Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Koupě LCD TV do 10k.

Neregistrovaný (0)|28.4.2011 15:33
Tazatel: Shomid

Znění dotazu: Ahoj chtěl bych se vás zeptat jestli je rozumné koupit LCD TV http://www.mall.cz/lcd-televize-znacky/lg-32ld551

Jsem bohužel značně omezen financemi a momentálně bez TV. Máte někdo s takovou TV zkušenosti? A obecně značka LG, dá se jí věřit? Vydží takovýto panel aspoň 5 let?
Uhlopricka je zhruba trojnásobek vzdálenosti od pohovky, tudíž se mi zdá optimální.
TV budu používathlavně na přehrávání HD a fullHD filmů + her z notebooku(popř. plánuju koupi PS3 :p. Na normální české pořady moc nekoukám, spíš jen tak při večeři :)

Díky za odpověď.

Technika, které se dotaz týká: LCD TV
Pitomec (10211)|28.4.2011 15:47
Jestli to bereš kvůli kartonu piva, tak bych se spíš poohlídnul po něčem, kde dávají Prazdroj B-) A 32" LCD TV seženeš i levnější. Přičemž se životností počítej tak na dobu záruky, když to vydrží déle, tak jenom dobře.
Shomid (0)|28.4.2011 16:00
Ne kvůli tomu pivu to opravdu neberu :D, myslim si, že značka LG má dobry poměr cena/výbava.
32" levněji? Já vim, ale v televizích se naprosto nevyznám. TV jsem nikdy nekupoval, můj obor sou počítače, tudíž jsem se snažil vybrat něco ne uplne levnýho aby to chvíli vydrželo :D
Mohl by jsi mi prosím kdyžtak aspoň nějakou navrhnout? (něco podle čeho bych se mohl odrazit) Nevím ani po jaký značce koukat. Táta má asi 15 let TV philips a za tu dobu měla jen 1 závadu a tu mu opravili asi za 150kč.
Tou poslední větou si jen myslel, abych nespoléhal na pozáruční funkčnost, nebo to je nějaká narážka vůčí LG?

:D
Ivo Mašek (10205)|28.4.2011 16:52
[quote]
abych nespoléhal na pozáruční funkčnost, nebo to je nějaká narážka vůčí LG?
[/quote]
To se týká defacto veškeré techniky. Na minulý časy, kdy vše vydrželo i 20 let zapomeň. Snad jedině u maloseriových výrobců (s cenou jsme tam ovšem úplně jinde - to je kolem 100 000 Kč) vydrží TV mnohem delé (ovšem zase zastará morálně, a také technologický vývoj nevisí na fleku)
Viz jeden případ té výdrže po záruce:
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=342515&postcount=1
Pitomec (10211)|28.4.2011 18:38
[quote=Shomid;342663]Ne kvůli tomu pivu to opravdu neberu :D, myslim si, že značka LG má dobry poměr cena/výbava.
32" levněji? Já vim, ale v televizích se naprosto nevyznám. TV jsem nikdy nekupoval, můj obor sou počítače, tudíž jsem se snažil vybrat něco ne uplne levnýho aby to chvíli vydrželo :D
Mohl by jsi mi prosím kdyžtak aspoň nějakou navrhnout? (něco podle čeho bych se mohl odrazit) Nevím ani po jaký značce koukat. Táta má asi 15 let TV philips a za tu dobu měla jen 1 závadu a tu mu opravili asi za 150kč.
Tou poslední větou si jen myslel, abych nespoléhal na pozáruční funkčnost, nebo to je nějaká narážka vůčí LG?

:D[/quote]Zrovna nějakýho Philipse jsem teď kdesi viděl v letáku za 6.990Kč
jarod72pm (841)|28.4.2011 19:49
[quote=Neregistrovaný;342656]Tazatel: Shomid

Znění dotazu: Ahoj chtěl bych se vás zeptat jestli je rozumné koupit LCD TV http://www.mall.cz/lcd-televize-znacky/lg-32ld551

Jsem bohužel značně omezen financemi a momentálně bez TV. Máte někdo s takovou TV zkušenosti? A obecně značka LG, dá se jí věřit? Vydží takovýto panel aspoň 5 let?
Uhlopricka je zhruba trojnásobek vzdálenosti od pohovky, tudíž se mi zdá optimální.
TV budu používathlavně na přehrávání HD a fullHD filmů + her z notebooku(popř. plánuju koupi PS3 :p. Na normální české pořady moc nekoukám, spíš jen tak při večeři :)

Díky za odpověď.

Technika, které se dotaz týká: LCD TV[/quote]
Neznám nikoho v okolí komu by odešla LCD TV (pokud to nebylo krátce po startu skrz závažnou chybu) kolem sebe většinou lidé mají LCD 5-6 let a bez problémů .
Životnost ti nikdo nezaručí ale může se stát že natrefíš na model co vydrží 10-15 let normálně.
Mám LG a není v ničem jinačí ani lepší ani horší (pokud se bavíme o lowendu za určitý peníz) a rozhodně tu není problém s kvalitou za daný peníz!
Na to co popisuješ je přímo ideální.(doufám že jsi vybíral očima v elektru ,mnohdy poznáš víc než jen z našich řečí)
Pitomec (10211)|28.4.2011 20:11
5-6 let LCD televizor? Dobrej vtip :D
SPAWN (744)|28.4.2011 20:52
On asi necte TVFREAK kde psal jeden uzivatel a nejen on ze mel LCD Samsung 2 roky a 3 mesice a LCD mu odeslo. A to neni jeden pripad, jen to chce sundat bryle a ne mit ruzovou LCD clonu.:D
Neregistrovaný (0)|28.4.2011 21:36
Je teda něco co by jste mi mohli konkrítně do těch zhruba 10ti tisíc doporučit?
Nebo je nejlepší se vydat prostě do nějakého Datartu tam si jí nechat ukázat a pak si jí přes intenet obědnat?
Pitomec (10211)|28.4.2011 21:50
Tak to bude správně. Navíc ten Datart má občas i dobrou cenu sám.
Ivo Mašek (10205)|28.4.2011 21:56
Já mám přes DATART koupenou pračku, vysavač a naposledy televizi (respektivě dvě televize). Na služby nemohu říci křivého slova., ač od některých lidí jsem už slyšel lecos.
SPAWN (744)|2.5.2011 21:26
DATART: siroky vyber zbozi za dobre ceny, doprava zdarma kdyz clovek potrebuje i instalce produktu co vice si prat.