Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

eGreat EG-R200PRO

xwing (58)|26.4.2011 11:30
Dobry den.
Chcem sa Vas profikov opytat, ci mate niekto toto multimedialne centrum ?
Za tu cenu a vykon som pre to rozhodnuty, len chcem vediet, ako je to so zahrievanim HDD, ked je vo vnutry.
Ma to tam nejake vetracky alebo nie ?
Da sa to riesit aj cez externy HDD, ale ked je moznost to mat vo vnutri, tak by som to rad vyuzil.
Vopred dakujem za vsetky mozne rady, doporucenia za a proti :)
xwing (58)|26.4.2011 21:59
Chlapi, nikto to teda nema ? :)
S kym si budem vymienat skusenosti ? ;)
Mna tam totiz nalakalo streamovanie archivov slovenskych televizii JOJ a Markiza.
Len chcem vediet vseobecny nazor na tuto "krabicu" a stale vaham ci to kupit alebo nie.
Nerad by som kupil a potom zistim, ze tam budem odpalovat HDD, ked to nema aktivne chladenie.

Diky
jarino1978 (8045)|26.4.2011 22:03
e-great je už dávno za technickým zenitom...
xwing (58)|26.4.2011 22:34
To nejako nechapem. V akom zmysle za zenitom ? Jedinu vytku by som dal za iba max. 100Mbit net.
Inac to podporuje snad vsetky formaty co poznam a aj co som ani nevidel.
Tu http://www.mall.sk/multimedialne-centra/egreat-eg-r200pro je to uvedene ako novinka.
Dokonca to vie prehrat priamo image Bluray diskov, DVD a CD a inych mne neznamych a to som u inych ani nevidel.
Si si isty, ze nenarazas na ine starsie typy eGreatov ?
spartan67 (210)|14.9.2011 07:41
Prave naopak,eGreat EG-R200PRO II slape velice svizne,prehraje naprosto vse,nema problem ani s audio soubory(DTS,DTS HD MA,True HD),vyzkousel jsem jich ted hodne a tento zvitezil...uvitam pokud se nekdo zapoji do hodnoceni a preda taky zkusenosti...
mj007 (34)|14.9.2011 10:47
[quote=spartan67;366299]Prave naopak,eGreat EG-R200PRO II slape velice svizne,prehraje naprosto vse,nema problem ani s audio soubory(DTS,DTS HD MA,True HD),vyzkousel jsem jich ted hodne a tento zvitezil...uvitam pokud se nekdo zapoji do hodnoceni a preda taky zkusenosti...[/quote]

