Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Multimedialní centrum

jeromme (8)|11.4.2011 12:54
Zdravím, mohl bych znalé poprosit o doporučení MM centra? Chtěl bych nějaké s pevným diskem, přehrávám filmy zatím pouze z PC do LCD (HDMI). Jde mi hlavně o ty nejdůležitější formáty (mkv, ...) a aby se to nesekalo ... s připojením na net nevím, nic jako Picasso a podobně neznám a filmy tahám pouze z torrentů nebo jiných úložišť. Díky moc za rady ...
MarPit (43)|11.4.2011 17:45
[quote=jeromme;339147]Zdravím, mohl bych znalé poprosit o doporučení MM centra? Chtěl bych nějaké s pevným diskem, přehrávám filmy zatím pouze z PC do LCD (HDMI). Jde mi hlavně o ty nejdůležitější formáty (mkv, ...) a aby se to nesekalo ... s připojením na net nevím, nic jako Picasso a podobně neznám a filmy tahám pouze z torrentů nebo jiných úložišť. Díky moc za rady ...[/quote]

Jaké neporadím, ale Asusu O!Play HD2 se rozhodně vyhni obloukem ........
Josef44 (19)|11.4.2011 17:55
Chceš li kvalitu tak Popcorn Hour A-210
jeromme (8)|12.4.2011 11:33
Tak se rozhoduje mezi Nootec Movie Home V8S a Xtreamer Pro ... vážně nevím který ... Popcorn Hour A210 je už pro mě zbytečně drahý ... poradíte?
Jasper White (19)|12.4.2011 14:09
[quote=jeromme;339342]Tak se rozhoduje mezi Nootec Movie Home V8S a Xtreamer Pro ... vážně nevím který ... Popcorn Hour A210 je už pro mě zbytečně drahý ... poradíte?[/quote]

Zdravím,

podle několika čtenářů na heureka.cz jsou oba hlučné, zvláště ten noontec, ale to mohla být vada kusu.

Také hledám nějaké centrum a pořád pokukuju pro Eaget M6, jenže o tom není zatím nikde moc slyšet. Nikde nemůžu najít nějaký uživatelský názory a zkušenosti. Nemá někdo tady zkušenost? Případně by byl schopen říct nějakou rozumnou alternativu v přiměřené cenové hladině?
1hroch (865)|12.4.2011 14:22
Eaget:
Neco malo je zde:
http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-P5E352DCF896D6D4EC12577EC005AEC46.html?&all=1
Anebo primo na strankach eaget.cz - forum:
http://www.eaget.cz/forum/viewforum.php?f=6
Popis pak:
http://www.eaget.cz/m6-1080p-multimedialni-3-5-hdd-prehravac

Firmware budou pouzitelne pouze z eaget.cz, tam delaji ceskou lokalizaci pro vsechny modely Eaget.
Sam cekam, az vyleze M9.
Jasper White (19)|12.4.2011 14:26
Jo, tohle všechno jsem našel, ale nějak tam není moc uživatelů, kteří by popisovali zkušenosti s M6. A nikde jinde jsem zatím moc nenašel. Co jsou texty na eaget.cz moc neberu :) Teda ne, že by kecali, ale přece jenom asi si nedaj na net něco, co by jim škodilo, že jo.

Co se týče M9, tak já nepotřebuju TV tuner, jde mi vyloženě o přehrávání videí ze sítě, příp. z časem dokoupeného HDD.
Pytkin (7947)|12.4.2011 15:28
Jasper : ja by som nespekuloval .. Nootec .. to pocujem prvy krat .. v zivote som nepocul o takej firme .. chces experimentovat ? ja by som to nerobil .. Kup Xtreamer .. priamo tu na fore mas milion uzivatelov .. ked budes mat problemy ma ti kto poradit .. Nootec .. S tym ti neporadi nik ..
Xtreamer ma vybornu podporu na prehravanie archivov televizii z internetu .. atd .. nespekuluj ..
Jasper White (19)|12.4.2011 15:45
[quote=Pytkin;339412]Jasper : ja by som nespekuloval .. Nootec .. to pocujem prvy krat .. v zivote som nepocul o takej firme .. chces experimentovat ? ja by som to nerobil .. Kup Xtreamer .. priamo tu na fore mas milion uzivatelov .. ked budes mat problemy ma ti kto poradit .. Nootec .. S tym ti neporadi nik ..
Xtreamer ma vybornu podporu na prehravanie archivov televizii z internetu .. atd .. nespekuluj ..[/quote]

