Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vybírám HD satelit pro CRT televizi

Burns (3)|24.4.2011 11:46
Dobrý den, sice to asi zní asi divně, hledat HD satelitní přijímač pro CRT TV, ale jde mi o možnost přijímání kanálu Channel 4 HD. Kanál nelze chytat jinak než v HD rozlišení v ČR (nebo prý jde, ale je to problematické), takže bych prosil o radu, jaký přijímač vybrat. Dosud jsem měl Ferguson FK-1000, který je teď v reklamaci, tak jsem na vážkách, zda si koupit opět Fergusona - tentokrát Arivu HD 200, který přibližně splňuje požadavky. Je to řešení tak na dva roky až tři roky, pak hodlám zainventovat do nové TV atd.
Požadavky: v cenové kategorii do cca 3000 Kč, funkce SLEEP, USB pro přehrávání avi souborů).
Přístroj bude využit pouze na volné kanály z družice 28,5 stupně.
Děkuji za rady a názory.
Pitomec (10211)|24.4.2011 13:05
[quote=Burns;341781]Dobrý den, sice to asi zní asi divně, hledat HD satelitní přijímač pro CRT TV, ale jde mi o možnost přijímání kanálu Channel 4 HD. Kanál nelze chytat jinak než v HD rozlišení v ČR (nebo prý jde, ale je to problematické), takže bych prosil o radu, jaký přijímač vybrat. Dosud jsem měl Ferguson FK-1000, který je teď v reklamaci, tak jsem na vážkách, zda si koupit opět Fergusona - tentokrát Arivu HD 200, který přibližně splňuje požadavky. Je to řešení tak na dva roky až tři roky, pak hodlám zainventovat do nové TV atd.
Požadavky: [COLOR=red]v cenové kategorii do cca 3000 Kč[/COLOR], funkce SLEEP, USB pro přehrávání avi souborů).
Přístroj bude využit pouze na volné kanály z družice 28,5 stupně.
Děkuji za rady a názory.[/quote]V této ceně koupíš akorát šrot, jenž dopadne stejně jako ten co už máš. Takže připlať a běž do TechniSata.
jarod72pm (841)|24.4.2011 14:02
[quote=Burns;341781]Dobrý den, sice to asi zní asi divně, hledat HD satelitní přijímač pro CRT TV, ale jde mi o možnost přijímání kanálu Channel 4 HD. Kanál nelze chytat jinak než v HD rozlišení v ČR (nebo prý jde, ale je to problematické), takže bych prosil o radu, jaký přijímač vybrat. Dosud jsem měl Ferguson FK-1000, který je teď v reklamaci, tak jsem na vážkách, zda si koupit opět Fergusona - tentokrát Arivu HD 200, který přibližně splňuje požadavky. Je to řešení tak na dva roky až tři roky, pak hodlám zainventovat do nové TV atd.
Požadavky: v cenové kategorii do cca 3000 Kč, funkce SLEEP, USB pro přehrávání avi souborů).
Přístroj bude využit pouze na volné kanály z družice 28,5 stupně.
Děkuji za rady a názory.[/quote]
HD k CRT to nejde neboli nemá to význam! kup si raději SD satelit a ten bude jak rozlišením tak kvalitou pasovat přesně k CRT.(nechápu proč chceš degradovat HD do SD?)
jinak co se týče Ariva je to v Polsku vyráběný přístroj na všelijaké lince která mnohdy špatně něco spájí takže kvalita tam není zaručená.