No mě by pro začátek stačily alespoň tvoje zkušenosti,nedostatky a klady tohoto MMC jelikož bych rád něco pořídil a toto mě celkem zaujalo. Popřípadě jakou máš verzi?? Tu novou PLUS (2x wifi ant. ,USB 3.0.....)????
spartan67 (210)|14.9.2011 17:43
[quote=mj007;366321]No mě by pro začátek stačily alespoň tvoje zkušenosti,nedostatky a klady tohoto MMC jelikož bych rád něco pořídil a toto mě celkem zaujalo. Popřípadě jakou máš verzi?? Tu novou PLUS (2x wifi ant. ,USB 3.0.....)????[/quote]
Ano,mam tu verzi plus(2xwifi,usb3.0),pokud mohu prozatimne hodnotit,popravde jsem se zcela nerad loucil s wdtvlive,protoze az na obcasne excesy s firmware slapalo moc dobre ale absence coaxialniho digitalniho vystupu mne dohnala k teto koupi,mam receiver s optickym a coax. vstupem.jelikoz do optiky jsem soupl notas,musel jsem hledat neco s coaxem a myslim ze jsem(alespon prozatim)koupil dobre,kdyz pominu dilenske zpracovani,ktere neni spatne(snad jen display nemusel byt tolik barevny-cervena,zluta...mam radeji modrou decentni)zkusmo jsem tam soupl hdd 250Gb,ktere jsem zasunul bez problemu a nacita se v pohode,prehravac je krasne tichy i s ventilatorkem,kdyz pripojim ext hdd 2Gb,prehravac ho narozdil od wdtvlive nacetl velmi rychle,menu je hezke a barevne,daleko hezci nez u wd...(takova blbost mne potesila ze jsem si nastavil sporic sparty...),naprosta spokojenost je v rychlosti nacitani a vypinani,a hlavne,nenarazil jsem zatim na zadny problem ze by se film 1080p i s nejvyssim birtrate sekal,vse jde plynule a v pohode,dokonce prehraje flac,samostatne stopy dts,wav...titulky i pgs coz treba egreat m35a nedokazal,po pripojeni usb hubu jsem do hubu nacpal 3 ext.hdd a prehravac je normalne nacte,coz u wd taky neslo,nevadi mu m2ts z kamery,prehrava je plynule,stejne tak i mkv(Zkousel jsem jen narocnejsi birtrate jako Avatar 1080p,Černa labut1080p,coz jsou problemove filmy.Vcera jsem tam nahodil alternativni firmware od DMD a potesil mne ct archiv,ceska radia,no rikam,zatim jen testuju...takze prozatim zadny problem,pokud te neco konkretniho zajima,dej vedet...
mj007 (34)|14.9.2011 20:11
Děkuji za reakci a vesměs kladné poznatky což mě samozřejmě těší.Té barevné hudby jsem se také všiml i na avmanii ve videorecenzi na to upozorňovali jen jestli by si mohl upřesnit co a jak zobrazuje.A ještě mě napadá zkoušel jsi už ten BARE SATA Port??? Zajímá mě jak je ošetřeno odpojení???
Zatím díky
spartan67 (210)|14.9.2011 21:40
Zatim jsem vypozoroval ze display na pristroji zobrazuje pri filmu cas,dale je tam oznaceni aktualniho rozliseni(1080p),informace o zpusobu propojeni(HDMI),to kolecko vlevo se toci kdyz spustis film,poslu nejake foto,bare sata jsem nezkousel,odpojeni funguje na principu dalkoveho ovladace a stisknuti eject,pote se nabidne ktere hdd chci odpojit a nasledne potvrdit,funguje to dobre.
DSC00496.JPG DSC00497.JPG DSC00498.JPG DSC00499.JPG DSC00500.JPG DSC00501.JPG DSC00502.JPG DSC00503.JPG DSC00504.JPG
spartan67 (210)|14.9.2011 22:15
Neda mi to a jeste pridam video sporice,fotky samozrejme muze clovek pouzit jake chce,staci vytvorit slozku,nasupat fotkama a v nastaveni potom urcit slozku pro sporic...
martas666 (69)|19.9.2011 17:46
Prý to nepřehraje Samsung oceanic demo-(
khostri (1)|25.9.2011 09:36
Tak Samsung Oceanic většinou přehráváš při každé koupi nového přehrávače 1x - to bych neviděl jako problém
mj007 (34)|25.9.2011 13:56
Tak co "sparťane" Nějaké nové poznatky a zkušenosti??? Ještě jsem nic nepořídil (nicméně zima za dveřmi :-) ),ale tento kousek je zatím volba č. 1.
Taky bych se bez DEMA naučil žít.
Ď
spartan67 (210)|25.9.2011 17:44
Tak poznatky vcelku kladne,krome vyse zmineneho dema,ktere mne ovsem vubec neboli,jsem zatim nenarazil na mych hdd na nejake problemy,vsechny filmy prehrava v pohode,koupil jsem usb hub 3,0 a pouzivam ho s prehravacem,rychlost kopirovani je velmi zajimava,mel jsem obavy aby egreat nezlobil s hubem,nektere prehravace huby nemaj radi...byl trosku problem pri instalaci v pc ale stahl jsem nove ovladace 3,0 a uz to slape...takze zatim spokojenost(jo hezka drobnost je ta prezentace kdyz mas ve slozce s filmem obal bluray a fotky scen z filmu,je k tomu takovej melodickej klavirek....)
vassago (28)|27.9.2011 14:43
Dotaz na majitele:
Přehraje tento eGreat EG-R200 PROII video v MKV formát AVC s High@L5.1 8 frames a více ? V tomhle formátu jsou třeba hvězdné války.
Nebo je to jako u všech co končí s High@L4.1 a konec :(

