 08:44
Momentálně taky zvažuju nákup nové tv mám plasmu panáka ale z důvodu že nemá dvb-c tuner tak ji chci vyměnit a taky přemýšlím jestli 3d nebo ne ale vzít bez 3d a pak si za chvíli nadávat kvůli ušetření pár kaček a navíc 3d u panáku je krásné teda aspon na mě to působí fajn :-)
111a111 (139)|30.4.2011 11:04
no tak jednoznacne ze panasonic je najepsi aj v 3D, ale to uz je zase v inej cenovej kategorii...
Harris23 (180)|30.4.2011 11:49
[quote=111a111;342857]
-da sa kupit uz aj pod 1000€, ale v dost pochybnom obchode takze realne tam asi sanca na (uspesnu) reklamaciu nebude. Zvyknu sa panasonicy kazit este v zaruke, ako je to napr u samsungov? Oplati sa priplatit stovku napr. do datartu?[/quote]

Silne neodporúčam (aspon, čo som čítal skúsenosti tých čo naleteli, kedže aj ja som sa skoro nechal zlákať). Tam najde ani tak o to, že Ti to nevyreklamuju, čo ak sa panasonic nepokazí, tak Ti vadiť moc nebude. Tam ide o to, že sa častokrát stáva, že Ti rovno pošlú pokazený TV. A keď sa budeš dožadovať vrátenia penazí tak negeagujú. Ďalšia vec je, že to dovážajú ktovie odkiaľ, a tým pádom (aj ked neviem prečo, načo nám je potom EU) Ti to nevezme ani servis.

[quote=glypto;342866]Nove modely TV su vzdy po uvedeni dost drahe a postupne cena klesa - koncom roka niekedy aj o 30% - 40%.[/quote]

Ano, obvykle to tak je, ale tohtoročné modely panáka klesajú nejakým moc rýchlym tempom. Koľko stála 50"G20 takto pred rokom? Dnes stojí 970E. A 50"G30 máš za 1100. A to máš čakanie celý rok. Ak by hypoteticky spadla cena G30 za rok na 970E, tak to sa oplatí už dnes kúpiť za tých 1100.

[quote=jarod72pm;342873]Co se týče Géčka od panasonicu je to velmi vydařená série a rozhodně stojí za to obrazově ! třeba eSkové série jsou skoro o 50% obrazově horší.[/quote]
Neviem, či o 50% to je subjektívne, ale rozdiel tam je, takže aj cena je adekvátna. Napr. medzi G a V som si už nie úplne istý, či je nárast obrazovej kvality hodný cenovému navýšeniu. Myslím, že nie.

No a mám aj ja otázku, resp prozbu.

Rozhodujem sa medzi G20 / G30. Sú už nejakí majitelia G30, ktorí by niečo poreferovali o G30? Už tu bolo viac krat spomenuté, že obrazovo to bude cca to samé. (čomu možno napovedá aj ten rýchly pád cien) Ale čo ostatné veci? Tie vetráky? Hučia? A čo otrepaná téma pri G20 tj bzučanie a IR. Mýty a legendy? Zlepšilo sa to pri G30? ALeo dostanem odpoveď že to neexistovalo ani pri G20 a tento blud šíria lcdčkari :))
111a111 (139)|30.4.2011 14:01
[quote=Harris23;342951]Napr. medzi G a V som si už nie úplne istý, či je nárast obrazovej kvality hodný cenovému navýšeniu.[/quote]

tam je rozdiel len DVB-S tuner a nejake lepsie repro. To je myslim len V-surround efekt ktory obsahuju uz aj G30 (V30 nebude) a DVB-S maju len GT30/VT30

G20 by som uz asi nebral, kvoli podpore (FW), a ten cca 10cm hruby ram sa mi moc nepaci

zasluhu na tom poklese cien maju aj tie pochybne kosicke eshopy. datart ide na uroven TPD vzdy, tak dufam ze ti este zlacneju