Za 3000.- nekoupíš nic extra je to lowend kategorie (sám sice mám argus za 3200.- ale mě osobně dostačuje )
drto (341)|24.4.2011 14:03
to Burns:
kup si SatElita 2000HD. super podpora, bezproblemovy chod (mam ho vyse roka a ani jediny problem) a cenovo je to tiez super. na crt budes zbytocne kupovat prijmac za drahe peniaze.
drto (341)|24.4.2011 14:06
to jarod72pm:
chce prijmat Channel4 HD a ten si asi na sd prijmaci nepozrie.
jarod72pm (841)|24.4.2011 14:08
to mi je jasné ale k vůli jednomu kanálu?
drto (341)|24.4.2011 14:10
no ked to chce :) a preto si myslim ze nema zmysel investovat prave koli jednom kanalu. ako som uz pisal ja som satelitu2000hd pouzival viac ako rok a bez jedinej chybicky ci problemu. teraz som si kupil linux. ale linux som nekupoval koli nespokojnosti so satelita2000hd ale koli moznostiam linux stroja :)
Pytkin (7947)|24.4.2011 17:41
Ja som si teraz kupil Ipbox 55HD za 97 EUR a je to super vec .. Enigma 2 ..
drto (341)|24.4.2011 19:41
[quote=Pytkin;341842]Ja som si teraz kupil Ipbox 55HD za 97 EUR a je to super vec .. Enigma 2 ..[/quote]
ako si s nim spokojny? kolega po nom poskuluje. oplati sa do neho ist? je to tusim slovensky vyrobok priamo v topolcanoch ze?
Pitomec (10211)|24.4.2011 19:42
jarod72pm: HD přijímače už nejsou jenom kvůli HD stanicím, ale i kvůli SD stanicím v MPEG-4, viz Skylink s Golf Channel, Kino CS, Doku CS, Muzika CS a od 1.5. i Sport 2, Paprika a HBO Comedy
Pytkin (7947)|24.4.2011 19:56
drto : no za tu cenu je bez konkurencie .. ale dnes by som kupil 99HD , kedze ho minuly tyzden zlacnili zo 170 EUR na 112 EUR .. to uz je maly rozdiel ceny oproti 55HD .. ma navyse moznost zabudovat interny disk , druhy tuner (dvb-s, dvb-t, dvb-c) a ma alfanumericky dispej .. stoji to za to .. v podstate dreambox 800 za 1/4 ceny .. je to trosku pomalsie , ale kto neni narocny , tak ipbox nema konkurenciu ..
jarino1978 (8045)|24.4.2011 21:36
[quote=Pytkin;341863]tak ipbox nema konkurenciu ..[/quote]

až na ten grc obraz, ale inak OK.
jarino1978 (8045)|24.4.2011 21:38
[quote=Burns;341781]takže bych prosil o radu, jaký přijímač vybrat. [/quote]

samozrejme len Technisat alebo Vantage HD. STB prežíva TV, pretože u Tv ide technika značne dopredu, pričom u DVB-S ide upgrade 1x za 10 rokov. Preto treba vyberať kvalitné značky, na ktoré sa dá spoľahnúť a nie PL čerepy, ktoré ľahnú do 2 rokov, často krát do 2 mesiacov. No a samozrejme HD STB...
drto (341)|24.4.2011 21:52
to jarino1978:
nic v zlom ale stb za rok - dva ma tiez najlepsie za sebou (o podpore ani nehovorim) takze stb budes urcite menit castejsie ako tv. prave tv si myslim ze clovek kupuje na dlhsiu dobu.
ale bezny uzivatel si kupi tv + stb a ma na minimalne 10 rokov pokoj. zalezi ako bude clovek techniku vyuzivat tak podla toho nech si vybera.
p.s.: nechapem preco stale odsudzujes lacne prijmace???? niekedy dokazu posluzit ovela lepsie ako predrazene znackove stb :)
neber to v zlom je to len moj nazor a nechcem vyvolavat flame :)
jarino1978 (8045)|24.4.2011 22:00
[quote=drto;341889]to jarino1978:
nic v zlom ale stb za rok - dva ma tiez najlepsie za sebou (o podpore ani nehovorim) takze stb budes urcite menit castejsie ako tv. prave tv si myslim ze clovek kupuje na dlhsiu dobu.
ale bezny uzivatel si kupi tv + stb a ma na minimalne 10 rokov pokoj. zalezi ako bude clovek techniku vyuzivat tak podla toho nech si vybera.
p.s.: nechapem preco stale odsudzujes lacne prijmace???? niekedy dokazu posluzit ovela lepsie ako predrazene znackove stb :)
neber to v zlom je to len moj nazor a nechcem vyvolavat flame :)[/quote]