Díky za info.
spartan67 (210)|28.9.2011 13:13
Takze Starship Troopers,MKV AVC-High@L5.1,8 frames,DTS, prehraje zcela bez problemu.
t0ncek (30)|29.9.2011 13:30
Zdravím, taky o tomto přehrávači uvažuju (o té novější verzi PLUS) a měl bych pár dotazů:
- ten větráček je v akci kdykoliv nebo jen když je v něm disk?
- jak velký disk to zkousne?
- co hlučnost přehrávače, když je v něm disk, je ho slyšet nebo ne?
- mám síťový NAS disk plný filmů, jak si poradí se streamováním po síti? (Po kabelu, přes wifinu bych ho netrápil)
- co spojení s PC a případné kopírování filmu na disk - nějaké problémy? Má to nějaké webové rozhraní?
- jak vypadá dálkový ovladač? Doufám, že to není taková mini verze, jako jsou u Asusu O!Play
- tělo přehrávače je plastové nebo kovové?
- je v balení HDMI kabel? - Jeho kvalita?

Díky!
erik555 (776)|29.9.2011 13:55
[quote=t0ncek;369112]Zdravím, taky o tomto přehrávači uvažuju (o té novější verzi PLUS) [/quote]
Nemas na mysli skor eGreat EG-R200PRO II s
PROCESOR:
Realtek 1185DD 500MHz
256MB DDR2 SDRAM
256 MB NAND Flash
t0ncek (30)|29.9.2011 14:03
[quote=erik555;369116]Nemas na mysli skor eGreat EG-R200PRO II s
PROCESOR:
Realtek 1185DD 500MHz
256MB DDR2 SDRAM
256 MB NAND Flash[/quote]

Ano, to by měl být on: http://www.mall.cz/multimedialni-centra/egreat-eg-r200pro2-plus
spartan67 (210)|29.9.2011 18:50
[quote=martas666;367312]Prý to nepřehraje Samsung oceanic demo-([/quote]

Ano,kostickuje,jemne ale kostickuje http://www.youtube.com/user/TheSpartan67?feature=mhee
t0ncek (30)|30.9.2011 10:23
spartan67:

A co moje otázky? Znáš odpověď na některé? Díky

Už vím, že přehrávač je hlinikový, ovladač není prťavý a v balení je HDMI kabel - Je kvalitní nebo nějaký laciný čínský šunt?
spartan67 (210)|1.10.2011 22:50
[quote=t0ncek;369277]spartan67:

A co moje otázky? Znáš odpověď na některé? Díky

Už vím, že přehrávač je hlinikový, ovladač není prťavý a v balení je HDMI kabel - Je kvalitní nebo nějaký laciný čínský šunt?[/quote]
Tak HDMI kabel jsem porovnaval s kvalitnim kterej stal skoro litr a rozdily jsem zadne nepozoroval,ten vetrak mi jede myslim jen s diskem ale je to fuk protoze opravdu neni hlucnej,ja na nem mam 2
Tb hdd Verbatim a problemy nejsou,disk(interni hdd) obcas chroustne ale jsem rozmazlenej z pc kde mam ssd,tak myslim ze to je taky v normalu,po siti jsem zatim nestreamoval,mam to vsechno u sebe tak to resim usb2,0 k ext.hdd a usb slave 3,0 k pc,takze konkretne kopirovani z pc jede vcelku rychle(cca 130Mb/sec),ovladac je vcelku hodne podobnej tomu co mam k tv panas,reaguje dobre a rychle,a to bude asi tak vse co jsi chtel...
spartan67 (210)|2.10.2011 10:15
Jelikoz se mi mnozi dotazy na reset tlacitko,prikladam vam chlapi(a mozna i devcata) fotky kde se nachazi...
DSC00510.JPG DSC00508.JPG DSC00509.JPG
mara120 (3)|2.10.2011 21:47
Chtěl bych se zeptat také na pár dotazů:
- pokud budu mít v eGreatu 2 disky, 1. interní a 2. připojený přes USB budou oba dostupné z PC pře síť?
- při přehrávání z youtube je k dispozici i vyšší kvalita než 360p nebo je vše v základním rozlišení?
- někde jsem četl, že při kopírování z PC do R200 přes usb dochází k poškození některých souborů (filmy pak nejdou přehrát, mají velikost 0 atd.)
- jak je to s přetáčením filmů, vím, že některé playery nemohou přetáčet nebo posouvat se u některých typů filmů hlavně mkv, umí pouze přehrávat a pozastavit
- jaká je nabídka online Tv a archivů oproti např. Xtreameru, je to stejné nebo je nabídka Xtreameru nebo Eaget větší (např. zahraniční Tv atd.)

Dík moc.
spartan67 (210)|2.10.2011 22:00
[quote=mara120;369801]Chtěl bych se zeptat také na pár dotazů:
- pokud budu mít v eGreatu 2 disky, 1. interní a 2. připojený přes USB budou oba dostupné z PC pře síť?
- při přehrávání z youtube je k dispozici i vyšší kvalita než 360p nebo je vše v základním rozlišení?
- někde jsem četl, že při kopírování z PC do R200 přes usb dochází k poškození některých souborů (filmy pak nejdou přehrát, mají velikost 0 atd.)
- jak je to s přetáčením filmů, vím, že některé playery nemohou přetáčet nebo posouvat se u některých typů filmů hlavně mkv, umí pouze přehrávat a pozastavit
- jaká je nabídka online Tv a archivů oproti např. Xtreameru, je to stejné nebo je nabídka Xtreameru nebo Eaget větší (např. zahraniční Tv atd.)

Dík moc.[/quote]
Muzu zodpovedet pouze na dve tve otazky,nevim jak pres sit,pri propojeni pres usb slave,vidi pc pouze interni hdd egreatu,pri kopirovani z pc do egreat jsem naprosto zadne poskozeni souboru nezaznamenal,pretaceni mkv,m2ts uplne bez problemu..
vassago (28)|5.10.2011 14:32
Ještě bych měl jeden dotaz. Bere eGREAT disky vložené přímo do něj s formátováním NTFS, nebo si po vložení disku zformátuje disk do vlastního formátu ?
Díky.
spartan67 (210)|6.10.2011 07:15
[quote=vassago;370219]Ještě bych měl jeden dotaz. Bere eGREAT disky vložené přímo do něj s formátováním NTFS, nebo si po vložení disku zformátuje disk do vlastního formátu ?
Díky.[/quote]
Ano bere..
Nowi (22)|14.10.2011 09:29
Zdravím, mohl by mi nějaký majitel tohoto zařízení (asi spartan67) říci, jestli už nějaký firmware, oficiální nebo neoficiální, vyřešil to seřazování souborů po síti? Chtěl bych přehrávat pouze ze sítě a nějaké to indexování flashdisku je asi nad moje síly.

Jestli to vyřešené není, je aspoň možné vyhledávat soubory v síti?
spartan67 (210)|14.10.2011 22:40
[quote=Nowi;371761]Zdravím, mohl by mi nějaký majitel tohoto zařízení (asi spartan67) říci, jestli už nějaký firmware, oficiální nebo neoficiální, vyřešil to seřazování souborů po síti? Chtěl bych přehrávat pouze ze sítě a nějaké to indexování flashdisku je asi nad moje síly.

