Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: divx/xvid prosim pomoc - komprese

in0 in0 je offline
    Je tu občas Avatar uživatele in0
    Registrace
    Mar 2004

zdravim, prosim kohokoliv o jeho cas, aby mi pomohl zkompresovat video pro skupinu lidi z netu. jedna se o 13minut videa z digitalni kamery.

(pri prepoctu ze dvd se delaj az k 2hodinam na 700MB a vypada to skvele, tak ja se pohybuju v naprosto jiny rovine a mozna i v uplne jinym svete).

13minut by se melo v perfektni kvalite vejit bez problemu do 100MB, ne? (podle predchoziho vypoctu vychazejiciho z dvd ripu), tak nevim proc to nejde.

tak se nekdo prosim ozvete
    kdyztak ICQ: 51787008
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně Avatar uživatele ViKinG
    Registrace
    Mar 2004

in0: nemůžeš srovnávat studiovou kvalitu filmového DVD (i když někdy je to taky na ) a DV z DV kamery za 15.000,-. Díle se ti představí problém interlaced což nevím jak si s tím poslední DivX poradí. U filmu je to z 99,9% progressive video. Ale nemusí to být úplně neřešitelné jen nechtěj úplně stejnou kvalitu jako dosáhneš převodem kvalitního DVD.

Čestný člen Avatar uživatele clee
    Registrace
    Mar 2004

resizni to na 384x288 (nebude to prokladany), a prozen to nandubem dvoupruchodem na bitrate 800kbit (audio mp3 160kbit) bude to mit cca 100MB a v klidu koukatelny, na nahledovou kvalitu pro net to bohate staci

Registrace
    Mar 2004

clee: to bude skutečně jen náhledová "kvalita" resize na půl je nejhorší možný způsob deinterlace. Já bych to taky dělal postaru dvouprůchodově v nandubu. Dal bych filtr deinterlace a resize na 512x384 a aspoň 1200. Ale jestli je to jen na net, tak klidně jak radí clee...

in0 in0 je offline
    Registrace
    Mar 2004

diky za nocni rychloodpovedi!
    clee: diky za tip vyzkousim a uvidim co rano. davali sme tu dohromady ted pres noc se staymanem (kterymu dik za pomoc) pres dr.divx, ale vysledek stejne hrozny a to davam bitrate 1100kbs.

ViKinG: jasne, to mi doslo i selskym rozumem, ale jak jsem psal -tohle co mam neni ani nizsi liga, to je spis uplne jina hra.

in0 in0 je offline
    Registrace
    Mar 2004

chci dat 1 verzi opravdu pro modemare do 40MB (takze v pohode 320x240) a jednu lepsi okolo tech 120MB (100MB na video). ale at ctu co ctu, navody sou hezky napsany, ale nefungujou. napr viz martinkp

Registrace
    Mar 2004

in0: ty návody jsou na převod DVD2DivX nikoliv DV2DivX ty tam budeš mít daleko víc šumu a to je pro vysokou kompresi smrt, ten kodek se snaží vše zachovat a nakonec z toho je . Zkus to vyhladit, pohraj si s filtry smart smoother (vyhlazení obrazu) a dynamic noise reduction (odstranění šumu)... normálně bych ti to neradil, je to prasárna, všem vyhladíš vrásky (facelifting hadr) ale pro tvoje účely by to mohlo být řešení... jen to nepřežeň.

in0 in0 je offline
    Registrace
    Mar 2004

se smart smoother jsem prestal jeste ve fazi kdy jsem si hral s videem jen tak nezavazne, ale dik za tip. dalsi vec kterou zkusim.

...a mozna na to bude mit jeste dost vliv to, ze zacatek videa jede o 20-30% rychleji nez je to natoceny - kvuli rytmu - tak se tam v ty kompresy asi moc mista na usetreni dat nenajde. je to dost rychly. ale po 1min to uz jede normal nebo pomaleji, no tak ja jdu nahazet nejakou job frontu a uvidime rano

in0 in0 je offline
    Registrace
    Mar 2004

tak uz asi vim. jde o to ze ta prvni minuta je zrychlena o tech 30%, takze komprese nemela kde setrit a tak datovej tok okolo 1100 naprosto nestacil. u koepiho RC3 to vypada mnohem mnohem lepe )

jeste jsem se chtel zeptat, jakou hodnotu u bits/(pixel*frame) povazujete za dostacujici. na martinkp pise obecne ze 0.2 pro DVDrip 1CD a 0.27 u 2CD verze. jde mi o to, jak moc muzu zvedat rozliseni (melo by to mit od urcity chvile pozitivni vliv na kvalitu, ne?)

Podobná témata

1. komprese (prosba o rychlou pomoc)
    Od petrofff v sekci Editace videa
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 09-02-2011, 08:52
  2. Pomoc s výběrem rekorderu DIVX/XVID + DVB-T
    Od jaroslav7 v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 21-03-2009, 20:08
  3. Komprese Xvid a kapitoly
    Od Bobanovicz v sekci Editace videa