- kvalitný STB má to najlepšie možno za 10 rokov a nie za dva. predsa sa nebavíme o PL čerepoch, ktoré majú kondíky vyschnuté už od kúpi.
- môj názor je ten, že práve STB má dlhšiu technickú životnosť, ako nejaká TV. DVB-S2 je tu už niekoľkonásobne viac, ako HDTV. Nepíšem radšej o 2D vs. 3D... Ak si zoberiem dnešný dátum, tak užívateľ HD STB má vystarané min. 5 rokov, pokiaľ nepríde niečo prevratné nové, čo sa o TV nedá vôbec napísať.
Burns (3)|24.4.2011 23:33
Všem děkuji za rady a podnety. Ten channel 4 chci kvuli poměrně kvalitní nabídce programů, chci to jako studijní doplněk k poslechu anglictiny, a proto doufám, že se vyplatí ty 3000 kč do toho dát.
Takže jsem Arivu zavrhnul a vyberu si asi mezi SatElita 2000HD a Ipbox 99HD.
Ještě jednou díky.
vivid.sk (11472)|24.4.2011 23:52
[quote=Burns;341907]Ipbox 99HD.
[/quote]

ak mas rad ticho, daj pozor na hlucne ventilatory. Neviem ci prave tento, ale starsie s tym mali problem.
Burns (3)|25.4.2011 00:14
to by mě ani nanapadlo, že satelit může být hlučný. Tak není to hlučné jako ventilatory v PC ne? Je pravda, že raději bych tichej přístroj.
Jeste bych se rád zeptal, co to znamená, že ten IPBOX má Linux. Linux mam spojený s PC jako operačním systémem (ani jsem ho neviděl). Nebude to nějaký komplikovaný nastavit? Nebo proč to v popisu zdurazňuji?
Moc se v satelitní technice nevyznám - 18 let jsme měli analogový přijímač strong a chytali jsme z družice Astra, teď pul roku mám Fergusona FK1000 a otočil jsem tu starou parabolu na pozici 28.5.
Pytkin (7947)|25.4.2011 00:43
[quote=jarino1978;341883]až na ten grc obraz, ale inak OK.[/quote]

jaky je problem s obrazom ? mam to pripojene na PC monitor .. Moc som nebadal po tom , aky obraz to ma .. Ale nejak mi to uplne nejde do hlavy jaky v tom moze byt problem ? Dekoder je zly ? von to ide digitalne cez HDMI , cize tam ziadne zhorsenie nastat nemoze ..
drto (341)|25.4.2011 08:50
[quote=jarino1978;341892]- kvalitný STB má to najlepšie možno za 10 rokov a nie za dva. predsa sa nebavíme o PL čerepoch, ktoré majú kondíky vyschnuté už od kúpi.
- môj názor je ten, že práve STB má dlhšiu technickú životnosť, ako nejaká TV. DVB-S2 je tu už niekoľkonásobne viac, ako HDTV. Nepíšem radšej o 2D vs. 3D... Ak si zoberiem dnešný dátum, tak užívateľ HD STB má vystarané min. 5 rokov, pokiaľ nepríde niečo prevratné nové, čo sa o TV nedá vôbec napísať.[/quote]