Jestli to vyřešené není, je aspoň možné vyhledávat soubory v síti?[/quote]
Rad bych pomohl ale sit vubec neresim,mam vse zapojene pres usb,tady je o tom hodne dobra debata a reseni...http://www.egreat.cz/viewforum.php?f=54
tapdancer (7)|25.10.2011 14:53
Ahojte, chtěl bych se zeptat, jestli to jsou stejné přehrávače, chtěl bych tu novější vezri, ale Alza.cz u ní nemá uvedeno plus
http://www.mall.cz/multimedialni-centra/egreat-eg-r200pro2-plus?v=485874
http://www.alza.cz/egreat-eg-r200pro-ii-d241795.htm

Díky.
mj007 (34)|25.10.2011 17:51
[quote=tapdancer;374001]Ahojte, chtěl bych se zeptat, jestli to jsou stejné přehrávače, chtěl bych tu novější vezri, ale Alza.cz u ní nemá uvedeno plus
http://www.mall.cz/multimedialni-centra/egreat-eg-r200pro2-plus?v=485874
http://www.alza.cz/egreat-eg-r200pro-ii-d241795.htm

Díky.[/quote]

Ano podle mě je to to samé.
Já osobně ho mám z alzy a je to ta verze plus (2x ant.,usb 3.0,.....)
tapdancer (7)|27.10.2011 15:54
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli skenování disku někdy skončí? :) Mám 3TB disk s HD ripama a až to skenuje asi 10 hodin a furt nic?
A navím se mi soubory seřadí do seznamu a ne do složek nevíte co stím?
Díky.
demorez (20)|28.10.2011 19:27
AHojte,

dnes som si kupil prehravac R200 PRO II Plus. Snazil som sa nato nahodid firmware 2.2.1.4 DMD firmware zo stranky UMAX, upgrade prebehol, ale prehravac nenabootuje. Cele co vidim je logo Egreat a napis loading. Chcel som nahrat iny fw z oficialnej stranky v emergency mode, ale zistil som ze moj prehravac nema tlacitko Restore (apon som ho nikde nansiel)!

Ako von z tejto situacie??

Dakujem za pomoc

EDIT: vyriesene: http://bbs.egreatworld.com/en/viewthread.php?tid=239
KamilZ (10277)|28.10.2011 19:32
[quote=demorez;374561] zistil som ze moj prehravac nema tlacitko Restore (apon som ho nikde nansiel)![/quote]
Opravdu tam není? http://cs.lmgtfy.com/?q=R200+PRO+II+Plus+restore+button
mj007 (34)|28.10.2011 19:46
[quote=demorez;374561]AHojte,

dnes som si kupil prehravac R200 PRO II Plus. Snazil som sa nato nahodid firmware 2.2.1.4 DMD firmware zo stranky UMAX, upgrade prebehol, ale prehravac nenabootuje. Cele co vidim je logo Egreat a napis loading. Chcel som nahrat iny fw z oficialnej stranky v emergency mode, ale zistil som ze moj prehravac nema tlacitko Restore (apon som ho nikde nansiel)!

Ako von z tejto situacie??

Dakujem za pomoc

EDIT: vyriesene: http://bbs.egreatworld.com/en/viewthread.php?tid=239[/quote]

No to se nedivim že ti to nejede protože firmware od DMD jedině přes emergency mode a ty teprve teď hledáš restore.
Mimochodem i na stránkách UMAX kde si čerpal firmware je popsán postup jak na DMD tak ofiko.
Zkus to znova a když už to děláš tak tam nasypej rovnou DMD 2.4.0.8 final.
Jo ještě : http://egreat.cz/viewtopic.php?f=54&t=3122
Simy (13)|29.10.2011 12:58
Zdravím,

můžete prosím někdo změřit rychlost přenosu dat přes lan a přes wifi?

