Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

sony hdr-cx130 / panasonic sd60 / panasonic sd90 / canon m306

Skandy-navia (13)|14.4.2011 20:27
Prosim poradte mi z vlastnych skusenosti pripadne zo skusenosti inych ktorá z tychto kamier je najlepsia natacanie rodinky, dovoleniek atd. nejake poradie kameri co sa tyka konstrukcie kvality atd, presiel som cele forum a kazdy pise nieco ine prosim poradte mi

dakujem
jarino1978 (8045)|14.4.2011 20:46
zober nohy na plecia a utekaj do obchodu. len tam sa dozvieš pravdu.
Skandy-navia (13)|14.4.2011 21:14
myslis od tych neschopnych predavacov ktori vedia len to co je napisane na stitku s cenou ? dakujem neprosim :D
jarino1978 (8045)|14.4.2011 22:41
ako chceš inak vybrať kameru ? to nie je hračka, to si treba aj chytiť do ruky a skúšať...
Skandy-navia (13)|14.4.2011 22:56
hadam okrem tej sd90 som mal vsetky v rukach ja len chcem pocut co sa tyka kvalitou nejake poradie tychto kamier opisat par vetami ktoru zobrat a preco a ktoru nebrat vobec a ktora je zlata stredna cesta to je vsetko :)
Skandy-navia (13)|18.4.2011 10:16
tak vyriesene som hrdý majitel sony hdr-cx160
Mr.Scully (27)|28.8.2011 15:42
Váhám mezi Sony CX160 a Panasonic SD90, poradí někdo? V této cenové relaci do 10k (přibližně) chci kameru s těmito požadavky:

- relativně kvalitní low-light (v rámci dané ceny, pochopitelně!)
- minimální rozměry
- kvalitní interní mikrofon, např. na rockové koncerty (ale přinejhorším připojím externí)
- infrared light výhodou, případně hlavně možnost připojit externí infrared či obyčejný reflektor (umí všechny? přes patici nebo přes nějaký vstup/napájení...?)
- účinná stabilizace, zoom min. 15-20x

Vyšly mi tyhle dva modely a při nejlepší vůli se nemůžu rozhodnout, našel jsem akorát, že ta CX160, ke které jsem se přikláněl, nemá infrared light. Panasonic ano a navíc má údajně o něco účinnější stabilizátor, naopak zase tady na fóru tuto značku co do low-light performance trochu odsuzujete.

Jinak fotografuji, takže samozřejmě vím, že v této minimální cenové hladině dostanu jen to, co si (ne)zaplatím, s tím jsem smířený a to prosím neřešte. Pokud jsem něco nepřehlédnul, tak jde mi primárně o volbu mezi těmito dvěma modely (zkoumal jsem i Canony, ale s těmito požadavky jsem vhodného adepta nenašel).

P.S. Koukal jsem i na vyšší cenovky, ale mé potřebě zoomu vyhovuje leda tak Panák SD800, což jako tříčipovka asi bude o level výš nad zmíněnými modely a za těch cca 6k navíc se vyplatí? Pod 15x zoom nejdu (vím, čím kvalitnější sklo, tím obvykle menší zoom, ale na zrcadlovce mám taky jedno dovolenkové 15x sklo ;-)