to mi chces tvrdit ze ty si budes menit tv kazde 2-3 roky???? nesranduj to si hadam nemyslel vazne. ja ked som si kupoval tv tak s tym ze j budem mat minimalne 5-10 rokov. a prave stb som kupoval s tym ze ten sa da vdaka cene menit castejsie podla potrieb uzivatela. preto si radsej kupim lacnejsi stb ktory mi splni vsetko co potrebujem. momentalne mam Amiko Alien s linuxom a za cenu cca 140€ je tento stb super.
a kvalitny stb moze byt aky chce kvalitny ale za 10 rokov to bude stary crep bez podpory po ktorom uz ani pes nestekne :)
Pitomec (10211)|25.4.2011 08:51
[quote=drto;341927]to mi chces tvrdit ze ty si budes menit tv kazde 2-3 roky???? nesranduj to si hadam nemyslel vazne. [COLOR=red]ja ked som si kupoval tv tak s tym ze j budem mat minimalne 5-10 rokov[/COLOR]. a prave stb som kupoval s tym ze ten sa da vdaka cene menit castejsie podla potrieb uzivatela. preto si radsej kupim lacnejsi stb ktory mi splni vsetko co potrebujem. momentalne mam Amiko Alien s linuxom a za cenu cca 140€ je tento stb super.[/quote]Ha, ha, ha - na to v dnešní době zapomeň, protože člověk může být rád, když to vydrží aspoň rok po záruce :-)-
drto (341)|25.4.2011 09:48
[quote=Pitomec;341928]Ha, ha, ha - na to v dnešní době zapomeň, protože člověk může být rád, když to vydrží aspoň rok po záruce :-)-[/quote]
tv mam momentalne stvrty rok a nemal som jediny problem.
Pitomec (10211)|25.4.2011 10:06
To ti blahopřeju (a myslím to vážně) 8-)
drto (341)|25.4.2011 10:15
[quote=Pitomec;341942]To ti blahopřeju (a myslím to vážně) 8-)[/quote]
tak dik:)
jarino1978 (8045)|25.4.2011 10:37
[quote=drto;341927]to mi chces tvrdit ze ty si budes menit tv kazde 2-3 roky???? nesranduj to si hadam nemyslel vazne. ja ked som si kupoval tv tak s tym ze j budem mat minimalne 5-10 rokov. [/quote]

pokiaľ ti tá TV pobeží tých 10 rokov.....
v mojom prípade som kupoval HD STB na niekoľko rokov, pretože sú to HD STB, PVR a sú kvalitné ( tým ale netvrdím, že sa nemôžu pokaziť ), pričom u nich nehrozí na ešte aspoň 5 rokov technické zastaranie. V prípade DVB-S sa nechystá v najbližších rokoch žiaden upgrade.
Takže tuto je to vystarané. Oba STB sú Vantage HD a bežia už skoro 3 roky 12-20h denne.
HDTV budem mám 4 roky, za ten čas prešiel vývoj HDTV už niekoľkými zmenami ( PVR, USB, LAN, 3D, NET ), ja som síce nemenil, nemám dôvod zmeniť kvalitný obraz za shit obraz v ponímaní NEO PDP, LCD s LED podsvietením. Možno by niekto pre dané dôvody menil...
Za 3 roky neprišiel žiaden upgrade, čo sa týka HD STB ( DVB-S )...
Toto sú tie rozdiely pre mňa...
jarino1978 (8045)|25.4.2011 10:39
[quote=Pytkin;341913]jaky je problem s obrazom ?[/quote]

horšie podanie SD obrazu ( upscaling ) napr...
Ale o to nejde, hlavne že slúži...
Pytkin (7947)|25.4.2011 11:29
jarino : no mozno je upscaling horsi , ako u vantage pristrojov .. Ale myslim ze bude uplne rovnaky ako u dreamboxu .. cele to robi procesor .. Alebo sa mylim ?

Idem ho kupit zajtra susedom .. porovnaval som Ipbox 55HD oproti ich dakemu Openboxu, ktory je pripojeny analogovo .. HD samozrejme zbytocne porovnavat .. Ale aj na SD je to brutalne zlepsenie obrazu .. Ja myslim ze v tejto cenovej triede neni nad cim spekulovat ..
vivid.sk (11472)|25.4.2011 14:29
[quote=jarino1978;341952]
Za 3 roky neprišiel žiaden upgrade, čo sa týka HD STB ( DVB-S )...
[/quote]

Len cenovy downgrade - a to je pomerne dolezite.
Pred 2 rokmi, ked som vyberal HD STB pre seba stal najlacnejsi stb na trhu okolo 200 euro. (pred 3 rokmi tvoje vantage museli stat mozno 2x tolko).

Dnes kupis najlacnejsi HD STB uz od 100 euro (ano, nebudem zrovnavat kvalitu, ale zozenies take).
A co je dolezite - dnes uz aj "znackovi" vyrobcovia ponukaju cenovo dostupne modely.