Díky moc.
demorez (20)|30.10.2011 21:48
neviete niekto nahodou preco mam pri prehravani okolo obrazu cierne pruhy? ZO VSETKYCH STRAN cca 10 cm? Ked dam zoom, tak sa zvacsuje iba vyrez, ale celkovy obraz je rovnako velky. video je 1080p a telka ma tiez HD rozlisenie
mj007 (34)|31.10.2011 11:45
[quote=demorez;374936]neviete niekto nahodou preco mam pri prehravani okolo obrazu cierne pruhy? ZO VSETKYCH STRAN cca 10 cm? Ked dam zoom, tak sa zvacsuje iba vyrez, ale celkovy obraz je rovnako velky. video je 1080p a telka ma tiez HD rozlisenie[/quote]

A nemáš náhodou v nastavení zapnutej zoom??? Jestli jo tak ho vypni.Ten rámeček tam máš určitě jen při filmu,ale v menu je to OK což???
temoSVK (3)|10.11.2011 12:48
Zdravi vsetkych,

tak som sa po dlhsej uvahe rozhodol kupit tento multimedialny prehravac.
Povodne som myslel, ze sa klepnem viac po vrecku a pojdem do HDI Dune D1 ale nakoniec po zrelej uvahe som sa rozhodol ist do modelu R200 PRO II.

Hlavnym rozhodujucim faktorom bolo, ze ceny prehravacov si drzia viac-menej povodnu cenu, t.j. s 1,5TB diskom zaplatim suma sumarum okolo 190 €. Len samotny disk v sucasnosti o tejto kapacite stoji cez 150 € myslim.

Zajtra by mi mal prist a preto sa chcem opytat na zakladne veci, ktore sa odporucaju urobit ako prve:

1. naformatovat disk na NTFS, je to mozne urobit priamo v prehravaci ?
2 aktualizovat firmware na najnovsi (aktualizacia je z netu alebo radsej stiahnut a dat na usb kluc?)
3. nahrat DMD (musim este pozriet ako sa instaluje)
4. nahrat / skopirovat multimedialny obsah (filmy, serialy, mp3 a pod)

Dalej by som sa chcel opytat ake mate skusenosti s prehravanim po sieti, z pc ? (mam na nom este starsi windows xp). Ako je to s kopirovanim priamo z pc na eGreat ? Ake su rychlosti ? Ci radsej odporucate disk vybrat a napojit ho na pc a tak skopirovat ?

Dufam, ze tu neopakujem veci, ktore uz boli predtym diskutovane. Prechadzal som forum a nieco uz precital. Rad by som mal uceleny prehlad ked mi to pride domov co urobit a v akej naslednosti a hlavne ako :)

Diky vsetkym za komentare a odporucanie.

cus
mj007 (34)|10.11.2011 15:26
[quote=temoSVK;376984]Zdravi vsetkych,

tak som sa po dlhsej uvahe rozhodol kupit tento multimedialny prehravac.
Povodne som myslel, ze sa klepnem viac po vrecku a pojdem do HDI Dune D1 ale nakoniec po zrelej uvahe som sa rozhodol ist do modelu R200 PRO II.

Hlavnym rozhodujucim faktorom bolo, ze ceny prehravacov si drzia viac-menej povodnu cenu, t.j. s 1,5TB diskom zaplatim suma sumarum okolo 190 €. Len samotny disk v sucasnosti o tejto kapacite stoji cez 150 € myslim.