To mělo být asi na Jeronmeho, ne? :)

Já Noontec nechci a v podstatě jsem byl rozhodnutej pro ten Eaget M6 a zatím ještě pořád jsem (je v košíku, ale košík ještě není potvrzený). Jenom jsem chtěl znát nějaký uživatelský postřehy :)

Xtreamer Pro je už dražší (vzhledem k tomu, že to chci hlavně pro děcka, abych jim nemusel furt měnit DVD) :)
1hroch (865)|12.4.2011 17:23
Vubec nechci protezovat Eaget, ani s nimi nejsem nijak sprazen, pouze, kdyz jsem narazil na tuto firmu, dotazal jsem se, zdali M6 i dalsi produkty dokazi prehrat i surove HD (mts) video z kamery, poslal jsem jim ukazku, proverili, sdelili - ano. I z telefonatu s nimi mam dobry dojem, snazi se naslouchat pozadavkum zakazniku a dle toho modifikovat firmware, coz, kdyz tak procitam toto forum o vyrobcich zavedenych firem, jak naprosto nereaguji na upenlive pozadavky a nefunkcnost.....Chci jen informovat.
Budoucnost ukaze, jak se Eagetu zadari.
Pytkin (7947)|12.4.2011 18:09
Jasper : jo jasneeee :) sorka ...
Jasper White (19)|13.4.2011 09:21
[quote=1hroch;339442]Vubec nechci protezovat Eaget, ani s nimi nejsem nijak sprazen, pouze, kdyz jsem narazil na tuto firmu, dotazal jsem se, zdali M6 i dalsi produkty dokazi prehrat i surove HD (mts) video z kamery, poslal jsem jim ukazku, proverili, sdelili - ano. I z telefonatu s nimi mam dobry dojem, snazi se naslouchat pozadavkum zakazniku a dle toho modifikovat firmware, coz, kdyz tak procitam toto forum o vyrobcich zavedenych firem, jak naprosto nereaguji na upenlive pozadavky a nefunkcnost.....Chci jen informovat.
Budoucnost ukaze, jak se Eagetu zadari.[/quote]

Právě já z nich mám zatím dobrej pocit, podle toho, co vidím na jejich stránkách, příp. i u czc.cz. I proto jsem si jejich M6 vybral, ale ještě než ji koupím, tak bych chtěl najít někoho, kdo ji má a má s ní nějaké zkušenosti. Ale zatím se mi líbí, a to hodně moc. Asi se stanu průkopníkem :)

To Pytkin: V pohodě :)
peatro (1054)|13.4.2011 18:02
Jasper White:

pockej si na ten Xtreamer Prodigy, tam si potom muzes dokoupit za 500-vku pasivni chlazeni, kdyz te bude vetracek obtezovat :-)
jeromme (8)|14.4.2011 08:11
No a ma smysl si ted koupit Xtreamer Pro nebo pockat ten mesic na Prodigy? Bude to o tolik lepsi nebo to je jen vic internetove zamereno, protoze comp doma mam ... ?
Jasper White (19)|14.4.2011 08:58
Jak jsem psal výše, jde mi o to, abych tam mohl naházet filmy děckám a nemusel jim přehazovat furt DVD, když si usmyslí, že chtějí koukat na něco jinýho :).
Já osobně se na telku v podstatě nedívám, kromě sportu a sem tam zpráv, jinak to považuju za ztrátu času a raději jsem u počítače :)
Plán je takovej, filmy mám na HDD v počítači a mám doma roztaženou síť, takže MMC připojím do sítě a budu přehrávat filmy z HDD počítače po síti. Nepotřebuju se připojovat MMC na internet, na to mám doma dost počítačů :) Potom případně postupem času dokoupím HDD, píchnu to do MMC nebo to budu řešit nějakým jiným způsobem, což teď řešit nebudu, to má čas.
Čili z tohoto výše popsanýho důvodu mi připadá Eaget M6 jako nejlepší řešení za v podstatě super peníze, už jsem našel i jednoho člověka, co to měl a ten říkal, že s tím byl max. spokojenej, přehrálo to všechno a ani hluk větráčku ho nerušil a nebýt telky, kterou si koupil a která to zvládne už sama o sobě, tak by to používal dál.

Ale samozřejmě pokud by mi někdo doporučil něco vhodnějšího za přiměřeně stejný peníze nebo levnější, tak se rád nechám poučit, protože s tím nemám žádný zkušenosti. Jenom bych chtěl, aby to zvládalo přehrávat aj filmy typu mkv apod.