Takze pokial si dnes kupis "lacny" STB k CTR TV povedzme za 100 euro.... co tam uz po nejakom kvalitnom obraze, pri takejto TV je to jedno. Ak ti vydrzi dajme tomu len 2 roky do skoncenia zaruky, tak o 2 roky tu budu HD STB zasa s podstatne lacnejsie cenou a lepsou vybavou.

Netreba zabudat na fakt, ze je to cele spotrebny segment a tieto veci zial nemaju po par rokoch temer ziadnu hodnotu, a ak sa nieco pokazi, kupi si clovek len uz len dalsi novy kus (o nejakom planovani na 5-10 rokov dnes nemoze byt ani reci).
jarod72pm (841)|25.4.2011 15:10
[quote=Pitomec;341859]jarod72pm: HD přijímače už nejsou jenom kvůli HD stanicím, ale i kvůli SD stanicím v MPEG-4, viz Skylink s Golf Channel, Kino CS, Doku CS, Muzika CS a od 1.5. i Sport 2, Paprika a HBO Comedy[/quote]
No tak možná pro pár lidí ale hodně lidí právě kvůli HD programům mění svůj SD za HD (včetně mě)
A popravdě ještě jsem nepotkal ani neslišel nikoho že by si kupoval HD receiver kvůli SD programům což je samože nelogické ale budiž když tak někdo uvažuje .
jarod72pm (841)|25.4.2011 15:13
[quote=drto;341938]tv mam momentalne stvrty rok a nemal som jediny problem.[/quote]
To je naprosto bez problémů, LCD mám už 5 rokem a hodně lidí okolo i víc a zatím jsem neslišel sebemenší problém,jen někteří zde žijí v klamné představě že všechny LCD TV vydrží dva/tři roky a exnou.
jarod72pm (841)|25.4.2011 15:15
[quote=drto;341927]to mi chces tvrdit ze ty si budes menit tv kazde 2-3 roky???? nesranduj to si hadam nemyslel vazne. ja ked som si kupoval tv tak s tym ze j budem mat minimalne 5-10 rokov. a prave stb som kupoval s tym ze ten sa da vdaka cene menit castejsie podla potrieb uzivatela. preto si radsej kupim lacnejsi stb ktory mi splni vsetko co potrebujem. momentalne mam Amiko Alien s linuxom a za cenu cca 140€ je tento stb super.
a kvalitny stb moze byt aky chce kvalitny ale za 10 rokov to bude stary crep bez podpory po ktorom uz ani pes nestekne :)[/quote]
Buď v klidu dnešní LCD mají životnost i 15 let a jen malé procento odchází do 3 let.
RossiD (1271)|25.4.2011 16:18
[quote=jarod72pm;341986]Buď v klidu dnešní LCD mají životnost i 15 let a jen malé procento odchází do 3 let.[/quote]