Zajtra by mi mal prist a preto sa chcem opytat na zakladne veci, ktore sa odporucaju urobit ako prve:

1. naformatovat disk na NTFS, je to mozne urobit priamo v prehravaci ?
2 aktualizovat firmware na najnovsi (aktualizacia je z netu alebo radsej stiahnut a dat na usb kluc?)
3. nahrat DMD (musim este pozriet ako sa instaluje)
4. nahrat / skopirovat multimedialny obsah (filmy, serialy, mp3 a pod)

Dalej by som sa chcel opytat ake mate skusenosti s prehravanim po sieti, z pc ? (mam na nom este starsi windows xp). Ako je to s kopirovanim priamo z pc na eGreat ? Ake su rychlosti ? Ci radsej odporucate disk vybrat a napojit ho na pc a tak skopirovat ?

Dufam, ze tu neopakujem veci, ktore uz boli predtym diskutovane. Prechadzal som forum a nieco uz precital. Rad by som mal uceleny prehlad ked mi to pride domov co urobit a v akej naslednosti a hlavne ako :)

Diky vsetkym za komentare a odporucanie.

cus[/quote]
1. ANO
2.+3. Z USB rozhodně DMD (postup http://www.umax.cz/index.php?modul=podpora&strana=detail&cislo=UMNP00159&stare_cislo=UMNP00159&skupina_zbozi=DH-MED&kategorie=DH
4. ???

Kopírování po síti nevyužívám takže ti nepovím, ale vyndavat HDD pokaždé když tam budu chtít něco nalejt no nevím to by se mi asi nechtělo.Já připojuji NB přes USB 3.0.
temoSVK (3)|10.11.2011 17:55
[quote=mj007;377031]1. ANO
2.+3. Z USB rozhodně DMD (postup http://www.umax.cz/index.php?modul=podpora&strana=detail&cislo=UMNP00159&stare_cislo=UMNP00159&skupina_zbozi=DH-MED&kategorie=DH
4. ???

Kopírování po síti nevyužívám takže ti nepovím, ale vyndavat HDD pokaždé když tam budu chtít něco nalejt no nevím to by se mi asi nechtělo.Já připojuji NB přes USB 3.0.[/quote]


Dik za kratke info.

S tym kopirovanim som myslel tak, ze na zaciatok myslim kazdy kopiruje vacsie mnozstvo dat a preto aka je rychlost prenosu po sieti. Ide mi o to, ze nechcen stravit 2 dni kopirovanim po sieti :)

Chcel som sa este opytat ako je to s naformatovanim cez Eagreat ? Niekde som cital, ze si sam vytvara nejaky swapowy subor a ze este zbytocne vytvore dalsiu volnu particiu o velkosti do 5GB.
Tak ma napada, ci niekto mate vytvorene naprikald dve particie, napriklad jednu o velkosti 1TB a druhu o velkosti ca 500GB. Ci to ma vyznam a ci takto prehravac precita obidve particie. Ak je to hlupa otazka tak sorry.

Neviem ci som este spravne pochopil tu DMD nadstavku.
Musim najprv updatovat oficialny firmware od egratu a nasledne dam supnut DMD alebo uz DMD samotne obsahuje aj ten najnovsi firmware. Toto mi celkom nie je jasne.

Co sa tyka este zakladnych nastaveni, je niekde na nete nejaka "kucharka", ktora mi pomoze sa zorientovat ? Napriklad od derbyhoOO som nasiel toto http://www.egreat.cz/viewtopic.php?f=27&t=401. Existuje nieco podobne na Eagrety ?
Cital som co sa tyka Eagreatov tak sa tomu venuje martini, takze ak mozem otazka na neho, existuje nejaka "kucharka" aj na eagrety ? No a este musim ako buduci novy uzivatel v komunite Eagreatov :) vyjadrit resptekt pred tym co pre vsetkych tu robis. Moja poklona

Dik za vyjasnenie.
kadett (33)|12.11.2011 10:00
Potřebuju poradit jaký multimediální centrum pořídit,

můj favorit je eGreat EG-R200PRO II nebo ještě přemýšlím nad EVOLVE Blade DualCorder,který umí navíc nahrávat z tv,ale víc jak 3500Kč bych za to nechtěl zatím dát.


