Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

USB Leadtek nebo USB AverMedia?

butes (2)|22.4.2011 16:00
Kdo má lepší tuner pro horší příjmové podmínky u konkrétních typů?
butes (2)|22.4.2011 16:04
Asi sem ztratil veškerou naději při zkoušení nejlepšího tuneru pro špatné přijmové podmínky (chybovost na spektráku Promax E-2, odborná instalace DVB-T s nízkošumovým zesilovačem Teroz, ostatní boxy chodí).
Mám dotaz ohledně tří TV tunerů do PC. Bydlím v lokalitě, kde je problematický příjem digitálního pozemního příjmu. Měl jsem tu odbornou instalační firmu, která anténu na střeše nasměrovala na nejvhodnější místo, jak to jen šlo., Bohužel jde o odraz a je zde větší chybovost. Na TV Samsung a set-top boxu Strong nedochází téměř k výpadkům, opravdu sporadicky. Na tuneru Leadtek Winfast ExDTV2300H Hybrid TV s tunerem NXP TDA18271 a chipsetem NXP TDA10048 + SAA7136E jsou výpadky hlavně u Muxu3(59k) značné.
Mám možnost mít externí tuner Leatek Winfast PalmTop DTV200 H, který je osazen tunerem Xceive Hybrid Silicon Tuner pod neznámým označením a demodulátorem WJCE6353. Usb Bridge: Empia 2882.
Nebo třetí možnost Aver TV Volar HD Nano zřejmě s tunerem A867. To si však nejsem jist. Je to těžko dohledatelné.
Jaký z těchto 3 tunerů byste doporučovali z hledisla citlivosti na špatný signál?
JirkaH (123)|23.4.2011 12:39
Zejména v tomto případě bych se USB zařízením obloukem vyhnul, pokud je to tedy možné.
Doporučil bych vyzkoušet (možná by jí někdo půjčil) PCI kartu Technisat AirStar2. Dle mých zkušeností jde o jednu z nejcitlivějších TV karet. V případě zkoušení (WXP/Vista/W7) použít BDA ovladače z balíku 4.5.1, BDA ovladače z posledního balíku 4.6.0 zlobí. Doporučuji prostudovat diskuzi zde http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34686, dá se tam najít i odkaz na starší ovladače. A ještě pozor, na TV in vstupu je trvale +5V, možná bude nutno použít oddělovač napětí.