Bud realista a ne snilek, pokud byla pred lety vyrabena kvalitni elektronika, dnes to jiz neplati - vse je prevedeno na spotrebni zbozi a dle toho to take vypada.Neni smyslem produktu aby vydrzel desetileti, ale pouze dobu zaruky /2 roky a jeden den/ a Ty jsi pote nucen koupit si vec novou - to je proste byznys.
Netvrdim, ze nektery z pristroju nevydrzi dele, lec moralne za dva roky stary je a nebude vyhovovat technologiim poplatnym dane dobe z cehoz vyplyva opet novy nakup ...Samozrejme muzes lpet na prestarle veci a smirit se s polovicni nabidkou funkci ci jako pracholapem nekde na policce, tot jen Tva volba ...
Ivo Mašek (10205)|25.4.2011 16:24
Tak obrazovka možná ty dlouhé roky vydrží., ale to ostatní, tedy veškerá elektronika, asi už ne. U low-end výrobků určitě ne, u high-end výrobků by mohlo (když pomineme vývoj a zaseknem se na fleku). Existují tzv. "kurvítka"., a používá je snad každý výrobce
jarod72pm (841)|25.4.2011 17:18
když jsem vydržel s CRT TV 15 let ,není problém vydržet u LCD 10 let i víc pokud TV vydrží a zatím jede ,jinak spotřební zboží ten pojem tu je už od 60-70 let ne-li dřív a kvalita byla je a bude vždy všelijaká - když to převedu na grafické karty tak tam je to ještě horší neboť každý rok je nová řada a nepozoruji že by výrobce dělal grafiky s kvalitou a výdrží na jeden rok ! Nejspíš máte ten pocit že se to dělá na 2+1 rok no už se opakuji kolem sebe mám TV LCD které mají běžně 5-6 let a stále fungují.Navíc nikde jsem nečetl že by to tak bylo ani že by masa lidí si stěžovala na životnost pouze to čtu od pár lidí zde.
Pitomec (10211)|25.4.2011 17:24
[quote=jarod72pm;341984]No tak možná pro pár lidí ale hodně lidí právě kvůli HD programům mění svůj SD za HD (včetně mě)
A [COLOR=red]popravdě ještě jsem nepotkal ani neslišel nikoho že by si kupoval HD receiver kvůli SD programům[/COLOR] což je samože nelogické ale budiž když tak někdo uvažuje .[/quote]Když SD přijímač s MPEG-4 není na trhu, tak co lidem asi zbyde, pokud chtějí ony programy přijímat? No jednoduše nic jinýho, než si koupit HD přijímač...
Pitomec (10211)|25.4.2011 17:28
[quote=jarod72pm;342009]když jsem vydržel s CRT TV 15 let ,není problém vydržet u LCD 10 let i víc pokud TV vydrží a zatím jede ,jinak spotřební zboží ten pojem tu je už od 60-70 let ne-li dřív a kvalita byla je a bude vždy všelijaká - když to převedu na grafické karty tak tam je to ještě horší neboť každý rok je nová řada a nepozoruji že by výrobce dělal grafiky s kvalitou a výdrží na jeden rok ! Nejspíš máte ten pocit že se to dělá na 2+1 rok no už se opakuji kolem sebe mám TV LCD které mají běžně 5-6 let a stále fungují.Navíc nikde jsem nečetl že by to tak bylo ani že by masa lidí si stěžovala na životnost pouze to čtu od pár lidí zde.[/quote]Masa lidí si zatím nestěžuje, protože masa lidí nemá LCD déle než 2 roky (pokud ho vůbec má). Ale stejně jako všechno ostatní vydrží velmi krátkou dobu oproti dřívějšímu stavu (pračky, myčky apod.), tak naprosto stejná situace je u TV. Ať se ti to líbí nebo ne.
RossiD (1271)|25.4.2011 18:14
Jen pro srovnani maly postreh, od 90 let jsem coby fanda VHS nakupoval Panasonic pristroje ktere platily za spicku /i cenove/.Porovnani modelu let 90 s typem o par let mladsim bylo prekvapujici, na prvni pohled doslo k ubytku kovovych soucastek vymenou za plastove, vydrz a kvalita snimacich hlav uplne nekde jinde a hlavne pocet bezproblemovych funkcnich hodin bez servisu strme klesal smerem dolu.Prave diky tomu, ze se nahrazuji prakticky "dozivotni" dily -v mem prikladu kovove- za dily papirove /pardon plastove/ nasvedcuje neco o tom co jsem psal vyse. A proto opakuji, vyrobce nema nejmensi zajem na tom, aby jeho vyrobek vydrzel dele jak 2 roky a chce timto uzivatele donutit k nakupu veci novych.Absolutne ho nezajima zda na to clovek ma ci nema a ze si kupujici maluje ve sve mysli ideu nakupu veci s funkcnosti na X let - NE, tak to dnes proste nefunguje a bohuzel fungovat asi nikdy nebude, nemalou merou samozrejme prispiva i prudky rozvoj/vyvoj veskere elektroniky.Trend spotrebnich veci zasahuje cim dal vetsi spektrum vyrobku, dokonce i tak drahe veci jako jsou automobily a ruku na srdce, kde jsou ty doby kdy znacka prodavala a platila za VIP kvalitu.
jarod72pm (841)|25.4.2011 18:27
[quote=Pitomec;342013]Masa lidí si zatím nestěžuje, protože masa lidí nemá LCD déle než 2 roky (pokud ho vůbec má). Ale stejně jako všechno ostatní vydrží velmi krátkou dobu oproti dřívějšímu stavu (pračky, myčky apod.), tak naprosto stejná situace je u TV. Ať se ti to líbí nebo ne.[/quote]
Ale právěže má to dýl jak 3 roky a proto si nikdo nestěžuje ,kdyby to tak dlouho nevydrželo bylo by toho plný internet ale není to znamená že jen plašíš nic víc.
Pitomec (10211)|25.4.2011 18:43
[quote=jarod72pm;342026]Ale právěže má to dýl jak 3 roky a proto si nikdo nestěžuje ,kdyby to tak dlouho nevydrželo bylo by toho plný internet ale není to znamená že jen plašíš nic víc.[/quote]Možná jeden tvůj kamarád nebo dva, což je bezpředmětný. Ale v domácnostech pořád jasně převažuje CRT a pokud má někdo novou TV, tak stáří nejsou ani 2 roky. Ostatně prodejnost nových TV před více než 2 roky je jasná, to se týkalo naprostého zlomku lidí. A nechápu čeho by měl být plný internet, když záruka na zboží je jasně daná a dál se s tebou nikdo nebaví. O čem bys chtěl třepat? O tom, že stejně nemáš žádnou jinou volbu a musíš prostě koupit papundeklovej šrot? Tak to normálně myslící člověk ví a diskuze je o ničem...
losos (2977)|25.4.2011 18:57
[quote=jarod72pm;342026]Ale právěže má to dýl jak 3 roky a proto si nikdo nestěžuje ,kdyby to tak dlouho nevydrželo bylo by toho plný internet ale není to znamená že jen plašíš nic víc.[/quote]