Evolve něják moc nevěřím,značku něják moc neznám.Máme od ní jen DVB-T tuner na chatě,ten nejjednoduší.Ale zase to umí hodně věcí.
EGreat umí asi vše + hodně velká výhoda je,že česká grupa programátorů upravuje FW,což je super.

Nevím který vybrat
KamilZ (10277)|12.11.2011 12:12
[quote=kadett;377303]eGreat EG-R200PRO II nebo ještě přemýšlím nad EVOLVE Blade DualCorder,který umí navíc nahrávat z tv,ale víc jak 3500Kč bych za to nechtěl zatím dát. Evolve něják moc nevěřím,značku něják moc neznám.[/quote]

Přiznám se, že neznám ani jednu z těch značek (zkušenosti uživatelů s těmi přehrávači určitě najdeš na fórech). Ale že by na mě fy. eGreat působila nějak důvěryhodněji, to se říct nedá. Doporučuji kliknout na "Contact Us": http://www.egreatworld.com/en/default.html :-)
temoSVK (3)|14.11.2011 08:50
Tak prehrávač prišiel ale nefunguje :(

Po zapojení adaptera vôbec nereaguje, žiadna "diodka" sa na displeji nerozsvieti, proste nič.

Dnes ho idem zaniesť na reklamáciu .... tak neviem čo si mám o tom myslieť. Či je to proste smola a môže sa to stať pri každej značke alebo sú eGreaty poruchovejšie celkove.

Nechcem však, aby ostatných odradila moja skúsenosť od kúpy, prehrávač mi príde ako designovo v pohode, hliníková šasi, kompaktný rozmer, ovládač tiež ok .... len aby už iba išiel :)
Wasted (85)|18.9.2013 13:35
Zdar lidičky, mám takový dotaz.Mám eGreat EG-R200S Pro.FW mám ten předposlední ,před tímto "xEgreat-III-R200S-R300-3.0.1.0-by-CSv2.4-DMD-XLCZ6.5.rar".
Mám WD Passport 1 TB usb 3.0, když ho dám do zadu kde je vstup na USB 3.0 tak kopírování oproti USB 2.0 není až tak markantně rychlé.Navíte v čem to může být?Když třeba kopíruju na disk co mám v centru (Seagate 1TB 7200ot) film co má 15GB tak rozdíl mezi USB 2.0 a 3.0 je asi cca o jednu minutu.
H.Umberto (214)|6.7.2016 16:59
Pánové,mám takový problém.Koupil jsem si tuhle krabičku na chatu,kde mám i PC a nějak se mi nedaří spárování po LAN.Najde se tu ještě někdo kdo tuhle věcičku má a pamatuje si jak na to?Zobrazí se mi nějaký Tomb,ale nejde po LANu nakrmit.Stáhnout film šel z Egreatu teda někdy.U Xtreameru to jde super hned se objevi sda1 v systému tady ovšem pouze nějaké webové rozhraní.Nechci se s tím celou dovolenou drbat tak prosím o radu.Dík!
KamilZ (10277)|6.7.2016 18:27
Nemám ho a nevím, jen střílím. V manuálu se píše "Pozn: Novější verze FW budou mít možnost nahrát další balíček rozšíření např. Bittorrent / Samba servis.". Máš tam aktualizovaný firmware? Díval jsi se do changelogu, že podporu Samba Services přidali? Vypadá to, že v "základu" to umí pouze Samba klient a ne server.
Zkus prolézt nastavení, zda tam nebude něco ve smyslu zapnout síťový/samba server apod.
H.Umberto (214)|7.7.2016 15:40
Ahoj a dík!Pozapínal jsem všechno co jsem myslel,že se sítí souvisí a člověče nějak to najelo.Dokonce i přes wifi streamuji filmy ve full a docela v poho.Mám tam FW 3.0.5.3.když jsem tam mrskl novější nepoznal žádný HDD.