Nepomůže zavírat oči a dělat se, že se o tom na internetu nepíše - asi málo čteš. Mohl bych ti sem dát pěkných pár linků - i já jsem o tom zde již psal. Viz také příspěvek od Ivo Mašek výše.
Specielně se to týká asi nejvíc výrobků firmy Pan...nic.
jarod72pm (841)|25.4.2011 22:28
[quote=Pitomec;342030]Možná jeden tvůj kamarád nebo dva, což je bezpředmětný. Ale v domácnostech pořád jasně převažuje CRT a pokud má někdo novou TV, tak stáří nejsou ani 2 roky. Ostatně prodejnost nových TV před více než 2 roky je jasná, to se týkalo naprostého zlomku lidí. A nechápu čeho by měl být plný internet, když záruka na zboží je jasně daná a dál se s tebou nikdo nebaví. O čem bys chtěl třepat? O tom, že stejně nemáš žádnou jinou volbu a musíš prostě koupit papundeklovej šrot? Tak to normálně myslící člověk ví a diskuze je o ničem...[/quote]
Tak neznám ani neslišel jsem o nikom komu by se potento LCD během 2 let a znám mnoho lidí kteří mají LCD 5 a více let a bez problémů a to znám desitky lidí s LCD TV .
Na netu není žádná velká diskuze kde by se sešlo aspoň 10 lidí co jim odešla LCD do 2 let ,stále si stojím za tím že se tu zbytečně plaší a to bezdůvodně ale to je furt dokola -nechám toho.(aspoň do té doby než opět někdo bude bezdůvodně plašit bez prokazatelných argumentů což tu chybí)
sirdo (1320)|26.4.2011 02:21
OT: VDAKA CHLAPI, zachranili ste mi dost penazi a starosti. vdaka vasej vasnivej dispute na temu zivotnosti A/V techniky som sedel este aj o 00:10 za NTB v kuchyni svojho bytu citajuc ju. zrazu rana a cudne hucanie. po prvotnom prekvapeni som identifikoval miesto hucania ako skrinku kde je zabudovany dres. otvorim ju a neveriacky pozeram na roztrhnutu tlakovu/pancierovu hadicu privodu teplej vody, z ktorej strieka na vsetky strany tekutina zakladu zivota. okamzite som sprintoval zastavit hlavny privod vody do bytu. napriek relativne rychlej reakcii sa v kuchyni vytvoril celkom slusny bazenik, takze nasledovala okamzita rescue mission, aby mi laminatova podlaha nedala rychle zbohom. o 01:30 sme s manzelkou mohli zahlasit misia splnena a dufam, ze aj uspesna. neviem si predstavit ako by to dopadlo keby sme sladko spali ked sa to stalo. podlaha v kuchyni a vlastne v celom byte(polozil som ju v jednom kuse bez dilatacnych prechodov medzi jednotlivymi miestnostami) by bola GAME OVER a kedze byvam v byte a na 4. poschodi, minimalne susedia pod nami, by si uzili tiez svoje. takze este raz vrela VDAKA za vasu putavu hadku :) ...

p.s.: ta hadica co praskla bola v uzivani 2 roky a nejaky ten den. aka to ironia v svetle vasej vasnivej diskusie...
Pytkin (7947)|26.4.2011 09:11
sirdo : joj .. to je smutna prihoda zo stastnym koncom .. gratulujem ! tiez sa tesim dacoho podobneho .. u nas je relativne problem s kanalizaciou , tak sa desim ze raz sa zobudim a po burke budem mat plne prizemie sraciek ..
sirdo (1320)|26.4.2011 10:15
[quote=Pytkin;342094]sirdo : joj .. to je smutna prihoda zo stastnym koncom .. gratulujem ! tiez sa tesim dacoho podobneho .. u nas je relativne problem s kanalizaciou , tak sa desim ze raz sa zobudim a po burke budem mat plne prizemie sraciek ..[/quote]

ja som dopadol este relativne dobre, horsie skoncila moja kolegyna, ktorej sa stalo nieco podobne a ona v tom case bola na dovolenke. nastastie byva v rodinnom dome, takze nikoho nevytopila, ale drevena podlaha v kuchyni si to pokne odniesla...
Pitomec (10211)|26.4.2011 10:23
[quote=jarod72pm;342067]Tak neznám ani neslišel jsem o nikom komu by se potento LCD během 2 let a znám mnoho lidí kteří mají LCD 5 a více let a bez problémů a to znám desitky lidí s LCD TV .
Na netu není žádná velká diskuze kde by se sešlo aspoň 10 lidí co jim odešla LCD do 2 let ,stále si stojím za tím že se tu zbytečně plaší a to bezdůvodně ale to je furt dokola -nechám toho.(aspoň do té doby než opět někdo bude bezdůvodně plašit bez prokazatelných argumentů což tu chybí)[/quote]Žes ty o nikom neslyšel není ani tak podstaný - důležitý je, že celá řada lidí už LCD TV pohřbila a nemalý procento bohužel i v záruce. Ale budiž ti útěchou, že u Plazmy je to stejný. Těch zdechlejch LG s červenejma tečkama a proužkama v obraze už jsem viděl požehnaně a všechny sotva přežily 2 roky.
RossiD (1271)|26.4.2011 12:37
[quote=sirdo;342078]

p.s.: ta hadica co praskla bola v uzivani 2 roky a nejaky ten den. aka to ironia v svetle vasej vasnivej diskusie...[/quote]

Jj, 2roky a jeden den :(
jaydoo (542)|8.5.2011 22:34
[quote=jarino1978;341883]až na ten grc obraz, ale inak OK.[/quote]

Ako vieš, že má zlý obraz?
jarino1978 (8045)|8.5.2011 23:12
[quote=jaydoo;344559]Ako vieš, že má zlý obraz?[/quote]

to netreba vedieť, to treba vidieť. samozrejme okom...
jaydoo (542)|9.5.2011 10:36
[quote=jarino1978;344572]to netreba vedieť, to treba vidieť. samozrejme okom...[/quote]

Dakujem Ti za odpoved. A teraz vážne. Máš Ip Box 55HD, 99HD alebo 9900 HD. Alebo si videl obraz z neho svojím okom ? S čím si ho porovnal ??
Pytkin (7947)|9.5.2011 15:11
ja som si domov kupil 55HD a v pohode .. ale kukam to na PC monitore .. 99HD som kupil susedom .. zapojili sme to na 50" Plazmu panasonic .. a obraz je super .. hlavne HD veci , to je poprdeli .. Nevidim rozdiel oprotim mojmu Dreamboxu 800 , ktory mam doma ..